agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Alışverişler ve İlanlar Hakkında
(https)

Beğeni Düzeni70Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-05-2012, 09:35   #181
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-12-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi omar Mesajı Göster
Dün ARAS Kargonun teslimatı !?

Söze gerek yok sanırım....
Dalgamı geçiyorlar bu ne rezalet.

canannuman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2012, 09:59   #182
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-12-2008
Sürat kargo bereç şubesi.
Fideleri gönderecek kişiye ev adresimi verdim. 3 adet teslim alacak alıcı adı yazdım.
Faturayı keserken sadece benim adıma kesmiş soyadımıda yanlış yazmış.
Tamam olabilir insanlık hali.
3 alıcı ismi var diğer iki ad soyad tutuyor ALICI olarak.
Ancak faturada isim yanlış ve diğer alıcıların adı faturada yok diye teslim etmemişler.
Şimdi bu iş güzarlık değilmi.
Tamam faturaya tek isim ve yanlış yazılmış.
Ancak gönderici kişi. Alıcı olarak 3 isim yazmış. 1 kişinin yanlış soyadı var. 2 kişinin adı soyadı tutuyor. İçinde bitki gelecek biliniyor. NİYE VERMİYOR iki iş yapıyor yaptırıyorsun.
Sonra tel açtım akşam bana kargo teslim etmedi deyince. İçindeki bitkiler bozulursa almam. 3 isim var 1 tanesi yanlışsa diğer 2 ismi niye kaıle almıyorsunuz diye.
BİZ FATURAYA bakarız dedi.
Sonraki gün ikna olup tekrar adrese getirmişler. Kendi malıma izahat verdiğime mi kızayım.Yapılan işgüzarlığa mı?
O an kafamda çalışmadı, madem fatura esas 2. gün nasıl verdin.
Yok ben fatura ile değil arkadaşımdan geleydi kargo alıcıları neye göre dikkate alacaktılar.
3 tane alıcı adı soyadı var. İnsan demezmi 1 tanesi tutmadı 2 tanesine teslim edelim.
Hadi onu bırakın.
Mesela benim Fabrikam var falan filan diyelim.
Ben adıma ödeme yaptım faturada benim adıma kesildi.
Alıcı adı bildirdim. Şartmı fatura da ben varım diye bana teslim. Yani Vehbi KOÇ ödedi ise Vehbi KOÇ'a mı teslim edilecek yani şirkette teslim alacak adam olmayacak kargo memuru yok ben faturada kimin adı varsa ona mı teslim edeyim diyecek.
Anlayamadım. Bence tamamen işgüzarlık.

canannuman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-10-2012, 10:12   #183
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
MNG kargo ile tohum aldım. Göndericinin anlaşması varmış, yaklaşık 5 TL ödeme olacakken 10,5 TL fatura edilmiş.

Müşteri hizmetleri, şubeler ile bir çok görüşme yaptım, internet sitelerindeki adrese cevap beklediğimi belirterek e-mail gönderdim. Sonuç; mesajıma cevap gelmedi. Şube, ürünü teslim aldınız, bir şey yapamayız dedi; müşteri hizmetleri "Şirketinizin önceden anlaşması varmış, alıcı siz olduğunuz için size göre fatura ediyoruz, kesinlikle farkı ödeyemeyiz." dedi. Yani şirketimin sözleşmesi bitmiş, hiç sözleşme yapmayanlara 5 TL, eski sözleşmelilere 10 TL fatura ediyorlar. Alacağımı düşündüğüm para az ama haklı olduğum için uğraştım, haksız mıyım?

Bir daha MNG : ASLA.

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2012, 19:02   #184
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2010
Aras kargodan çoğu şikayetçi ama bizim burada çok iyi çalışıyor güler yüzlü,samimi ve sapasağlam gidip sapasağlam geliyor sanırım bana denk gelmedi .

