agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Agaclar.net Toplantı ve Gezileri (http://www.agaclar.net/forum/agaclar-net-toplanti-ve-gezileri/)
-   -   İzmir sonbahar buluşması 19 kasım 2011 (http://www.agaclar.net/forum/agaclar-net-toplanti-ve-gezileri/25595.htm)

gultar 22-11-2011 00:02

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen (Mesaj 881351)
Neler kaçırmışız.;)

Buluşma tarihi atıldığında ahh dedik. Tam da zeytin toplama üstüydü, Aliağa ubyi olarak toplandık _ birbirimize yardım ettik_ ama toplantı için toplanamadık.

Güzel bir buluşma, tanışma olmuş. Sadece tohum değil sevgi de dostluk da paylaşılmış yeşermek üzere usta ellerde gönüllere serpilmiş.

Bu buluşma ötelenemeyecek kadar özelmiş. Hiç olmazsa tohum gönderen dostlara _ yazı dilinden öte_ teşekkürü kaçırmazdık...

Evet Sn.Halil Önen, gerçekten kaçırılmayacak bir toplantıyı ne yazık ki ''kaçırdınız'' diyecektim ki...hayır kaçırmadınız. Bundan böyle gelecekteki toplantılar daha düzenli ve görkemli, yüksek katılımlı olacak öyle görünüyor
herkeste bir istek, arzu ve gözlenebilen heyecan vardı..bu böyle sürüp gidecek
genişleyen aiemizle..yine ellerde fideler, çelikler kırmızı çantalarda tohumlar..
neler..neler..dağıtmak için, toplamak için bir yarış...kapış kapış....gelecek toplantılarda siz de yaşayacaksınız yeter ki sağlık olsun.İstek olsun..Selamlar..

maki01 22-11-2011 00:57

Çok güzel ve de canlı bir toplantı olmuş, tüm katılımcıları kutluyorum.

Sizleri kıskanmadım dersem yalan olur. Mine Hanım sevgi dolu sözcüklerle bitkileri tanıtmasını hayranlıkla izledim. Taşıdığınız ve aktardığınız bu güzel enerjiyle siz de inanılmazsınız Mine Hanım. Yüreğinize sağlık...

Fatoş 22-11-2011 08:43

Yakın olduğum halde toplantıya evimde ki misafir trafiği yüzünden gelemediğim için üzgünüm, çok şey kaçırmışım, o gün aklım hep oradaydı ama kısmet olmadı.

Çok güzel bir toplantı olmuş, düzenleyen arkadaşlarımızın ellerine sağlık.

cem kaptan 22-11-2011 11:49

3 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gultar (Mesaj 881327)
Evet Sn. Tura, içinde çok kıymetli tohumlarım fide ve çeliklerim var. O kadar yeşil tutkunu insanların arasında çantamı iyi korumalıyım değil mi ?(bu da işin şakası) Çantamın içindeki Mum çiçeği çeliğini veren sevgili Memet'e, ezan çiçeği tohumu, acı çiğdem, adını bilmediğim bir soğanı veren, isimlerini anımsayamadığım arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.

Sayın Gultar merhaba,
1. fotoğraf, (Sternbergia Lutea) Kara Çiğdem, Kurbağa Çiçeği
2. fotoğraf (Narcissus Pseudonarciss) Nergis, size verdiğim soğana ait olduğunu sanıyorum (yanılmıyorsam).
3. fotoğraf (Oenothera Glazioviana) Aksamçiçeği, Ezançiçeği
Kendi gözlemlerime dayanarak;
Ezan Çiçeğini fazla sularsanız boya gidiyor, az sularsanız bol çiçek veriyor.
Ayrıca, çimlendikten sonra, bahçeye alacaksanız, güneş gören duvar diplerini tercih edin derim.

Bol çiçekli günler...
Saygılarımla,

gultar 22-11-2011 17:02

Sn.cem kaptan, merhaba harika çiçekler vermişsiniz...çok teşekkür ederim. Gelir gelmez soğanları toprakla buluşturdum. Etiketledim. ''Sürpriz'' yazdım. Ama şimdi bilindik oldular . Siz de benim paylaşımlarımdan birşeyler alabildiniz mi? yoksa,adres bildirin istediklerinizden göndereyim. Akşam çiçeği için öneriniz kurutmaktı sanıyorum.O kurumaya bırakıldı. Tekrar teşekürler,selamlar.

cemo 22-11-2011 17:13

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Fatoş (Mesaj 881479)
Yakın olduğum halde toplantıya evimde ki misafir trafiği yüzünden gelemediğim için üzgünüm, çok şey kaçırmışım, o gün aklım hep oradaydı ama kısmet olmadı.

Çok güzel bir toplantı olmuş, düzenleyen arkadaşlarımızın ellerine sağlık.

Ben olsam o misafirleri öylece evde bırakır, o güzelim toplantıya koşardım. İyi ki yakın değilmişim:))
Hasetimden çatladım buralarda:))

Uzaktanda da olsa aklım kaldı, hepiniz harikasınız İzmir liler.

nurcanaybay 22-11-2011 17:33

Cemo ;
Mordoğan'a bekleriz :)

gultar 22-11-2011 17:34

Toplantı için tam evden çıkacağımız sırada kapıda karşılaştığımız misafirlerimi de alıp toplantıya götürdüm. Gerçi misafirim kardeşim ve eşiydi ama yabancı da olsa değişmezdi tavrım.Hazırlığımı yapmıştım(tohumlarım, bitkilerim kefir şişelerim) geri dönemezdim..... Onlar için de değişik bir gün oldu.

