agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Alışverişler ve İlanlar Hakkında
(https)

Beğeni Düzeni18Beğeniler
  • 1 Gönderen sayen21
  • 1 Gönderen AylinK.
  • 1 Gönderen bayramyildiran
  • 3 Gönderen AylinK.
  • 4 Gönderen AylinK.
  • 2 Gönderen 06ensar
  • 1 Gönderen Selma_321
  • 1 Gönderen 06ensar
  • 4 Gönderen Muda

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-04-2017, 16:06   #1
Yeni Üye

sayen21's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2015
Ankara'da yerli fide ve tohum nereden alınabilir?

İyi günler sevgili büyüklerim malum Ankara için sebze yetiştirme sezonu yaklaşmakta. Bende bu sezon bahçemde yerli, lezzetli ürünler veren sebzeler yetiştirmek istiyorum. Ankara'da böyle tohum ve fide teminini nereden yapabilirim? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Hoşça kalın.

ahmsol beğendi.
sayen21 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2017, 08:41   #2
Yeni Üye

sayen21's Avatar

Konu hakkında yardımlarınıza ihtiyacım var, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Eski 17-04-2017, 13:35   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-03-2010
Ulus halinin karşısında bulunan şehir çarşısından her çeşit sebze fidesini demetler halinde makul fiyatlı olarak temin edebilirsiniz.

Ahmet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2017, 19:28   #4
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-06-2016
Çubukta sera kent mevcut bu ihtiyacınızı giderebileceğiniz. Ben geçen sene bu ihtiyaçlarımı samsun yolu üzerinde, ortaköy taraflarında ufak kendi bahçelerinde fide yetiştirenlerden tedarik etmiştim.

ekonomistik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-05-2017, 14:59   #5
Yeni Üye

sayen21's Avatar

Teşekkürler çok sağolun

Eski 13-03-2018, 13:33   #6
Yeni Üye

AylinK.'s Avatar

Giriş Tarihi: 21-02-2017
Tohum Nereden Bulabilirim

Arkadaşlar merhaba. Ankara'da yetiştiricilik alışverişi yapabileceğim uygun fiyatlı yerler nereleridir bilginiz var mı? Domates (çeri, pembe, kırmızı), biber (kırmızı ve çarliston veya üç burun), salatalık (çengelköy), patlıcan (siyah uzun), kabak (yemeklik), bamya ve özellikle kadife çiçeği tohumlarına ihtiyacım var. Malum tohumların kaliteli olması çok önemli. Ancak Ankara'da kaliteli tohumları uygun fiyata nereden alacağımı bilmiyorum. İnternet sitelerine de bu konuda pek güvenmiyorum açıkçası. Hem esnaftan alışveriş yaparken satıcıyla muhabbet edip güzel bilgiler öğrenme keyfi de ayrıdır.

Tohumların haricinde yeni taşındığım evimin bahçesi kötü durumda olduğu için çapa ve tırmık gibi malzemelere de ihtiyacım olacak. İhtiyaç listesi baya kabarık olunca alışveriş yapılacak yerin önemi benim için arttı tabi. Forumda arama yaptım ama böyle bir konu başlığı bulamadım. Eğer gözümden kaçmışsa oraya da yönlendirebilirsiniz.

Önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

delidumrul006 beğendi.
AylinK. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-03-2018, 14:47   #7
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-03-2018
Hazır fide genelikle Ankara’da Yenikent’te ne ararsanız var fiyatlarında makuldür

Kahin06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2018, 21:44   #8
Ağaç Dostu

bayramyildiran's Avatar

Giriş Tarihi: 04-10-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AyIşığıÇiftliği Mesajı Göster
Arkadaşlar merhaba. Ankara'da yetiştiricilik alışverişi yapabileceğim uygun fiyatlı yerler nereleridir bilginiz var mı? Domates (çeri, pembe, kırmızı), biber (kırmızı ve çarliston veya üç burun), salatalık (çengelköy), patlıcan (siyah uzun), kabak (yemeklik), bamya ve özellikle kadife çiçeği tohumlarına ihtiyacım var. Malum tohumların kaliteli olması çok önemli. Ancak Ankara'da kaliteli tohumları uygun fiyata nereden alacağımı bilmiyorum. İnternet sitelerine de bu konuda pek güvenmiyorum açıkçası. Hem esnaftan alışveriş yaparken satıcıyla muhabbet edip güzel bilgiler öğrenme keyfi de ayrıdır.

Tohumların haricinde yeni taşındığım evimin bahçesi kötü durumda olduğu için çapa ve tırmık gibi malzemelere de ihtiyacım olacak. İhtiyaç listesi baya kabarık olunca alışveriş yapılacak yerin önemi benim için arttı tabi. Forumda arama yaptım ama böyle bir konu başlığı bulamadım. Eğer gözümden kaçmışsa oraya da yönlendirebilirsiniz.

Önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. Şimdiden teşekkürler
istediginiz tohum larin bircogu etkinlikte vardi ancak etkinlik vakti gectigi icin bu tohumlari ankara ulus halinde tohum satan esnaf lar var .diger capave tirmik gibi arac lari herhan gibi bir nal burdan temin edebilir siniz ancak siz ozel uretim birsey istiyor saniz ankara ulusta sulu handa kurban ticaret diye bir yer var sicak dovme demir yapiyorlar. bereketli gunler dilerim

AylinK. beğendi.
bayramyildiran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-03-2018, 13:18   #9
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-03-2018
Yenikent'te nerede bulabilirim

Fatma 23 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-03-2018, 13:20   #10
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-03-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kahin06 Mesajı Göster
Hazır fide genelikle Ankara’da Yenikent’te ne ararsanız var fiyatlarında makuldür
Yenikent'te nerede bulabilirim acaba

Fatma 23 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-05-2018, 23:04   #11
Yeni Üye

AylinK.'s Avatar

Ulus hali

2 ay önce sizin de tavsiyelerinizle önce Ulus'taki Şehir Çarşısı'na oradan da Ulus Hali'ne gittim hem viyol hem de tohum ve fide almak için. Şehir Çarşısı'nda çapa, tırmık gibi basit el aletleri haricinde tohum veya fide gibi bahçecilikle ilgili ürünler bulamadım maalesef. Oradaki esnaflara sorduğumda da istisnasız hepsi Ulus Hali'ne yönlendirdi. Gittiğimde gördüm ki Ulus Hali bu konuda çoğu ihtiyacımızı karşılayabilir. Tohumlar, fideler, viyoller, saksılar (çok büyük boyutlarda da var), gölgeleme fileleri, bitki hormonları ve ilaçları... Kısacası çok özel olmadıkça ihtiyacımız olabilecek her şey... Neyse ki arkadaşımla gittim de beni durdurabildi, yoksa eve dönebilmek için nakliye tutmam gerekebilirdi

Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler...

Belirtmemde fayda var: Buradaki tohumlar veya fideler hibrit. (Hibrit ve GDO karıştırılmasın lütfen) Konu başlığında "yerli tohum" dense de ülkemizde yerel tohumların satışı yasak maalesef. Ve bildiğim kadarıyla bu konuda olumlu bir gelişme olmadı. Hatta bununla mücadele eden, yerel tohumları gönüllüleri aracılığıyla yaşatmaya çalışan birçok dernek var. Eğer yerel tohum kullanma konusunda hassassanız özellikle ilkbahar aylarında birçok şehirde düzenlenen tohum takas şenliklerini takip etmenizi tavsiye ederim.

Eski 23-05-2018, 12:40   #12
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2017
Sayın AylinK. yerel tohumların satışı neden yasak bu konuda bilginiz varmı?

AkisSoftware Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2018, 13:22   #13
Yeni Üye

AylinK.'s Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AkisSoftware Mesajı Göster
yerel tohumların satışı neden yasak bu konuda bilginiz varmı?
Sayın AkisSoftware,

Bu sorunun cevabı tamamen siyasi. Ülkemizde uygulanan tarım politikalarıyla ilgili ve bu politikaların gelişime yönelik olduğu da pek söylenemez. Nitekim geçtiğimiz Nisan ayında Emine Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşen yerel tohum etkinliğinde, hanımefendinin hibrit tohumları övdüğünü gördü bu gözler...

Daha detaylı fikirler üretmek siyaset yapmaya girecektir. Bu platformun buna uygun olmadığını düşünüp araştırma kısmını size bırakıyorum. Konuyla ilgili birçok haber ve köşe yazısı bulabilirsiniz.

Kolay gelsin...

Eski 08-04-2019, 21:54   #14
/

Giriş Tarihi: 15-06-2016
Hep ulus halini tavsiye etmişler ama orası neredeyse hepsi üç kağıçı yanlış bilgi veriyorlar,istediğin ürün yoksa orada bulunan başka bir örünü bu diye onun yerine kakalıyorlar..bir defasında aşılı sırık domates fidesi istemiştim adamlar küçücük çeri domatesini elime vermişler bende bilemediğim için almışım ve o günden beri oradan alışveriş yapmam.

makovad ve Selma_321 beğendi.
06ensar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-04-2019, 07:13   #15
Ağaç Dostu

Selma_321's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2016
06ensar,sözlerinize malesef ki katılıyorum. Peki siz nerden alışveriş yapıyorsunuz, iyi bir yer var mı, bilgilendirirseniz, hepimiz yararlanırız. Teşekkürler.

06ensar beğendi.
Selma_321 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-04-2019, 13:13   #16
/

Giriş Tarihi: 15-06-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Selma_321 Mesajı Göster
06ensar,sözlerinize malesef ki katılıyorum. Peki siz nerden alışveriş yapıyorsunuz, iyi bir yer var mı, bilgilendirirseniz, hepimiz yararlanırız. Teşekkürler.
Ben google den araştırıp satış yapan üreticilerden alıyorum oraları daha güvenilir görüyorum ..en son https://www.e-fidancim.com/ dan almıştım.

Selma_321 beğendi.
06ensar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-04-2019, 13:34   #17
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Arkadaşlar tohum konusunda neden site içinde çözme yoluna gitmiyorsunuz.
Tohum takas etkinliği bu yıl için kapandı bu yılın sonunda yeniden yapılacak.

Tohum Paylaşım Etkinliği - agaclar.net

Site içinde iki arkadaşımızda geleneksel tohumlar bulunmakta.

Geleneksel ve Doğal Domates Sebze ve Meyve Tohumları
Kendisi Ankara'da.

Diğer arkadaşımızdaki tohumlara da bakabilirsiniz.

http://www.agaclar.net/forum/tohum-satis/41464.htm

http://www.agaclar.net/forum/tohum-satis/41463.htm

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-04-2019, 18:34   #18
Ağaç Dostu

Selma_321's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2016
Haklısınız sayın Muda ama ben sebze olarak değil de çiçek tohumları olarakta düşünmüştüm. Tabi ki önce sitedeki değerli arkadaşlardan almak daha iyi, kandırılmıyorsunuz böylelikle...

Selma_321 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-06-2020, 00:24   #19
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-06-2020
Reel sulama olarak size yardımcı olabiliriz web sitemizden bize ulaşabilir tohumlar hakkında bilgi alabilirsiniz https://reelsulama.com/ ankarada ofisimiz bulunmaktadır.

reelsulama Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:21.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024