pria beğendi.
Ali_askn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-12-2012, 12:54   #185
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-08-2012
arkadaşlar ben ptt de çalışıyorum yorumları okudum çoğu olumsuz
bunlar bana normal geldi ama diğer özel kargo şirketleriyle ilgili şikayetleri okuyunca çok şaşırdım özelde bile bu kadar sorun yaşanıyorsa devlette bunların olması biraz daha normal gibi gelmeye başladı bana..aslında normal karşılanmaması gerekir tabi ki..türkiyede normal diyelim..
eğer pttden kargo gönderecekseniz kesinlikle kayıtsız olarak (1tl mektup)göndermeyin ya taahhütlü(3,75tl) ya da kargo-kurye (1kg a kadar 5,5tl) olarak gönderin..kayıtsız gönderilerde barkod numarası olmadığı için takip edemediğiniz gibi soruşturma da yaptıramazsınız..
kargo olarak gönderirseniz daha hızlı gider ve ptt işyeri teslim hizmetini seçerseniz 4,5 tl ye gönderirsiniz barkod numarasını da alıcıya verirsiniz netten takip eder..
ödemeli olarak gönderecekseniz de sigortalı ya da en azından kontrollü teslim olarak gönderin..
ptt kargoyla ilgili sormak istediğiniz başka birşey olursa yardımcı olurum..

ladikli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2016, 19:38   #186
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Bu gün enteresan bir gün yaşadım. Pazartesi günü Manyas'a Aras Kargo geliyor, ben de kargolarımı hazırlayıp onların belirttiği yere teslim ediyorum oradan alıyorlar.

Pazartesi gilan'a iletilecek bir kargom vardı Ankara'ya teslim edilecekti, Aras'ı aradım ve söyledim tamam dediler.
Salı günü yanı bugün Gönen'in pazarı vardı, Oğuz'la son anda karar verip Gönen'e gittik bu arada üç arkadaşımıza söz verdiğim atlas çeliklerini de kargoya veririm diye hazırladım.
Bir arkadaşımız Yurtiçi ile istedi oradan gönderdim TL.13.- dediler (İzmir'e) diğer bir arkadaşımıza Aras ile gönderdim (Eskişehir) TL.11.- dediler, Balıkesir'deki arkadaşımız MNG ile istedi oraya gittim o da TL.28.- dediğinde şaşırdım. 3 koli de aynı ebatta aynı şekil kutulardı (sevgili Zafer İnandıklı'dan almıştım)

MNG kargo'ya elimdeki makbuzları gösterdim " bu nasıl bir fiyat, içinde iki üç dal bitki var, kutu boyları aynı, ağırlıkları hemen hemen hiç yok gibi, sigorta talebim de yok, bu kadar ücret çok fazla" diyerek kargoyu geri aldım ve onu da ARAS'dan postaladım.

Eve geldiğimde gilan'ın ailesinden aldığım telefonda kargonun ellerine geçmediğini öğrendim, hemen Arası aradım, koliyi almayı unutmuşlar.
Tabii verdim veriştirdim, almadıklarını bilseydim bu gün Gönen'e giderken kendim götürür teslim ederdim.
Yolcular cumartesi günü gidecekler, acilen yarın kargoyu teslim etmem gerekecek, ya bana tekrar bir Gönen yolu gözüktü veya Gönen'e giden bir minibüse verip, Arasın almasını temin edeceğim.

Bu adamsendecilik, düzensizlik her işimizde var.....

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-06-2016, 11:06   #187
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Aynı firmanın farklı şubelerinde bile kargo fiyatı değişebiliyor..
Ben bunu, kargo işlemini yapan kişinin ustalığına bağlıyorum..Acemi birine rastlarsanız uçuk fiyat çıkabilir.Bir de, alıcıya ve göndericiye SMS mesajı gönderilmesi gibi şeyler de eklenince fiyat artabiliyor.
Fiyatı arttıran en önemli şey, gidecek yerde o firmanın şubesinin olmaması, belde sınırları dışında kalması gibi durumlard oluyor sanırım..

Bir ay önce ben Çanakkale'de ARAS'ın bir şubesinden 18 liraya gönderdiğim 1 desilik aynı kutuyu daha sonraları 300 metre ilerdeki diğer şubeden 11 liraya gönderdim..
Tabi, biraz ağız dalaşı yaparak olıuyor biraz da bu işler Hatta pazarlık bile yapmakta yarar var..Kuzu gibi müşteri olmamakta yarar var..

