agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Alışverişler ve İlanlar Hakkında
(https)

Beğeni Düzeni249Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-08-2018, 15:51   #121
Ağaç Dostu

Batı Rüzgarı's Avatar

Giriş Tarihi: 10-09-2015
e fidancım üzerinden bir alışveriş yapayım dedim değişiklik olsun. tam tamına bir fiyasko. eksik 2 ürün var. kargo desen çile oldu resmen. asla tavsiye etmiyorum.
sürekli zengarden den alışveriş yapıyordum oysaki. belamı buldum :d

Emine Akman beğendi.
Batı Rüzgarı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2018, 00:28   #122
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-03-2014
e-tarım sitesinden şakın birşey alayım demeyin çünkü dolandırıcılar. İlaç pompası siparişi girdim ödemeyi yaptım. İki hafta boyunca ürünü yollamadılar çeşitli bahanelerle. Sonraki ikinhafta da parayı iade etmediler. Yasal yollara başvuracağım deyince de siz bilirsiniz dediler.
Şimdi tüketici mahkeme heyetine başvurdum. Firmanın vergi no sunu ve ya tc no sunu istediler. Bilen ya da daha önceden alışveriş yapan farsa faturadan bakıp bana verebilirse sevinirim.
Çiftçinin üreticinin alın terine göz dikmiş bu üçkağıtçılara meydan bırakmamak lazım ama yasal boşluklar o kadar fazla ki, Allah tan bulsunlar...

Selma_321 beğendi.
estikey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-08-2018, 19:42   #123
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-08-2018
Fidan Deposu'ndan 4 tane meyve fidanı aldım. Çok güzel karton kutunun içine paketlenmiş şekilde ve aynı günde kargoya veriyorlar. Yanında da dikim için 2 adet tahta gönderiyorlar. Çok memnun kaldım, sorunsuz bir firma. tavsiye ediyorum.

baro35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-11-2018, 12:40   #124
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 30-11-2016
bence en güvenilir zengarden gecen hafta tropik market diye bir siteden e-kamkatla aynı 6 yaş kamkat aldım 2 veya3 yaş göndermişler mor begonvil aldım sarı göndermiş gübre istedim yok 4 ortanca aldım hepsi haşat çok dandik bir siteymiş sonuçda ama zengardenda hiç sorun yaşamadım her sene dünya kadar da ürün alıyorum.

acemi25 beğendi.
atakan5858 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2018, 23:40   #125
Ağaç Dostu

ibrahim37's Avatar

Giriş Tarihi: 28-07-2007
Galeri: 797
Arkadaşlar bende bu konuda yaşadıklarımı paylaşmak istiyorum.
Geçen yıl Aliexppres ten 20 ye yakın farklı zamanlarda ve farklı isimde görünen firmalardan domates ve patates tohumu almıştım. Hepsi çok güzel ve hızlı bir şekilde elime ulaştı. Ancak ektiğim bitkiler büyüdüğünde gördüm ki tek bir tanesi bile doğru çıkmadı. Hatta patates tohumlarından roka falan çıktı. Bende tam bir hayal kırıklığı!
Bu yıl ise rareseeds diye güvenilir bir Amerikan sitesini fiyatı bize göre yüksek olmasına rağmen denedim. Ürünler bir haftada UKIM e geldi. Fakat 15 gün sonra ithali yasak ürün diyerek geri gönderileceğini söylediler. Bir türlü ürünleri alamadım.
Şimdi Zengarden'da bu ürünlerin bir kısmı var gibi görünüyor. Ama fotoğrafları incelediğimde tamamı bir yerlerden kopyalayıp yapıştırmışlar. Buradaki yorumlara bakınca kafam yine karıştı. Önerisi olan arkadaş var mı?

ibrahim37 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-01-2019, 22:26   #126
Ağaçsever

kalemkağıt's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2009
zengarden iyidir hoştur ancak sattığı tohumların çimlenme oranı düşüktür. fide olarak satın almanız sizin için daha iyi olur. sitenin şöyle de bir olumsuz tarafı var. artık hemen her e-ticaret sitesi kargoyu ya direk ücretsiz veya belirli bir meblağ üzerine ücretsiz yaparken zengarden güzel kargo ücreti alıyor. Ya kargo firmalarıyla iyi bir anlaşma yapamamış ya da kargo ücretini yüksek tutup oradan da gelir elde ediyor. bir çok yerden alışveriş yapıyorum en yüksek kargo ücreti zengardenda malasef

kalemkağıt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-02-2019, 22:07   #127
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 28-12-2017
Cuma günü 14.30 te fidandeposu.com dan 14 fidan sipariş verdim.pazartesi 10.00 da elime ulaştı.kargo süper.kendim gidip alsam boyle iyi getiremizdim.fidan kalitesi de çok iyi.profesyonel bir iş yapiyorlar.gecen yıl erciyestohum.com dan 8 adet asma fidani aldım pişman oldum. Aşili asmalar çok kötüydü 2 tanesi kurudu.kargo da kötüydü. Fidandeposu.com u tavsiye ediyorum

acemi25 beğendi.
Vedart Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-03-2019, 19:50   #128
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-03-2018
plantistanbul Hepsiburada.com'da indirimli gül fidanları satıyordu bir tane aldım
reklam olsun diye söylemiyorum gerçekten paketlemeleri avrupa standartlarında olmuş.
belli ki böyle şeyleri de şirket dışarıdan deneyim sahibi kazanarak uyguluyor
ben firmadan memnun kaldım

sanpedro Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2019, 14:15   #129
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2018
Gittigidiyor üzerinden evvebahce adlı satıcıdan 1 adet 100 lük Doğal İlaçsız İzmir Kekiği (Bilyalı Kekik) (100 Tohum) ve Zahter Kekiği Tohumu (100 Tohum) istedim, tohumlar geldi üşenmedim saydım birisi 95 tane diğeri 87 tane çıktı ama sanki çoğu tohumun içi boş gibi geldi. Ve her iki ürün için şikayetlerimi yazdım. bu gün cvp geldi.
"her iki tohumda da aynı şikayeti bildirdiğiniz için tohum birimine uyarı yapılacaktır,zahter tohumu 1 paket daha gönderim yapılacak.saygılar"
"şikayetinize binayen tekrar 1 paket daha çıkış yapılacaktır efendim"

Kendilerine teşekkür ettim.

chelik26 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2019, 20:45   #130
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-03-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi salvo Mesajı Göster
Ne yapın edin ekosol den uzak durun. O burçin hanımdan da firmasından da hayır gelmez. 5 farklı kişi iş yaptık 5'imizinde başı ağrıdı sahtekarlık yapıldı bu tesadüf olamaz. Deneme yanılma yöntemi, buyurun deneyin sonra buraya cevabınızı atın.
Al benden de o kadar.... Uzak durun

serhatttt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2019, 03:27   #131
Ağaçsever

TUĞRULÜNAL's Avatar

Giriş Tarihi: 04-09-2018
Değişik yerlerden fidan siparişi verdim .Karedeniz Fidancılık ,fidanını beğendim.Birde henüz Fidan deposundan hiç fidan almadım ama,bidahaki seferde ordan vericem siparişi .Genelde memnun kalınan bir firma.

