agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Alışverişler ve İlanlar Hakkında
(https)

Beğeni Düzeni249Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-09-2019, 13:31   #151
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-09-2019
Mayıs 2019 da hepsiburada-com - agrotohum firmasından domates tohumu siparişi verdim. Galiba kargoda mutasyon geçirmişler biber fidesi olarak gelişmeye başladı. Tekrar aynı ürünlerden sipariş verdim bu seferde turp benzeri bir şey gelişmeye çalıştı ama 1 cm boyuna geldiklerinde öldüler.

abk beğendi.
Djsabay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-10-2019, 23:01   #152
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-04-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kalemkağıt Mesajı Göster
fidanistanbul.com Osmanlı çileği diye bana bambaşka fideler gönderdiler. Ulaşıp bu gönderdikleriniz Osmanlı çileği değil dediğimde tek yaptıkları hayır öyle demek oldu. Oysa fide meyve vermiş, çilek gözümün önünde yani. Benim için sinir bozucu olan bu inkar hali oldu. Bu sene üreticiden aldık biz de ,karışıklık olmuş falan dese kabulüm.
zengarden.com Fide ve soğan alışverişlerimden memnunum. Doğru bitkileri gönderiyorlar.Onlarda ki sorun size gönderilecek bitkinin görselini koymamaları. Ve de tohumlarında çimlenme olmuyor. fideleri özenli paketlerler kargoda sorun yaşamazsınız
Esflora Online - Sıradışı bitkiler memnun olduğum bir site fiyatlar biraz yukarıda seyrediyor. alacağınız fidenin fidanın fotoğraflarını görebiliyorsunuz. Gönderdiklerinin toprağını çok çok iyi temizleyip dikim yapmak gerekiyor saksı için. Bana gelenlerde müthiş bir canlı hayat vardı. Sayelerinde ilk defa gördüğüm böcekler sümüklüler oldu..
ben de esfloraonline’dan 500 tl karşılığında 8 fide aldım. çok cılız ve yaprakları böcekler tarafından tamamen yenmiş olarak geldi. Yetkili bayan da telefonda son derece asabi bir şekilde fidelerini savundu. Yinede dikip denemek istiyorum. Ama bir daha almam.

Güncelleme: Sonrasında yazıştık. Bu defa daha ılımlı bir şekilde bilgi verdiler. Fidelerin hasta olmadıklarına ikna oldum. Dikip denemeye karar verdim.

aydemiraydın beğendi.

Düzenleyen aigneis : 08-10-2019 saat 07:35
aigneis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-10-2019, 23:02   #153
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-04-2012
Zengarden’dan yıllardır tohum alırım %90’ın üzerinde çimlenme oranı var.

Düzenleyen aigneis : 05-10-2019 saat 06:03
aigneis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-10-2019, 15:15   #154
Ağaç Dostu

aydemiraydın's Avatar

Giriş Tarihi: 28-02-2015
fidandeposu ile alış veriş edin başınız ağrımasın.

aydemiraydın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-02-2020, 13:26   #155
Yeni Üye

overseas's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2011
Thumbs down Gelecek Tarımda

Gelecek Tarımda adıyla, www.gelecektarimda.com adresinde ve aynı isimde bir youtube kanalı olan şahıs,

Şu linkte bulunan postunda, tohum paylaşımı yapacağını belirtmişti ve sadece kargo ücretini istemiş.

Site üzerinden alım yaptım ama, tohumları hiçbir şekilde yollamadı.

Kendisini defalarca bilgilendirdim, mesaj yazdım ama nafile.

Bilginiz olsun. Bu tip insanlara güvenmeyin.

abk, malbman ve pria beğendi.
overseas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2020, 10:40   #156
Yeni Üye

overseas's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2011
Lightbulb

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi overseas Mesajı Göster
Gelecek Tarımda adıyla, www.gelecektarimda.com adresinde ve aynı isimde bir youtube kanalı olan şahıs,

Şu linkte bulunan postunda, tohum paylaşımı yapacağını belirtmişti ve sadece kargo ücretini istemiş.

Site üzerinden alım yaptım ama, tohumları hiçbir şekilde yollamadı.

Kendisini defalarca bilgilendirdim, mesaj yazdım ama nafile.

