agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Agaclar.net Çalışmaları
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-01-2007, 13:46   #31
Ağaçsever

ortanca's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2006
Galeri: 6
yani yukarıdaki yazının son paragrafında ki yazılana göre
ben şimdi coğrafya duygusu olmayan,
gönüllü fakat aynı zamanda biraz da şapşal, modernite taklitçisi "mücavir alan ameleleri"nin ağaç dikme / tohum ekme faaliyetinde bulunan kişilerinden birimi oluyorum?

doğrumu anlamışım? umarım yanlış anlamışımdır..

ortanca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2007, 15:02   #32
Kaybettik...

praecox's Avatar

Giriş Tarihi: 12-06-2006
Galeri: 21
Bense hiç bir şey anlamadım. esasen anlamak istemedim uzun uzadıya ciddiye alıp aklımı yatırıp okuma isteği de göremeden bu satırları yazdım.
Pseudo-aklileştirmiş muhalif olmaya çalışan ancak hiç de açık yüreklilikle söylemek istediğini yazamamış maskeler ardında "tema"sı kaybolmuş bir zat sanırım.
Bence öenmsiz. kesin açık ve net olsa idi okumayı anlamayı denerdim.
Aklımda kaldığı bir satırda tabiatın tamamı ile yok olacaktır gibilerden bir şeyler yazmış ki o da bana "dinozor"ların da böyle düşüne bileceği fikrini uyandırdı.
vallahi de yazılanlardan bir şey anlamadım bazı imalar var ancak bana fazla dolaylı gibi geldi. Adeta kafe falında telveye bakıp da istediğini görmek yorumlamak gibi bir şey...
Birileri bana açıklasın bu yazıyı lütfen.

praecox Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2007, 15:24   #33
Ağaç Dostu

turunç's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2006
Galeri: 5
Ben de kendimi tek anlamayan sanıyordum. Türkçe mi değişmiş ben mi türkçe bilmiyorum dedim kendi kendime. Sanırım anlatımda düşüklük var o yüzden anlaşılmıyor.

turunç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2007, 15:57   #34
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 25-04-2005
Galeri: 66
Yalnız olmadığıma sevindim

oktars Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2007, 17:27   #35
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Arada bilmiyor olabileceğiniz bazı kelimeler olsa bile, (ki benim var) yazının bütünü bir şeyler söylüyor...

Hiç anlamamış olmanızı da ben anlamadım

Çok kısa özetliyeyim:

Doğanın içine edenler, şimdi doğa korumacı kesildi.
"İnsan" insan yerine koymayan, doğayı da sadece hammadde deposu olarak görenler, doğanın katledilişinin gizlenebilecek tarafı kalmayınca birşeyler deme zorunda kaldılar.

Bunu yaparken genel olarak yapıldığı gibi "ithal fikirler" kullanılıyor.
Ama edilen lafların içi boş ve içten değiller; tavırlarında hiç bir değişiklik yok. Doğanın mahvedilmesinin önüne geçecek bilimsel bilgi üretecek olanlar, rejimin bir parçası konumunda.

Dünya belki insanlar için yaşanır yer olmaktan çıkacak ama dünyanın kendi mahvolmayacak. Çünkü "hayat" için gerekli olan su, yeryüzünde var olmaya devam edecek. Başka bir hayat kurulacak...

Yani yazının bir bölümünde, bizim sitenin, agaclar.net'in sloganı olan cümlemizi açıklayarak yazmış

Siz onu umursamazsanız, doğa sizi hiç umursamaz

Hal böyleyken, derda deva olmaz bir film sahnelenip duruyor...

