agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Agaclar.net Toplantı ve Gezileri
(https)

Beğeni Düzeni533Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-10-2015, 11:52   #241
Ağaçsever

ksantip's Avatar

Giriş Tarihi: 24-05-2008
Ben de varim.Muğla da yasiyorum.Burada çok fazla endemik bitki çeşitliliği var.

dilayra beğendi.
ksantip Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-11-2015, 13:47   #242
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-11-2010
Bir büyüğümüz çıkıp bizleri kestane toplamaya götürse ne güzel olur Biz orta gençlerde öğrenir.

furkan yıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2018, 15:08   #243
Ağaç Dostu

acemi ciftci's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2009
Acilan konulara baktigimda en son 2013 yilinda Antalya'da etkinlik yapilmis gorunuyor.

Antalya'da agaclar.net toplantisindan daha sik gerceklesen bazi olaylar:
  • Meteor yagmuru
  • Super ay
  • Genel secim
  • Yeni antik kent bulunmasi
Bunlara bir yenisini ekleyip toplanti mi yapsak?

acemi ciftci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2018, 11:35   #244
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi acemi ciftci Mesajı Göster
Acilan konulara baktigimda en son 2013 yilinda Antalya'da etkinlik yapilmis gorunuyor.

Konu adlarının yanında tarihler yazmasa, tek tek bakmak zor onun için yanılmıştır diyeceğim ama

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2018, 13:31   #245
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Bu aralar insanlar ne yaptığını bilmiyor. Eskiden akıllı telefon, bilgisayar vs yokken insanlar birbirlerine daha fazla zaman ayırıyordu. Şimdi ise kendine bile ayıramıyor.

Önceden toplantı yapalım denince herkes sevinirdi. Toplantıdan sonra arayı açmayalım diye de tembihlenirdi. Eski hava da yok, kimse de heves de yok.

h_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2018, 14:12   #246
Ağaç Dostu

acemi ciftci's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi h_dogan Mesajı Göster
Bu aralar insanlar ne yaptığını bilmiyor. Eskiden akıllı telefon, bilgisayar vs yokken insanlar birbirlerine daha fazla zaman ayırıyordu. Şimdi ise kendine bile ayıramıyor.

Önceden toplantı yapalım denince herkes sevinirdi. Toplantıdan sonra arayı açmayalım diye de tembihlenirdi. Eski hava da yok, kimse de heves de yok.
Eskiden bu durumun sadece y ve sonrasinda gelen kusakta oldugunu sanirdim ama herkeste ayni sorun var. Artik birakin bir kitabi uzun bir yaziyi okumak bile zor geliyor. Fiziksel caba veya dikkat gerektiren herhangi bir konu eger biraz bile uzun surecekse baslamiyoruz bile. Soruldugunda yapmak istenen cok sey var. Herkes kendisi ile ilgili 10 proje sayabilir ama ya coguna baslanmamis ya da baslanip ilk tumsekte birakilmis.

Buna biraz da tukettigimiz medya sebep oluyor bence. Bilgi, icerik miktari o kadar artti ki insanlar dikkatini hepsine veremez oldu. Dikkat cekmek zorunda olan medya ureticileri de careyi atistirmalik iceriklerde buldu. Yemek tarifleri artik 30 saniye. Yemegi yapmak 40 dk bazen ama tarif o kadar kisa ve kolay gosteriyor ki yeterince cok bu tarz video izlediginde insan ayni hizla yapabilecegini saniyor. Cocuklar artik bilgisayar oyunu oynamak yerine bilgisayar oyunu oynayan kisilerin videolarini izliyor. Cunku kendisi oynamaya kalksa izledigi seyleri elde etmesi gunlerini alacak. Video hazirlayanin da gunlerini hatta haftalarini almis zaten, ama video 30 dk. Onu tuketmek daha kolay.