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-02-2017, 09:17   #188
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2009
Galeri: 26
Bütün firmaların Şubelerinde çalışanların işlerini doğru **** yanlış yapmaları.
Her şube çalışanı o firmayı yüceltir de, ayaklar altına da serer

KAPTANzst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-02-2017, 19:47   #189
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Yurtiçi Kargo'yu tercih edenlerin bilgisine:

birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-02-2017, 20:54   #190
Ağaç Dostu

incirli's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2013
Neyse ki henuz tohumlari kirmayi beceremediler

incirli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-02-2017, 21:04   #191
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-09-2016
Tohumların gelmesiyle ilgili bir sorun yaşamadım ama yurtiçiy firmasında başka kargolarla ilgili büyük sıkıntı yaşadım. Gerçi al birini vur ötekine. Genel olarak kargo şirketlerinin dağıtımlarında büyük sorun var. Çalışana asgari ücretten 1 kuruş fazla vermezlerse olacağı da bu

mimarCI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-02-2017, 02:16   #192
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Niye böyle yapıyorlar anlamıyorum. Burdaki hareketler tohuma bir zarar vermeyebilir ama çok şikayet edilen bir konu da adrese gelmeye üşenmeleri. Apartman kapısına gelip yukarı çıkmıyorlar. PTT kargo hizmeti vermiyor mu? Bir de UPS gibi yabancı şirketlerin fiyatları Türkiye'de pahalı mı?

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi incirli Mesajı Göster
Neyse ki henuz tohumlari kirmayi beceremediler

birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-02-2017, 07:45   #193
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Kargo şirketlerinin verimli çalışmasıyla ilgili ücret politikaları alakalı olsa da esas iş şubelerde bitiyor. Şubedeki görevli müdür işi bilen, dirayetli biriyse işler sorunsuz yürüyor, ama görevinin layığı değilse yukarıdaki örnekte olduğu gibi kargo kutularıyla beyzbol oynarlar. Bulunduğum bölgede yurt içi bir numaradır, genel olarak sorun olmasa da diğerleriyle karşılaştırıldığında ups sonlardaydı bizim yörede. Aras beş yıl önce pek kötüydü, gözümün önünde müdür kargo paketimi asılarak yere düşürmüştü Şimdi müdür değişti pire gibiler..

TCM Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-02-2017, 08:04   #194
Ağaç Dostu

incirli's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi birnefestoprak Mesajı Göster
Niye böyle yapıyorlar anlamıyorum. Burdaki hareketler tohuma bir zarar vermeyebilir ama çok şikayet edilen bir konu da adrese gelmeye üşenmeleri. Apartman kapısına gelip yukarı çıkmıyorlar. PTT kargo hizmeti vermiyor mu? Bir de UPS gibi yabancı şirketlerin fiyatları Türkiye'de pahalı mı?
Çalışanlar açısından bakacak olursak yoğun çalışma şartları, başı sonu belirsiz mesai saatleri, asgari ücret, sıfıra yakın iş tatmini ve ağır baskı

Tamam zor çalışma şartları var. Peki burda bizim suçumuz ne?
Neden paramızla rezil oluyoruz.
O kadar şikayet ettim aradım internette yazdım. Artık adamlar umursamaz olmuşlar. Hiçbir şeyi umursamıyorlar
Telefonları açmıyorlar. Müşteri hizmetleri hiçbir şeyi çözmüyor, çözmediği gibi sizi şubeye yönlendiriyor şaka gibi.
Eve gelip zili çalmaya üşeniyorlar.

PTT kargo hizmeti var ama onlarda durum nasıl bilemiyorum.

incirli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-02-2017, 09:44   #195
Moderatör

Güler's Avatar

Kargo şirketlerinden şikayetlerimiz diye bir başlığımız olacaktı ama şu an bulamadım, acele dışarı çıkmam da gerekiyor o yüzden arayamadım.
Madem arkadaşlar burada şikayetlerini iletmişler ben de bir iki satır yazayım.
Ara sıra Manyas'dan malina'ya koli gönderirim. İçindekiler genelde bahçe ürünleridir ve maddi değerleri kargoya ödenen meblâğdan daha azdır.
Bu yüzden kargo bedelini ne zaman ben ödesem ya kargo kaybolur ya da yerine çok geç ulaşır.

Her defasında da malina " Güler kargo parasını ödeme ki kapıma getirsinler, yoksa ya yukarı çıkmaya üşeniyorlar ya da geldik evde yoktunuz diye yalan söylüyorlar. Ödeme ki parayı almak için yukarı çıksınlar" der.

