agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Agaclar.net Toplantı ve Gezileri
(https)

Beğeni Düzeni3815Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-09-2012, 15:45   #31
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Genelde sohbet ve tanışma toplantılarında satış yapılmıyor. Tohum, fide, çelik getiren arkadaşlar gönüllü olarak dağıtıyor.

Gelen bitkiler hemen oracıkta numarandırılıyor ve kura usulu dağıtım yapılıyor ama gelen malzemeler çok olursa kuraya da gerek yok.

gilan, Minarislim ve cefrin beğendi.
Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-09-2012, 16:07   #32
Ağaç Dostu

cefrin's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2012
Çok teşekkür ederim. Toplantının günü, yeri, zamanı kesinleşti mi?

cefrin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-09-2012, 22:01   #33
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Arkadaşlar, teklif gilan'dan geldi ama Türkiye'ye gelme tarihinde biraz sorun olduğunu ve insan kaynaklarından cevap beklediğini yazmış. Bence tarih için onun mesajını beklesek daha iyi olmaz mı?

Çok teşekkürler Güler Abla.

Benim durumum hala tam kesinlik kazanmadı. 23 Eylül gibi Türkiye'ye gelmeyi düşünüyordum, ilk etapta 30 Eylül'e ertelendi ama hala kesin değil. Bu hafta içinde, hatta 1-2 güne kadar, her şey belli olur.

Toplantı için düşünülen tarihlere hanüz çok yaklaşmadığımız için umarım bu belirsizlik kimseye engel olmuyordur.

Asiye beğendi.
gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-09-2012, 07:16   #34
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-12-2009
Bende katılmak isterim.İki defadır niyetlendim katılamadım.Eşimle birlik'de katılabilirim.

Asiye ve alaoğlu beğendi.
Minarislim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-09-2012, 09:27   #35
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-06-2008
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cefrin Mesajı Göster
hımm çokk güzelmiş gelmeye çalışacağım

ne gibi bir harcama yapılacak ki kendi cebimizden ödüyoruz yemek gibi mi ya ben böyle toplantılara hiç katılmadım sanırım bu ilk olacak ne yapılır ne konuşulur hiç bilmiyorum birazda utanıyorum o yüzden biraz saçma sorular soruyorum lütfen kusuruma bakmayın
Eğer gelebilirsem...ben de ilk kez katılmış olacağım... ve senin gibi toplantı acemisi olacağız.
Sn cefrin, bir manim olmazda gelirsem misafirim olur musun? Beraber utanırız.

Bir de Sn. gilan taaaa nerelerden geliyor.

Asiye, selis ve alaoğlu beğendi.
Tura Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-09-2012, 11:17   #36
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2004
Galeri: 30
6-7, 13-14 Ekim tarihlerinden birini seçelim. Herkese göre en uygun o gibi...

Müjgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-09-2012, 13:04   #37
Ağaç Dostu

cefrin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tura Mesajı Göster
Eğer gelebilirsem...ben de ilk kez katılmış olacağım... ve senin gibi toplantı acemisi olacağız.
Sn cefrin, bir manim olmazda gelirsem misafirim olur musun? Beraber utanırız.

Bir de Sn. gilan taaaa nerelerden geliyor.
Çok teşekkürler. Süper olur valla kendimi yabancı hissetmem. Hiç yoktan benim gibi birileri var diyip içimi rahatlatırım

Eski 18-09-2012, 17:27   #38
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-01-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Müjgan Mesajı Göster
6-7, 13-14 Ekim tarihlerinden birini seçelim. Herkese göre en uygun o gibi...
Müjgan Hanım, tarih konusu hep konuşuluyor ama yer olarak neresi bundan hiç bahsedilmemiş. Tarih netleşirde yer uygun olmazsa nasıl bir çözüm bulunur?
Biz daha önce katılmadık, bu toplantılar nasıl hazırlanıyor bilmiyorum. Mesela bu toplantı Ankara'da olacağı ve biz ilk defa katılma şansına sahip olacağımız için biraz heyecanlı ve telaşlıyız Kimler nasıl hazırlık yapıyor bilgimiz yok. Nasıl bir koşturmaca içinde hazırlayanlar, nasıl yoğunlar bilemiyoruz.
Ben Ankara'da olduğum için, bu hazırlıklarda yorulanlara yardımcı olabilirmiyim diye düşünüyorum. Yoksa tecrübeli olmadığım için ayak bağı mı olurum?
Eğer bir yardımımız olursa mutluluk duyarız.

