agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Agaclar.net Çalışmaları (http://www.agaclar.net/forum/agaclar-net-calismalari/)
-   -   Anadolu Yakası Hobi Bahçesi (2009) (http://www.agaclar.net/forum/agaclar-net-calismalari/15281.htm)

malina 28-01-2009 15:40

Anadolu Yakası Hobi Bahçesi (2009)

Anadolu Yakası Hobi Bahçesi
2009 yılı çalışmaları

yaprak 92 16-02-2009 00:01

Arkadaşlar
bu bahçe ile bilgileri şimdi okudum,kışın da ilgilendinizmi?yani hala bahçe varmı?

malina 16-02-2009 00:20

Bahçe orada duruyor ama bu kez, gerçekten tek başıma kaldığım için ben de gidemiyorum...

Harun Parlak 16-02-2009 00:24

Bana baya bir uzak kalıyor. Uzak kalmasaydı. Orada bitki yetiştirecek arkadaşların tüm fidelerini karşılayabilirdim.
İsteyen olursa burda liste düzenlensin. İnce kıl sivri biber. Pembe domates, Carmen Kıkka, Sırık çeri. Verebilirim.

cemal.S 04-03-2009 23:36

Bahar geliyor yavaş yavaş.

Umarım bu yıl gelip görme zamanımız olur bahçeyi. Oysa geçen yıl istemiştik ama olmadı ne yapalım.

kaktüs 09-03-2009 13:52

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina (Mesaj 361373)
Bahçe orada duruyor ama bu kez, gerçekten tek başıma kaldığım için ben de gidemiyorum...

Sn Malina

Neden tek başınıza kaldınız ki?

malina 09-03-2009 14:00

Gelen yok... :)

kaktüs 12-03-2009 11:56

Yeni bir ekip oluşturup gidilebilir :)))
Yeni üyeler de birbiri ile tanışıp kaynaşabilir.

fatihevren 14-03-2009 14:26

evet bir organizasyon ayarlanabilirse anadolu yakası olarak toplanılabilir. böylelikle doğa sever olup da yeni yeni fiziksel olarak uğraşmaya başlayan yeni üyeler için yararlı bir gezi olabilir...

ufuk1255 15-03-2009 17:23

malina beykoz ögümce köyünde yani sizin hobi bahçenize yakın arsaların fiyatı ne kadar almayı düşünüyorum oralar güzel bende ümraniye taşdelende oturuyorum

malina 15-03-2009 19:55

Fiyatlar konusunda bilgim yok...

Yeni arkadaşlar hobi bahçemizde ürün yetiştirmek ister mi?

Penelophe 15-03-2009 21:04

Biz burdan can atıyoruz, siz burnunuzun ucundaki yere gitmiyorsunuz ya çok kızıyorum..

ufuk1255 15-03-2009 21:07

ama nasıl gidildigini bilmiyorum hiç gitmedim

omertufekci12 15-03-2009 23:33

Hobi bahçesi biraz uzak herhalde isterseniz bir bahçe Kemerburgaz tarafında kuralım belki daha fazla gelen olur.Arkadaşlıklar daha pekişir.İstereniz yer bakabilir böyle bir organizasyonda yer alabilirim.Şu anda benim kendi adıma Durusu balaban köyünde 34000 m2 tarla ve 75 m2 sera işliyorum.elimden gelen çabayı sarfederim.iyi günler dilerim.

kaktüs 16-03-2009 00:00

Sn ömertufekci Kemerburgaz da Anadolu yakasına uzak :)
Sanırım forumdaki hobi bahçesi meraklılarını Anadolu yakası - Avrupa yakası olarak sınıflandırmak gerekecek.

Sn Malina
Ürün yetiştirmeyi isterim ama her haftasonu uğrayabilme imkanım yok. Eski organizasyonlarınızda nasıl yapıyordunuz bu işleri?

ufuk1255 17-03-2009 17:45

hobi için yeşillik olması lazım buda ümraniyede , ömerlide ve şilede var.ümraniyede çekmeköy,taşdelen,alemdag,paşaköy,bizim buralar güzel buralarda yapalım ben taşdelende oturuyorum çok güzel buralar ömerlide güzel barajın kenarına bir hobi bahçesi süper olurdu.

gece 18-03-2009 21:43

Korsan hobi bahçe(leri)...

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ufuk1255 (Mesaj 381676)
hobi için yeşillik olması lazım buda ümraniyede , ömerlide ve şilede var.ümraniyede çekmeköy,taşdelen,alemdag,paşaköy,bizim buralar güzel buralarda yapalım ben taşdelende oturuyorum çok güzel buralar ömerlide güzel barajın kenarına bir hobi bahçesi süper olurdu.

"Baraj kenarında ağaçlar.net'ten hobi bahçesi!" hakikaten süper olurdu da, korsan hobi bahçesi bize yakışır mıydı, hadi ektik ekiştirdik, diktik yakıştırdık diyelim (aslında demeyelim, diyenleri de uyaralım!), zaten oralar yeşil ise, bu mu bize yakışır yoksa yeşilini kaybetmiş, yıllardır yeşile, bitkiye ve forum üyesine hasret toprakları yeşertmek mi bize daha çok yakışır?