TUĞRULÜNAL Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2019, 09:21   #132
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-02-2009
Memnuniyet

Değerli arkadaşlarım, yanlışın çok olduğu yerde doğrular da bazen bizi çok şaşırtıyor. Ben de yaşadığım güzel bir olayı paylaşmak ve sizlerin huzurunda yetkililere teşekkür etmek istiyorum. ( firma ismi vermek doğru mu bilmiyorum. ben veriyorum yanlış ise yöneticilerimiz siler)
Hafta başında çim biçme makinası ararken enbahçe.com adlı sitede bir markanın modelini çok uygun fiyata buldum. Yanlışlık olmasın diye telefon edip teyit ettim doğrudur dediler, bende sipariş verdim. ancak ertesi günü anlaşıldı ki sistemsel bir hata olmuş ve makinenin fiyatı yanlış girilmiş. Böyle olmasına rağmen enbahçe.com yetkilileri bu bizim hatamız diyerek o makinayı bana teslim ettiler. Halbuki ben alışverişimi gerekirse iptal edebileceklerini söylemiştim.Eminim zarar ettiler. Tekrar burada tüm doğa severler huzurunda enbahçe.com yetkililerine bu sorumlu ve dürüst esnaf davranışları nedeniyle teşekkür ediyorum. Saygılar

trody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2019, 10:34   #133
Yeni Üye

orman kedisi's Avatar

Giriş Tarihi: 11-11-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi atakan5858 Mesajı Göster
bence en güvenilir zengarden gecen hafta tropik market diye bir siteden e-kamkatla aynı 6 yaş kamkat aldım 2 veya3 yaş göndermişler mor begonvil aldım sarı göndermiş gübre istedim yok 4 ortanca aldım hepsi haşat çok dandik bir siteymiş sonuçda ama zengardenda hiç sorun yaşamadım her sene dünya kadar da ürün alıyorum.
e-kamkat'tan yıllardır alış-veriş yaparım, bir sorun yaşamadım. sizin yaşamış olmanıza da üzüldüm. sahibiyle iletişime geçseydiniz keşke. çok ilgili bir insandır. umarım zaman içinde değişmemiştir.

orman kedisi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-05-2019, 23:18   #134
Ağaç Dostu

Emine Akman's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2011
Buradaki paylasımlar gercekten cok aydınlatıcı. Bugun,burada paylasılan ıkı fırma hakkında yazma geregı hıssettım. Clematıs sevdası aldı benı bu aralar. Netten arastırdıgımda bu konuda yanı clematıs konusunda alısverıs yapılabılecek 3 sıte vardı.

Doğa peyzaj,Fıdan Istanbul ve Zengarden. Zengarden'e baktgmda 9 cmlık mınıcık,neredeyse fıde potu gıbı 9 cmlık "saksı"larda gönderım yapıldıgı yazılmıs. 9 cmlık saksı ıle gelse gelse köklenmıs bır celık gelır dıye dusunerek vazgectım,kaldıkı clematıslerın 9 cmlık saksıdakı hallerıne daır bılgılendırme amaclı herhangı bır resım de bulamadıgm ıcın guvenılır gelmedı.

Kargo konusunda burada yazılan paylasımlara bakınca Doğa Peyzaj ve Fıdan Istanbul'un fıdanlıklarına bırebır kendım gıderek secmek ıstedım.....

Doğa Peyzaj...kendınız gıdıp almak ıstesenızde clematısler ıcler acısı....Tum saksıları ot burumus, saksılar nerde,clematısler nerde...ottan hersey oyle bırbırıne gırmıskı....Su saksıdakı ıyı durumda bunu alayım desenız....ustte gordugunuz bıtkının koku hangısı bulun bulabılırsenız......Vvyan Pennel hangısı blue explosion hangısı....bellı degıl, var mı o bıle bellı degıl....Isletmenın sahıbınden clematıslerı secme konusunda yardım ıstedıgnızde "musterı kızıyor ama onemlı olan kökü" sözü dısında yardım felan alamıyorsunuz...... Ben kendım duzgun formda clematıs secmeye calısırken akla karayı sectım kargoyla gonderselerdı ne gelırdı Allah bılır....

Dıgerı Fıdan Istanbul....Sayfalarında VAR GORUNEN COK CESIT VAR.....Oranın fıdanlıgı daha ıcte,daha zor-dolambaclı bır yolda..... N11'de,kendı sıtelerınde bır cok cesıt clematıs varken fıdanlıklarında bırkac tane montana,kardınal rouge,justa vardı......Indırım mı....oraya dek gıttgınız halde...Asla yok........
SOK OLDM DESEM YERIDIR...Az daha netten 500 tlye yakın ederınde clematıs eklemıs sonra gorerek alayım demıstm.........Bu nasıl bır sorumsuzluk kı olmayan çesıtler hala var gornyor n11de ve kendı sayfalarında. Sıparıs versem netten dunya sınır harbı-ıade vs....

Emine Akman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-06-2019, 13:45   #135
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-10-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Emine Akman Mesajı Göster
Buradaki paylasımlar gercekten cok aydınlatıcı. Bugun,burada paylasılan ıkı fırma hakkında yazma geregı hıssettım. Clematıs sevdası aldı benı bu aralar. Netten arastırdıgımda bu konuda yanı clematıs konusunda alısverıs yapılabılecek 3 sıte vardı.

Doğa peyzaj,Fıdan Istanbul ve Zengarden. Zengarden'e baktgmda 9 cmlık mınıcık,neredeyse fıde potu gıbı 9 cmlık "saksı"larda gönderım yapıldıgı yazılmıs. 9 cmlık saksı ıle gelse gelse köklenmıs bır celık gelır dıye dusunerek vazgectım,kaldıkı clematıslerın 9 cmlık saksıdakı hallerıne daır bılgılendırme amaclı herhangı bır resım de bulamadıgm ıcın guvenılır gelmedı.

Kargo konusunda burada yazılan paylasımlara bakınca Doğa Peyzaj ve Fıdan Istanbul'un fıdanlıklarına bırebır kendım gıderek secmek ıstedım.....

