agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Alışverişler ve İlanlar Hakkında
(https)

Beğeni Düzeni9Beğeniler
  • 1 Gönderen umıt79
  • 1 Gönderen sabah
  • 2 Gönderen gurbik67
  • 1 Gönderen Hülya
  • 1 Gönderen Seabert74
  • 1 Gönderen Charlaux
  • 1 Gönderen Seabert74
  • 1 Gönderen Charlaux

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-02-2010, 16:53   #1
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-04-2009
Yurtdışından yolcu yanında bitki getirme

http://rexbegonias.com/shop/index.ph...b310c480cd1abc

Şu siteden rex alıp yolcu yanında getirtmeyi düşünüyoruz ama acaba gümrükte soruna karşılaşırmıyız?
Bildiğim kadarıyla soğanlı bitkiler kolayca geçebiliryor ancak topraklı bitkilerin geçisinde sorun olur mu?
Sorun olursa topraktan çıkarttırıp getirtsek olur mu?

oppss! Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2010, 20:59   #2
Ağaç Dostu

umıt79's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2009
Sevgili Oppss bireysel getirme işleminde ne uygulanır tam bende bilmiyorum ama , şu linkte genel amaçlı bilgiler var isterseniz ilgilenen arkadaşlar olarak bir inceleyin..

www.zmo.org.tr/mevzuat/mevzuat_detay.php?kod=166

Oğuzhan beğendi.
umıt79 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2010, 22:22   #3
Ağaç Dostu

umıt79's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2009
Gümrük kanununda ilgili olabileceğini düşündüğüm bir madde buldum

Posta veya hızlı kargo yoluyla gelen eşya
MADDE 45-(1) Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen, gümrük kıymeti gönderim başına toplam 150 Avro’yu geçmeyen, ticari miktar ve mahiyette olmayan eşyaya muafiyet tanınır.

Ayrıca aşağıda vereceğim linkten önceden randevu almak suretiyle gümrükle ilgili vergilendirme v.s sorularınızı onlıne olarak cevap alabiliyorsunuz.Yalnız bu hizmetin ücretli olduğuna dair bir not var...
Bu hizmetten faydalanmak K.karti(Paypal) ile yapilan odemelerde dakika basi 1 USD, Havale ile yapilan odemelerde 1.5 TL'dir.

http://www.gtip.org/proroom1/

Düzenleyen umıt79 : 16-02-2010 saat 22:24 Neden: bilgi ekleme
umıt79 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-03-2010, 13:37   #4
Ağaç Dostu

sabah's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 11
Arkadaşlardan, benim hatırladığım, birkaç yolculuk deneyimi..

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aysemelike Mesajı Göster
...Bir iki kez de elimde taşıyarak getirdim. Gümrükte sorun çıkmadı ...
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi n_turan Mesajı Göster
Geçen hafta Stockholm'deydim ve bilin bakalım oradan ne getirdim...Kargoya veremeyeceğim kadar değerli bu bitkileri Stockholm'deki bir dostumun evinde saksılarından çıkararak plastik poşetlere koyduk, güzel bir kutuya yerleştirdik, bantladık ve bağladık. El bagajım olarak uçakta "başımın üzerinde"
taşıdım...
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
...Heucheraları selenn getirdi ama çok zorlanmış, her iki gümrükte de canına okumuşlar kızın. Teyze adeta aptalları oynadım" aaa öyle mi hiç bilmiyordum yaaa bak şimdi ne yapacağım tühh tühh, bahçeme de ekecektim o yüzden almıştım bakın hiç toprak da yok zaten" demiş durmuş....

junior beğendi.
sabah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-03-2010, 17:18   #5
Ağaç Dostu

Sn. sabah gerçekten teşkkür ederim, 2. mesaj harika fikir...

Eski 24-03-2010, 23:15   #6
Ağaç Dostu

gurbik67's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2008
İngiltere'den kesinlikle geliyor çünkü kızım her yıl geldikçe bana topraklı bitki
getiriyor.hava alanındanda ben alıyorum.

diğer Avrupa ülkelerini bilmiyorum.

gurbik67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2010, 12:21   #7
Ağaç Dostu

Ebay'da pek aradığım bitkilerle ingiltereden satıcı bulamadım, tekrar bakacağım ama...

Eski 25-03-2010, 22:13   #8
Ağaç Dostu

gurbik67's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2008
sayın oppss

aşağıdaki berry türü olan ağaçcık temmuz ayında ingiltereden geldi boy 80 cm küçücük saksının içinde ilk defa gelmiyor bir kaç kere daha geldi.

