agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Agaclar.net Toplantı ve Gezileri
(https)

Beğeni Düzeni1462Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-11-2013, 21:35   #241
Ağaç Dostu

Sakaki's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tiya Mesajı Göster
Sevgili Sakaki söylemek, dile getirmek istediğim buydu: Atölye çalışması.

NOT: İzlemeye bile gelemem gibi. Kan görmüş gibi bayılmaktan korkarım
Sevgili tiya,

Onu çok iyi anladım da siz gelmezseniz yapmam ama söylemedi demeyin
NOT: Siz hayatınızda budama yapan bağcı, bahçevan hiç görmediniz mi?

tiya, h_dogan, maki01 ve 3 kişi beğendi.
Sakaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-11-2013, 23:35   #242
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 25-09-2006
Sevgili Sakaki, başladık sürdürelim:

Yıllar önce bitkilerin, örneğin üstüne basılıp geçilen çimlerin, kendilerine zarar verenlere tepki verdiklerini okumuştum. Yirmili yaşlarımdaydım. Bitkilere bağlanan elektrotlar zarar veren kişi , bitkinin yanından geçerken harekete geçip "işte bu, işte bu" diyormuş.

Bahçeli bir evde oturuyorduk. Bahçede soğan, nane, maydonoz var. Toplarken özür diliyordum onlardan "canınız yanıyor ama sizi toplamak zorundayım" diyerek. Bu durumu atlatmam on beş yılımı aldı( İlginç olan manavdan aldığımda aynı şeyleri hissetmiyor oluşum). Öyle bir dönemdi işte.

Aslında şaka bir yana bonsai üzerinde derinlemesine düşünmedim. Beni rahatsız eden parklarda gördüğüm hayvan şekilleri verdirilen bitkiler. Gerçekten bir garip oluyorum onları görünce. Bana hiç sanat eseri gibi gelmiyor onlar. Sevgiler.

tiya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2013, 08:38   #243
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Benim bonsaiye hiç ilgim yok gibi ama atölye çalışması olursa görmek isterim.

h_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2013, 09:47   #244
Ağaç Dostu

Sakaki's Avatar

Alıntı:
Sevgili Sakaki, başladık sürdürelim:

Yıllar önce bitkilerin, örneğin üstüne basılıp geçilen çimlerin, kendilerine zarar verenlere tepki verdiklerini okumuştum. Yirmili yaşlarımdaydım. Bitkilere bağlanan elektrotlar zarar veren kişi , bitkinin yanından geçerken harekete geçip "işte bu, işte bu" diyormuş.

Bahçeli bir evde oturuyorduk. Bahçede soğan, nane, maydonoz var. Toplarken özür diliyordum onlardan "canınız yanıyor ama sizi toplamak zorundayım" diyerek. Bu durumu atlatmam on beş yılımı aldı( İlginç olan manavdan aldığımda aynı şeyleri hissetmiyor oluşum). Öyle bir dönemdi işte.

Aslında şaka bir yana bonsai üzerinde derinlemesine düşünmedim. Beni rahatsız eden parklarda gördüğüm hayvan şekilleri verdirilen bitkiler. Gerçekten bir garip oluyorum onları görünce. Bana hiç sanat eseri gibi gelmiyor onlar. Sevgiler.
Benim sizin iyi niyetinizden gram şüphem yok

Aslında burası yeri değil ama konu açılmışken kısaca özet geçeyim: Bir ağaç/bitki nerede mutludur veya bir bitki/ağaç hangi ebatlara ulaşınca mutludur? Ya da bir ağacın mutlu olup olmaması yerine ve büyüklüğüne mi bağlıdır?

VEYA:

Bir ağaç/bitki ihtiyaçları karşılandığı, iyi bakıldığı ve sevgi gösterildiği zaman mı mutludur? Eğer öyleyse, bir bonsaici ile alıp veremediğiniz nedir? (Şaka tabii ki)

Bilinçli ve deneyimli bir bonsaicinin bir bitkiye zarar vermesi veya işkence etmesi diye bir durum yok tabii ki böyle düşününce

Bu konu çok tartışıldı başka başlıklarda, amacım o yüzden tekrar tartışmak değil elbette, sadece içinizi biraz rahatlatayım dedim

Bir sonraki toplantıda görüşmek üzere...