Doğa Peyzaj...kendınız gıdıp almak ıstesenızde clematısler ıcler acısı....Tum saksıları ot burumus, saksılar nerde,clematısler nerde...ottan hersey oyle bırbırıne gırmıskı....Su saksıdakı ıyı durumda bunu alayım desenız....ustte gordugunuz bıtkının koku hangısı bulun bulabılırsenız......Vvyan Pennel hangısı blue explosion hangısı....bellı degıl, var mı o bıle bellı degıl....Isletmenın sahıbınden clematıslerı secme konusunda yardım ıstedıgnızde "musterı kızıyor ama onemlı olan kökü" sözü dısında yardım felan alamıyorsunuz...... Ben kendım duzgun formda clematıs secmeye calısırken akla karayı sectım kargoyla gonderselerdı ne gelırdı Allah bılır....

Dıgerı Fıdan Istanbul....Sayfalarında VAR GORUNEN COK CESIT VAR.....Oranın fıdanlıgı daha ıcte,daha zor-dolambaclı bır yolda..... N11'de,kendı sıtelerınde bır cok cesıt clematıs varken fıdanlıklarında bırkac tane montana,kardınal rouge,justa vardı......Indırım mı....oraya dek gıttgınız halde...Asla yok........
SOK OLDM DESEM YERIDIR...Az daha netten 500 tlye yakın ederınde clematıs eklemıs sonra gorerek alayım demıstm.........Bu nasıl bır sorumsuzluk kı olmayan çesıtler hala var gornyor n11de ve kendı sayfalarında. Sıparıs versem netten dunya sınır harbı-ıade vs....

Merhaba
Selim ben
Fidanlıkta alışveriş esnasında yanınızdaydım hatırlarsanız.

Aşağıdaki kısımda vyyan pennel hangisi blue explosion hangisi belli değil var mı o bile belli değil olarak belirtmişsiniz.

Diğer konularda haklı olabilirsiniz.
Ürünleri ot basmış olabilir
15 dönüm arazide 1000 den fazla çeşidin bulunduğu bir ortamda bazen ot temizleme döngüsü yetişmeyebiliyor bazı alanlara.

Ancak bu ürünleri biz kendimiz ithalatını yapıyoruz

Etiketliyoruz

Vyvan pennel de var blue explosionda ve yerleri belli !!!

1001fidan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-06-2019, 14:43   #136
Ağaç Dostu

Emine Akman's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi 1001fidan Mesajı Göster
Merhaba
Selim ben
Fidanlıkta alışveriş esnasında yanınızdaydım hatırlarsanız.

Aşağıdaki kısımda vyyan pennel hangisi blue explosion hangisi belli değil var mı o bile belli değil olarak belirtmişsiniz.

Diğer konularda haklı olabilirsiniz.
Ürünleri ot basmış olabilir
15 dönüm arazide 1000 den fazla çeşidin bulunduğu bir ortamda bazen ot temizleme döngüsü yetişmeyebiliyor bazı alanlara.

Ancak bu ürünleri biz kendimiz ithalatını yapıyoruz

Etiketliyoruz

Vyvan pennel de var blue explosionda ve yerleri belli !!!
"Etiketliyoruz

Vyvan pennel de var blue explosionda ve yerleri belli !!"

Allah askına bunu nasıl bu denlı RAHATCA SOYLEYEBILIYORSUNUZ, CLEMATISLERIN oldugu yerın topluca bır resmını CEKSEYDIM VE buraya ekleseydım keske....Ne ETIKETI.....Allahın ısıne bak kı oraya 2. gelısım BLUE EXPLOSİON ıcındı....BULABILSEM NIYE almayayım?

Daha bugun zengarden sıtesınde clematıs bakıyordum VE baktım blue explosion...O bana baktı ben ona...Tam da ıcımden gecenı soyleyeyım ya oradakı fıdanlıkta doga peyzaj gıbıyse ve ben blıue explosion beklerken elımdekıne razı olamak durumunda kalırsam??? Map gubresı konusuna bakmak ıcın sıteye gırdım baktım özel mesajdan sıtem etmıssınız....Tam cevap verıyordum, fırma sıkayetlerı kısmına da bakayım dedım,iyi yapmısım...

Selım bey hıcc sıkayet etmeyın. Oncelıkle sızden 2 adet kırmızı renklı clematıs aldım,bırını kardınal warzayskı sandım...Sız bıle ne saksıları almamda ne de kımlıklerı konusunda yardımcı oldunuz.HANGISINDE ETIKET VARDI? Eve geldm,bahceye ektm baktm 2kırmızı clematıs bırbırlerıne benzıyor....Nette arastırdım,sıtenızdekı stokta gorunen kırmızı renklılere baktım acaba hangısı bunlar dıye. Sıtenızde 4 cesıt kırmızı tonlarda clematıs gorunuyor....Elımdekı 2 clematıs de buyuk ıhtımal aynı tur, ben gunlerdır nette bu karmasanın ıcınden cıkamadım evet YANIMDAYDINIZ VE degıl bılgı vermek elinızı uzatıp o içiçe gecmıs kesmekesten bır saksı almama yardım dahı etmedınız.........

Sakın sımdı ındırım ıstedınız yapmadım dıye boyle bel altı vuruyorsnz demeyın. Her alısverıste ındırım ıstenır, ama su kadara olmaz mı,hıc ındırım olmazmı dıye.....

Yazdıklarıma ınanmayan buyursun gönul rahatlıgıyla sıparıs versın sızden,ben blue explosionu hala delı gıbı ısterken "daha bugun aklımdan gectınız" Doga peyzajdan gozumu karartıp sıparıs etsem ne gelırdı acaba dıye....

Eski 02-06-2019, 15:44   #137
Yeni Üye

Alıntı:
"Etiketliyoruz

Vyvan pennel de var blue explosionda ve yerleri belli !!"

Allah askına bunu nasıl bu denlı RAHATCA SOYLEYEBILIYORSUNUZ, CLEMATISLERIN oldugu yerın topluca bır resmını CEKSEYDIM VE buraya ekleseydım keske....Ne ETIKETI.....Allahın ısıne bak kı oraya 2. gelısım BLUE EXPLOSİON ıcındı....BULABILSEM NIYE almayayım?

Daha bugun zengarden sıtesınde clematıs bakıyordum VE baktım blue explosion...O bana baktı ben ona...Tam da ıcımden gecenı soyleyeyım ya oradakı fıdanlıkta doga peyzaj gıbıyse ve ben blıue explosion beklerken elımdekıne razı olamak durumunda kalırsam??? Map gubresı konusuna bakmak ıcın sıteye gırdım baktım özel mesajdan sıtem etmıssınız....Tam cevap verıyordum, fırma sıkayetlerı kısmına da bakayım dedım,iyi yapmısım...