Hepsini geçtik, var olan hobi bahçesine ilgi gün gibi ortada iken, iki kıtada birden şube açmalara ne demeli?

Ben şimdilik 'hiçbir yerde şubemiz yoktur' demeyi ve var olan bahçemizi sahiplenip, Malina'yı daha çok yalnız bırakmayıp, Öğümce'ye bir zahmet gidip gelinmesini öneriyorum. İtirazı olanlar ya şimdi konuşsun ya da...

gece
hobi bahçesi bize gelmesin, biz hobi bahçesine gidelim diyen forum insanı!

ufuk1255 21-03-2009 12:32

sizde gidin kurak yere yapın buralar fazla yeşil degil tek çam agaçalrı var

kaktüs 24-03-2009 10:36

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gece (Mesaj 382418)
"Baraj kenarında ağaçlar.net'ten hobi bahçesi!" hakikaten süper olurdu da, korsan hobi bahçesi bize yakışır mıydı, hadi ektik ekiştirdik, diktik yakıştırdık diyelim (aslında demeyelim, diyenleri de uyaralım!), zaten oralar yeşil ise, bu mu bize yakışır yoksa yeşilini kaybetmiş, yıllardır yeşile, bitkiye ve forum üyesine hasret toprakları yeşertmek mi bize daha çok yakışır?

Hepsini geçtik, var olan hobi bahçesine ilgi gün gibi ortada iken, iki kıtada birden şube açmalara ne demeli?

Ben şimdilik 'hiçbir yerde şubemiz yoktur' demeyi ve var olan bahçemizi sahiplenip, Malina'yı daha çok yalnız bırakmayıp, Öğümce'ye bir zahmet gidip gelinmesini öneriyorum. İtirazı olanlar ya şimdi konuşsun ya da...

gece
hobi bahçesi bize gelmesin, biz hobi bahçesine gidelim diyen forum insanı!

Bence de var olan bir bahçe varken yenisini aramak anlamsız. Hobi bahçesi için yapılan organizasyonlara dair bir bilgi almak istiyorum. Diyelim sebzeler ektik ve 2 haftasonu gidemiyoruz. Onları kim sulayacak vs?

Eski organizasyonlar canlı imiş gördüğüm kadarıyla. O zamanlar bu işler ne şekilde yapılıyordu?

malina 24-03-2009 10:46

Sorularınızın cevapları için buraya bakabilirsiniz.

malina 14-04-2009 11:34

Yeni üye arkadaşlardan da hobi bahçesi ile ilgilenecek yoksa, bahçe sahibiyle görüşüp iptal edeceğim.

Geçen yıldan kalan bitkileri temizleyip toprağı hazırlamak gerekiyor. Fideler için bahçe bahçıvanlarının yetiştirdiklerinden de yararlanabiliyorsunuz. Gidemediğiniz zaman haber verip sulanmasını sağlayabilirsiniz. 4-5 ailenin haftalık sebze ihtiyacını karşılamanın ötesinde, komşularınıza da dağıtabiliyorsunuz.

Duyurulur :)

gece 14-04-2009 14:05

İptal Etmeyin!

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina (Mesaj 399591)
Yeni üye arkadaşlardan da hobi bahçesi ile ilgilenecek yoksa, bahçe sahibiyle görüşüp iptal edeceğim.

Geçen yıldan kalan bitkileri temizleyip toprağı hazırlamak gerekiyor. Fideler için bahçe bahçıvanlarının yetiştirdiklerinden de yararlanabiliyorsunuz. Gidemediğiniz zaman haber verip sulanmasını sağlayabilirsiniz. 4-5 ailenin haftalık sebze ihtiyacını karşılamanın ötesinde, komşularınıza da dağıtabiliyorsunuz.

Duyurulur :)

Merhaba, benim (uzak da olsa) kendi bahçem var diye, cismen değil fikren, o da azıcık ilgilenebildiğim hobi bahçemizde, an itibariyle sözün bittiği noktaya varılmış olması nedeniyle:( ; kendi bahçemden kesip, ağaçlar.net bahçemiz ile ilgilenme zamanımın geldiğini düşünmeye başlamış bulunmaktayım.

Bunun gereği olarak; her ne kadar bu hafta sonu şehir dışında olmayı planlamış olsam da, bir şekilde bahçemiz ile de ilgilenmeye başladığımı belirtir, hatta "duyururum".

gece
gül gibi bahçesine kuma getiren forum üyesi!

nalancapan 14-04-2009 14:08

Merhabalar ben sitenize yeni üye oldum hobi bahçesinin nerde olduğunu öğrenmek istiyorum ve çok tecrubeli biri değilim faydam olur mu onuda bilmiyorum açıkçası...**** bu hafta sonu bildiğiniz bir ağaç dikme projesi varsa onda da gönüllü olabilirim...cevap verirseniz sevinirim...

gece 14-04-2009 14:32

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nalancapan (Mesaj 399695)
Merhabalar ben sitenize yeni üye oldum hobi bahçesinin nerde olduğunu öğrenmek istiyorum ve çok tecrubeli biri değilim faydam olur mu onuda bilmiyorum açıkçası...**** bu hafta sonu bildiğiniz bir ağaç dikme projesi varsa onda da gönüllü olabilirim...cevap verirseniz sevinirim...

