agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Alışverişler ve İlanlar Hakkında
(https)

Beğeni Düzeni42Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-02-2013, 00:15   #151
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 21-07-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi beyz66 Mesajı Göster
Kaktüslerim içim kare saksı arıyorum.Yapı marketlerinde bulamadım.Bulduklarımda büyük ve pahalıydı.

Aradıgım saksı : missmenas / hoyalar sayfanın 1567 mesajındaki saksılardan , ucuz olması tercihimdir.Yaklaşık 50 tane alacagım . Bildiginiz bir yer varsa söylerseniz sevinirim.

Teşekkürler.
Geç mi oldu bilmem ama şimdi gördüm.Çıkrıkçılar yokuşunda Akyüz plastiğin deposu var.Orada vardır.Yalnız fiat bilmiyorum.

gülenmelek ve beyz66 beğendi.
Nevin Marangoz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2013, 12:47   #152
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-08-2012
Nevin hanım ilginize teşekkürler .İnternetten fazlasıyla temin ettim .Çok saolun

beyz66 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2013, 14:14   #153
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-05-2008
Merhaba, Gecen hafta sonu, Karşıyakaya hemen girişte sagdaki bir peyzajcıdan 1 cuval keçi gübresi (10 tl) 1 cuval torf ( 10 tl) (torfun karısık topraklı oldugunu içinde ponza taşı bile oldugunu söyledi, diğerlerinden 3 tl pahalı idi, umarım kandırmamıştır) aldım. Orada kendi karıştıracağı sıgır gubreli toprakdanda bedavadan 5 poşet verdi ) çiçek çeşitleri ve fideler henüz gelmemişti, 3 haftaya kadar geleceğini söyledi.
ben kendim yetiştireceğim fidelerimi.

gülenmelek beğendi.
cemre_77 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-04-2013, 18:01   #154
Yeni Üye

lirionomada's Avatar

Giriş Tarihi: 17-04-2013
Merhabalar. Arayanlar olabilir diye söylüyorum, telefon ettim, Bauhaus'ta perlit yokmuş (şu sıralar).

Ankara' yı çok iyi bilmiyorum, ancak eğer Karşıyaka peyzajcıları dendiğinde kastedilen, Karşıyaka mezarlığının karşısında sıralanmış olan peyzajcı ve fidanlıklar ise, dün oradaydım :-) ve farkettim ki çoğu şaşırtıcı bir biçimde perlitin ne olduğunu bilmiyor, veya leonardit, vs'yi... Şans eseri fidanlık sahiplerinden birisinde vardı ve bana çuvalın içinden bir poşet kadar perlit verdi sağolsun. Dere kumu için de peyzajcıları boydan boya dolaştıktan sonra, peyzajcıların aşağısında kalan Göktaş Peyzajcılık'a yönlendirdiler beni ve orada dere kumu bulabildim.

Her halukarda, sorduğum çoğu yer, ne için kullanacağımı sorduğunda, saksı harcı için kullanacağımı söylediğimde, "yahu dere kumu olmasa da olur, normal kumu karıştırır gitsin" gibi bir tepki veriyordu, boşuna mı saatlerce yürüdüm diye de düşünmedim değil bu yüzden, dere kumu ile normal kum arasındaki farkı bilmeyen birisi olarak

Sonuç olarak, arabanız yoksa Ankara'da bunları bulmaya çalışmak yerine internetten sipariş vermek daha mantıklı olabilir diye düşünme noktasına geldim.

lirionomada Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2013, 14:39   #155
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 14-05-2012
Selam,,

Ankara'lı arkadaşlar geçen yıl çubuk yolunda'Serakent 'açıldı bu yıl fidelerimi oradan aldım,100 fideden fazlasını alırsanız 35 krş..Yerli domates ve biber de var ,haberiniz olsun.Gübre var mı diye sorduğumda da; -olmaz mı para istemez deyip bir çuval gübreyi de yüklediler arabaya.

neslihan0602 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-03-2014, 11:12   #156
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-04-2012
Selamlar. İki haftadır Bahaus'a gidip perlit soruyorum ama henüz getirmediler. Bugün telefonla aradım ve ithal bir ürün olduğu için hemen gelmeyebileceğini söylediler. Onları beklerken 100. Yıl ve Bağlıaca'da peyzajcılara baktım ama perliti duymamışlar bile. O nedenle internetten almaya karar verdim.
Ankara'da uygun fiyata satan bir yer bulursanız buradan paylaşırsanız sevinirim.

aigneis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-03-2014, 15:44   #157
Ağaç Dostu

sar-dunya's Avatar

Giriş Tarihi: 20-04-2013
Galeri: 1
Hocam daha üç hafta olmadı Bauhaus'dan perlit almış idim, akdoğa markalı.