Selım bey hıcc sıkayet etmeyın. Oncelıkle sızden 2 adet kırmızı renklı clematıs aldım,bırını kardınal warzayskı sandım...Sız bıle ne saksıları almamda ne de kımlıklerı konusunda yardımcı oldunuz.HANGISINDE ETIKET VARDI? Eve geldm,bahceye ektm baktm 2kırmızı clematıs bırbırlerıne benzıyor....Nette arastırdım,sıtenızdekı stokta gorunen kırmızı renklılere baktım acaba hangısı bunlar dıye. Sıtenızde 4 cesıt kırmızı tonlarda clematıs gorunuyor....Elımdekı 2 clematıs de buyuk ıhtımal aynı tur, ben gunlerdır nette bu karmasanın ıcınden cıkamadım evet YANIMDAYDINIZ VE degıl bılgı vermek elinızı uzatıp o içiçe gecmıs kesmekesten bır saksı almama yardım dahı etmedınız.........

Sakın sımdı ındırım ıstedınız yapmadım dıye boyle bel altı vuruyorsnz demeyın. Her alısverıste ındırım ıstenır, ama su kadara olmaz mı,hıc ındırım olmazmı dıye.....

Yazdıklarıma ınanmayan buyursun gönul rahatlıgıyla sıparıs versın sızden,ben blue explosionu hala delı gıbı ısterken "daha bugun aklımdan gectınız" Doga peyzajdan gozumu karartıp sıparıs etsem ne gelırdı acaba dıye....

Ürün gruplarının her birinin arasında 30 cm boşluk bulunmakta
Her grubun başında etiketleri ürünler fidanlığımıza geldiği anda konulmakta
Fidanlığa geldiğinizde bu etiketleri clematislerin aralarında dolaşırken görmüş olmanız lazım

Eklenen Resimler

Eski 02-06-2019, 15:47   #138
Yeni Üye

Alıntı:
Fidanlığa geldiğinizde bu etiketleri clematislerin aralarında dolaşırken görmüş olmanız lazım
Etiketlerin devamı

Eklenen Resimler

Eski 02-06-2019, 16:07   #139
Ağaç Dostu

Emine Akman's Avatar

Alıntı:
Cevap verme hızınıza ınanın sasırdım. Tam yazımı yazıp, içerıde oturan erkek kardesımın yanına gıttım durumu anlattım. Nasıldı Allah askına,bana "boyle cvp vermısler" dıye....Guldu....

Neyse Selım bey, siz haklı olun...Ama Doğa Peyzaj-1001 fıdan hakkında olumsuz yorum yazan tek kısı ben degılım burada. Sizinle şahsi bir davam yok ama hakkınızda yapılmıs bunca olumsuz yorumda sesınız cıkmamısken benım yazımımı DAHA kardesımle sohbetten donmeden "aynı evde-yarım saat ıcerısınde" dönup baktıgımda cevaplamış olmanız takdıre şayan.

Acıkcası Doğapeyzaj,ınternet uzerınden Turkıye'de ıthal fıde-fıdan alımı konusunda en kapsamlı fırma. Gercı ülkemızde bu konuda yabancı ülkelerdekı gıbı bır bılınç veya alıcı potansıyelı olmadıgı mı icınmı yoksa sebebı nedendır bılmıyorum ama profesyonel anlamda müşterı odaklı-farklı cesıtlere yer veren vs... çok fırma yok. Halbukı yabancı sıtelere bakıyorum, yutkunup gecıyorum bu da bızım kaderımızmıs dıye....

Bu noktada ülkemızde yabancı bıtkı-tohum turlerını ıthal etme konusunda da cıddı sıkıntılar mevcut. Hal böyle olunca buyrun konumuz: clematis....Şu an netten clematıs almak ıstedeıgınızde kaç tane sıte cıkıyor karsınıza? Pekı bıreysel olarak gumruk vergısını de ödemeyı göze alarak yurtdısından alısverıs yapmak ıstenız ılk sıkıntı paypal'ın yoklugu.....Paypal varken bıle Avrupa ulkelerı ülkemızın gümrük mevzuatı nedenıyle bıtkı göndermıyordu....Gül yahu gül....... Bireysel olarak nasıl alamayayım....Kaç defa paypal varken yabancı onlıne satıcılarla yazıstım. Hep aynı cevabı aldım....Ulkenız......Gümrük

Sımdı benım en üsttekı durumdan görup anladıgım ıse şu: Sız ıstesenız de yurtdısından alamazsınız, Tc. sınırlarında ne buluyorsanız ona razı geleceksınız...... Bir an aklıma ülkemde uygulanan döviz bulundurma yasagı,ithal ikamesi vs. gıbı nedenlerle nescafenın bıle yurtdısından gelenlerın getırdıgı luks hedıye muamelesı gordugu yıllar geldı.....

aydemiraydın beğendi.
Eski 02-06-2019, 16:12   #140
Yeni Üye

Alıntı:
Etiketlerin devamı

Etiketlerin devamı

Ürünlerin orjinal ithalat faturalarını merak edenler fidanlık ziyaretinde görebilirler

Lütfen insanların toplu bulunduğu alanlarda yorum yaparken detaylı bilgiye sahip olmadan firmamızı zan altında bırakacak yorumlarda bulunmayınız...

Bizler müşterilerimize hizmet etmek için sabah 8 akşam 8
yağmur çamur
toz toprak demeden çalışıyor işimizi daha ileriye götürebilmek için çabalıyoruz

Ancak bu tarz durumlar aşkımızı şevkimizi kırıyor.

Euro nun 15.07.2017 tarihinde 4 tl civarı olduğunu
şuanda 6,5 tl olduğunu ayrıca belirtmek istiyorum

Eklenen Resimler

Eski 02-06-2019, 17:19   #141
Yeni Üye

Alıntı:
Cevap verme hızınıza ınanın sasırdım. Tam yazımı yazıp, içerıde oturan erkek kardesımın yanına gıttım durumu anlattım. Nasıldı Allah askına,bana "boyle cvp vermısler" dıye....Guldu....

Neyse Selım bey, siz haklı olun...Ama Doğa Peyzaj-1001 fıdan hakkında olumsuz yorum yazan tek kısı ben degılım burada. Sizinle şahsi bir davam yok ama hakkınızda yapılmıs bunca olumsuz yorumda sesınız cıkmamısken benım yazımımı DAHA kardesımle sohbetten donmeden "aynı evde-yarım saat ıcerısınde" dönup baktıgımda cevaplamış olmanız takdıre şayan.

Acıkcası Doğapeyzaj,ınternet uzerınden Turkıye'de ıthal fıde-fıdan alımı konusunda en kapsamlı fırma. Gercı ülkemızde bu konuda yabancı ülkelerdekı gıbı bır bılınç veya alıcı potansıyelı olmadıgı mı icınmı yoksa sebebı nedendır bılmıyorum ama profesyonel anlamda müşterı odaklı-farklı cesıtlere yer veren vs... çok fırma yok. Halbukı yabancı sıtelere bakıyorum, yutkunup gecıyorum bu da bızım kaderımızmıs dıye....

