agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Alışveriş > Alışverişler ve İlanlar Hakkında
(https)

Beğeni Düzeni6166Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-04-2012, 09:38   #1291
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-10-2011
4.çiçek

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kartal124 Mesajı Göster
Medine gülü ve diğerleri.
iyi günler bu resimdeki 4.çiçeğin adı neydi acaba hatırlıyormusunuz.Komşumuz İngiltereden getirmişti elinde yaprakları gitgide küçülmüştü en sonunda da öldü.sanırım yumrulu bir bitkiydi bilgi verirseniz teşekkür ederim

mmanager Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2012, 09:59   #1292
Ağaçsever

sargonx's Avatar

Giriş Tarihi: 17-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi çiçeksever Mesajı Göster
STANBUL ZEL DARES BEYKOZ FDANLII
Beykoz Fidanlık Müdürlüğü.Burada fiyatlar uygun görülüyor.
Teşekkürler, sayenizde ziyaret edebileceğiz

sargonx Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2012, 14:43   #1293
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Orhan Bey' in yokluğunu hissettirmeyeyim diye bugün Bayrampasa Bauhaus a gittim.

10 kadar Clematis, bir sürü bol tomurcuklu kaktüs-sukulent çeşidi, 1 Aloevera, 2 adet Azalea Japonica ve bir kaç paket çeşitli çiçek ve ağaç tohumu aldım. Clematisler 11.90, Azalealar 12.90 (büyük ve baston türleri daha pahalıydı) kaktüsler de 3.95 ( küçük boyları)

Mercan Ağacı ve Jakaranda tohumlarından da aldım. Bakalım çimlenecekler mi?

Bolca Sardunya, mevsimlik çiçekler, Bodrum Papatyası, Kalanchoe, bol tomurcuklu Yılbaşı Çiçekleri vardı.

İhtiyaçlarım doğrultusunda baktığımdan farkedemediğim çok bitki olmuştur.

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2012, 14:49   #1294
Ağaç Dostu

almira's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2009
Galeri: 4
Mersin'de Bauhaus yok biliyormusunuz...

almira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2012, 14:57   #1295
Ağaç Dostu

limon's Avatar

O zaman bir dahakine sizin için gideyim

Şaka bir yana istediğiniz ve orada bulamadığınız bitki varsa alıp göndereyim.

Eski 20-04-2012, 15:47   #1296
Ağaç Dostu

sevgice's Avatar

Giriş Tarihi: 06-12-2010
Sn.limon keşke fotograflıyabilseydiniz. Bir dahaki geziniz de foto da isterizz.

Teşekkürler

sevgice Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2012, 17:47   #1297
Ağaç Dostu

Hülya's Avatar

Giriş Tarihi: 17-06-2008
Galeri: 81
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi almira Mesajı Göster
Mersin'de Bauhaus yok biliyormusunuz...
Maalesef İzmir' de de yok...

Bütün şubeleri İstanbul'a açıyorlar.

Hülya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2012, 20:11   #1298
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Fotoğraf çekmeyi isterim ama genelde hatta her seferinde yapı marketlere eşimin bir ihtiyacı için (kablo, vida vs...) gidiyoruz. Ben kapıda ayrı araba alıp ortadan kayboluyorum. En fazla yarım saatim oluyor ve o kısa sürede bulduklarımı topluyorum.

Sonrası malum, yüz kere telefonum çalar, " Daa ne kadar sürer işin? ". " Hadi artık gel" "Yine kendini kaybediyorsun"

Ve nihayet kasada buluştuğumuzda elinde bir rulo kablo, başka hiç bir şeyi beğenmediğinden almamış karşıda beni bekleyen ve "ne çok şey almışsın, buraya senin için gelmişiz desene" diye söylenen eşim.

İnanın o anda fotoğrafın f si aklıma gelemiyor.

Eski 20-04-2012, 23:29   #1299
Ağaç Dostu

sevgice's Avatar

Dogru diyosunuz sn. limon bu durumda. Birde bazen görevli gelip resim çekmek yasakdır diye uyarı alıyorsunuz. Sanki güvenlik tehdidi oluşturuyo...

canannuman beğendi.
Eski 20-04-2012, 23:56   #1300
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Sormayın sevgice, bu fotoğraf çekme korkusu o kadar içime işlemiş ki... Geçenlerde oldukça büyük bir sera gezdim, bildiğim bilmediğim bin türlü bitki. Bir yandan fotoğrafları çekiyorum, bir yandan da devamlı tedirginim birisi bir şey diyecek mi diye. Şimdi izin istesem de olmaz deseler hiç şansım kalmayacak.