Hoşgeldiniz, buradan itibaren okumaya başlarsanız, konuyla ilgili hemen her türlü bilgiye ulaşacaksınız, mutlaka yapabileceğiniz birşeyler vardır.

Öncelikle, forumu tanıyıp, yazışmaların nasıl yapıldığını öğrenmenizi önereceğim, son derece düzenli bir forumdasınız, her şey olması gereken yerdedir, kolay gelsin, tekrar hoşgeldiniz.

gece

kaktüs 14-04-2009 15:37

Konu 17 sayfa olduğu için başlarda beni de korkuttu... :)))

Ki orada eski üyelerin güzel anıları var... Özenmemek elde değil.. Böyle birşeyin bize getirisi ne götürüsü ne olur diye düşündüm ister istemez. Parsel mi kiralanıyor? Elimizi kolumuzu sallaya sallaya gidiyor muyuz? Neler ekip biçebiliyoruz? Nereden buluyoruz vs vs vs konularında şöyle bir 2009 için özet geçilse fena olmaz :)

malina 14-04-2009 15:43

Parseller kiralanıyor ama oradaki 4 parsel agaclar.net üyelerinin kullanımı için ücretsiz.

Bu hafta sonu gidip toprağı hazırlama başlamak gerek. Herkesin sadece hafta sonlarının boş olduğunu düşünürsek, bu bir kaç hafta sonu sürebilir.

Bahçede neler ekilip biçilirse onları yetiştiriyorsunuz. Yani sebze türü her şey...

gece 14-04-2009 16:18

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi kaktüs (Mesaj 399779)
Konu 17 sayfa olduğu için başlarda beni de korkuttu... :)))

Ki orada eski üyelerin güzel anıları var... Özenmemek elde değil.. Böyle birşeyin bize getirisi ne götürüsü ne olur diye düşündüm ister istemez. Parsel mi kiralanıyor? Elimizi kolumuzu sallaya sallaya gidiyor muyuz? Neler ekip biçebiliyoruz? Nereden buluyoruz vs vs vs konularında şöyle bir 2009 için özet geçilse fena olmaz :)

Sanırım, kaktüs'ün de merak ettiği ve malina'nın cevapladığı hususlar dışında 17 sayfa içerisinde aklımda kaldığı kadarıyla "Elimizi kolumuzu sallaya sallaya gidiyor muyuz?" sorusunun tam cevabı yoktu!

Yani; (azığımızı unutmayacağımız belli de) bahçe aletlerimizi de alıp mı gidiyoruz? Yoksa orada nasılsa keserdi, çapaydı, bel küreğiydi temin edebiliyor muyuz? şeklindeki soru yanıtsız kalmış, linkten ulaşılan sayfasında yemyeşşil de bu konuya açıklık getirmemişti. Kişisel tahminim 'alıp da gidiyoruz tabii ki' şeklinde ama akılda soru işareti kalmıyor da değil hani!

Bu konu oldukça önemli, kilometrelerce gider, arar, sorar, bir şekilde bahçeyi bulursunuz, ancak oraya gidip, alet edavat olmayınca gözlerinizi kırpıştırmaktan başka şey yapamaz, çalışanlara bakar, burası ne güzelmiş der, en fazla iki üç ot yolar, miskin miskin :p dönersiniz.

Bu da istenmeyen bir şey. Ne de olsa hem "alet çalışır, insan övünür", hem de
bize atıp tutup, bakan değil, çalışan üye lazım ki "dağ değil bağ olsun", "tarlada izi olanın, yemeye yüzü olsun!"

gece
neticede insan; "alet kullanan hayvandır" noktasındaki forum insanı

malina 17-04-2009 10:17

Alıntı:

17 sayfa içerisinde aklımda kaldığı kadarıyla "Elimizi kolumuzu sallaya sallaya gidiyor muyuz?" sorusunun tam cevabı yoktu!
Cümlenin tam anlamıyla, "Elinizi kolunuzu sallaya sallaya gidiyorsunuz?"

Gereken her şey var.

malina 17-04-2009 10:21

www.yemyessil.com

Bunları okuyunca insanın aklına çapamı, küreğimi alıp gitmem mi gerekir sorusu gelmemeli :)
Gerekirse, sebzelerinizi evinize bile göndeririz diyenler, çalışmak için aletlerinizi getirmeniz gerekir, diyor olabilir mi? :)

malina 17-04-2009 10:24

Bu gün cuma. Yarın ya da pazar günü toprağı işlemek için oraya gidecekler yoksa, aldığım kararı uygulamak zorunda kalacağım. Yani agaclar.net üyelerinin kullanımı için ayırttığım Hobi Bahçesini iptal edeceğim.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:05.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024