Bu noktada ülkemızde yabancı bıtkı-tohum turlerını ıthal etme konusunda da cıddı sıkıntılar mevcut. Hal böyle olunca buyrun konumuz: clematis....Şu an netten clematıs almak ıstedeıgınızde kaç tane sıte cıkıyor karsınıza? Pekı bıreysel olarak gumruk vergısını de ödemeyı göze alarak yurtdısından alısverıs yapmak ıstenız ılk sıkıntı paypal'ın yoklugu.....Paypal varken bıle Avrupa ulkelerı ülkemızın gümrük mevzuatı nedenıyle bıtkı göndermıyordu....Gül yahu gül....... Bireysel olarak nasıl alamayayım....Kaç defa paypal varken yabancı onlıne satıcılarla yazıstım. Hep aynı cevabı aldım....Ulkenız......Gümrük

Sımdı benım en üsttekı durumdan görup anladıgım ıse şu: Sız ıstesenız de yurtdısından alamazsınız, Tc. sınırlarında ne buluyorsanız ona razı geleceksınız...... Bir an aklıma ülkemde uygulanan döviz bulundurma yasagı,ithal ikamesi vs. gıbı nedenlerle nescafenın bıle yurtdısından gelenlerın getırdıgı luks hedıye muamelesı gordugu yıllar geldı.....

Bugün bayram arefesi bir pazar günü
evdeyim
bu çok yaşadığım bir durum değil bayramlarda bile sulama için fidanlığa gidiyorum(elamanlar tatilde olduğu için)

firma babamın firması
bundan öncesi süreçte bu tarz yorumları ne takip edecek zamanı ne de onlara cevap verecek zamanı vardı
1989 yılından bu yana 0 dan başlayarak sektörde Üretim-İthalat -İhracat, e ticaret yanında Peyzaj ve toptan ürün tedariği işlerini takip ediyor kendisi
( hayat mücedelesi bu tarz yorumları inceleyip araştırıp cevap vermeye imkan vermiyordu çünkü binlerce bitki ve fidanlığın işlerine koşturduktan sonra akşam eve gittiğinde yemeğini yiyip uyumak gerekiyordu...hala daha bu şekilde devam ediyoruz)

2 3 yıldır babamın yanındayım sitemizi 2005 yılından beri takip edenler bu 2 3 yılda yapılan dağişikliklerin yeni yazılımın ve değişen site temasının farkına varıyorlar ve olumlu geri dönüşlerini iletiyorlar
kendimizi yazılım ve diğer konularda geliştirmeye devam ediyoruz

yerli ürünlerde fiyat politikamız müşterilerimizin en uygun şekilde ürünlere ulaşabilmesi

ithal ürünlerde de makul karlar ile bu işi yapmaya çalışıyoruz diğer ithalciler ile karşılaştırabilirsiniz

bazı müşteriler şu şekilde de dönüş yapıyor şu üründen sizde var mı
evet var
fiyatı niye ucuz diğer yerlerde 2 3 katı fiyatta

1989 dan beri elde edilen birikimler sayesinde hem yerli ürünler hem ithal ürünlerin hepsi ilk üreticisinden tedarik ediliyor arada farklı aracı vs bulunmadığı için ürünleri uygun fiyattan alıyoruz ve uygun fiyattan satıyoruz

bu yüzden eldeki olanak ve imkanlar ile kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz ancak bu istediğimiz düzeyde hızlı ve bir anda olmuyor

yeni nesil olarak bu tarz geri beslemeleri devamlı not ediyoruz
elimizden geldiğince kendimizi düzeltmeye çalışıyoruz

önümüzde 7 8 gün boyunca paketleme olmayacak

ancak bu tarz zamanlarda bu tarz yorum veya şikayetlere detaylı cevap verebilecek zamanımız oluyor

müşterilerimiz internetten ürün satın alıyor bizi görmüyor
ve bazı yaşadığı olumsuzluk veya sıkıntıları bizim ile iletişime geçmeden direk internet ortamına taşıyabiliyor bunu biraz daha normal buluyorum

ancak siz bizzat fidanlığımıza geldiniz
ürünleri ellerinizle seçtiniz
ortamı gördünüz

orada aklınıza takılan soruların cevaplarını detaylı alabilirdiniz

burada bulunan insanlara ellerinde bulunan ürün var mı yok mu belli değil dediğinizde ortaya şu manzara çıkıyor

"değerli forum üyeleri bu satıcı sitesine ürünler koymuş ancak bu ürünler bu mağazada yok gibi, insanları kandırıyor olabilir dikkat edin, tarzı bir mana çıkıyor

siz bizim fidanlığımızı gördüğünüz için sizin konu ile ilgili algınız farklı olabilir
ancak bizi hiç görmemiş fidanlığımızı ziyaret etmemiş bir şahıs bu yorumu okuduğunda nasıl düşüneceğini empati yapmanızı rica edeceğim.

Bir ürünün elimizde olmadığını iddia ediyorsanız direk bizimle iletişime geçtiğinizde tarafınıza orjinal ithalat faturalarını da gösterebilirdik

bir önceki mesajlara faturadan kesitleri ekledim

ayrıca yurt dışından canlı bitki getirmek Tarım bakanlığının iznine tabi
ithal edilen ürünler tarım bakanlığı tarafından karantinaya alınıyor belirli bir süre laboratuvar incelemesi sonucu bakteri virüs ve zararlı çıkmazsa bize teslim ediliyor
Bu işlemler ve gümrük işlemleri için bir tır mal için 3000 tl ile 5000 tl arasında masraf çıkıyor.
Gelen ürünlerin çeşitlerine ve yapılacak analizlare göre fiyat artıyor.

Yurt dışından perakende olarak e ticaret sitelerinden canlı bitki tohum fidan getiremezsiniz

İlgili Süs Bitkileri üreticileri birliklerine üyelik ve tarım bakanlığından alınmış ruhsat ve yetki belgelerinizin olması gerekiyor

Yurtdışından ancak resmi olmayan yollarla canlı bitki, tohum getirebilirsiniz

Önemli Not;
Clematis bitkisinin dalları çok kırılgan ve farklı bir yapıya sahip
Bu bitkiyi lütfen farklı bitkiler ile karşılaştırmayın
Clematisleri kargolarken içlerinden kargolamaya en uygun olanını seçiyoruz.
Kargolama esnasında en az 4 5 farklı noktada araçtan inip tekrar araca konuyor arada hangi kargo görevlisinin eline geçiyor bilemiyoruz. kargo görevlilerinin kutuya yapacağı muameleleri tahmin edebiliyorsunuz

Bu sebeple clematisleri gönderirken buduyoruzki kutuya gelebilecek darbe düşme vs gibi konulardan kaplanan alan azaldığı için ürün hasarsız sağlıklı bir şekilde ulaşabilsin.