Koçtaşta da gördüğümü hatırlıyorum.

sar-dunya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2014, 09:36   #158
Ağaçsever

avtonoz's Avatar

Giriş Tarihi: 28-05-2011
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aigneis Mesajı Göster
Selamlar. İki haftadır Bahaus'a gidip perlit soruyorum ama henüz getirmediler. Bugün telefonla aradım ve ithal bir ürün olduğu için hemen gelmeyebileceğini söylediler. Onları beklerken 100. Yıl ve Bağlıaca'da peyzajcılara baktım ama perliti duymamışlar bile. O nedenle internetten almaya karar verdim.
Ankara'da uygun fiyata satan bir yer bulursanız buradan paylaşırsanız sevinirim.
Aşağıdaki adreste, uygun tarım perliti bulunmaktadır. Saygılarımla.

Ekodoğa
Tel:0312 399 54 42
Saray Cumhuriyet Mh. Gazi Mustafa Kemal Cad. Coca Cola Karşısı
Ümit Sk. No: 5 Sarayköy/Pursaklar/Ankara

avtonoz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-01-2015, 08:43   #159
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-01-2015
sevgililer günü için çiçek

Yaklaşan sevgililer gününe özel hayat arkadşlarınızı mutlu edebilecek anlamı çiçekler 365 iek Portali da.

Çiçek365 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2015, 20:31   #160
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-08-2011
Şu aralar Bauhaus'ta perlit ve lav taşı (cüruf) bulunuyor. Arayanlara duyurulur. Perlitin 10 litresi 3.65 tl, cürufun paketi ise 18.90 tl idi.

buttercup Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2015, 19:51   #161
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-01-2015
Bu harika oldu

Alpako Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2015, 11:47   #162
Ağaçsever

burak.kotan's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2014
Merhaba arkadaşlar. Ulus veya Keçiören çevresinde fide viyolü satan yer var mı?

burak.kotan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2015, 22:52   #163
Ağaç Dostu

tabus's Avatar

Giriş Tarihi: 20-07-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lirionomada Mesajı Göster

Her halukarda, sorduğum çoğu yer, ne için kullanacağımı sorduğunda, saksı harcı için kullanacağımı söylediğimde, "yahu dere kumu olmasa da olur, normal kumu karıştırır gitsin" gibi bir tepki veriyordu, boşuna mı saatlerce yürüdüm diye de düşünmedim değil bu yüzden, dere kumu ile normal kum arasındaki farkı bilmeyen birisi olarak
Yani şu metni görünce, kimlerse, pezajcılar, bitki satıcıları..Arkadaşlar sakın DENİZ KUMU KULLANMAYIN, veya benzeri göl kumu. Bu kesinlikle yanlış olur, bitkiniz ölür. Deniz kumu inşaatta bile kullanılmaz ama dinleyen kim.Dere kumu tuzdan arınmış olduğu için önem kazanır.

tabus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2015, 01:37   #164
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-01-2015
Dere kumu bulunması için. Etrafta dere olması gerekir. Eğer çevrede dere yoksa. Satıcılarda dere kumu bulmak zor olabilir. İnşaatlarda bile kayaların. Mıcırdan daha ince kırılmışları kum olarak kullanılıyor.
Dere kumunun özelliği ve güzelliği. Bir üst mesajda Sayın Tablus'ta yazmış. Tuzlu olmaması. Ama bulunamıyorsa tuzlu olmayan herhangi bir kumda kullanılabilir. Veya kum yerine toprakta drenajı ve havalanmayı sağlayacak herhangi bir taneli şey kullanılabilir. Perlit, curuf, lav taşı, diatomit, klinoptiloit gibi malzemeler bulunmuşsa ve kullanılmışsa. Ayrıca kum da şart değildir.
Tüm bu malzemelerin içinde en az iş gören kumdur. Drenaj ve havalanmayı sağlar. Diğerlerinin hepsi bu işi yaparken yanında birde su tutucu olarak. Toprağın uzun süre nemli olmasını sağlar.
Hatta klinoptiloit yenilebilen bir mineraldir (Bu özelliği ile hayvan yemlerinde kullanılır) . Yani diğerlerine göre birde beslenmeye yardım eder
Harç yapmak gibi konularda. Her duyduğumuzu uygulamaya kalkıyoruz. Ve maalesef internette bir çok cahil profösör var. En kolay şey, her konuda birşeyler yazmak. Oysa ülkemizin en büyük tarım sitesindeyiz. Temel konular - Toprak düzenleyiciler - gübre - kompost - enzim gibi konuları okuyarak bu konuda çok gerekli bilgilere ulaşabiliriz. Böylece, onu okuduk, onuda koyalım. Bunuda okuduk bunu da koyalım diyerek. hem masraf hem malzeme aramak için zaman ve emek harcamasından kurtuluruz. Hemde yaptığımızı bilerek yapmış oluruz.
Kısacası hangi materyalin nerede ne için kullanıldığını öğrenmek lazım. Böylece bitkiye de gereken konfor. Doğru olarak sağlanmış olur. Bu da daha canlı bitki. Daha çok çiçek veya daha çok meyve-sebze demektir.

tabus beğendi.

