agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Agaclar.net Çalışmaları (http://www.agaclar.net/forum/agaclar-net-calismalari/)
-   -   Anadolu Yakası Hobi Bahçesi 2008 (http://www.agaclar.net/forum/agaclar-net-calismalari/15282.htm)

malina 01-04-2008 12:51

Anadolu Yakası Hobi Bahçesi 2008

İki haftadır, toprağı halletme çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ekibimiz şu an 4 kişilik...

ekremy, nurany, morgen ve ben.

Bu yıl istekli arkadaşlar çıkacağını umuyorum.
Haydi bakalım :)

Güler 01-04-2008 13:31

20 gün önce orayı bulabilmek için cirit attık ama ne yazık ki bulamadık. Öğümce'de de sorduk, bilmiyoruz dediler. En kısa zamanda gelmeyi düşünüyorum.

eylems 06-05-2008 21:55

Sayın malina,
Şimdi içimi kıskançlık bürüdü bende aranızda olmak istiyorum ama anadolu yakası bana çok uzak.Ekibin 5. kişisi olmayı isterdim ama ne arabam var arabam olsada ehliyetim olmasına rağmen şoförlüğüm çok zayıf.

bulnes 18-06-2008 14:08

Arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.
Bu aralar bende kendime bir hobi bulmaya çalışıyordum ve bahçe işi aklıma çok yattığı gibi heyecanlandırdı.
Bu hobi bahçeliği için sizlerden bilgi almak isterim.
Birincisi İstanbulda özellikle Anadolu yakasında yemyesil den başka alternatifler varmıdır.
Çünkü ben Üsküdar-Çamlıca civarında oturuyorum ve arabam yok.
Toplu ulaşım araçlarıyla rahatça gidip gelebileceğim bir yer olmasını arzu ediyorum.
Ayrıca yeni olduğum için nerden ve nasıl başlamak lazım diye tecrübeli arkadaşların beni yönlendirmesini rica edeceğim.
Yoksa balkonda kendimce bir hobi bahçeliği yapacam.
Şimdiden cevaplarınızı dört gözle bekliyorum.

malina 18-06-2008 17:02

Sadece bir araba var, bazen bir, bazan iki bazan üç kişi alıyor.
Bana telefonunuzu iletin uygun zamanlarda sizi de alalım...

bulnes 18-06-2008 19:43

Teşekkürler malina.
Sanırım öyle sıkıntı vermek istemem, hani eğer beykoz dışında başka yerde varsa bileyim dedim.

cemal.S 20-06-2008 08:47

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina (Mesaj 250161)
Sadece bir araba var, bazen bir, bazan iki bazan üç kişi alıyor.
Bana telefonunuzu iletin uygun zamanlarda sizi de alalım...

Merhabalar !

Bana göre harika bir teklif. Bahçenin geçen yılki halini resimlerden takip edenlerdenim. Bu yaz tatilimden sonra uğrayıp bu güzellikleri eşimle birlikte paylaşmak istiyorum. Nasıl olsa ot yolmaya alışkınız bir günde gider orda yolarız ne farkeder. Bu yaz benim açımdan zaman olarak problemsiz geçeceğe benziyor. Ne diyelim kısmet.

Sevgili Malina resimleri dört gözle bekliyoruz. Çalışmalar ne aşamada merak ettim şimdi. İyi çalışmalar kolay gelsin.

Saygıyla.

alimallah 26-06-2008 14:42

Malina'nın bahçesinde iş yok. Benim bahçem onun bahçesine 3 çeker. Hem de millilerimiz gibi son dakikaya filan bırakmaz:))

Müjgan 26-06-2008 17:36

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi alimallah (Mesaj 253190)
Malina'nın bahçesinde iş yok. Benim bahçem onun bahçesine 3 çeker. Hem de millilerimiz gibi son dakikaya filan bırakmaz:))

İlk mesajını burada yazan biri için dakka bir gol bir ...:p Hadi bismillahhh!

praecox 26-06-2008 17:53

Eyvah...!
Başkada bir şey yazamıyorum... :D

Yok canım olamaz bu bir şaka... evet evet şaka olsa gerek.