Ürünler içerisinde 120 150 cm olanlar var ancak bunları göndermeye çalıştığımızda her zaman sorun oluyor dal yapısı en küçük müdahalede kırılıyor.
Müşteriler kırılan dalları görünce üzülüyorlar
Ancak burada önemli olan kısım ürünün kök kısmı geldiğinizde de belirttim
Ürün kökleri sağlam olduğu sürece ilkbahar aylarında 30 ile 45 gün arasında 15 20 cmden bir anda 120 150 cmlere ulaşabiliyor.

Bu sebeple ürünün boyundan çok aldığınız ürünün çeşidinin doğruluğuna dikkat ederseniz daha uygun olacaktır.

Birde klematis çeşitlerinde gece gündüz sıcaklık farkları illerin sıcaklık değerleri ve bitki toprağında bulunan besin değerlerine göre renklenmede ve katlı olanların katlanma durumunda zamana göre aya göre farklılıklar oluşabilmektedir.

Bazen clematisler içerisinde geziyorum mesela Vyvyan pennel cinsine bakıyorum ürünün bir dalında katlı olan çiçek aynı ürünün diğer dalında tek kat olabiliyor.

Ekteki resimde Vyvyan Pennell ürünlerinin bulunduğu alana dikkat ederseniz bazıları katlı bazıları katsız.
ürünleri toprağa ya da daha büyük saksıya diktiğinizde sulama ve besin düzenine dikkat ettiğinizde katlı olacaklardır.
Besin eksikliği durumlarında yalın kat görünebilir.

İyi Bayramlar
Selim Sadık Doğan

Eklenen Resimler

abk ve Emine Akman beğendi.

Düzenleyen 1001fidan : 02-06-2019 saat 18:07
Eski 02-06-2019, 22:22   #142
Ağaç Dostu

Emine Akman's Avatar

Konu resmen ıkılı munakasaya dönmus...

Sevgili Selim bey, öncelıkle yurtdısından bıreysel bıtkı alısverısı konusunda konu ıle hıc alakası olmadıgı halde bılgı verdıgınız ıcın tesekkur ederım. Sizin tepkınızı ceken şu sözüm olmus, tam anladıgım kadarıyla: "Vvyan Pennel hangısı blue explosion hangısı....bellı degıl, var mı o bıle bellı degıl..." Fıdanlıgın nasıl ot ıstılasına maruz kaldıgı zaten sızın cekımlerınızden de bellı. Sızın fıdanlıgınız ılk kez alısverıs yaptıgım bır yer degıl. Eleman yetersızlıgı konusunu sız de takdır edyorsunuz. Hatta ılk gelısımde babanıza "Sız nasıl bunları böyle boynu bukuk bırakabıldınız" dıye şaka yaparak çıkısmıstım o da çok sıcak bır tavırla "gıyın cızmelerı,eldıvenlerı,gelın yardım edın" demıstı.....Yakın olsaydım zevkle yapardım çok cıddıyım... Ben oradakı kesmekesten bahsederken "var mı bellı degıl" ıbaresı kullanmısım.... Ot ıstılasından "var olanı gormek mumkun degıl" anlamında bu kelımeyı kullanmısım ama yazım dılı yetersız gelmıs.

Tabı kı fıdanlıgınızda bır bolum sırf clematıslere ayrılmıstı benım "ellerınde varmı o bıle bellı degıl" dıyebılmem ıcın barız art nıyetlı olmam gerekır...Ama hepsı neredeyse kardes olmus fıdanlardan bahsedıyoruz,ben blue explosion dıye gelıp bulamadım Selım Bey... Demek ıstedıgım de buydu....Pekı ama hangısı? Sızden 2. kez alıp geldıklerımden pembe yalınkat 1 clematıs var bende. Sıstemde stokta yok görunen hagley hybrıd almısım dıye dusunuyorum... Üzerınde etıket olsaydı düşünmez bılırdım.

Aradakı yanlıs anlamayı umarım gıderebılmısızdır. Ve umarım sızın yönetımınızde Doğa Peyzaj, yurt dısındakı bu işi profesyonelce yapan onlıne fırmalar gıbı bir cızgıyle,bızım gıbı farklı türlere meraklı ama yabancı turlere ulasmak konusunda sıkıntı çeken kişilere yardımcı olur. Kı emın olun bu konuda cıddı bır ıhtıyaca cevap vermıs olur.

Eski 05-06-2019, 03:40   #143
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-02-2019
Zengardendan memnuniyetsizlik yaşadığım şeyleri yazsam saymakla bitmeyecek gibiydi.kendine ait tohumlarıda malesef çoğu cimlenmedi.15 çeşit aldıysam belki 2tanesi(çeşit olarak) zor cimlenmişti.ayrica fide boylarınada dikkat edin,resimlerde gösterilenlerin 5de biri bile belki gelmeyebiliyordu ebat olarak,gerçi bunu belirtmişler fakat gözde kaçabiliyor o kısım.ayrica bazı seçtiğim tohumlar farklı gönderildi,dahasıda varda uzatmayayım.şikayet zengarden yazın çıkar zaten nasipse hakkında internet aleminde konuşulmuş olanlar.

Başarılı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-06-2019, 17:23   #144
Ağaç Dostu

Emine Akman's Avatar

Söze nasıl başlasam bılemıyorum. Yıllardır, hızlı buyumedıklerını düşündüğüm için clematislere hayran ama mesafeli idim. Bu yıl ne oldu ise o mesafeyi kırdım..... Bu durumda clematislere ulaşmak için eldeki online alternatifler belli... Günlerce bayagı düşündüm... Zengarden'da tam da istediğim blue explosion ve katlı clematis türleri de var ama haklarında yazan şikayetlerden dolayı cekınıyordum. Yıllar evvel Zengarden'dan tohum almıstım. Lobelya ve bazı domates turlerı...Evet fıyat pahalıydı ama çimledıler, yıne de tohumdan bıtkı yetıstırmek bana cok mesakkatlı geldıgı ıcın allame-i cihan olsa daha da tohumla vs. ugrasmadım.

Lafı uzatmak istemıyorum clematise olan askım gözümü karartmama neden oldu, Zengarden'a ,telefon ıle ulaşmak kolay olmadıgı ıcın maılle ulastıgm ve gercekten gayet ılgılı yanıtlar aldım.... Bunun uzerıne sıparısımı verdım. Aynen de sıtede temsılı olarak paylastıkları gıbı paketleyerek,toprak dokulmesın dıye ozellıkle clematıs saksılarında strecleyerek gönderım yapmıslar....Gayet bakımlı,etıketlenmıs urunler geldı.... Saksısız mını fıdelerden toprak dökulmesı olmustukı bu dert edılecek bırsey degıldı acıkcası.