En sonunda dedim yeter, sorayım rahat edeyim. "Tabii tabii istediğiniz kadar çekin. Gördüğünüzü unutursunuz ama fotoğraflar kaybolmaz." cevabını alınca bir rahatladım sormayın. Üstüne bir de ben çekerken "Şu bitkileri bu taraf yaklaştırayım mı? Daha rahat çekersiniz böylece." demezler mi?

gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2012, 13:25   #1301
Ağaç Dostu

sevgice's Avatar

Pekii sn. gilan .Yakalandınız işdee. Nerde bakiim bu gezdiginiz bin türlü çeşidi olan seranın resimleri

İyi günler..

Eski 21-04-2012, 18:06   #1302
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

gilan'ın Balkonu'nda.

Eski 21-04-2012, 19:05   #1303
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sargonx Mesajı Göster
Teşekkürler, sayenizde ziyaret edebileceğiz
Sayın sargonx ziyaret ettiğinizde inşallah fotoğraflama imkanınız olur. Sitelerinde fiattan başka bilgi verilmemiş. Bu durumda ucuz ya da pahalı yorumunu yapmak çok güç. O kadar yolu boşuna gitmeyelim.

Güzin Çakar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-04-2012, 11:53   #1304
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Giriş Tarihi: 22-09-2008
Bauhaus'ta ciceklerini dokmus,yapraklari biraz solmus,bakimsiz kalmis cicekleri 1 liradan sattiklarini duydum.Size hic denk geldi mi?Istanbul Bayrampasa'dakinde ornegin hic oluyor mu?Bu arada Marmara Forum'a metroyla gidiliyormus,yeni ogrendim.

Tika Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-04-2012, 22:49   #1305
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Marmara foruma metroyla gidiliyor ama Bauhaus otobanın tam karşısında kalıyor. Geçen gittiğimizde bir arkadaşımızı marmara forum metroya bıraktık, oaradan Bauhaus 2,5 km. Yakın aslında ama ortadan otoban geçiyor. Yayalar için yürüme yolu var mı bilmiyorum. ( sanmıyorum)

Tüm bauhaus larda çiçeklenme zamanı geçmiş bitkileri 1 liraya değilse de ucuza satıyorlar.

Eski 23-04-2012, 18:41   #1306
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
[QUOTE=limon;951838]Marmara foruma metroyla gidiliyor ama Bauhaus otobanın tam karşısında kalıyor. Geçen gittiğimizde bir arkadaşımızı marmara forum metroya bıraktık, oaradan Bauhaus 2,5 km. Yakın aslında ama ortadan otoban geçiyor. Yayalar için yürüme yolu var mı bilmiyorum. ( sanmıyorum)

Yaya olarak gidilebiliyor.

Zeytinburnu Metro İstasyonu'nda inilmesi gerekiyor.

Tekzen Yapımarket'in önünden batıya doğru.
Oradan yaya olarak 600-700 metre. Trafiğe hiç girilmeden, D100 (E-5)karayolunu, Veliefendi Hipodromu ve Sahil Yolu'na bağlayan yolu aşan üst geçit, tam Marmara Forum Bauhaus'un önüne iniyor.

limon ve Tika beğendi.
Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-04-2012, 22:42   #1307
Ağaç Dostu

yeşillim's Avatar

Giriş Tarihi: 28-01-2008
Galeri: 14
Yarın Ankara'ya gidiyorum. Sayenizde listem hazır, bakalım nerelere gidebileceğim, heyecan bastı

gilan beğendi.
yeşillim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-04-2012, 22:56   #1308
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Fotoğraf makinenizi de aldınız değil mi?

Hem fotoğrafları hem de izlenimlerinizi, yorumlarınızı bekliyoruz.

Eski 23-04-2012, 23:02   #1309
Ağaç Dostu

yeşillim's Avatar

Hazırladım da uyku tutmuyor valla heyecan bastı.
Kısmet muhakkak buraya yazarım. Yazmaz mıyım o kadar yardım aldım da

Hızlı terenle gideceğim. Hafta sonuna kadar oralarda taban eskitmeyi düşünüyorum.