Bilginiz olsun. Bu tip insanlara güvenmeyin.
Bu bilgiyi foruma yazdıktan sonra, bu sahıs hesabıma parayı geri gönderdi. Sanırım, forumda "İsmail Kuzucu" isimli arkadaş bu. Okuyorsan burayı İsmail sözüm sana; yapamayacağın işin altına girme bir daha, yapamıyorsanda makul bir sebebin varsa belirt ve mağdur ettiğin zararı zamanında gider ki, azıcık da güvenilirliğin olsun...

malbman ve pria beğendi.
overseas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-04-2020, 13:47   #157
Ağaçsever

Tillandsia's Avatar

Giriş Tarihi: 16-06-2017
Merhabalar, Ne yazık ki bu forum'u okumadan önce fidan istanbul'dan 21 adet ahududu, böğürtlen, yaban mersini vs. siparişi vermiştim. BUrayı okuyunca seçimimin ne kadar yanlış olduğunu anladım. Ama geç olmuştu. Bana kargom tam 12 gün sora gönderildi. Çok kötü bir paketleme yapılmıştı. Bitkiler kırılmış yerlerinden çıkmış, toprakları dökülmüş şekilde elime ulaştı. AYrıca bazı bitkilerde etiket bile yoktu. Zaten bitkilerin çoğu acınacak haldeler. ayrıca şeker tabağı çiçeği tohumu istemiştim. Yırtık bir pakette içinde bir şeyler gönderilmiş ama gerçekten istediğim tohummu ondan bile emin değilim. Firmayı aradım ama telefona cevap alamadım. Bende hırsımı hiç değilse buraya yazarak ve sizleride uyararak biraz hafifleteyim dedim. Burayı okuyunca fidan deposundanda sipariş vermiştim. Cuma günü sipariş verdim, pazartesi günü elime ulaştı kargom. Paketleme çok iyiydi. Her fidan tek tek özenle hazırlanmıştı. Tek bir yaprak kırılmadan, hiç toprak dökülmeden elime ulaştı tüm fidelerim. BU arada kargo firmasına suç bulunmasın her iki firmada aynı kargo şirketi ile ürünlerimi göndermiş. BU nedenle gösterdiğiniz özen için çok teşekkürler FİDAN DEPOSU ve Fidan istanbul kesinlikle uzak durun derim bu firmadan.

aydemiraydın beğendi.
Tillandsia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2020, 05:48   #158
Ağaçsever

TUĞRULÜNAL's Avatar

Giriş Tarihi: 04-09-2018
hobiciler için Fidan deposu tek kelimeyle harika.

aydemiraydın beğendi.
TUĞRULÜNAL Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2020, 13:12   #159
Yeni Üye

umurtuncer's Avatar

Giriş Tarihi: 30-11-2011
Birkaç yıldır Zengarden'den aldığım tohumlar maalesef çimlenmiyor acaba firma büyümenin yükünü mü kaldıramıyor artık, en son siparişim Astrophytum myriostigma kaktüs tohumu, Aloe variegata,Echeveria ruffles,Gymnocalycium kaktüs ve Sempervivum tohumları birtanesi mi çimlenmez, aynı koşullarda ektiğim başka bir çok tohum çimlendi yaşayan var yaşamayan var bakımla ilgili bir sıkıntı yok yani tohumdan minnak bir yaprak çıksa benim için kafidir. A101 den aldığım 2 liralık kaktüs tohumları çimlendi ama bunlar maalesef çimlenmedi. Kesinlikle zengarden benim için bitmiştir.

umurtuncer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2020, 11:11   #160
Ağaç Dostu

aydemiraydın's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi umurtuncer Mesajı Göster
Birkaç yıldır Zengarden'den aldığım tohumlar maalesef çimlenmiyor acaba firma büyümenin yükünü mü kaldıramıyor artık, en son siparişim Astrophytum myriostigma kaktüs tohumu, Aloe variegata,Echeveria ruffles,Gymnocalycium kaktüs ve Sempervivum tohumları birtanesi mi çimlenmez, aynı koşullarda ektiğim başka bir çok tohum çimlendi yaşayan var yaşamayan var bakımla ilgili bir sıkıntı yok yani tohumdan minnak bir yaprak çıksa benim için kafidir. A101 den aldığım 2 liralık kaktüs tohumları çimlendi ama bunlar maalesef çimlenmedi. Kesinlikle zengarden benim için bitmiştir.
aynen doğrudur. kendim zaten tohum satıyorum. ilginç tohumlara bi dünya para verdim çıkan yok. nasıl böyle bi şey olabilir.