Asiye beğendi.
hevesli meraklı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-09-2012, 17:55   #39
Ağaç Dostu

cefrin's Avatar

hevesliye katılıyorum. Birde internette bir video buldum. Toplantı bu videodaki gibi mi olacak çiçekler içinde mi gerekten çok güzel olur

Agaclar.Net İzmir sonbahar buluşması 19 Kasım 2011 - YouTube

Eski 18-09-2012, 21:33   #40
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Sevgili hevesli meraklı,

Böyle bahsettiğiniz gibi bir hazırlık yok.
Hepberaber rahatça oturabileceğimiz bir mekan seçiyoruz, mesela Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi bahçesi favori mekanlarımızdan birisi. Papazın bağı'nda da toplandığımız olmuştu. Eğer gideceğimiz yer rezervasyon gerektiren bir yer ise bir arkadaşımız rezervasyon yaptırıyor, hepsi bu.

Buluştuğumuzda yeni arkadaşlarla tanışıyoruz (katılanların yaklaşık yarısı ilk defa katılanlar oluyor, rahat olun ), sohbet ediyoruz, paylaşmak için bitki, fide getirenler onları dağıtıyor, bir şeyler yiyip içiyoruz, ve herkes kendi hesabını ödüyor.

İşte böyle. Maksat tanışmak ve muhabbet.

Eski 18-09-2012, 21:50   #41
Ağaç Dostu

cefrin's Avatar

hacettepe fen fakültesi olabilir mi

Eski 18-09-2012, 22:17   #42
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Yazılanları okudukça nasıl özeniyorum bilseniz!... Ben de çok isterim aranızda olmayı

gilan, Asiye ve dogef beğendi.
loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-09-2012, 10:30   #43
Ağaç Dostu

hevensli meraklı "kız" bölümü yazıyor;

annem hazırlık sormuş anneciğim sen o hazırlığı soracağına biz tutması mumkun olan yaklaşık 60 melissa fidesini saklısı ile getirmeyi planlıyoruz deseydin daha iyi olurdu orda dağıtılacak ya tek tek getirmek bilemiyorum zor olur sanki bize bu konuda fikir verebilecek olan varsa çok seviniriz.

anneciğim öptüm senide

TuRaÇ beğendi.
Eski 19-09-2012, 14:00   #44
Ağaç Dostu

omar's Avatar

Giriş Tarihi: 13-08-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hevesli meraklı Mesajı Göster
hevensli meraklı "kız" bölümü yazıyor;

annem hazırlık sormuş anneciğim sen o hazırlığı soracağına biz tutması mumkun olan yaklaşık 60 melissa fidesini saklısı ile getirmeyi planlıyoruz deseydin daha iyi olurdu orda dağıtılacak ya tek tek getirmek bilemiyorum zor olur sanki bize bu konuda fikir verebilecek olan varsa çok seviniriz.

anneciğim öptüm senide

Çok güzel.. Tebessüm etmemek elde değil.

Ben de Fulyasemin çeliği getirmeyi düşünüyorum. Benim yöntemim; her çeliğin dibini kağıt peçete ile sarıp, ıslatmak. Sonra bir poşete koyup nemli kalmalarına çalışıyorum.

Sizde deneyebilirsiniz. Eğer toprağa gömdük derseniz, yıkadıktan sonra işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Not: 1 adet melisaya talibim.

gülenmelek beğendi.
omar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-09-2012, 14:21   #45
Ağaç Dostu

Zeferan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-09-2008
Galeri: 1
Ben de katılıcam demeye korkuyorum. Bir aksilik çıkarsa üzülürüm. Yeri ve tarihi belli olursa aniden eşimle gelebilirim

Ayrıca dağıtılıcak herşeye talibim ))

Zeferan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-09-2012, 21:15   #46
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi omar Mesajı Göster

Çok güzel.. Tebessüm etmemek elde değil.