Eski 23-04-2012, 23:13   #1310
Ağaç Dostu

sevgice's Avatar

Sn.yeşillim sag selamet gidin gelin. Sakin sakin sindire sindire gezin adresleri.Seralara gırerken adını sıra ıle not alıp resim çekerseniz sevirim.Sayenizde Ankarada sezonda neler var bizde görmüş oluruz.
Hayırlı yolculuklar

gilan ve yeşillim beğendi.
Eski 25-04-2012, 15:30   #1311
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Sevgili arkadaslar,yarin Bauhaus'a gitmeyi dusunuyorum.Ceylan gozu sardunyalardan almak icin...Otobusle gidecegim,burada yapilan yorumlara gore,metro cok uzakta birakiyor.Otobusle gideniniz var mi? Yakinlarda birakiyor mu?
Bugun Koctas'a da ugradim,ama elim bos dondum.Ceylan gozu sardunyalardan yoktu.Top ve sakizlar,3.49 lira.Bolca sakayik getirmisler.3 lira civariydi.Papatyalar ve minyatur gullerden de vardi yeni olarak.Bu arada Tchibo dukkaninda 30 liraya cok guzel bir sulama kovasi satiliyor.6 litrelik ,celik ve suyu fiskiye gibi dokuyor.İlgilenenlere duyurulur.

Marmara Forum'da da Bauhaus'un subesi varmis.İkea nin yaninda degil mi?Buyukluk olarak ayni mi,tavsiye eder misiniz?Gideniniz,bileniniz var mi?İlk kez gidecegim icin,ulasimi tam bilmiyorum.

Düzenleyen Tika : 25-04-2012 saat 15:48 Neden: Ekleme
Eski 25-04-2012, 21:16   #1312
Ağaç Dostu

yeşillim's Avatar

Merhaba arkadaşlar

Bu gün erkenden kalktım kahvaltıyı Milli kütüphanenin yakınındaki belediyenin unlu mamüllerinde kızımla beraber yaptık. Taa seneler önce yani 35 yıl kadar önce hayvanat bahçesine gitmiştim. Bu gün ziyaret ettim. Seneler ne çabuk geçiyormuş meğer

Oradan tabana kuvvet tigem pek birşey göremedim. Anca yürüdüm yoruldum acıktım.

Oradan AOÇ fidanlığı arabasız zormuş olmuyor!! Bu gün yollarda ulaşım sırasında uyumayla geçti zaman. Oradan Koçtaş valla hırdavat reyonuna ilgim var ama yorgunluktan gezemedim. Koçtaş'ta bir kaç foto çektim sizin için.
Kumkuat 49tl olması gerekiyordu sanırım. Yarın Karşıyaka'ya gideceğim kısmetse sonra önerdiğiniz yerlere gitmeye çalışacağım.

Eklenen Resimler

Eski 25-04-2012, 21:22   #1313
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
B u arada dün eyüp tarafına gittim dualarımı yaptım. Ordan girişteki fidanlıklara baktım. Biraz pahalı oralar bana göre. sardunyalar 7.50 aynı sardunya eminönünde 5 tl. Bir saksıda verbana sordum 10 tl dediler eyüp tarafında fideleride vardı onlar 2 tl. Ha bu arada ben biraz pahalı satıyorsunuz deyınce biz kaliteli mal satıyoruz dedi. Hayatta almam alacağım varsada. Emin önünde pazarlıkta yapınca daha ucuzsa bile alıyoruz

serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-04-2012, 22:02   #1314
Ağaç Dostu

iris41's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2009
Serkan bey Eyüpteki seralar tamamen maddiyata dayalı yinede gezilip görülesi bir yer arkadaki tek sera en güzeli hem gülleri hemde farklı sardunya ceşitleri buluna biliyor .
Ben sardunyalarımı hep ordan alıyorum .

iris41 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2012, 05:58   #1315
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Sayin yesillim,son paylastiginiz fotografta benim istedigim askili sepet saksilardan gelmis,Ankara'da hangi Koctas'a gittiniz? Dun İstanbul Cevahir'deki Koctas'a gittim,ama yoktu.Her gittigimde bakiyorum,gelmis mi diye.İstanbul'a da gelir umarim.Asma aparatlari hazir,saksilar eksik bende

Serkan Bey gitmekten vazgectim,haftasonu arabayla gidecegim insallah.İstanbul'da arabasiz uzak yerlere gitmek cok zor oluyor.Anladigim kadariyla en kolay Marmara Forum Praktiker'e gitmek.Oraya metro ile ulasim var.İkea'nin sitesinde de anlatiliyordu.Belki Praktiker'e gidebilirim.