Allah sonumuzu hayreyleye

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2007, 19:28   #36
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Galeri: 15
Alıntı:
Not:
...hatırlatma mail´ine kadar da sizi unutmuş "Ormancı" adlı bu üyeniz, kırk yıllık ömrünün yirmi yılını dünya tabiatını hem reel, hem de kavram düzeyinde anlayabilmek ve fakat daha önemlisi, bu anlayışını yazıya dökebilmek için "savaşmış" biridir. Şundan emin olmalısınız ki, bu savaş, adam gibi bir coğrafya duygusu ve buradan destek alacak bir coğrafya veri tabanı (tematik olarak, mesela ciddi ve detaylı bir hassasiyet / tükeniş verisi) dahi olmayan bir 3. dünya diyarında birilerince yamaçlara sürülen gönüllü fakat aynı zamanda biraz da şapşal, modernite taklitçisi "mücavir alan ameleleri"nin ağaç dikme / tohum ekme faaliyetinden çok daha sağlam ve köklü bir zemine sahiptir

Ormancımız 20 yıldır iyi savaşmış ama "dünya tabiatını hem reel, hem de kavram düzeyinde anlayabilmek" bir yana söylediği halde "modernite taklitçisi "mücavir alan ameleleri"nin ağaç dikme / tohum ekme faaliyetinden çok daha sağlam ve köklü bir zemine sahip" olmaktan kurtulamamış, anladığı şeyle olduğu şeyi eleştirmekte bulabilmiş bir kişi. Bu şahıs bırakın anlamayı ağacı yaşayamamış, yeşili anlayamamış ve bitkiyi kendi ruhsuzluğuyla görememiş bile. Anlatmak istediğiyse sadece demagoji, felsefe ve sosyoloji ha birde beton edebiyatı kokuyor...

Ama yine de bu yazıyı saklayın söylediklerindeki doğruluklar ideolojilerin ve anlaşılmaz ve hem çok şeyle az ifade edilebilen ifade edebilen güçlü edebi dönemler geniş kabul gördüğü zamanlarda belki anlaşılabilir.

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2007, 22:34   #37
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 14-04-2006
Çok güzel bir dergi olmuş. Emek verenlerin ellerine, dillerine, gönüllerine sağlık. Devamını sabırsızlıkla bekliyoruz. Özellikle de bonsai bölümünü.. Sanırım, bir dahaki sayıda bonsai nedir konusuna değinilecektir. Yanlış mı düşünüyorum acaba? Belli bir plan var mı konu ya da bölümlerde sitede olduğu gibi?

Şule Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2007, 01:32   #38
Ağaç Dostu

turunç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Arada bilmiyor olabileceğiniz bazı kelimeler olsa bile, (ki benim var) yazının bütünü bir şeyler söylüyor...

Hiç anlamamış olmanızı da ben anlamadım

Çok kısa özetliyeyim:

Doğanın içine edenler, şimdi doğa korumacı kesildi.
"İnsan" insan yerine koymayan, doğayı da sadece hammadde deposu olarak görenler, doğanın katledilişinin gizlenebilecek tarafı kalmayınca birşeyler deme zorunda kaldılar.

Bunu yaparken genel olarak yapıldığı gibi "ithal fikirler" kullanılıyor.
Ama edilen lafların içi boş ve içten değiller; tavırlarında hiç bir değişiklik yok. Doğanın mahvedilmesinin önüne geçecek bilimsel bilgi üretecek olanlar, rejimin bir parçası konumunda.

Dünya belki insanlar için yaşanır yer olmaktan çıkacak ama dünyanın kendi mahvolmayacak. Çünkü "hayat" için gerekli olan su, yeryüzünde var olmaya devam edecek. Başka bir hayat kurulacak...

Yani yazının bir bölümünde, bizim sitenin, agaclar.net'in sloganı olan cümlemizi açıklayarak yazmış

Siz onu umursamazsanız, doğa sizi hiç umursamaz

Hal böyleyken, derda deva olmaz bir film sahnelenip duruyor...

