agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Alışverişler ve İlanlar Hakkında
(https)

Beğeni Düzeni4Beğeniler
  • 1 Gönderen ahmet emre
  • 1 Gönderen Seabert74
  • 1 Gönderen Milla
  • 1 Gönderen Enver

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-11-2013, 00:24   #1
Ağaç Dostu

tranquila's Avatar

Giriş Tarihi: 21-10-2013
Wink Yurtdışında, bitki satın alınabilecek yerler

Yurtdışından orkide almak konusunda bir sorum var. Cumartesi günü İtalya ya gideceğim. Oradan rahatlıkla ve uygun fiyata bulabileceğim orkide türleri var mıdır? Gidip döndükten sonra "keske" dememek adına, önerisi olan hocalarımız ya da deneyimli arkadaslar bilgi verebilir misiniz?

tranquila Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-11-2013, 20:46   #2
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi torfu Mesajı Göster
Yurtdışından orkide almak konusunda bir sorum var. Cumartesi günü İtalya ya gideceğim. Oradan rahatlıkla ve uygun fiyata bulabileceğim orkide türleri var mıdır? Gidip döndükten sonra "keske" dememek adına, önerisi olan hocalarımız ya da deneyimli arkadaslar bilgi verebilir misiniz?
Merhaba sn.torfu,
Italya'ya gidiyorum yazmissiniz ancak nereye gidiyorsunuz ne zaman gidiyorsunuz,ne kadarligina kalmaya gidiyorsunuz gibi bilgileri eklemediginizden sorunuza net bir cevap vermek zor.

Azienda Agricola Nardotto e Capello

Az. Flor. IL SUGHERETO - Orchidando.shop

Enrico Vincenzo Orchidee - Albenga - SV - Italia - Cymbidium - Miltonia - Phalaenopsis - Dendrobium - Cambria - Odontoglossum - Fiori - Riviera - Alassio

index

Le Orchidee di Cava Grande del Cassibile::::::::::::::::::::::::::::::::::::www.o rchidee.too.it

Ben size buldugum yerlerin linkini ekledim;ilk ve sondakiler en unlu ve en ilginclerini barindiran.Ilk yer pek cok orkidesever tarafindan begenilmisler,sondakiyse Italya'ya ozgu orkideleri satiyor.Size tavsiye edebilecegim sey almak istediginiz urunu secip kalacaginiz oteli adres gostererek bugun kargolatmaniz,otelinize de size kargo gelecegine dair bilgilendirmeniz olacaktir.

Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2014, 12:47   #3
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-07-2007
Arkadaşlar bendeki iki adet kohlerianın bir tanesi çürüdü, diğerini büyütmeye çalışıyorum.
Yeni fide edinen arkadaşlar nasıl buldular acaba.Bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.

Hilal58 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2014, 15:07   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-03-2014
Değişik kohleria türlerini satın alabileceğimiz nereleri var acaba?

Limonik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2014, 22:56   #5
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-07-2007
ebay'de 10$ civarında.Oradan mı aldınız ?

Hilal58 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-06-2014, 17:42   #6
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-09-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Hilal58 Mesajı Göster
ebay'de 10$ civarında.Oradan mı aldınız ?
ebay aracılığıyla aldım slovakya dan aldım. rizom u 2 euro.5 tür seçtim bana 6 tür göndermiş. her türden 2 rizom vardı. 2 türden 3 rizom vardı. 10 euro rizomlar 6 eruro da pul ücreti. toplam 16 euro ya aldım .

bestdelen beğendi.
ahmet emre Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-07-2014, 13:23   #7
Ağaç Dostu

Seabert74's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Arkadaşlar,

Arkadaşım Amsterdam'a gidecek.. Ona zahmet olmayacak şekilde ne tür çiçek sipariş edebilirim ??
teşekkürler

Milla beğendi.
Seabert74 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-07-2014, 14:12   #8
Ağaç Dostu

Milla's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Sayın Seabert74,
Ben Amsterdam'a annemle aralık ayında gezmeye gitmiştim. O ayda bile inanılmaz lale,nergis,frezya vs. soğanları vardı her yerde. Geldiğimde hemen toprakla buluşturdum ve odamda, kışın, hemen hemen hiç güneş görmeden rengarenk lalerim kocaman açtılar.Daha sonraki seneler bahçeye ektim ve randımanları inanılmaz arttı. Benim size önerim sadece soğanlı bitkileri araştırın ve onlardan getirtin. Çünkü Hollanda gerçekten bu işte bir numara. Soğanları inanılmaz büyük,sağlıklı oluyor ve ekip sulayınca hemen harekete geçiyorlar. Adamlar zaten bütün dünyanın dağıtıcısı durumunda. Üstelik gümrüklerinde de büyük oranlarda satışı olduğu için hiç bir gümrük sorunu çıkmıyor.
Ben baktım yabancı sitelere şimdi yeni yeni lale,nergis,frezya vs. satışa çıkmış.Fiyatlar da Türkiye'nin çok çok altında.

Seabert74 beğendi.
Milla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-10-2014, 22:37   #9
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Almanya'da ve AB'de yasayanlar **** arkadasi olanlar Schwert Orchideenzucht'tan cesit cesit orkide siparisi verebilirler. Turkiyedeki arkadaslar icin tek sikinti DHL ile yollanacagindan urunlerde gumruk sikintisi yasanma ihtimali,ama derseniz bu kadar cesit arasindan aradigim orkideyi buldum paraya kiyarim o zaman tavsiye edebilecegim bir yer.

Britanya'da yasiyorum ve urunler elime iki gun icinde sorunsuz gecti. Avrupa fiyatlarini goz onunde bulunduracak olursak gayet hesapli ve genis bir urun yelpazesi sunuyorlar.

Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-02-2016, 14:47   #10
Ağaç Dostu

sındırgılı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2007
Galeri: 13
Blackmoor sitesinden son zamanlarda alışveriş yapan arkadaş varmı ?
Nakliye ücreti çıkmıyor, sorduğumuzda da sadece 1lt Blueberry gönderilir diyorlar.Onda bile nakliye ücreti odemesi çıkmıyor.
Yoksa, Türkiye tahtası kapandı mi ?

sındırgılı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2016, 21:58   #11
Ağaç Dostu

Enver's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2011
Ebay üzerinden adenium arabicum tohum siparisi 25 günde elime ulaştı. Tohumlar taze ve iri

YeniBON beğendi.
Enver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:40.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024