Eski 11-02-2017, 12:06   #196
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-11-2015
Sayın güler,sevgili modaratörümüz çok haklı Eğer insanlar para gözlükleri yüzünden size sorun çıkarmaktan çekinmiyorlarsa,sizde onların para gözlüklerini kullanarak sorunu çözmelisiniz

Bizim zil bozuk olduğu için,yurt içi tembellik mi ediyor yoksa gerçekten mi ulaşamıyor bilmiyorum.Ama şunu söyleyebilirim ki,hemen her kargo şirketinin bayiisi oldukça dağınık.Türkiye çapında çalışıyor mu bunlar der her insan görünce.Düzen yok.Kargo paketleri üst üste dizilmiş,küçücük yer zaten.En başta özen gösterip düzgün yerler kiralasalar,paketleri düzenli yerleştirecekleri yerler olsa böyle sorunlar daha az olur.Yoksa kargonuzla ilgili bir gün sorun çıkması kaçınılmaz olur.

Ama tohumlarıma bir şey olmadı ya şimdilik,çok mutluyum

kamil35 beğendi.
çamkokusu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-06-2017, 23:16   #197
Ağaç Dostu

bergenia's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2017
Bi arkadaş ptt ile bana canlı çiçek gönderecek kargoyu ben ödiycem ne kadar tutar bi fikriniz varmı?

bergenia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-07-2017, 11:25   #198
Moderatör

Giriş Tarihi: 08-05-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bergenia Mesajı Göster
Bi arkadaş ptt ile bana canlı çiçek gönderecek kargoyu ben ödiycem ne kadar tutar bi fikriniz varmı?
Ağırlık ve hacmi bir arada gözönüne alarak bir hesap yapıyorlar. Ayrıca gideceği yerin uzaklığı da bir fiyat bileşeni. Bunu ancak gönderiyi yapacağınız kurum kargoyu gördükten sonra söyleyebilir.

Ozlem A Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-07-2017, 18:00   #199
Ağaç Dostu.

Giriş Tarihi: 17-01-2009
Galeri: 45
Alıntı:
ben yalovadan aras kargo ile indirimli tarifeden ablam,(antalya) ve Arkadaşım (bursa ) ya gönderdim ve 20 TL civarında ödedim. Dün tatlıbezelye (İstanbul) ye yine indirimli tarifeden 3 saksı gönderdim normali 94 TL , indirimlisi 40 tl gibi bir rakam tutuyor. indirim almanız için çok kargo göndermeniz gerekiyor.

kgursan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-07-2017, 18:29   #200
Ağaç Dostu.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Doğayla Barış Mesajı Göster
Yurt içi , Mng, hakkında yukarıda anlatılanlara benzer benim de çok tatsız anılarım oldu.
Ama aras kargo kolilerle kesinlikle futbol oynuyor.
Sevgili kamil beyin Yalova'dan bahçemize gönderdiği çok özenli kargo bile sert darbelere maruz kalmış olmalı ki..., içinde bulunan fide kutusu onca özenli koruma önlemlerine rağmen paramparça olmuş
Bence bu izlenim ve şikayetleri toplu halde kargo firmalarına bildirmek gerekiyor.
Sevgili arkadaşlar,
3 senedir gönderdiğim lisianthus fidelerine azami dikkati gösteriyorum Ama bilemediğim bazı şeyler oluyor. Tabii ki durumlardan benim haberim olmuyor. Şikayetler gelmeyince ben rahatım gibi görünüyor,

Ama geçen gün Face de sn Cemo nun sayfasında bir eleştiri, bir eleştiri !!.ç. Allllah şaştım kaldım. direkt olarak ben suçlandım... İzah etmeye çalıştım.

Olay mersin hattında olmuş, bir arkadaşa gönderdiğim kargo dağılmış!!. Nasıl becerdiler anlayamadım ama sonuçta fideler rezil olmuş, neyse ki arkadaş şikayetini bildirdi de durumu öğrendim ve hemen telafi ettim ama ben durumu nasıl bilebilirim ki? Arkadaşlardan bana şikayet gelmediyse benim durumu bilmem olanaksızdır.

Sonuç olarak eğer şikayetleriniz var ise lütfen vaktinde bana bildiriniz, şikayetinizi telafi ederim, sizleri mağdur etmek istemem. Mersin/toroslar aras kargo çalışanları özen göstermemişler. benim kusurum nedir??

her neyse bu vesile ile gönderdiğim lisi lerin durumunu da merak ediyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim. Saygılarımla..

Eski 08-07-2017, 09:15   #201
Moderatör

Güler's Avatar

Sevgili kgursan, sizden kaynaklanan bir olay değil ki, neden üzülüyorsunuz?