Normalde İzmır'den bulundugum yere alısverıs yaptgımda, gonderen fırmalar Sürat Kargo ıle gonderım yaptıklarından aldıklarımın bana gelmesı 2 gün sürerken Yurtiçi Kargo ile ertesi gün elımde ıdı,buna da bayıldım dogrusu.

Fırma sıkayetlerı kısmında bence egrılerı de dogruları da yazdıgımızda kazanclı cıkan yıne bız oluruz dıye dusundugum ıcın bunu burada paylasmayı uygun buldum yoksa fırma ıle bır bagım yok. Faturam ve gelenlerın goruntulerını de okuyanlara fıkır olsun dıye eklıyorum.

Eklenen Resimler

abk, yasemins, YeniBON ve 1 kişi beğendi.

Düzenleyen Emine Akman : 21-06-2019 saat 17:52 Neden: imla
Eski 21-06-2019, 19:16   #145
Ağaç Dostu

Mahmut Tebir's Avatar

Giriş Tarihi: 07-10-2007
Galeri: 4
Bazıları beğenmese de zengarden türkiye'nin en iyi firmalarından biri.

Mahmut Tebir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-07-2019, 12:42   #146
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-10-2017
Sayın bige,
şikayetlere bakarken Gökçeada'da olduğunuzu gördüm. Ben de G.ada'ya geçen yıl İstanbul'dan göçtüm. Yeni bahçemle uğraşıyorum. Tanışmak isterseniz 533 819 33 19 Şeref Onurgil

YeniBON beğendi.
Şeref Onurgil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-08-2019, 05:09   #147
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Giriş Tarihi: 31-10-2011
Herkese selamlar;
Ortalama 2 dönümlük bir alanı çeşitli fide, fidan ve tohumlarla doldurmuş birisi olarak sanırım birkaç kelam etme hakkına nail olmuşumdur... Öncelikle adı geçen hemen hemen bütün sitelerden alışveriş yapmışımdır. Fikirlerim şu yönde...

E-fidancım : İnanılmaz küçük, şekilsiz ve çelimsiz fidanlar gönderir, özellikle gönderdiği güller hep yanlış renk olur. Dolayısıyla edindiğim iki meyve fidanının etiketinden hala şüphe duyarım. Bence uzak durulmalı...

Fidanistanbul : Keza gene çelimsiz ve küçük fidanlar gönderen, klasik fidanları bile yarıbodur vs diye satışa sunan, 7/24 telefona cevap verenlerin ise bırakın fidan türünü, fidan tanımını yapamayacak kadar bu işlerden uzak kişiler olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Aynı şekilde uzak durulmalı...

1001 fidan (doğapeyzaj): Çok uygun fiyata çokca pampas otu almıştım, tabi sağlam bir kargo fiyatı ödedim. Sazlık olduğu için değerlendirme yapamıyorum. Asla demiyorum ama kargolama şekli iyi olmadığı için özellikle hassas türler alacağım zaman tercih etmem.

Zengarden : Tüm aldığım sebze tohumları çimlendi, kargom da zamanında geldi. Belki şanstır bilemiyorum ama ben çok memnunum (sayfamdaki kabakların tohumları vs hep zengarden'dandır, keza domatesler de...) Ben çok memnunum...

Fidandeposu : Gözünüzü kapatın alışverişinizi yapın! İnanılmaz, hatta en memnun kaldığım sitelerden biri. İlgilisi buralardaysa teşekkürlerimi sunuyorum. Çok güvenilir!

Botanikmarket : Yetişkin fidanlarımı buradan aldım, sağlam geldiler ama hepsi kurudu. Sanırım adapte olamadılar. Yorum yapmam hatalı olabilir.

Fidan Sepetim : Fidan deposu kadar memnun kaldığım şahane ürünler gönderen bir firma, tek negatif yani ellerinde çok çeşit yok. Bir fidan arıyorsanız ve o tür burada mevcutsa hiç düşünmeden siparişinizi geçebilirsiniz! Çok güvenilir.

Esflora: Çok farklı, özel ürünler barındıran, baby boy satış yapan ama sağlam iş yapan bir firma. Özel türler için tercih edilmeli. Çok güvenilir.

Eğer eleştrilerimin dokunacağı yetkililer vs varsa, çok üzgünüm. Böyle sosyal bir ağda bir arada isek deneyimlerimizi paylaşmak boynumuzun borcu diye düşünüyorum. Benim deneyimlerim bu yönde. Merak eden ilgili olursa da özelden üyelik bilgilerimi paylaşayım, ne zaman ne almışım kontrol edebilir... Bu arada ismi geçen firmalarla satıcı-müşteri ilişkisi dışında bir tanışıklığım yoktur, bilgilerinize...
Herkese kolaylıklar

abk, YeniBON, Melisa16 ve 4 kişi beğendi.
obabilgesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-08-2019, 20:27   #148
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2007
Galeri: 39
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi obabilgesi Mesajı Göster
Herkese selamlar;
Ortalama 2 dönümlük bir alanı çeşitli fide, fidan ve tohumlarla doldurmuş birisi olarak sanırım birkaç kelam etme hakkına nail olmuşumdur... Öncelikle adı geçen hemen hemen bütün sitelerden alışveriş yapmışımdır. Fikirlerim şu yönde...

E-fidancım : İnanılmaz küçük, şekilsiz ve çelimsiz fidanlar gönderir, özellikle gönderdiği güller hep yanlış renk olur. Dolayısıyla edindiğim iki meyve fidanının etiketinden hala şüphe duyarım. Bence uzak durulmalı...

Fidanistanbul : Keza gene çelimsiz ve küçük fidanlar gönderen, klasik fidanları bile yarıbodur vs diye satışa sunan, 7/24 telefona cevap verenlerin ise bırakın fidan türünü, fidan tanımını yapamayacak kadar bu işlerden uzak kişiler olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Aynı şekilde uzak durulmalı...

1001 fidan (doğapeyzaj): Çok uygun fiyata çokca pampas otu almıştım, tabi sağlam bir kargo fiyatı ödedim. Sazlık olduğu için değerlendirme yapamıyorum. Asla demiyorum ama kargolama şekli iyi olmadığı için özellikle hassas türler alacağım zaman tercih etmem.

Zengarden : Tüm aldığım sebze tohumları çimlendi, kargom da zamanında geldi. Belki şanstır bilemiyorum ama ben çok memnunum (sayfamdaki kabakların tohumları vs hep zengarden'dandır, keza domatesler de...) Ben çok memnunum...