Eski 27-11-2013, 09:47   #245
Ağaç Dostu

Sakaki's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi h_dogan Mesajı Göster
Benim bonsaiye hiç ilgim yok gibi ama atölye çalışması olursa görmek isterim.
O halde çalışmada görüşmeyi umut ediyorum sizinle de

Eski 27-11-2013, 10:29   #246
Yeni Üye

letoon's Avatar

Giriş Tarihi: 16-04-2013
Merhabalar...
Ben Adana toplantısına ilk kez, (itiraf etmem gerekirse) biraz utana sıkıla katıldım. Hiç tanımadığım, bilmediğim bir ortamda olmak çok gerer beni. Ama orda öyle olmadı. Sanki ailemmiş gibi rahat ettim.
Sevgili maki01 sizinle tanışmak benim için ayrıca bir mutluluk. Sıcacık sohbetiniz için çok teşekkürler.

tiya, h_dogan, maki01 ve 7 kişi beğendi.
letoon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2013, 13:52   #247
Ağaç Dostu

maki01's Avatar

Giriş Tarihi: 05-05-2008
Galeri: 73
Bu toplantımızda yaşanan ilkler, sevinçler pek çoktu sevgili letoon öyle ki aralarda gezelenirken tenteler arasından akan yağmur sularıyla sırtımın ıslandığını bile çok geç fark edebildim

Gerçek bir hayvan dostu vardı aramızda, nedense sesi çıkmıyor

Sevgili merkal Bey de köpeği ile birlikte katıldı toplantıya ama köpekcik arabada bizleri bekledi. Arabanın bağajı sokak köpeklerine dağıtılmak üzere kemiklerle doluydu. Çok da endişeliydi Merkal Bey. Niye mi Toplantıdan sonra havaalanına eşini karşılamaya gidecekti ve arabadaki et, kemik kokusunu nasıl açıklayacağını , kemikleri dağıttıktan sonra arabayı nasıl havalandıracağını düşünüyordu.

Anlattığı kadarıyla tam bir Ali Baba çiftliği Merkal Bey'in bahçesi, kangal köpekleri, tavukları ve şu an hatırlayamadığım diğer türlerle

Merkan Bey'le sohbetlerimiz eminim önümüzdeki roplantılarda da devam edecek, ondan dinleyeceğimiz çok keyfli anıları var

maki01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2013, 14:51   #248
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Evet sesi çıkmadı şimdiye kadar. Neyseki toplantıda biz epey sohbet ettik. Organik yetiştiricilik konusunda meraklı. Organik ürünler kullanıyor yetiştirdiği bitkilerde.
Yenilebilen bitkileri yetiştiriyor. Yiyemeyeceğim bir şeyi ekmem diyor ama parantez açtığı bir güzel var tabi. Güller.

İnşallah daha nice toplantıda sohbet etme fırsatımız olur.

h_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2013, 15:28   #249
Ağaç Dostu

olcim's Avatar

Giriş Tarihi: 10-10-2011
Aslında ben gülleri de yiyorum

olcim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2013, 16:26   #250
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 25-09-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi olcim Mesajı Göster
Aslında ben gülleri de yiyorum
Reçelini ve şurubunu demek istedin, değil mi?

tiya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2013, 21:46   #251
Ağaç Dostu

peyyide's Avatar

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Orada olup sizi tekrar görmeyi çok isterdim ama olmadı... Umarım bir daha ki toplantıda görüşebiliriz. Defalarca fotoğraflarınıza baktım. Arkadaşlarımı özlemişim. Bu arada yeni yeni arkadaşlar da katılmış, hoş gelmişler. Sevgilerimle

tiya, Müge, maki01 ve 8 kişi beğendi.
peyyide Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2013, 16:44   #252
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-07-2009
Sevgili arkadaşlar, pazar günkü toplantı için tertipliyenlere çok teşekkür ederim. Hakikaten çok güzeldi, dolu dolu bir dostluk havası vardı. Bende ilk başta nasıl olacak diye tereddüt ediyordum. Ortam havası o kadar sıcaktıki anlatamam. Hele hanımım 10 günlüğüne İstanbul'a (kızımın yanına) gittiğinden çok sıkılıyordum. İyi oldu, birdahaki sefere kısmetse hanımım ile geleceğim.