Ben de Fulyasemin çeliği getirmeyi düşünüyorum. Benim yöntemim; her çeliğin dibini kağıt peçete ile sarıp, ıslatmak. Sonra bir poşete koyup nemli kalmalarına çalışıyorum.

Sizde deneyebilirsiniz. Eğer toprağa gömdük derseniz, yıkadıktan sonra işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Not: 1 adet melisaya talibim.

Maşallah talipler artıyor. Vallahi aklıma gelen bişey var. Kendimizi 'kız evi' gibi hissetmeye başladım. ''Kız evi naz evi derler'' bizim melisamızda maşallah kız gibi. Ama kızımızdan çok bahsettik galiba, bu sefer bazı çeliklerde hiç hareket yok. Onlar kendilerini naza çekiyorlar sanırım
Hiç merak etmeyin rahmetli Sefer Temel amcanın melissası nasıl sevilip bakıldığını anlıyor. Bize verdiği minicik çelikten kimler nasiplenmedi ki bundan sonra yavru çelikler kimbilir kaç evin kaç bahçenin daha misler gibi kokmasına sebep olacaklar.
Her budamada, her çiçekleri açtığında dua okuyorum Sefer amcaya. Evim misler gibi kokuyor çünkü.
Nur içinde yat Sefer Temel.

gülenmelek, Asiye ve TuRaÇ beğendi.
Eski 20-09-2012, 18:12   #47
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 22-12-2010
Alıntı:
Maşallah talipler artıyor. Vallahi aklıma gelen bişey var. Kendimizi 'kız evi' gibi hissetmeye başladım. ''Kız evi naz evi derler'' bizim melisamızda maşallah kız gibi. Ama kızımızdan çok bahsettik galiba, bu sefer bazı çeliklerde hiç hareket yok. Onlar kendilerini naza çekiyorlar sanırım
Hiç merak etmeyin rahmetli Sefer Temel amcanın melissası nasıl sevilip bakıldığını anlıyor. Bize verdiği minicik çelikten kimler nasiplenmedi ki bundan sonra yavru çelikler kimbilir kaç evin kaç bahçenin daha misler gibi kokmasına sebep olacaklar.
Her budamada, her çiçekleri açtığında dua okuyorum Sefer amcaya. Evim misler gibi kokuyor çünkü.
Nur içinde yat Sefer Temel.
Bende ilk defa katılacağım, üstelik hem mutluyum hemde heyecanlıyım.Bende yaprak güzeli getirmek istiyorum.
Allahın emri peygamberin kavliyle bende talibim) Lütfen kabul edermisiniz?

Asiye beğendi.
TuRaÇ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2012, 18:32   #48
Ağaç Dostu

hanndan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2011
Daha onceki toplantilara katilamadim,insallah simdi bi aksilik olmaz,tarih ve mekanda uygun olursa su sumbulu,ucuz cicegi tohumu,kina cicegi tohumu getirmek isterim...

hanndan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2012, 18:50   #49
Ağaç Dostu

cefrin's Avatar

Handan hanım size özel mesaj atacaktım ama sanırım sizin mesaj kutunuz doluymuş gitmiyor mesajlarım
Benden burdan yazayım

merhabalar
Forumda Ankara toplantısı başlığına yazdığınız mesaj ile ilgili birşey sormak istiyorum. Su sümbülünüzün olduğunu söylemişsiniz. Su sümbülü nasıl bakılıyor? Suyun içinde yaşaması gerekli ama saksıda felan mı bakıyorsunuz. Ben sadece birkez su sümbülü gördüm istanbul üniversitesi botanik bahçesinde ama havuzun içinde yaşıyorlardı siz nasıl bakıyorsunuz eğer bakmak çok zor değilse su sümbülünüze talip olmak istiyorum bana verir misiniz

hanndan beğendi.
Eski 20-09-2012, 19:59   #50
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TuRaÇ Mesajı Göster
Bende ilk defa katılacağım, üstelik hem mutluyum hemde heyecanlıyım.Bende yaprak güzeli getirmek istiyorum.
Allahın emri peygamberin kavliyle bende talibim) Lütfen kabul edermisiniz?
Sayın TuRaÇ ne demek, elbet kabul ederiz. Yalnız beni bir korku sardı; hergün sabah kalkar kalkmaz doğru çeliklere bakmaya, akşam işten geliyorum doğru yukarı kata. Sebep melisa çeliklerine dil dökmeye:

''Aman melisa canım melisa, ne olur beni mahçup etme. Ne oldu, senin yaprağın bile tutardı, şimdi naz mı yapıyorsun? Bak söz verdik herkese.''

