agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Alışverişler ve İlanlar Hakkında
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-04-2019, 10:25   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-03-2019
Thumbs down Elektronik Marketlerde Satılan Çimlenmeyen Tohumlar Hakkında

Merhaba arkadaşlar, sizden hem bir konuda bilgi almak hem de yaşadığım deneyimler konusunda sizi uyarmak istedim.

Bildiğiniz gibi elektronik alışveriş sitelerinde binbir çeşit çiçek tohumları satılıyor, ben de bunlardan yaklaşık 50 çeşit aldım geçtiğimiz ay. Aslına bakarsanız çok özel şeyler değil fakat genelde renkli yer örtücüler, kokulu çiçekler, değişik sebze türleri, kısaca saksıda yetişebilecek bir sürü tohum aldım.

Çimlendirme sürecini cocopeat, perlit karışımında türlere göre ayrı viyollerde yaptım, sıcaklık ve nem oranlarına özen gösterdim, hatta hepsi için tek tek araştırdım bile diyebilirim. Sonuç aldığım 50 çeşitten sadece 10 tanesi çimlendi ve neredeyse 3 hafta oldu. bununla da bitmedi; ilk çimlendirme denememden 1 hafta geçtikten sonra çimlenmeyen tohumları başka bir satıcıdan tekrar ve markalı ve paketli olarak aldım ektim onlar da çimlenmedi.

Buna nazaran kendi tohumlarım da çimlenme oranı %90ın üzerinde.

Bu gün yine bir tohum araştırması yapayım alayım deniyeyim dedim, bir baktım ki alıp deneyen insanlar yüzlerce yorum yazmış kesinlikle çimlenmiyor, çimlenme oraı 200 de 4 diye.

örnek olarak aldığım şeylerin bir çoğu burada, benim aldığım satıcı kötü yorumlardan dolayı dükkanı kapatıp gittiği için onun linkini veremiyorum.

https://www.n11.com/magaza/tohumundunyasi

Sebzeler için kaliteli üreticilerin tohumları var ve sorunsuz çimleniyor, yalnız olay renkli sevimli mini mini çiçeklere döndüğü zaman markalı olarak bulamıyorum. Bulduğum markalılar da çıkmıyor. Mesela bu satıcıdan da 35 çeşit aldım. çimlenen 5 çeşit 2. haftasını da doldurdu. Umudum kalmadı artık.

https://www.n11.com/magaza/aktarix

Özetle, ben gerçekten çimlenecek ve bol çeşit olan tohumları nereden bulabilirim? Teşekkür ederim.

flamencodiablo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-06-2019, 18:05   #2
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-02-2019
Markalı derken hangi marka?bende merak ettim.cunku bende benzer sorundan sebeb sadece markalı almaya çalışıyordum.aynı markaya çatmayayım
Zengardendan iki alışveriş yaptım ikisindede sorun yaşadım epey.tohumlarından memnun kaldigini diyen olmuş ama onlar galiba markalı tohum almış zengardenin kendi tohumlarından aldım 15 tanesinden 2 tanesi belki zor cimlendi(paket sayısı olarak)ben artık denenmiş veya markalı tohum alıyordum.fakat satıcılar kendi adına girip tavsiyede bulunuyor gibime geldi onlarada dikkat edin

Başarılı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:14.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024