Düzenleyen Bal Kaktüs : 26-07-2015 saat 23:30
Bal Kaktüs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-05-2015, 16:06   #165
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-02-2015
Ankara organik tarım ilacı

Arkadaşlar kolay geldin Ankara da organik tarım ilacı (delfin wg, Nemazaal..v.b) ürünleri satan bildiğiniz bir yer varmı ? Veya internette güvenilir alabileceğimiz bir adres bilen varmı.

oguz006 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-06-2015, 00:33   #166
Ağaç Dostu

efe446's Avatar

Giriş Tarihi: 01-04-2009
Ankara'da bu zamanda viyolde domates ve hıyar fidesi nerede bulabilirim?

efe446 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2016, 11:59   #167
Yeni Üye

olci's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Wink Ankara'da Bitki Ürünleri Satan Yer

Merhabalar,
Ankara'da kaya yünü, hidroton, genişletilmiş kil, ucuz kare saksı gibi, daha cok hidroponik sistemler için malzeme satan mekan öneriniz var mı?

Mesela, 300-400 lt kadar hidroton alacagim ama internette o kadar aramama rağmen Ankara'da satan yer bulamadim. Şu ürün : VITALINK GENLEŞMİŞ KİL 8-20mm 45 litre - YETİŞTİRME ORTAMI

Yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler.

olci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2016, 22:34   #168
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-12-2015
Bende aynı şekilde arıyorum, bulursanız benide haberdar ederseniz sevinirim.

putko Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-04-2018, 09:26   #169
Ağaç Dostu

celalamca's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2017
Hava bitkisi

Hava bitkisine meraklı olanlar için Ankara Karşıyaka mezarlığı dallıoğlu peyzaja 4-5 çeşit hava bitkisi gelmiş.Fiyatlar 15 tl.Seranın içinde en dipte kutuların içinde.

celalamca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-11-2019, 22:49   #170
Ağaçsever

hakansalihoglu's Avatar

Giriş Tarihi: 07-10-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi M.Sema Mesajı Göster
Sevgili Gilan sizin için netten araştırırken Şöyle bir bilgiye denk geldim.Çam ağaçları üzerindeki beyaz pamuksu tırtıl keseleriyle kendini belli eden Çam kese böcekleri aslında bir kelebek türüdür ve bu kelebeklerin tırtılları ülkemizdeki orman zararlısı böcekler açısından önemli bir yer işgal etmektedirler. Üst üste birkaç yıl bu zararlının tahribatına uğrayan ağaçlarda boy büyümesi gerilemekte ve hacim kaybı olmaktadır... Çamkese böceğinin tahribatı kış aylarında yani ağacın gelişme dönemi dışında olduğu için herhangi bir ölüm söz konusu değildir. ancak yoğun ve arka arkaya birkaç sene devam eden tahribat ağacı zayıf düşürerek kabuk böcekleri ve diğer sekonder zararlıların gelmesine zemin hazırlamış olur.
Bu ağacın kabuğunu aldığınızda eve yeni börtü-böcekte getirebilirsiniz. Bazen insanın (özellikle benim) aklıma gelmiyor bu ufak detaylar.
Merhaba, ben videomda ağaç kabuklarını zararlılardan arındırma ve bitkimi zararlılardan nasıl koruyabileceğimi anlattım. belki işinize yarar bu bilgi ve tütün kullandığım tekniği böceklere uygulayınca uzaklaştırdığını **** olan yumurta ve lavralarını da önlediğini duymuştum.

hakansalihoglu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-11-2019, 23:03   #171
Ağaçsever

hakansalihoglu's Avatar

Giriş Tarihi: 07-10-2019
Herkese merhaba, Ankara dikmende yaşıyorum ve aracımda yok.

Temiz sağlıklı bahçe toprağı
Solucan gübresi
Kompost
Leonardit

Sukulent
ve bir kaç evde beslemek için çiçek almak istiyorum.

Artı uygun fiyatlı saksı da satın alıcam.

Bana ankara da nereden bunları alabileceğimiz söyler misiniz ?

Doğma büyümedir ankara da yaşıyorum ama yazılan çizilen hiç bir şeyi anlamadım. Örneğin aoç fidanlığı serası yazılmış adres merkez lokantası google da arayınca 500 çeşit merkez lokantası çıkıyor **** çimente fabrikası yanı denmiş çimento fabrikası diye arayınca 40 çeşit fabrika çıkıyor. ulusta modern çarşı denmiş anafartalar çarşısı dışında çarşıya ben denk gelmedim google da bile adresi çıkmıyor,

gerçekten alışveriş yapabileceğim yerleri detaylı adresleriyle belirtebilir misiniz ? Örneğin ulus halini rüzgarlı sokağı ve ulusun her yerini dolaştığımda torf hariç ve kimyalsal gübreler hariç hiç bir şeye denk gelememiştim. tek bir zirai ilaç satan yerde leonardit vardı oda granül değil toz halindeydi. yanında ise kuşçular çarşısına giriş vardı

hakansalihoglu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-11-2019, 12:25   #172
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-11-2019
Teşekkürler.

ugrygl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-06-2020, 00:22   #173
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-06-2020
reel sulama olarak yardımcı olabiliriz web sitemizden bizi arayıp bilgi alabilirsin dostum https://reelsulama.com/

reelsulama Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
ankara, el aletleri., gübre, perlit, poşet, saksı, tüp

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:08.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024