Umarız toplantıya kadar yetişirler. Paylaşmak kadar güzel birşey varmı Bu arada sabah sefası ve horoz ibiği tohumlarını da topluyorum. Kısmetse toplantıda isteyenlere veririz.
Daha önceki mesajlardan birinde mercan ağacı fidelerini de isteyenlere vereceğimizi yazmıştım. İsteyen olmadı.

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg fotoğraf 1 (Kopyala).jpg (58.8 KB, 162 views)
Dosya Türü: jpg fotoğraf 2 (Kopyala).JPG (47.2 KB, 160 views)
Dosya Türü: jpg fotoğraf 3 (Kopyala).jpg (48.6 KB, 159 views)
Dosya Türü: jpg fotoğraf 4 (Kopyala).JPG (66.3 KB, 159 views)
Dosya Türü: jpg fotoğraf 5 (Kopyala).jpg (59.0 KB, 160 views)
Eski 20-09-2012, 20:19   #51
Ağaç Dostu

Son fotoğraf mercan ağacı fideleri. Hepsi aynı anda ekilmişti ama gördüğünüz gibi boyları çok farklı oldu. Bizim bahçemiz yok ama tohumları sırf zevk için, birşey başarmak için ekmiştim. Terasta olacak gibi değil

ekin97 ve Asiye beğendi.

Düzenleyen hevesli meraklı : 20-09-2012 saat 21:13 Neden: kelime düzeltme
Eski 21-09-2012, 02:20   #52
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Sonunda Türkiye biletimi aldım. 30 Eylül - 8 Kasım arası inşallah Türkiye'deyim.
Toplantı tarihi için benim belirsiz işlerimi beklediğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkürler.

İlk olarak toplantıyı bir cumartesi günü yapmayı öneriyorum. Hem sevgili tturt hem de Sudenur cumartesi olursa gelebileceklerini ilettiler, pazar günü olmasını özellikle isteyen birisi bildiğim kadarıyla henüz yok.

Eski 21-09-2012, 02:26   #53
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Cumartesilere bakarsak 6 Ekim, 13 Ekim ve 20 Ekim tarihleri önümüzde var.

Ben bunlardan 13 Ekim'de büyük ihtimalle Ankara dışında olacağım. Sizlerin tercihleriniz neler?

Eski 21-09-2012, 07:48   #54
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-06-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gilan Mesajı Göster
Sonunda Türkiye biletimi aldım....

İnsan sıla özlemi ile yanıp tutuştuğunda, bırakın bileti sılaya dönüş lafı edildiğin de bile bayram çocuğu gibi olur.

20 Ekim

Asiye ve alaoğlu beğendi.
Tura Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-09-2012, 07:51   #55
Ağaç Dostu

omar's Avatar

Giriş Tarihi: 13-08-2007
20 Ekim Kurban bayramı öncesi. "Tatil uzayacak" diye bir şehir efsanesi var ya!...

6 Ekim daha uygun olabilir diye düşünüyorum.

omar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-09-2012, 10:55   #56
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2004
Galeri: 30
Alıntı:
Müjgan Hanım, tarih konusu hep konuşuluyor ama yer olarak neresi bundan hiç bahsedilmemiş. Tarih netleşirde yer uygun olmazsa nasıl bir çözüm bulunur?
Biz daha önce katılmadık, bu toplantılar nasıl hazırlanıyor bilmiyorum. Mesela bu toplantı Ankara'da olacağı ve biz ilk defa katılma şansına sahip olacağımız için biraz heyecanlı ve telaşlıyız Kimler nasıl hazırlık yapıyor bilgimiz yok. Nasıl bir koşturmaca içinde hazırlayanlar, nasıl yoğunlar bilemiyoruz.
Ben Ankara'da olduğum için, bu hazırlıklarda yorulanlara yardımcı olabilirmiyim diye düşünüyorum. Yoksa tecrübeli olmadığım için ayak bağı mı olurum?
Eğer bir yardımımız olursa mutluluk duyarız.
Telaşa gerginliğe gerek yok, tanışınca anlayacaksınız ki hepimiz en azından doğa ile ilgilenmek gibi bir ortak özelliğe sahibiz. Bu tek özellik bizi kaynaştıracak, sanki yıllardır tanışıyormuş gibi hissedeceğiz ) Bu yüzden relakkssss!!
Daha önceki toplantılardan galeride bulduklarımı yapıştırıyorum, bi inceleyin, göreceksiniz telaşınızın anlamsızlığını...