Bu ve benzer tuketim insanda bir seye vakit ayirdiginda bosa vakit harciyorum, tuketebilecegim baska seyleri kaciriyorum hissini yaratiyor. Adini bile koymuslar FOMO(fear of missing out). Ben bi cozum bulamadim ve verdigi histen cok rahatsizim. Bu yuzden donem donem bir konuya sarip sikilana kadar uzerine gidiyorum. Henuz bitkilerden yilmadim. Bakalim neler olacak. Bir gun belki toplanti yapariz da uzun uzun konusuruz

acemi ciftci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2018, 16:14   #247
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2014
Alıntı:
Eskiden bu durumun sadece y ve sonrasinda gelen kusakta oldugunu sanirdim ama herkeste ayni sorun var. Artik birakin bir kitabi uzun bir yaziyi okumak bile zor geliyor. Fiziksel caba veya dikkat gerektiren herhangi bir konu eger biraz bile uzun surecekse baslamiyoruz bile. Soruldugunda yapmak istenen cok sey var. Herkes kendisi ile ilgili 10 proje sayabilir ama ya coguna baslanmamis ya da baslanip ilk tumsekte birakilmis.

Buna biraz da tukettigimiz medya sebep oluyor bence. Bilgi, icerik miktari o kadar artti ki insanlar dikkatini hepsine veremez oldu. Dikkat cekmek zorunda olan medya ureticileri de careyi atistirmalik iceriklerde buldu. Yemek tarifleri artik 30 saniye. Yemegi yapmak 40 dk bazen ama tarif o kadar kisa ve kolay gosteriyor ki yeterince cok bu tarz video izlediginde insan ayni hizla yapabilecegini saniyor. Cocuklar artik bilgisayar oyunu oynamak yerine bilgisayar oyunu oynayan kisilerin videolarini izliyor. Cunku kendisi oynamaya kalksa izledigi seyleri elde etmesi gunlerini alacak. Video hazirlayanin da gunlerini hatta haftalarini almis zaten, ama video 30 dk. Onu tuketmek daha kolay.

Bu ve benzer tuketim insanda bir seye vakit ayirdiginda bosa vakit harciyorum, tuketebilecegim baska seyleri kaciriyorum hissini yaratiyor. Adini bile koymuslar FOMO(fear of missing out). Ben bi cozum bulamadim ve verdigi histen cok rahatsizim. Bu yuzden donem donem bir konuya sarip sikilana kadar uzerine gidiyorum. Henuz bitkilerden yilmadim. Bakalim neler olacak. Bir gun belki toplanti yapariz da uzun uzun konusuruz
Çok güzel yazmışsınız elinize sağlık.

acemi ciftci beğendi.
Musa Gündoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2018, 17:08   #248
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Alıntı:
Fiziksel caba veya dikkat gerektiren herhangi bir konu eger biraz bile uzun surecekse baslamiyoruz bile.
En önemli sorun bence bu. Her şeye hemen sahip olmak istiyoruz ama çaba göstermiyoruz.

h_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2018, 22:55   #249
Ağaç Dostu

Tolga Özmeral's Avatar

Giriş Tarihi: 19-12-2007
Alıntı:
En önemli sorun bence bu. Her şeye hemen sahip olmak istiyoruz ama çaba göstermiyoruz.
Armut piş ağzıma düş!

acemi ciftci ve ankstel beğendi.
Tolga Özmeral Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2018, 21:43   #250
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-09-2017
Alıntı:
Eski hava da yok, kimse de heves de yok.
Eski "havanız" nasıldı bilemem ama ben yeni ve hevesli bir üyeyim. Sizlerden gizli hesaplar yapıyorum : " İstanbul'da toplantı olsa, gitsem iki gün de fazladan kalsam... İzmir'de kesin bir hafta kalırım... Bursa'ya gider miyim... Götürebilecek armağanım da yok , olsun bulurum bi'şey... Safra kesesi ameliyatıma rastlamasa... "