merkal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2013, 15:19   #253
Ağaç Dostu

olcim's Avatar

Giriş Tarihi: 10-10-2011
Alıntı:
Reçelini ve şurubunu demek istedin, değil mi?
Sayın tiya ,
Aslında yanından geçtiğim her gülden bir yaprak yerim . Çok oburum galiba .

tiya, ahmetmelek ve sevdam beğendi.
olcim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2013, 20:14   #254
Ağaç Dostu

celalim01's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Adalet Yağcı Mesajı Göster
Kasım ayı başlarında beklenen yağmur tam da bu günü buldu.
Her şeye rağmen toplantıya katılmayı başardık
Her zamanki gibi çok güzel bir toplantı oldu, özlemişiz birbirimizi.

Mekan güzel seçilmişti, brunch çeşitleri 1. sınıf, fiyatlar ehven, dostluk paylaşım derseniz şahane, e daha ne istenir ki.

Toplantıya katkılarından dolayı sevgili Hazan.Z'ye, Emre İlhan'a, maki01'e, ve bizlere tüm incelikleri ile yakınlıklarını esirgemeyen Adana ekibine teşekkürler ediyorum.

Bizleri garda bekleyip toplantı yerine götüren sayın omencek, diğer aracıyla gelen güzel dost(n'apim adını hatırlayamadım ), dönüşte tekrar araçları ile bizleri gara bıraktılar, dostluğunuz ve yardımlarınız için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Yeni dostlarla tanışmak harikaydı, hemen kaynaştık, kimse yabancılık çekmedi, ilk toplantıda endişeli olan sevgili Eylül Burak ve leventali bile bu defa zorlanmadan havaya girdiler.

Sevgili Hazan.Z'nin köklendirip getirdiği beş adet hoyadan Hoya Bella kurada bana çıktı, bu ilk hoya denemem olacak, inşallah mahcup olmam.

Bol bol yenilip içildi, bitkiler tohumlar paylaşıldı, neşeli muhabbetler yapıldı ve en kısa zamanda Tarsus toplantısı için sözleşildi.

Zamanın nasıl geçtiğini anlayamadan bir toplantı daha bitti.
Sizlerle olmak çok keyifliydi sevgili dostlar.
Hepinize içten sevgiler.
Evet ,sayın adalet hanım siz orada güzel toplantı yaparken gerçi biraz yağmur yağıyordu ama olsun,neşeli sohbetlerinizde aranızda bulunamadık maalesef beklediğimiz gibi 29 Ekim,10 Kasım ve arkasından 24 Kasım da görevliydik,sizler gene tentelerin altındaymışsınız biz yağmur yağarken biraz azalmasını fırsat bularak Milli Eğitim Bahçesinde tören yapmakla meşgul olduk,şuan sizlerin fotolarına bakıp yazılarınızı okuma şansına sahip oldum.Artık sizlerle tanışma bir başka zamana kaldı.Katılan emek veren herkese selam olsun.

celalim01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2013, 20:26   #255
Ağaç Dostu

celalim01's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi leventali Mesajı Göster
Sayın H_Dogan, acemilik işte. Siz uyarınca baktım siteye giriş tarihinize. A artık Adana toplantısıyla ilkleri yaşadığınıza göre Tarsus'ta sizleri de ağırlamaktan onur duyacağız...

Bu arada belirtmeden edemeyeceğim. H_Dogan ve eşi sanki çok yakın bir tanıdık gibi. Ben de onlara öyle gelmişim. Tabi her ikimiz de hatırlayamadık bir birimizi.

Zorladık ama olmadı. Olmayınca bende "Zorlamayın arkadaşlar, meşhur olmak böyle bir şey işte." diyerek ukalalık etmiştim.
Artık kısmet belki Tarsus toplantısı ,eğer yine bir görev olmazsa katılmaya çalışacağız.Bende henüz hiç bir toplantıya katılamadım.Mersin toplantısına niyetlendik olmadı .Adana toplantısı da olmadı önümüzde Tarsus toplantısı varsa hedefe aldık bakalım kısmetimiz ne zaman gelecek.

celalim01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-01-2014, 20:39   #256
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-01-2014
Arkadaşlar çok güzel bir etkinlik olmuş emeğinize sağlık

FikriHoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:05.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024