Fidandeposu : Gözünüzü kapatın alışverişinizi yapın! İnanılmaz, hatta en memnun kaldığım sitelerden biri. İlgilisi buralardaysa teşekkürlerimi sunuyorum. Çok güvenilir!

Botanikmarket : Yetişkin fidanlarımı buradan aldım, sağlam geldiler ama hepsi kurudu. Sanırım adapte olamadılar. Yorum yapmam hatalı olabilir.

Fidan Sepetim : Fidan deposu kadar memnun kaldığım şahane ürünler gönderen bir firma, tek negatif yani ellerinde çok çeşit yok. Bir fidan arıyorsanız ve o tür burada mevcutsa hiç düşünmeden siparişinizi geçebilirsiniz! Çok güvenilir.

Esflora: Çok farklı, özel ürünler barındıran, baby boy satış yapan ama sağlam iş yapan bir firma. Özel türler için tercih edilmeli. Çok güvenilir.

Eğer eleştrilerimin dokunacağı yetkililer vs varsa, çok üzgünüm. Böyle sosyal bir ağda bir arada isek deneyimlerimizi paylaşmak boynumuzun borcu diye düşünüyorum. Benim deneyimlerim bu yönde. Merak eden ilgili olursa da özelden üyelik bilgilerimi paylaşayım, ne zaman ne almışım kontrol edebilir... Bu arada ismi geçen firmalarla satıcı-müşteri ilişkisi dışında bir tanışıklığım yoktur, bilgilerinize...
Herkese kolaylıklar
Sayın obabilgesi, çok güzel bir özet olmuş emeğinize sağlık. Benim alışverişlerimde de benzer deneyimler yaşadım.

E-fidancım: Kesinlikle uzak durulmalı. Parasını ödediğiniz ürün gelmez başka ürün teklif ederler, istemediğiniz ürünü almak zorunda kalırsınız o da görebileceğiniz en bakımsız üründür. Zaten elinize geçtikten Kosa bir süre sonra ölecektir.

1001fidan: Uzun yıllardır alışveriş yapıyorum. Bahçemdeki bir çok ürünü onlardan aldım. Ürün çeşitleri iyi hatta eskiden daha da iyiydi. Gelen ürünler çok büyük falan değildir bazen çok sağlıklı gibi de görünmeyebilir hatta yanlış ürün mü gönderdiniz diye aradığım da olmuştur. Ama aldığım ürünlerin büyük bir kısmı Yaşar ve büyüyüp gelişir. Sorun çıkanlar genelde benim yanlış yere ektiğim ürünler olur. Gelen ürün süper büyük ya da sağlıklı gibi görünmez ama yaşar. Bence en büyük sorunları sitede satışı olan ürünler hakkında yeterli açıklama ve fotoğraf olmaması. 100 tl üzeri alışverişlerde Kargo ücreti ödemezsiniz.

Zengarden: Yine çok uzun yıllardır alışveriş yaptığım bir site. Paketlemeleri harikadır. Ürünler asla zarar görmez. Fide alıyorsanız hayatınızda göreceğiniz en minik fide gelecektir. Clematisler bile fideden çok minik bir çeliğe benzer. Fiyatları yüksektir. Bitkilerin büyümesi zaman alır. Bu fideyi aldım bu yaz dolu dolu çiçek açacak diye beklemeyin( erken alınan mevsimlik çiçekler hariç). Fideler minik olduğu için kayıp olabiliyor ekildikten sonra. Ama ne satın alırsanız o gelir. Başka bitki mi gönderdiler beni kandırdılar mı duygusu olmaz. Tohum konusunda ben çok verim alamadım. Kargo ücreti ödemek zorundasınız.

Botanikmarket: İlk kez bu yıl alışveriş yaptım. Kargo yüksekti ama ürün fiyatları düşüktü. O kadar ucuza aldığım ortancanın büyüklüğüne inanamadım. Kocaman bir bitkiydi. Kargo ücreti hariç harika bir alışverişti.

Esflora: İsmini ağaçlarnette duyup ilk kez bu yıl iki kez alışveriş yaptım. Çok memnun kaldım. Ürünler gayet sağlıklı. Her yerde bulamayacağımız çeşitlerde geliyor. Ürün çeşidinin daha da artmasını bekliyorum. Ellerinde farklı boy fidanlar olması fiyat seçeneği sunmuş oluyor.

Tropiksera: uzun süredir alışveriş yapmadım ama güvenle ürün alınabilir. Fiyatlar yüksektir ama ürün kalitesi de yüksektir. Güvenilir bir satıcı.

Yalova su fidan: Alacağınız ürünün tam tür adını falan bilmezsiniz. Ama özellikle rolü adetlerde mevsimlik çiçekleri çok uygun fiyatlara alabilirsiniz. Gayet sağlıklı fideler gelir.

Düzenleyen abk : 10-08-2019 saat 20:33 Neden: Yazım hatası
abk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-08-2019, 15:35   #149
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-08-2019
hepsibahcemden fidancılık hizmet aksaklıkları

e-ticaret satışlarında zaman zaman istenmeyen hizmet aksaklıkları olmaktadır. Firmamız bu durumlarda kesin çözüm odaklı hizmet vermektedir.
https://hepsibahcemden.com web sitemizden ve sanalpazar sayfalarından aldığınız ürünlerde
1. ürünlerinizin kargoda hasar görmesi %2 lik bir durum (kargonuz hasarlı gelse bile kargoyu bize geri göndermenize gerek yoktur. Gelen ürünün aşı kısmında bir problem yoksa budayıp tekrar filizlenmesi için bakımlarını yapınız. Bize bilgi vermeniz dahilinde yeni ürünüzü kargoya yeniden veriyoruz.
2. ürünüzün yanlış gönderilmesi (Binde bir kargolar karışabiliyor bilgi vermeniz durumunda yeni ürün gönderilir.)
3. ürünün eksik gönderilmesi (genelde kargo kaynaklı oluyor.)
4.Gelen üründen kargo ücreti alınması. (kesinlikle ödeme yapmayın sizden özel istek olmadığı sürece tüm ürünlerimizi kargo ücretsiz gönderiyoruz.)

Yukarda bahsettiğim ve benzeri durumlarda mutlaka bize iletişim bölümümüzden ulaşınız.

Eklenen Resimler

YeniBON beğendi.

Düzenleyen hepsibahcemden : 14-08-2019 saat 15:45 Neden: eksik yazı
hepsibahcemden Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-08-2019, 08:51   #150
Ağaç Dostu

aydemiraydın's Avatar

Giriş Tarihi: 28-02-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kibrit Mesajı Göster
Fidan deposunu kullanan arkadaşlar varmı?

fidan deposu , uygun fiyat,sağlam ambalaj ve kaliteli fidanın adresi. defalarca fidan aldım.

obabilgesi ve acemi25 beğendi.
aydemiraydın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:44.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024