Bende havalar böyle

malina, betito, Güler ve 4 kişi beğendi.
Lale Teyze Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-11-2018, 17:24   #251
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 23-09-2008
Merhaba, uzun zamandır bu forumun üyesiyim, maalesef son birkaç yıldır çok faal bir şekilde burada bulunamadım ama özellikle son zamanlarda yabancı bazı forumlarda ya da bitki topluluklarında gördüğüm üzere bitki ve çelik değişim organizasyonları düzenlenebilir mi acaba diye düşündüm, tanışma ve elimizde olmayan ama başka üyelerin yetiştirdiği bitkileri değiş tokuş edebilme açısından çok faydalı olacağını düşünüyorum, saygılarımla..

OSMAN45 ve salih66 beğendi.
aysefiliz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-11-2018, 19:23   #252
Ağaç Dostu

ahmeter's Avatar

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Alıntı:

Üzgünüm 180 bin üye Cumhurıyet bayramında mesaja 3 beğeni basılmış ve susuyorum

Lilium, hozat, OSMAN45 ve 2 kişi beğendi.
ahmeter Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-11-2018, 09:57   #253
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Giriş Tarihi: 19-05-2016
Alıntı:

Elinize sağlık, çok güzel bir yazı olmuş. FOMO(fear of missing out) konusunu sizden duydum, kendimde çokça hissediyordum, adı konulduğuna göre araştırıp, öğrenmek gerek. Zaman planlaması yapmadan her şeye yetişmeye çalıştığım anlarda çoğu şeyi hakkını veremeyerek yaptığımı farkettiğimde kendimi kötü hissediyorum.

g.c. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2019, 14:33   #254
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-02-2019
Merhabalar forumunuzu ilgiyle takip ediyoruz ve sayenizde önemli bilgilere rahatlıkla ulaşabiliyoruz aile işletmesi olarak hizmet verdiğimiz otelimizde hem konuklarımız hemde ailemiz için Foça'nın Kozbeyli köyünde bir bahçe hazırladık eğer etkinlik **** toplantı için Foça bölgesini düşünürseniz elimizden geldiğince yardımcı olmak isteriz.

mtgokduman ve Nariel beğendi.

Düzenleyen focaotel1887 : 16-02-2019 saat 14:35 Neden: **** olması
focaotel1887 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2019, 09:46   #255
Ağaç Dostu

badem's Avatar

Giriş Tarihi: 19-05-2007
Galeri: 10
Merhaba bu sene toplantimiz olacakmi nisanda acaba

loveforlife beğendi.
badem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-03-2019, 02:35   #256
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Toplantı yapsak da eski dostlarla hasret gisersek ne güzel olurdu...

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-03-2019, 10:44   #257
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife Mesajı Göster
Toplantı yapsak da eski dostlarla hasret gisersek ne güzel olurdu...
Hadi biriniz bu işe koyulun da ben de katılmaya gayret edeyim.

badem, Kiraz, s.serdar ve 5 kişi beğendi.
Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2019, 08:47   #258
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2008
Galeri: 236
Ben de bu sene toplantı organize edildi mi acaba diye bakmaya geldim ama artık eski hevesler yok sanırım. Ne güzel bir platformdu burası, hepimiz dağıldık gittik. Yaşam öylesine hızlı ki artık kimse çiçek böceğe vakit ayıramıyor sanırım. Hepimizin hayali bir gün yeniden yeşillere kavuşup, istediğimiz bahçelere kavuşmak galiba, dilerim o günler gelir

Kiraz ve Papatyacı beğendi.
Nariel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2019, 13:01   #259
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-02-2018
Yakın bir zamanda ilkbahara dair bir toplantı,gezi etkinlik düzenlenmeli

Papatyacı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-03-2019, 12:37   #260
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-03-2018
merhabalar
genel toplantı sorun olabilir hayatın hengamesi içerisinde ama bireysel girişimlerle bölgesel toplantı düzenlenebilir. marmara çevresi,ege çevresi,akdeniz çevresi gibi.
bende sakaryadayım kocaeli,sakarya izmit beki bursa bir toplantı düzenlenebilir.