Eklenen Resimler

Oğuzhan ve yasemins beğendi.
gurbik67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2010, 11:39   #9
Ağaç Dostu

zappie's Avatar

Giriş Tarihi: 07-09-2007
Turkiye'ye ozellikle Avrupa'dan giriste bagaj kontrolu yapildigini yillardir gormuyorum. Ancak ucaga toprak sokmayabilirler. Havayolu sirketinin bu konudaki politikasini onceden ogrenmenizde fayda var.

zappie Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-05-2010, 22:37   #10
Ağaç Dostu

Hülya's Avatar

Giriş Tarihi: 17-06-2008
Galeri: 81
Ben ,Belçika'ya yaptığım yolculuklarımın hemen hepsinden ,çiçeklerle geldim. Hiç bir zorlukla karşılaşmadım. Bozulmasınlar diye elimdeki poşetlerin içide saksılarıyla geldiler Türkiyeye.
Son gelişimde 3 tane büyük orkide vardı yanımda.(valizimde kamelyalar ve daha bir çok çiçeğim)
Ne yazık ki ,İstanbulda aktarma sırasında, kaşla göz arasında yanımdaki bir bayan bir tanesinin çiçeğini kesip aldı.

junior beğendi.
Hülya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2010, 17:24   #11
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-05-2010
Ben de Kıbrıs' ta okuyan kardeşimden, bulabilirse eğer gelirken yanında Cemile çiçeği ( sarmaşık şeklinde muhteşem bir bitkidir) fidanı getirmesini istedim Bilmiyorum, henüz araştırıyorum İstanbul ikliminde uygun mudur diye ama sitede de bilgi bulamadım. Kıbrıs' tan gelişlerle ilgili bilgisi olan var mı acaba? Olmadı tohumunu bulduracağım.

Kedi Tırnağı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2010, 22:53   #12
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2009
Ben İsviçre'den uçakla gelirken manolya ve gül getirmiştim.Poşet içinde,üzerinde çiçekleri saksılı olarak el bagajı gibi yanıma almıştım.Hiç sorunsuz getirdim.

Doğayla Barış Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2012, 13:07   #13
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-05-2010
Başlığa tesadüfen rastladım 2 yıl sonra sorduğum soruyla ilgili cevabı da ben paylaşayım. Geçen yaz Kıbrıs' dan( KKTC) el bağajımın içinde metal bir saksı içinde dikili küçük kaktüsleri rahatlıkla getirdim. Bu sene ara tatilden dönüşte de bavulumun içinde karton kutuya koyduğum çok sayıda kaktüs çeliğini sorun çıkmadan getirdim. Kıbrıs açısından durum budur yani.

Kedi Tırnağı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-07-2012, 16:54   #14
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Herkese merhaba,
Ben bugun yasadigim bir deneyimi anlatayim.JFK'den sevgili Gilan'in yolladigi picae abies pendulayla yola ciktim.Ve dogrusunu soylemek gerekirse degil sorguya girmek bana THY ekibi tarafindan yardim edildi.Guvenlikte destegi biraz sorun cikardi cunku oradan gecirmek zor fakat dedigim gibi Turk Hava Yollari ekibine teslim ettim cikarken aldim.Cikista da tek yaptigim bitkinin ustunu montla ortmek oldu

Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-12-2012, 11:47   #15
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-03-2010
Amerikadan bavulda yapanmersini fidanı getirdim 2 adet hiçbir sorun ile karşılaşmadım.

remagen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2013, 22:18   #16
Ağaç Dostu

Nautilus Cycad's Avatar

Giriş Tarihi: 20-05-2012
Tayland seyahatinden bitki getirme. ..

Merhaba arkadaşlar ve büyüklerimiz.... Taylant'a tura gideceğim, dönüşte bitki tohumları ve fideleri getirmek istesem Tayland ve Türkiye giriş çıkışında sorun olur mu ?