Siz emek verip hazırlıyorsunuz, kargolarını alan arkadaşlar da bir zahmet aldıklarını belirtseler durum hallolur.
Esasında ben de gönderdiğim kargoların alındığını belirtmedikleri zaman üzülüyorum.

Eski 08-07-2017, 20:14   #202
Ağaç Dostu.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Sevgili kgursan, sizden kaynaklanan bir olay değil ki, neden üzülüyorsunuz?

Siz emek verip hazırlıyorsunuz, kargolarını alan arkadaşlar da bir zahmet aldıklarını belirtseler durum hallolur.
Esasında ben de gönderdiğim kargoların alındığını belirtmedikleri zaman üzülüyorum.
sn güler hanım, öyle değil...
suçu bana atıyorlar, yok yemek kaplarına koymuşum fideleri, !! emek kabı dediği peynir kutuları, gelişigüzel atmışım özen göstermemişim, fideler dağılmış .., . İnsan hediye gönderirken bile özen gösterirmiş,!..Benden tüccar olmazmış!!? vs. vs. Yani doğrudan beni suçluyor..

Bakıyorum listelere bu yıl fide almamış, Komşusunun aldığı fideden üzerime geliyor.. Oysa komşusu durumu izah etti, ve ben kargosunu yeniden gönderdim. kargo parasını da ben ödedim. komşusuna sormadan bana komşusunun avukatlığını yapıyor...

Bu arada cemo yu da üzdük, konu onun sayfasında açıldığı için .

her neyse böyle oluyor bazen. Bu nedenle, sanırım yoktur ama yine de varsa,, şikayetleri almak istiyorum..

hadi kolay gelsin.

Eski 19-07-2017, 09:25   #203
Ağaç Dostu

çiçeksever's Avatar

Giriş Tarihi: 09-06-2006
Galeri: 14
Bıktık bu kargoculardan.200.000 nüfuslu Afyonda kargoyu 2-3 günde teslim ettikleri oluyor. Çalışanlarına az para ödediklerinden herhalde devamlı personel değişiyor. İzmirden 6-7 satte gelen kargoyu dün 09.30 da mesaj göndererek gün içinde teslim edeceklerini bildirmelerine rağmen kargo gelmedi. Birde üç kağıt yapıyorlar. Sitesinden gönderi durumuna baktığımda "Yetkili alıcıya adreste ulaşılamamıştır." ibaresi var. İşyeri adresini verdim ve yerimden hiç ayrılmadım.

çiçeksever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-07-2017, 10:29   #204
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-07-2017
Alıntı:
Ben Istanbul'dan Ankara'ya 0,5 kg kutu yolladım, ücreti sadece 9 Tl tuttu. PTT tavsiye ederim, diper kargo firmaları gibi 0,001 kg bir zarf için 16-18 Tl talep etmiyorlar ve zamanında ulaştırıyorlar.

selamlar

nilufers Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-07-2017, 14:23   #205
Ağaç Dostu

çiçeksever's Avatar

Giriş Tarihi: 09-06-2006
Galeri: 14
Adresle ilgili de sıkıntı oluyor. Göndericinin verdiği adresi değilde sistemde buldukları adresi giriyorlar. Ondan sonra sizi adreste buılamadık diyorlar. Güler ablanın gönderdiği kargonun irsalesi ekte.

Eklenen Resimler

çiçeksever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-10-2018, 15:42   #206
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-10-2018
Benimde sevmediğim kargo Aras kargo. Şikayetvara girince görürsünüz. Şuan itibariyle Ptt ve MNG iyi diye düşünüyorum

Nazo06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-10-2018, 11:08   #207
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Nazo06 Mesajı Göster
Benimde sevmediğim kargo Aras kargo. Şikayetvara girince görürsünüz. Şuan itibariyle Ptt ve MNG iyi diye düşünüyorum
8-9 yıldan beri ARAS ile nergis soğanı gönderdim yüzlerce kişiye..hiçbir sıkıntı olmadı, kimse bana niye ARAS'la gönderiyorsun falan diye yakınmadı..benim için ARAS tektir.

Vedart beğendi.
pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2019, 09:06   #208
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-12-2019
Yurt dışı kargo işlemleriniz için linke tıklayarak hızlı bir şekilde yardım alabilirsiniz.
KargomKolay

FatmaEsra Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-01-2020, 21:45   #209
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-01-2020
hava, kara ve denizyolu ile adrese kadar taşımacılık hizmeti almak isterseniz www.ucakkargo34.com kullanabilirsiniz.

unsalkasirga Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:21.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024