Allah sonumuzu hayreyleye

Sayın Malina çok iyimser birisiniz. Bence bu yazılanlardan yazdığınız özet çıkmıyor. Evirip çevirip okudum ve beni sıkan şeyin aslında; yazıda okuyana bir mesaj vermediğini, eleştiri yapıldığını, fakat bu eleştiri de de genel geçer, dolambaçlı davranıldığını, kayda değer bir içeriği olmadığnıı, doğayı korumak adına yapılan çalışmaları aşağıladığını ve hatta doğayı korumak için çalışan insanları ve bilim insanlarını da şapşal diyerek aşağıladığını tespit ettim. Bu durumda, bu yazıyla vakit harcamanın anlamsızlığını ve yazının laf salatası şeklinde sunuluşunu protesto ediyorum. Saygılarımla... Ümit sezer...

Eski 07-01-2007, 06:56   #39
Ağaç Dostu

TaFLaN's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2006
Galeri: 12
eeeE-Dergi dediğin, böyle olur.
Vallahi dediğiniz gibi yükleme de hemen, hemen hiç beklemedim. Bendemi bir gariplik var anlamadım. Bu arada e-dergi gerçekten güzel olmuş. Hazırlık aşamasında, emeği geçen herkeze tek, tek teşekkür ederim. Dergimi olsun, katologmu, takvim mi, kitap mı derken, yine süprizi e-dergiyle yaptınız. Başlamak bitirmenin yarısıdır derler. İnanıyorumki, her şey çok güzel olacak.
Bilmem farkındamısınız, e-dergi bu zamana kadar yapılması planlanan hayallerimizin. Çok güzel bir tohumu. Bu tohumun hızlı ve dallı budaklı olarak büyüyeceğini düşünüyorum. Ve bu beni gerçekten heyecanlandırıyor. Tekrar ellerinize sağlık.

TaFLaN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2007, 19:16   #40
Ağaç Dostu

titan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2006
Galeri: 31
Bence harika bir dergi olmuş. Katkıda bulunan bütün herkesin ellerine sağlık.

titan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2007, 00:14   #41
Ağaç Dostu

arb73's Avatar

Giriş Tarihi: 30-11-2006
Emeği geçen herkesi kutluyorum gerçekten iyi olmuş.

arb73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2007, 02:22   #42
Ağaç Dostu

anilozer112's Avatar

Giriş Tarihi: 23-06-2005
Galeri: 45
Örnek alınması gereken bir dergi.Diğer sayıları sabırsızlıkla bekliyorum.
Sloganımız;Eeeee-Dergi dediğin böyle olur.

anilozer112 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2007, 08:30   #43
Ağaç Dostu

ŞÜKRAN's Avatar

Giriş Tarihi: 09-08-2006
Galeri: 17
Uzun zamandır siteye uğrayamıyordum.
e-dergi çok güzel olmuş.
Benim için süpriz oldu.
Emeği geçen herkese teşekkürler.
inşallah detaylı inceleme fırsatıda bulacağım.

ŞÜKRAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2007, 10:13   #44
gubse

gubse's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2005
Çok güzel bir dergi olmuş ellerinize sağlık. Bizlerinde katkısı olabilecekmiş, bu da sevindirici Resimler süper, Photoshop denemesi çok anlamlı olmuş. Emiğinize, yüreğinize sağlık. Bütün arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum bu güzelliği izninizle. Sevgilerimle....

gubse Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2007, 10:16   #45
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Galeri: 99
Sağolun, herkesle paylaşmanız bizi çok memnun eder.

Mine Pakkaner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2007, 17:34   #46
Ağaçsever

merih's Avatar

Giriş Tarihi: 26-10-2006
Galeri: 69
Smile dergi için tebrik

Sizi canı gönülden kutluyorum. Bu sanal bir dergi mi olacak yoksa elimize alabilecekmiyiz? Başarılarınızın devamını diliyorum. Saygılar

merih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2007, 17:51   #47
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Merih sağolun. Bizi şevklendirdiniz. Şimdilik dergimiz sanal , ileride ne olur bilemeyiz elbette

Eski 08-01-2007, 19:47   #48
Ağaç Dostu

Chewbacca's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2004
Galeri: 16
Bu akşam üstü, Ankara Vatan Computer e yolum düştü. Amacım, laptop için bir Wi-Fi kart almaktı... Sağda solda gezinirkeni bir sürü pc ve laptop gördüm, teşhir için açık duran..