Mermaid 26-06-2008 18:05

Bende bahçeyle uğraşmak istiyorum.
Bu sene geç kaldım biliyorum. Ama şansımı denemek isterdim.

malina 26-06-2008 19:03

Aman efendim, forumdaki ilk mesajınızı görmek ne mutluluk :)

Bu vatandaş, karısı ve kızıyla haftasonları görüşüyoruz... İyi fotoğrafçıdır, Fotoğrafçılıkla ilgili forumda sorularını sorabilirsiniz.

Eh bu da benim sana golüm olsun :)

cemal.S 28-06-2008 10:30

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina (Mesaj 253282)
Aman efendim, forumdaki ilk mesajınızı görmek ne mutluluk :)

Bu vatandaş, karısı ve kızıyla haftasonları görüşüyoruz... İyi fotoğrafçıdır, Fotoğrafçılıkla ilgili forumda sorularını sorabilirsiniz.

Eh bu da benim sana golüm olsun :)

Eyvah eyvah kalede olana allah kolaylık versin. Son dakkada ellerini havaya açıp yalvarması bile yetmez.

Saygıyla.

cemal.S 04-07-2008 11:25

Hiç kimse buralara uğramadığına göre bahçe susuzluktan yanmıştır. Yapmayın yapmayın bizleri oraya yormayın. Nerde resimler.

Saygıyla.

alimallah 23-07-2008 14:36

Ben formda bir yerde sayın malina'ya laf atmıştım ama nerede.
İhtiyarlık zor. Cevap alır mıyım diye bir kaç yer konu aradım, nerede yazdığımı bulamadım. Bu gün forumu gezerken nihayet buldum oni.
Meğerse benim golüme bir kaç gol ile cevap verilmiş.
Ama malina'nın golü penaltıdan.
Bu gole nasıl cevap vereceğimi düşünüyorum.
İnşallah bahçesini kötü bir pozisyonda yakalar ve paparazilik yaparım.
Saygılar herkese..

malina 23-07-2008 15:13

Solda kullanıcı adın yazıyor, ona tıkla. Açılan pencerede gönderdiğin mesajlar bölümünü (5. sırada) seç. Yazdığın mesajlar listelenecektir. (Gönderen : alimallah yazan satırın altındaki bağlantıya tıkla) Böylece yazdığın yazılara ulaşabilirsin :)

alimallah 23-07-2008 16:09

Bu da penaltıdan:)

cemal.S 28-07-2008 07:30

Bu bizim kaleci sanırım oldukça acemi ne dersiniz? Baksanıza normal yan pastan gelen topu bile kurtaramadıki kaldıki penaltıyı kurtaracak. Eyvah eyvah. Bu gidişle seçmeleri kaybedecek. Resimler dedik kimseden ses çıkmadı. Sanırım bahçedeki tüm bitkiler öldüler onun için buraya resimlerini koymaya resimci bile cesaret edemedi.

Hey kaleci !

Unutmaki gol goldür. Ha penaltıdan ha orta sahadan ne farkeder anlamadım. Kalene dikkat et bizim santrafor kendi kalesinin dış çizgisinden diğer kaleye gol atanlardandır. Sahi senin eldivenlerin yokmu? Vah vah.

Saygıyla.

malina 28-07-2008 12:58

Penaltıyı boşver, yağmur altında, çadırlı gece konaklaması nasıldı ? :)

sakagun 28-07-2008 20:39

Bu akşam Yemyeşşil'i ziyaret ettim. Yağmur sonrası mis gibi yabani nane kokuyordu. Eski bahçemde hala 2 sene önce ektiğim mor çiçekler duruyor. Bir de gonca gül. Çörek otları da açmış. Pergolenin arkasında melissa da hala yaşıyor. Özlemişim Yemyeşşil'i. Alaaddin Bey bize kahve pişirdi. Sohbet ettik. Agaclar.net'in bahçesini de inceledim. Yine minik domateslerden ekmişsiniz.

malina 28-07-2008 21:55

Bu yıl daha az ektik :)

alimallah 30-07-2008 11:00

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina (Mesaj 262909)
Penaltıyı boşver, yağmur altında, çadırlı gece konaklaması nasıldı ? :)

Siz çıktıktan 5 dakika sonra düştü ilk damlalar Sayın Malina.
Önce inanamadım. O bir telefon şakası idi filan dedim ama yağmura söz geçiremedim.
İyi yağdı ama inanın neşemizi bozamadı.
Başka bir keyif bile kattı gecemize.
"Bardağın yarısı dolu" demek ve o şekilde düşünmek mutluluğun anahtarlarından biri.
Yağmurdan sonra nefis bir toprak kokusu eşliğinde sohbet ettik, şarkılar söyledik.
Islanan odunlar biraz nazlandılar ama yine de yaktık kamp ateşimizi.