Eski 04-09-2020, 18:41   #161
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-09-2020
Yanlış ürün gönderip yalan beyanda bulunuyorlar zengarden denen firmadan
carassula capıtella nın pagoda cinsinden sipariş ettim görseli de ismide sağlıklı doğruydu gönderdikleri carassula capıtella campfire cinsiydi üstelik yaprakların çoğu dökülmüştü firmayla iletişime geçtiğimde seralarında bu tür olduğunu beyan ettiler bunun sipariş ettiğim tür olduğunu söylediler fotolarla yazışmalarla haklılığımı ispatlamama rağmen ya siparişimi gönderin ya da tedarik edemiyorsanız iptal edin dediğimde kargo ücretini ödeyip gönderin cevabını aldım sonra farklı sitelerde gördümki firmanın prensibi buymuş yalan beyanla ürün satmakmış mağdur olmak ve sizinle alay edilmesini istemiyorsanız zengarden den alışveriş yapmayın

Eklenen Resimler

aydemiraydın beğendi.
belginisci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-09-2020, 12:11   #162
Ağaç Dostu

Mahmut Tebir's Avatar

Giriş Tarihi: 07-10-2007
Galeri: 4
Ben yıllardır zengarden den fidan alıyorum hiç yanlış fidan gelmedi bana. Hatta sizin aldığınız fidandan da almıştım. Dogru şekilde gönderdiler. Yalnız güneşte kızarıyor bu bitki. Gönderiler bitki yeşil gelecektir. Hemde o şekil kıpkırmızı bir görüntüsüde olmuyor. Resim üzerinde oynama yapılmış.

Mahmut Tebir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-11-2020, 16:37   #163
Ağaçsever

guneydefne's Avatar

Giriş Tarihi: 17-05-2020
Sayın yöneticiler bence bu bölümü tek başlıkta değil şikayet var şeklinde ayrı bir bölüm olarak açmak çok gerekli....
Aldığım fidelerdeki aşı hataları,limon yerine portakal,üç burun yerine sivri biber,yaprak biti ilacı yerine başka zararlı ilacı,fotoğraftaki başka gelen başka durumları...anlatsam roman olur.
Bu bölümün bitki alacaklara referans olması çok yararlı olur.Birde kullanılan gübre ve ilaçların etkileri ile ilgili bir bölümde çok iyi olurdu

guneydefne Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2022, 12:50   #164
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 01-10-2020
Zengarden iletişim numaraları bile iptal dolandırıcılığa başladılar galiba

asdafas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2022, 22:13   #165
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-11-2012
Instagram'da Türkiye yaban mersini (Turkiye_Bluberry) sitesinden iki adet yaban mersini satın aldım. Bugün yarın haftaya derken 12 Nisan da aldığım fideler hala elime ulaşmış değil. En son yazdığımda Salı günü (1 hafta geçti) elinde olur denmişti.

Atilgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-05-2022, 19:29   #166
Ağaç Dostu

Buraya yazdıktan iki gün sonra lütfedip gönderdiler. İki fidan dı. Biri söylendiği gibi yaşlı fidan ama çok derin budanmış. İkincisi çöp.

aydemiraydın beğendi.
Eski 15-01-2023, 22:07   #167
Ağaç Dostu

e-kamkat.com/Berke fidancılık tan
Kestane, gül ve 3-5 metre boyunda üzüm aldım.
Gül ün resmini ekliyorum. Tüplü diye satılıyordu ama çıplak kökü saksı içine koyup göndermişler. Aradım şikayet ettim. Bir özür dilemek yerine ısrarlı bir şekilde çok iyi gelişip güller açacağını tekrarlayıp durdular.
Kestane aşılı değildi sanki o yüzden ilk onun için aradığımda mikro aşı dediler bende ne olduğunu bilmediğimden üstelemedim. Üzüm bakıldığı yerde torbasın dan yere kök atmış. Başka türlü o boylara gelmesi mümkün değil zaten.Torbası ufak olduğundan besliyemiyeceği için 50 cm den kestim. Çok kumlu bir toprağa dikildiği için toprağının neredeyse yarısı döküldü dikerken.
Agustos 15 güncellemesi
Gül yarı yarıya kurudu ve büyümüyor.
Üzüm ü yapraklık olduğu için almıştım. Yanlış çeşit göndermişler söktüm attım.
Kestane iyi durumda

Eklenen Resimler

aydemiraydın beğendi.

Düzenleyen Atilgan : 14-08-2023 saat 18:59
Eski 24-02-2023, 05:15   #168
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-09-2017
Şimdiye kadar e fidancı, fidandeposu, fidanistanbul ve fidandiyarım gibi sitelerden alışveriş yaptım. Hepsinin kötü yanları vardı. İçlerinde en iyisi fidandeposu ama onlarda biraz bozdu.