Biraz merak yüzünden, biraz da muzurluk yüzünden bir kaç tanesini kurcaladım... Hemen hepsinin internet bağlantısı olduğunu fark edince başladı bir kaşıntı...

Alıntı:
Bütün arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum.
Acaba ben de paylaşsam mı? arkadaşlarla E-dergiyi dedim...

Ve başladım adresi yazıp sayfayı büyütmeye...

Tahmin ederim, Vatan Computer bir proxy sunucusu üstünden çalışıyor, ilk ili pc den sonra diğerlerinde dergi çok hızlı açılmaya başladı çünki...

Reklamın iyisi kötüsü olmaz... Biz toplu reklam verdik..

Bu arada eylemlerim devam edecek...

Chewbacca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-01-2007, 14:47   #49
Ağaç Dostu

eskimo's Avatar

Giriş Tarihi: 03-06-2005
Galeri: 24
çok güzel olmuş, parmaklarınıza ve aklınıza sağlık.
Gerçek dergi gibi olmuş,tek farkı yatarak okunmuyor ))

eskimo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2007, 19:29   #50
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-12-2006
dergi gerçekten harika olmuş ellerinize sağlık. tüm ekibe ve katkıda bulunan herkese kendi adıma teşekkürü bir borç bildim. ben kitabı kokusunu duyarak okumayı sever bu yüzden ekran yazılarından mümkün olduğunca uzak dururum zira tat vermez. ancak bu sefer gözlerim oldukça acımasına rağmen sayfaları çevirmekten alı koyamadım kendimi. sadece bonzai yazınızı esefle es geçtim diyebilirim. bir çok insanın aksine bonzai bana huzur vermez. bir canlının doğasıyla oynanıp zorla küçük kalmaya itilmesi, önüne büyüme setleri çekilmesi hem de bunun sırf bizim zevkimizden kaynaklanması beni çok rahatsız eder.
ancak derginizin konu seçimleri, sunumları, dizaynı hakkında hele hele duygusallığı hakkında tek acı söz edemem; herşeyiyle mükemmel olmuş. tekrar ellerinize, yüreklerinize sağlık.

cnagos Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2007, 21:34   #51
Ağaçsever

nihal_es's Avatar

Giriş Tarihi: 10-01-2007
Galeri: 23
Dergi çok güzel olmuş! Resimler ve yazılar harika! Hazırlayanlara teşekkür ediyorum, elinize sağlık.

nihal_es Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2007, 21:41   #52
agaclar.net

malina's Avatar

cnagos, beğenmene sevindim ama burada yeni bir bonsai tartışmasına neden olmazsan sevinirim.

Beğenen tüm arkadaşlara teşekkürler. Derginin duyurulmasına katkıda bulunucağınızı düşünüyorum

Eski 12-01-2007, 08:06   #53
Ağaç Dostu

copur 09's Avatar

Giriş Tarihi: 19-11-2006
Ellerinize sağlık dergi çok güzel olmuş. Neredeyse parmaklarımın ucunu ıslatarak sayfaları çevirecektim. Bir arı üreticisi olarak arıcılıkla ilgili her mevsim için nektarlı bitkiler konusunun işlenmesini istiyorum. Saygılarımla

copur 09 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-01-2007, 10:31   #54
Ağaç Dostu

aysemelike's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2005
Galeri: 255
E-derginizi bu sabah gördüm ve okudum. Çok güzel olduğunu düşünüyorum. Konu çeşitliliği doğaya çeşitli yönden bakan insanların bu dergide bulabilecekleri bir şeyler olabileceğini gösteriyor. Basılı dergi ve kitaplar insana bazen okuma anlamında daha bir keyif verse de en azından ormanları, ağaçları koruma anlamında elektronik ortamda olması bir avantaj.
Çalışmalarınızın devamında başarılar dilerim.