Yakında yine kamp yapacağız ve herkesi bekleriz.
Selamlar

malina 30-07-2008 11:19

Yolda biz de böyle dedik: "O bunu bir şaka zannetmişti ama olmadığını anlıyorlar şu an"

Bizim oradaki örtüyü söylemiştim, hemen alıp kullansaydınız, odunların nazlanmasına gerek almazdı :)

Yağmurun, fazladan bir macera keyfi kattığına eminim :)

Müjgan 30-07-2008 15:16

Bahçenin son durumunu merak ediyorum, o birlikte diktiğimiz biber ve domates fidanları büyüyüp, sebzeye döndü mü?:)

alimallah 04-08-2008 10:50

Bahçenin son durumu

1 Eklenti(ler)
Yemyeşşildeki bahçenin son durumunu merak edenlerin ısrarlarına dayanamayarak ve kamuoyunu bu konuda aydınlatmak amacı ile AHA ( alimallah haber ajansı ) muhabiri olarak, Bozhane köyü yakınlarındaki hobi bahçelerini gezdim.
Hobi bahçeleri gayet bakımlı ve güzeldi. Bütün bitkiler meyveye durmuştu. Ancak diğerlerine göre daha büyük olan bir bahçe hemen dikkati çekiyordu. Belli ki sahipleri hiç ilgilenmiyorlardı. Sebzeler kuruyarak sararmış, her tarafı yabani otlar kaplamış, fasulye sırıklarına baykuş, aman ne baykuşu akbaba konmuştu. Oradaki bir görevli ellerini açmış, "allahım ben bu bahçeyi nasıl yemyeşillendireceğim, lütfen biraz yağmur yağdır, bahçe sahiplerinin burası ile ilgilenmelerini sağla" şeklinde dualar ediyordu.
Bazı arkadaşlar itiraz edecekler haberime. Ama bende desteksiz atmak yok. Bahçenin son durumu ile ilgili resim ektedir.

Şimdilik haberler bu kadar.
Saygılar

sakagun 04-08-2008 13:48

Aman Allah'ım. 1 haftada ne çabuk kurumuş güzelim bahçe :))

cemal.S 05-08-2008 10:21

Merhabalar!

Bizim kaleci kalede maşallah yerini almış. Alimallah bizim santrofor yukarıdaki resmi ve yazıyı okursa ne yapar bilemem. Her ajansın haberine inanmak ve güvenmek durumunda kalan bizler bu resmin AĞAÇLAR NET LE ilgisi olmadığına karar verdik tamamen fotomontaj. İlgililere duyrulur. Yöneticilerimiz uyuyormu.

Bu alimallah haber ajansı hakkında dava açmak için bir liste aşamasını tamamlar tamamlamaz yalan haberden ödeyeceğiniz tazminat size kendi bahçenizi sattıracak kadar ağır olacak haberiniz ola.

Şaka bir yana haber ve resim için teşekkürler.

Bir dost.

Anadolu divanesinden sevgilerle.

alimallah 05-08-2008 15:19

Sayın cemal.S,
Hiç korkum yok doğrusu.
Bu tür haberler yasak olsa, yazanı sorumlu duruma düşürse, Türkiye'de kaç tane gazeteci kalır dışarda?
Oysa hepsi muteber şahıslar. Değerleri, uydurdukları oranda artıyor.
Yaşasın kötülük.
Selamlarımla.

Müjgan 05-08-2008 21:33

Alimallah kardeş, insan o bahçeyi öyle sarartıncaya kadar bekler mi? Madem susuz kalmış, sararmasını bekleyip fotoğraf çekeceğine, al hortumu sula de mi. Tam ajansa uygun muhabir tavrı bu, önce bekle vuku bulsun, sonra fotoğraf çek, haber yap... Bunu bahçe sahipleri duyarsa ellerinden çekeceğiniz var maazallahhh...:p

malina 05-08-2008 21:46

Dev bal kabağı için yaptığım photoshop olayını anlatmıştım.

Resim 1 (Hava atma) - Resim 2 (İtiraf)

Forum üyeleri adına o durumun öcünü alıyor:)

Ama kimseyi inandıramadı. Benimkini Müjgan bile yemişti...:)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:17.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024