Sayin iris41 ,Eyup'u hic bilmiyorum.Gelsem seralari bulmam mumkun degil,kesin kaybolurum.

Eski 26-04-2012, 06:27   #1316
Ağaç Dostu

iris41's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2009
Sayın tika Eyüpe gelseniz görmeme şansınız yok 4 sera karşılıklı tam cadddede .
Askılı saksılar boş ken daha pahalı geliyor bana begonya ve küpe ekili 15 20 tl arası cicekli almak daha mantıklı bence .

Tika beğendi.
iris41 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2012, 14:53   #1317
Ağaç Dostu

kartal124's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tika Mesajı Göster
Sayin yesillim,son paylastiginiz fotografta benim istedigim askili sepet saksilardan gelmis,Ankara'da hangi Koctas'a gittiniz? Dun İstanbul Cevahir'deki Koctas'a gittim,ama yoktu.Her gittigimde bakiyorum,gelmis mi diye.İstanbul'a da gelir umarim.Asma aparatlari hazir,saksilar eksik bende

Serkan Bey gitmekten vazgectim,haftasonu arabayla gidecegim insallah.İstanbul'da arabasiz uzak yerlere gitmek cok zor oluyor.Anladigim kadariyla en kolay Marmara Forum Praktiker'e gitmek.Oraya metro ile ulasim var.İkea'nin sitesinde de anlatiliyordu.Belki Praktiker'e gidebilirim.

Sayin iris41 ,Eyup'u hic bilmiyorum.Gelsem seralari bulmam mumkun degil,kesin kaybolurum.
Sayın Tika,
Hemen yanıbaşında olduğum için biliyorum,Marmara Forum da Pratiker yok. Marmara Forum Bakırköyde, sizin dediğiniz Bayrampaşa'daki İstanbul Forum.Pratiker orada var.Yanlız oradan Bayrampaşa Bauhause geçeyim derseniz.Şehirler arası bir yolculuk gibi yolculuk yapıp otoyolun diğer tarafına geçmeniz gerekecek.
Bu arada Marmara Forum Bakırköy'e gelmek isteyenlere Eminönü-Topkapı-Merter-İncirli-Bakırköy-Marmara Forum güzergahını izleyen Osmaniye-Eminönü(94) otobüsünü önerebilirim.Son durağı Marmara Forum.
Ayrıca Marmara Forum'a gelecekler Zeytinburnu metro istasyonu karşısındaki TEKZEN'i de ihmal etmesinler.Geniş bir bahçe bölümü var.

Tika beğendi.
kartal124 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2012, 15:16   #1318
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Sayin kartal124,
Gercekten de ben ikisini ayni saniyordum.İsimleri cok benziyor.Marmara Forum icin onerdiginiz ulasim bilgisi icin tesekkur ederim.En yakin zamanda dediginiz otobusle gidip ceylan sardunyalarima kavusmak istiyorum.Alinca fotografini cekip sardunya basliginda paylasacagim.Bol cicekli gunler.

kartal124 beğendi.
Eski 26-04-2012, 16:22   #1319
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Merhaba arkadaşlar,
Yarın Eminönü'ne gitmeyi düşünüyorum ama ne gibi fidanlar bulabilirim,tropik ağaç türleri var mıdır ? Teşekkürler

Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2012, 21:04   #1320
Ağaç Dostu

yeşillim's Avatar

Merhaba

Bana liste hazırlamamda yardımcı olduğunuz için tekrar teşekkür ediyorum. Bu gün Karşıyakaya veForum Ankara bauhaus'a gittim. Düne göre bu gün daha güzeldi. Yalnız karşıyaka fidanlıklarının taşınma ihtimalini duydum ne derece doğrudur bilemeyeceğim.

Karşıyaka daki fidanlıklar dış/iç fazla gezemesemde benim için muhteşemdi! İç mekan bitkileri için seralar çok sıcaktı gezemedim! Gözüm gönlüm doydu.. Birkaç foto.. 1. foto karşıyaka iç mekan olmakta son foto yine karşıyaka'dan.
Diğerleri Bauhaus'tan

İyi seyirler. Bakalım yarın bana/bize ne gösterecek!

Eklenen Resimler

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:00.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024