Ayrıca varsa tecrübe ve tavsiyeleriniz.....
Saygılarımla

Düzenleyen Nautilus Cycad : 30-06-2013 saat 22:19 Neden: düzenlenen kisim
Nautilus Cycad Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-11-2013, 23:29   #17
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Merhaba arkadaslar,
Yurtdisindan yanimda orkideyi hasar almadan nasil getirebilirim;cunku toprakla beraber saksisinda ve hava getirecegim yerde o donemde eksilerde olacak,dolayisiyla pratik kolay tasinabilir ve orkideye zarar gelmeyecek bir oneri bekliyorum.
Sevgiler

Eski 11-12-2013, 16:47   #18
Ağaç Dostu

Seabert74's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Aklıma karton kutu ile getirmek geliyor. Hatta cok zorda kalınırsa, saksısız olarak, köklerini çok az fısfısladıktan sonra buzdolabı poşetine geçirip, sonra çiçeğin tamamını uygun koliye almak.. Yatay vaziyette el bagajı olarak yanınıza alabilir misiniz acaba?? Hatta gövdenin kutunun tam ortasında kenarlara değmeyecek şekilde sabitlenmesi de sağlanabilir sanki..
Aklıma gelenler bunlar.. Belki bir çiçekçi daha iyi fikirler verebilir

Charlaux beğendi.
Seabert74 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2013, 23:18   #19
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Seabert74 Mesajı Göster
Aklıma karton kutu ile getirmek geliyor. Hatta cok zorda kalınırsa, saksısız olarak, köklerini çok az fısfısladıktan sonra buzdolabı poşetine geçirip, sonra çiçeğin tamamını uygun koliye almak.. Yatay vaziyette el bagajı olarak yanınıza alabilir misiniz acaba?? Hatta gövdenin kutunun tam ortasında kenarlara değmeyecek şekilde sabitlenmesi de sağlanabilir sanki..
Aklıma gelenler bunlar.. Belki bir çiçekçi daha iyi fikirler verebilir
Merhaba sn.Seabert74,
Elimde tasirim sorun degil ama havaalaninda bagaj kontrolu sorun yaratir gerisi kolay.Bu arada koklerinin durumunu belki Acemiler sayfasinda gormussunuzdur,bir umut var mi dersiniz ? Gelince 3.saksi degisimi olacak ama olsun bitkinin sagligi icin,kaldigim 21 gunde bir bakimla isleri yoluna sokmaya calisacagim.
Sevgiler

Eklenen Resimler

Oğuzhan beğendi.
Eski 12-12-2013, 11:08   #20
Ağaç Dostu

Seabert74's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Evet hatırlıyorum orkidenizi.. Maşallah durumu güzel görünüyor. Çiçek sapımız mı var?? Çok zayıf göründü gözüme ama??

Charlaux beğendi.
Seabert74 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2013, 12:17   #21
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Seabert74 Mesajı Göster
Evet hatırlıyorum orkidenizi.. Maşallah durumu güzel görünüyor. Çiçek sapımız mı var?? Çok zayıf göründü gözüme ama??
Merhaba sn.Seabert74,
Orkidemin hikayesi biraz uzun ama buranın Ikea'sında aldığımda annem orkide saksısını değiştirmişti ve değiştirirken sap kısmı altta kalmış.Ben de bitkiye bakarken çiçeklerini dökerken sandım ki stresten ama en sonunda orkide toprağı sipariş edince anlayabildim ki çiçek sapı çürümüş;çünkü altta bir yaprak ta kalmış ama ilk gün geldiği için anlayamadım.2 gün sonra yanımda getireceğim ki toprağı değişssin güzel bir nefes alsın;bir de IBA (koklendirici hormonu ) aldım kök büyümesi için.
Sevgiler

Seabert74 beğendi.
Eski 06-02-2019, 20:58   #22
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 26-02-2014
Merhaba arkadaşlar, konuyla ılgılı benımde sorum var, italyadan kaktüs alıcam ben de bir seradan, kargoyla gondericekler, sanırım topraksız kökleriyle gönderiyorlar, 10-15 arası adet, özel kaktüs türleri, belgesiz olarak göndericekler belgeli aşırı pahalıya geliyor, acaba gümrükte sorun çıkar mı bilginiz var mı? Bilgisi olan lütfen yardımcı olsun.

ParalelEvren Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2019, 20:24   #23
Yeni Üye

umurtuncer's Avatar

Giriş Tarihi: 30-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ParalelEvren Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar, konuyla ılgılı benımde sorum var, italyadan kaktüs alıcam ben de bir seradan, kargoyla gondericekler, sanırım topraksız kökleriyle gönderiyorlar, 10-15 arası adet, özel kaktüs türleri, belgesiz olarak göndericekler belgeli aşırı pahalıya geliyor, acaba gümrükte sorun çıkar mı bilginiz var mı? Bilgisi olan lütfen yardımcı olsun.
Sayın ParalelEvren getirtebildiniz mi?

umurtuncer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:29.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024