Yanlız dergi ile ilgili ilk yazıyı yazan kişinin kim olduğunu merak ettim. Biraz karmaşık gelse de çok ilginç ve okunası bir yazı idi....
Selamlarımla...
Melike

aysemelike Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-01-2007, 11:48   #55
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2004
Galeri: 30
Aysemelike hoşgeldiniz. Profilinize baktım, tıp doktoru olduğunuzu görünce aşağıdaki linki vermeyi düşündüm

http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=2483

Müjgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-01-2007, 03:45   #56
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 21-09-2006
Galeri: 1
Bir nefes...

1-1,5 aydır kişisel bazı sıkıntılar nedeniyle aktif olarak katılamadığım çok sevgili foruma merhaba. Çalışmalara fiilen iştirak edemedi isem de, ruh halimin elverdiği ölçüde katkıda bulunmak adına ilgilenenlere görüşlerimi aşağıda sunarım:

Dergi az önce açıldı ve hemen adım adım giderek gördüğümü ve aklıma geleni anında yazacağım:

- Kapak beni etkiledi; fotoğrafa bayıldım, fotoğrafı çok beğendim. Kesin malina photoshop ile üstünde oynamıştır bir sürü efekt katmıştır zaten harikulade olan bu kareye.

- Sağ üst köşedeki LOGOdaki e işaretinin dokusunu çok anlamlı ve başarılı buldum. Toprak hissi verdi bana. Çok başarılı olmuş. Logo tasarımındaki bu fikir çok hoşuma gitti; ancak logonun bütününde "dergi" ibaresinin fontu ve rengi ve de konumlanması "e"deki doygunluğu vermedi. Üzerinde çalışılabilir olduğunu düşünüyorum.
"
- Bir de sanki kapağın en üst kısmındaki yeşil bantta, sol köşedeki agaclar.net figürü ile sağ köşedeki dergi logosu arasındaki "boşluk" "çok fazla" olmuş gibi geldi bir an.

- Sol üst köşedeki kırmızı soru işareti de ne ola ki dedim ve tıkladım. Tabii hemen anladım

- Allahım!! Fareyi sağ sayfanın sağ alt köşesine ilerlettiimdeki sayfa açma hareketine bayıldım... Ne hoş bir animasyon. Aklınıza sağlık.

İlk sayfayı çevirdim, bakalım neler olacak...

- "Başlarken" yazısının bulunduğu sayfanın dokusunu çok sevdim. Düşünenlere teşekkürler. Doğal, sade bir etki veriyor. Forumun ruhunu yansıtıyor sanki.

- Aman ne güzel bir ısınma efekti o öyle!? Cayır cayır yakmışsınız ortalığı. Sudaki zavallı balıkları da öyle bir yerleştirmişsiniz ki, yüreğimize otursun tehlike hissi diye. Amacına ulaşan bir grafik olmuş bence. Elinize sağlık.

- Şu "aktivist" ifadesi yerine daha bizden bir kelime yerleştirseydik keşke (Küresel ısınma yazısı).

- Bence yazıları baskıya vermeden önce daha bir denetlemek ya da editöre ve/veya redaktöre emanet etmek lazım. Ben olsam, "Küresel Isınma olgusu konusunda dikkat çekmek" ifadesini kullandırmazdım. -Lütfen yanlış anlamayın, katkıda bulunmak adına gördüklerimi, görür görmez yazıyorum. NOT: "Eleştirmek kolay, öyle oturduğun yerden" demeyin; bahsettiğim kontrolü baskı öncesinde ben yaparım isterseniz. Yazıları edit ve redakte edebilirim.