Güler, şippin ve g.c. beğendi.
bayoznur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-03-2019, 21:30   #261
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-04-2008
İstanbul’da bir toplantı olursa ben varım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

mustafaazizoglu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2019, 23:11   #262
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2013
Bende bakmaya geldim toplantı var mı diye . Herkese selamlar. Eskişehir toplantısı çok güzeldi. Güler hanım sağolsun muhteşemdi.Ben istanbul toplantısına katılamadığım için hala üzgünüm. Selamlar hepinize.

OSMAN45 beğendi.
aleydi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2019, 09:33   #263
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-12-2017
Galeri: 5
İstanbul toplantısı yapılsa biz de katılsak ne güzel olur..

elifaydin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2019, 09:43   #264
Ağaç Dostu

aloe's Avatar

Giriş Tarihi: 17-10-2018
Istanbul avrupa yakasında olursa bende katılırım allahın izniyle

aloe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2019, 09:49   #265
Moderatör

Güler's Avatar

Arkadaşlar, uzun bir süredir toplantıları sizlerin de yardımları ile yapıyordum ama artık İstanbul dışındayım.

İstanbul'da yapıldığı gibi diğer illerde de toplantı tertiplemek mümkün. İstanbul'da da genç arkadaşlar toplantı tertip edebilirler. Aralarında konuşup karar versinler. Ancak agaclar.net etkinliği adı altında olacak toplantılar için malina'yı haberdar etmek zorundasınız. Sohbet toplantıları bu işin dışındadır.

YeniBON ve aleydi beğendi.
Eski 04-04-2019, 13:28   #266
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-12-2017
Galeri: 5
Aslında bir vapur geçişine bakar her iki yakadakiler de dahil olsa. Hazır sitenin yaşgününü de kutlarız ne güzel olur.

elifaydin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2019, 13:53   #267
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Giriş Tarihi: 19-05-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Arkadaşlar, uzun bir süredir toplantıları sizlerin de yardımları ile yapıyordum ama artık İstanbul dışındayım.

İstanbul'da yapıldığı gibi diğer illerde de toplantı tertiplemek mümkün. İstanbul'da da genç arkadaşlar toplantı tertip edebilirler. Aralarında konuşup karar versinler. Ancak agaclar.net etkinliği adı altında olacak toplantılar için malina'yı haberdar etmek zorundasınız. Sohbet toplantıları bu işin dışındadır.
TCM hocam, Güler abla size demiş ki "İzmir ayağını organize edin". Sanki ben öyle anladım

Güler beğendi.
g.c. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2019, 13:55   #268
Moderatör

Güler's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi g.c. Mesajı Göster
TCM hocam, Güler abla size demiş ki "İzmir ayağını organize edin". Sanki ben öyle anladım
Ne güzel olur.

İzmir grubunun toplantıları hep çok güzel olmuştur.

FatihBahce beğendi.
Eski 04-04-2019, 16:34   #269
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-03-2018
talep ve tekliflerinizi sunun o zaman
ben şu şu çevrede bir etkinlik olursa katıabilirim diyenler
ben şu şu çevrede site ile ilgili şöyle bir etkinlik/toplantı düzenleyebilirim diyenler
adminlerde talepleri görüşleri değerlendirsin
olabilirliği yüksek olan projeler değerlendirilir
kesinleşirse sanırım katılımcı sayısıda artar

bayoznur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2019, 16:26   #270
Ağaç Dostu

FatihBahce's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2011
Yeterli çoğunluk olursa ben de katılmak isterim.
İzmir'de kimler etkinlik yapılsın istiyor?

YeniBON ve Fatma Kochan beğendi.
FatihBahce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:52.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024