Güler 22-11-2011 17:58

Ne zaman mordoğandayız diyeceğim ama evdekilerden azar işitirim diye korkuyorum. :p

Dur daha İstanbul semineri bile bitmedi diyecekler, haklılar da yani.

Dedim ya gezmeyi seviyorum diye ama ne olur kışı geçirin de öyle yapın. :D

nazlı06 22-11-2011 18:05

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Güler (Mesaj 881669)
Ne zaman mordoğandayız diyeceğim ama evdekilerden azar işitirim diye korkuyorum. :p

Dur daha İstanbul semineri bile bitmedi diyecekler, haklılar da yani.

Dedim ya gezmeyi seviyorum diye ama ne olur kışı geçirin de öyle yapın. :D

Bu arada kar var kış var ******* baharı bekleyin

ecs 22-11-2011 19:31

Günlük hayattan tanıdığım hiçkimse olmamasının verdiği tedirginlikle geldiğim toplantıdan çok keyifli ve çoşkulu ayrıldım. Sevgili Mine Hanım, ağzınızdan çıkan her kelimeyi kaçırmamak için büyük gayret sarfettim. Gülen yüzünüz , sorulan her soruya bıkmadan büyük sabırla, içtenlikle cevap vermeniz beni çok mutlu etti. Sizi tanımaktan çok mutlu oldum, emekleriniz için teşekkurler. Katıldığım ilk toplantı olduğu için çok kimse ile tanışmasamda aklımda kalanlar , Acemi Füsün (canan çelikleri için teşekkurler) , Gondag ( mavi kelebek çeliklerinizin biri saksılı ile bende , teşekkurler), Ferda Hanım ve kardeşi Urla Bahçe, Uzaylı ( fındık turp tohumları için teşekkürler ), Fatma Demirel, Nurcan Hanım , Hülya Hanım ( kekler çok güzeldi ellerinize sağlık), Mehmet bey, Çekirdek ve ismini hatırlayamadığım ama merhabalaştığım tüm arkadaşlar; hepinizi tanımaktan çok mutluyum. Cihat Bey e ilgisi ve yardımları için ayrıca teşekkur ediyorum. En kısa zamanda yeni bir toplantıda buluşmak isterim. Sevgiler... Unutmadan ; toplantı ile ilgili tek şikayetim tüm fotograflarda suratı beş karış, memnuniyetsiz ve mutsuz görünmem oldu maalesef:)) Sera içinde güneş gözlüğü takmak istememem ve gözlerimin gün ışığı ile pek anlaşamaması bunun nedenidir, lütfen yanlış anlaşılmayayım:)))

cemo 22-11-2011 20:38

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nurcanaybay (Mesaj 881657)
Cemo ;
Mordoğan'a bekleriz :)

Allah Lillah aşkına bahar aylarında yapın Mordağan ı. Siz nasılsa oradasınız, bizi hesaba katın da öyle yapın toplantıyı. yoksa böyle bakıp bakıp iç çekeceğiz hep:(
Hiç bir toplantıda bu kadar aklım kalmamıştı neden ki;):dilli:;)

memet 22-11-2011 20:41

Baharda hem de nergis zamanı gideriz Mordoğan'a.

cemo 22-11-2011 20:44

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gultar (Mesaj 881659)
Toplantı için tam evden çıkacağımız sırada kapıda karşılaştığımız misafirlerimi de alıp toplantıya götürdüm. .

Tam da böyle bir toplantıya gidecekken gelecek misafiri, kapıda bırakırdım heralde ben:D Neyse ki yakınınızmış alıp gitmişsiniz. Aklımız hep bu toplantıda kaldı. Devamını dilerim.

cemo 22-11-2011 20:49

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Güler (Mesaj 881669)

Bu haftayı bel ağrısı ve ilaçlarla geçirdim. Şimdi İst. da toplantı var gideyim diyeceğim, azarın biri bin para :) Durum vahim abla:(
Bu toplantılar yüzünden kapıya koyacaklar beni yakında.:)

cemo 22-11-2011 20:51

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi memet (Mesaj 881742)
Baharda hem de nergis zamanı gideriz Mordoğan'a.

1- Güler
2- cemo

Mordoğan a rezerve yaptım hemen:))) Teşekkürler.

acemifüsun 23-11-2011 17:06

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi cemo (Mesaj 881749)
1- Güler
2- cemo

Mordoğan a rezerve yaptım hemen:))) Teşekkürler.

Çok seviniriz:)) Karaburunda nergis zamanı dersek, o zaman Şubat'ı iple çekmeye başladım bile :)

FatihBahce 30-11-2011 05:59

Bahçe Peysaj programı olan Benim Küçük Bahçem’i TRT Belgesel den hergün sabah 6:00 ‘da. Ayrıca internetten de takip edebilirsiniz.
Benim Küçük Bahçem internet sayfası

Aktüel formatta çekilen programda, bahçe düzenlemesi (yaz bahçesi, kış bahçesi), balkon ve teras bitki dizaynı, iç mekân süs bitkilerinin yetiştirilmesi, bakımı vb. konular yer almaktadır.

http://www.youtube.com/watch?v=qKleXpiq368

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:00.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024