- Vurucu mesajın ayrıca vurgulanması çok başarılı olmuş, tam "dergice"... "Türkiye, acil olarak sera gazı emisyon hacmi envanterini çıkarmalı ve Kyoto Protokolü'nü imzalamalıdır" Bu arada sadece meraktan, ülke adına bu protokolü hangi kurum yetkilileri imzalar, yani bu mesajın çağrı yaptığı merciiye ulaşması için dergiyi ya da bu yazıyı nereye ulaştırmalıyız?

- yazının devamındaki "Çözüm Var" bölümünü çok sevdim, hep eleştirip çıkış yolu göstermekten uzak nice yazılara nispet yapmış Mine Hn. Eline sağlık.

- Allaahımm!! Hep böyle VURUCU mu olacak fotoğraf ve grafikler?! Çarkların dişleri arasına nasıl da muntazam yerleştirilmiş o zavallı masum çiçek! Bu kadar mı sert verilir mesaj? Helal. Süper fotoğraf. Çekene de (Şafak Tortu) seçene de teşekkürler.
NOT: Bu fotoğrafın altında imza görünce, bir an, kapaktaki fotoya ilişkin niye imza koymadık acaba dedim... Ama sonra geri dönüp baktım ki hemen ilk sayfada künyede yazıyor zaten. Özür

- Hocam, haddime değil ama ne kadar aykırı bir ifade olmuş o öyle, "...baldırı çıplak bir çevreci..." Ama yazının devamını okudukça bir okuyucu olarak Ömer Bey'in üslubu, konuya hakimiyeti ve konuya verdiği önem hemen hissediliyor ve tüm bunlar beraber değerlendirince yazıda bütünlük ve uyum olduğunu düşünüyorum. Ömer Bey'e de teşekkürler, emeklerine sağlık.

- Bu arada Kyoto Protokolü muhatabı sorum ile ilgili Çevre ve Orman Bakanlığı'nın cevap olabileceğine dair bir izlenim edindim Ömer Hoca'nın yazısından.

- Başlık ile bu kadar mı bütünleşir bir fotoğraf?!
Trakya'nın yalnız ağaçları... Yine çok güzel bir poz/kare, ama sanki bu fotoğrafta bir netlik sorunu mu var, ya da diğerlerinin aksine temiz değil bu kare sanki, anlamıyorum fotoğraftan ama sade bir okuyucu olarak öyle geldi bana... Ya da benim ekran bozuluyor yavaştan...

- Dokunaklı bir romantizm var sanki "Ahlat" yazısında. Çok etkileyici bir hava var yazıda. Ağzına sağlık Hasan Oktar'ın.
"Ahlat Ağacı" şiirinin fonunu çok beğendim.

- Fatih Mehmet Tok'un yazısını okuyunca, "Biz forumda ne kadar da çok şey öğreniyormuşuz meğer" dedim yazıdaki pek çok bilgi tanıdık gelince... Teşekkürler forum. Yazı da kısa net ve bilgilendirici olmuş.

Buradan sonrasını nispeten daha hızlı geçeceim zira çok geç oldu...

- "Ağacın canı acır mı" Harika.

- Tedavi nihayetinde yabanı doğaya iade etme karesine bayıldım... Hele o yüzdeki ifade... Coşku verici.

- "Salıncak" gibi çocuksu, masum, zararsız bir eğlencede bile "Doğaya özen" ne güzel sindirilmiş yazıda. Yazı bu hissi başarı ile vermiş. Hülya Bayrak'ın eline sağlık. Hulusi Dede ne ulvi bir insanmış.

- Ateş Bey'e de çok tehlikeli olup da neredeyse hiç özen göstermediğimiz bir hususa dikkatimizi çektiği için teşekkürler. Onca yoğun işinin arasında evlere kadar kompost, fide vs servisi yaptıran birisinden beklenecek bir hassasiyet tabii ki...

Çok uykum geldi, bundan sonrasına bilahire devam etsek?