http://www.agaclar.net/galeri/browse...p?c=669&userid=

http://www.agaclar.net/galeri/browse...p?c=652&userid=

Tek sıkıntımız var şimdilik, tarih ve yer saptayamamak...

Ankara Toplantısı (29 Mayıs 2011)

Müjgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-09-2012, 11:32   #57
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Müjgan Mesajı Göster
Telaşa gerginliğe gerek yok, tanışınca anlayacaksınız ki hepimiz en azından doğa ile ilgilenmek gibi bir ortak özelliğe sahibiz. Bu tek özellik bizi kaynaştıracak, sanki yıllardır tanışıyormuş gibi hissedeceğiz ) Bu yüzden relakkssss!!
Daha önceki toplantılardan galeride bulduklarımı yapıştırıyorum, bi inceleyin, göreceksiniz telaşınızın anlamsızlığını...

http://www.agaclar.net/galeri/browse...p?c=669&userid=

http://www.agaclar.net/galeri/browse...p?c=652&userid=

Tek sıkıntımız var şimdilik, tarih ve yer saptayamamak...

Ankara Toplantısı (29 Mayıs 2011)
Merhaba,
Haklısınız, bizim telaşımız esasında melisalarımızın yetişememesinden kaynaklanıyor Tabii ilk katılacak olmamızda cabası.

Toplantı tarihi ile yapılan önerileri şöyle bir sıraladım. Belki faydası olur:
gilan :6/7, 13/14, 20/21 Ekim
Adalet Yağcı : 13/14 Ekim
omar :6/7 Ekim
Sudenur : Cumartesi
Asiye : 14 Ekim Pazar
tturt : Cumartesi
Müjgan : 6/7, 13/14 Ekim
Tura : 20 Ekim
hevesli meraklı : Pazar

Kızım cumartesi çalıştığı için pazarı önerdik

Eski 21-09-2012, 12:13   #58
Ağaç Dostu

Selam, az önce okudum. 21 Ekim 2012'de Mine hanımın İzmir'de bir sunumu varmış. Bu hususu, İzmir ve etrafından Ankara toplantısına geleceklere hatırlatmak istedim.

Eski 21-09-2012, 17:03   #59
Ağaç Dostu

cefrin's Avatar

Ben de çok gelmek isterim. Benim için şuanlık hiçbirşey belli değil. Bence şimdiden birgün belirlesek herkes ona göre işini ayarlasa şimdi bazısı cumartesi bazısı pazar diyor bir gün seçelim valla o gün işi olanlar tekrar plan yapmalılar Çok acımasızım di mi ben ne yapcam hiç belli değil hiç yoktan ne zamn işiniz olduğunu biiyorsunuz ben onu da bilmiyorum

Eski 21-09-2012, 17:20   #60
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Ooooo böyle yaparsanız her kafadan bir ses gelir.

Önerim; bu toplantının yapılması fikri gilan'dan geldi. Gilan yurt dışında çalıştığı için Türkiye'ye geleceği tarihleri belirtmiş. Geldiğinde de bizleri özlediğinden Ankara'da bir sohbet toplantısı yapalım diye bir fikir ortaya atmış.
Bence gilan kendine uyan tarihi yazsın, gelmeyi arzu edenler de işlerini ona göre ayarlasınlar. Herkese uyan bir tarihi bulmak çok zor. Genelde şehir dışından gelenler de olacaksa toplantı gününü cumartesi yapıyoruz, çünkü bir gece konaklama da olabiliyor.

Sudenur beğendi.
Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:15.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024