Kutulaması çok iyi ancak fidanlar biraz küçük. Ayrıca mevlana kayısısı aldım birkaç kere farklı gövde rengindeydiler. Zaten anlamazlar diye farklı fidan mı gönderdiler onu düşündüm. Kargolaması gerçekten hızlı. Bir de sitelerinde yorumlar kısmında beğenmediklerini yayınlamıyorlar. Mesela ben şekerpare kayısısına küçük meyveli mi büyük meyveli olanı mı belli değil dedim yayınlanmadı. Ürüne mi hakaret ettim? Bu kayısının küçüğü harika oluyor büyüğü değil. Onunda özelliği o. Madem anacına kadar seçtiriyorsun cinsini de tam yazarsın.

Fidanistanbuldan genel olarak memnun kaldım. Tek hataları açık kök fidanı saksıya koymuşlar satıyorlar. Tutmuş tüplü fidan sanıyorsun ama açık kök o. Ne olacağı belli değil.

E-fidancım da çeşit çok ama minicik fidanı ne yapayım? Zaten tutmadılar. Fidanları bahçede kayboldu. Fidan tutsa 3 senede anca birşeye benzer. Almam o siteden.

Fidandiyarım geçen sene ucuz ve izmirin fidan üretim yeri ödemişten diye aldım ama pişman oldum. Hem küçük, cılız fidanlar gönderdiler hem de üzerine elma, erik yazmış geçmiş cinsi nedir yazmamış. Kargolaması da kötüydü.

aydemiraydın beğendi.
Mehmet89 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-08-2023, 13:42   #169
Ağaç Dostu

aydemiraydın's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Atilgan Mesajı Göster
e-kamkat.com/Berke fidancılık tan
Kestane, gül ve 3-5 metre boyunda üzüm aldım.
Gül ün resmini ekliyorum. Tüplü diye satılıyordu ama çıplak kökü saksı içine koyup göndermişler. Aradım şikayet ettim. Bir özür dilemek yerine ısrarlı bir şekilde çok iyi gelişip güller açacağını tekrarlayıp durdular.
Kestane aşılı değildi sanki o yüzden ilk onun için aradığımda mikro aşı dediler bende ne olduğunu bilmediğimden üstelemedim. Üzüm bakıldığı yerde torbasın dan yere kök atmış. Başka türlü o boylara gelmesi mümkün değil zaten.Torbası ufak olduğundan besliyemiyeceği için 50 cm den kestim. Çok kumlu bir toprağa dikildiği için toprağının neredeyse yarısı döküldü dikerken.
Agustos 15 güncellemesi
Gül yarı yarıya kurudu ve büyümüyor.
Üzüm ü yapraklık olduğu için almıştım. Yanlış çeşit göndermişler söktüm attım.
Kestane iyi durumda

e kamkat tan 3 çeşit incir aldım hiç biri benim siperişim değil ve ne olduğu belirsiz söküp attım. siyah goji diyede kırmızı goji göndermişler. kimseyede ulaşamadım.

Atilgan beğendi.
Eski 13-09-2023, 22:05   #170
Ağaç Dostu

yavuz10's Avatar

Giriş Tarihi: 16-07-2022
e- kamkat şaka gibi frenk üzümü almıştım. Kış aylarında yaprakları olmadığı için fark etmedim ama sonra baharda bi baktım bana aronya göndermişler

yavuz10 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-09-2023, 09:47   #171
Ağaç Dostu

aydemiraydın's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yavuz10 Mesajı Göster
e- kamkat şaka gibi frenk üzümü almıştım. Kış aylarında yaprakları olmadığı için fark etmedim ama sonra baharda bi baktım bana aronya göndermişler
koli paketine hangi bitki yakınsa onu gönderiyorlar.

yavuz10 beğendi.
Eski 26-10-2023, 23:15   #172
Ağaç Dostu

yavuz10's Avatar

Giriş Tarihi: 16-07-2022
evet sanırım öyle. Bakalım kuş üzümü de almıştım ne çıkacak önümüzdeki sezonu heyecanla bekliyorum

Bu arada ''ballı polenli bitkiler''den de fidan aldım. Beyefendi çok ilgiliydi ama maalesef kargolama çok zayıftı. Fidanlar kırık geldi, eksikler vardı. Eksik olanların ücretini karşılandı. Ortalama ve ortalamanın altı bi deneyimdi diyebilirim.

''Çiçekçe garden'' diye birinde bazı çiçekli çalılar aldım. Tam bir fiyat performans ürünleri. Paketleme güzel, sıkıntısız bi alışveriş oldu. Fidanları daha büyük saksılara geçirdim, şimdilik her şey yolunda. Şoktayım. Maaşallah!

yavuz10 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:11.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024