Özetle: Bir "ilk sayı" gözü ile bakılamayacak kadar değerli bir çalışma olmuş bence. İşin içine "gönül" katıldığı her halinden belli her sayfada, yazıda. Amatörlükten çok uzak, başarılı bir görüntü var bence sayfalarda... Çok beğendim, çok beğendim... Emeği geçenlerin gönüllerine sağlık.

1 ile 5 arasında puanlama yap deseler, ilk sayımıza "6" verirdim can-ı gönülden.

Gıpta ve "ben de bir parçası olmak isitorum" hissinden ise hiç bahsetmeyeceğim

Bu arada sürçülisan etti isem affola...

lerdemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-01-2007, 11:00   #57
agaclar.net

malina's Avatar

Hazırlık ekibindeki arkadaşlar, müjde

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lerdemir Mesajı Göster
Yazıları edit ve redakte edebilirim
Ne diyeyim, sağol

İşin içinde olmayanlar için anlaşılır gelmese de, grafikle ilgilenirken insan okuyamıyor. (Zamanında yasaklı kitaplar için yargılananlar arasında, matbaanın dizgicisi de varmış. Suç olduğunu bilmiyor musun demiş hakim... Valla demiş ben yazıyorum, okumuyorum. Aynen böyle yani

Birkaç yazının düzeltmesini yaptıysam da bu konuda Mine, Backyard ve Aybala daha çok emek harcıyor. Umarız gelecek sayılar daha iyi olacaktır.

Not: Şafak Tortu harika bir adamdır. Çalışmalarını hemen farketmene sevindim. Kapakta, sayfaya yerleştirmek için "crop" dışında Photoshop yoktur. Yazayım dedim

Eski 14-01-2007, 00:04   #58
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lerdemir Mesajı Göster
...
- Şu "aktivist" ifadesi yerine daha bizden bir kelime yerleştirseydik keşke (Küresel ısınma yazısı).
Levent Bey bu vesile ile tüm dergi okurlarını bilgilendirelim, bu yazı Küresel Isınma İzmir Çalışma Grubu tarafından yazıldı, tarafımdan dergi için hazırlandı.

Aktivist kelimesi de kendilerine verdikleri isimdir.

Selamlar

Eski 14-01-2007, 00:30   #59
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 03-04-2006
Tebrik ederim.Dergi fikri harika.Emeği geçen herkese teşekkür.
Bir gün, hamur kokulu olanı almak dileği ile..

c.özdemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2007, 00:39   #60
Ağaç Dostu

turunç's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cnagos Mesajı Göster
dergi gerçekten harika olmuş ellerinize sağlık. tüm ekibe ve katkıda bulunan herkese kendi adıma teşekkürü bir borç bildim. ben kitabı kokusunu duyarak okumayı sever bu yüzden ekran yazılarından mümkün olduğunca uzak dururum zira tat vermez. ancak bu sefer gözlerim oldukça acımasına rağmen sayfaları çevirmekten alı koyamadım kendimi. sadece bonzai yazınızı esefle es geçtim diyebilirim. bir çok insanın aksine bonzai bana huzur vermez. bir canlının doğasıyla oynanıp zorla küçük kalmaya itilmesi, önüne büyüme setleri çekilmesi hem de bunun sırf bizim zevkimizden kaynaklanması beni çok rahatsız eder.
ancak derginizin konu seçimleri, sunumları, dizaynı hakkında hele hele duygusallığı hakkında tek acı söz edemem; herşeyiyle mükemmel olmuş. tekrar ellerinize, yüreklerinize sağlık.

Bu arkadaşımızın şahsi fikridir ve ne beni ne de bonsaiye meraklı kimseyi bağlamaz. Bu sebeple tartışılacak birşey yoktur. Kafeste kuş. akvaryumda balık, hatta saksıda çiçek veya ağaç nasıl yetiştirilirse... Teşekkür ederim. Saygılar hepinize...

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:03.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024