agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Agaclar.net Çalışmaları
(https)

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 08-01-2008, 18:52   #1
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
2007'yi gözden geçiriyoruz, 2008'i planlıyoruz

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Buket Aknar Mesajı Göster
Bu ayın (ocak 2008) dergisini ben bir türlü bulamadım. Ben mi bulamadım yoksa bu ay dergimiz yok mu?
Çıkmadı değil çıkmayacak. Duyuracaktık ama bakalım kaç kişi farkedecek diye beklemeye karar verdik
Buraya yazılanlara bakarak 3-5 kişi diyebilirim.

2007 yılındaki çalışmalara gözden geçirip, 2008'de yapacaklarımıza karar verelim...

malina Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-01-2008, 18:59   #2
Ağaç Dostu

Harun Parlak's Avatar

Giriş Tarihi: 19-01-2007
Galeri: 22
ÇIKACAĞINI BEKLİYORDUM sadece ufak bir aksaklık vardır giderilir düşüncesi ile sormamıştım açıkcası üzüldüm şimdi.

Harun Parlak Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-01-2008, 19:00   #3
Ağaç Dostu

kuru.umit's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
Galeri: 435
sevgili Malina ve tüm yöneticilerimiz,
ben 31 aralık gecesi dahil, bilgisayar başına gidip gelip ocak sayısının çıkıp çıkmadığna bakıyorum. Herhalde yoğunluktan veya teknik bir sebepten yayınlanmada gecikme olduğunu düşünmüştümç. İşin zorluğunu da bildiğimden yazmayı saygısızlık gördüm. Ancak çok açık olarak söylemek isterim ki; derginin çıkmaması en büyük eksiklik olacaktır. Nerede aksaklık varsa ve ne yardım yapabilirsek yapalım ve bu güzel kaliteli eseri çıkartmaya lütfen ama lütfen devam edelim. Üzerimize düşeni birey olarak ta, imkanlarım ölçüsünde yapmayı taahüt ederim.
Geçmişte bu sitede bu dergi üstünden yaptığınız işi ve çabayı takdir etmeyen herhalde yoktur. Bu sitenin en önemli etkinliği e-dergidir.

kuru.umit Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-01-2008, 19:00   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-06-2006
Galeri: 7
Farkettik elbette ama bir umut hala bekliyoruz.

sempe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-01-2008, 19:11   #5
Ağaç Dostu

Sebahattin Sargın's Avatar

Giriş Tarihi: 16-12-2006
Galeri: 345
Üyeler olarak dergimize sahip çıkmadık ne yazık ki, dergimiz sadece yöneticilerimizin çabaları ile bir yere kadar gitti. Hazırçı bir toplum olarak okuduk hep ama hiç katkıda bulunalım demedik maalesef. Dergimize yeterince sahip çıkamadık anlıyacağınız...

Sebahattin Sargın Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-01-2008, 21:04   #6
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2005
Galeri: 1126
Bilgisayarı her açışımızda dergimizi aradık.Yapabileğimiz bir şey olsa ararlardı, demekki teknik bir sorun var diye düşünerek açıklama bekledik. Bir çok kişinin de böyle düşündüğüne inanıyorum. Yoksa farketmemek mümkün mü ? Şimdi sadece Ocak sayısı mı çıkmıyacak yoksa dergimizin yayın hayatı sona mı erdi ?

Vildan Sönmez Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-01-2008, 21:13   #7
Ağaç Dostu

Buket Aknar's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2007
Galeri: 53
Açıkcası ben net konusunda çok fazla bilgili olmadığım için bir haftadır e- dergi yüklemesini yapamadığımı sanıyordum. Bugün artık dayanamadım ve sordum belki birileri ne yapmam gerektiğini anlatır dedim. Böyle bir durumla karşılaşacağımı sanmıyordum.
Dergimizin çıkmıyor oluşuna çok üzüldüm. Umarım bu olay geçici bir durumdur.

Buket Aknar Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-01-2008, 21:24   #8
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Giriş Tarihi: 10-02-2007
Galeri: 14
359. mesajımda Sebahattin'in söylediklerini ifade etmeye çalışmıştım.
Kendi adıma hep alıcı olduğumun farkındayım, bunun hicabını da duyuyorum.
Öylesine ustalar var ki aramızda kendi bilgi ve deneyimlerimi küçümsüyorum. Olabilecek minik katkıları da sizlerin takdirine sunmadan oto eleme yapıp değersizliyorum.
Ve sanıyorum aslında birçok üyemiz de aynı çekinceyi yaşıyor.

Hani, birşeyi kaybedince değeri anlaşılır ya, bizler kaybetmeden de değerini biliyorduk ama çok dile getiremedik. Ve hep o orada var olacakmış zannettik. Emek vermesek te, özen göstermesek te...
Lütfen bu kaybı yaşamayalım, daha sonraki sayılara katkılarımız için daha duyarlı olacağımızı sanıyorum.

çekirdek Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-01-2008, 21:54   #9
agaclar.net

malina's Avatar

Sadece dergi için içerik sağlanması değil, başka konularda da uzak duruyorsunuz

Röportaj yapabileceğimiz doğaseverler listesi

agaclar.net Dergi'de yazmak ister misiniz?

Bizimle çalışmak ister misiniz? Bitki veritabanı için ekip oluşturuyoruz

En komiği de bu Forum Yardım bölümü güncellendi, eksiklerimiz neler? Bir kişi bile cevap vermemiş...

Sonuçta dar bir kadro, bir yıl boyunca dergiyi üstlendik. Bu biçimde daha uzun süre devam etmezdi...

Eski 08-01-2008, 22:05   #10
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 341
Tabi ki derginin çıkmadığını farkettik. Ama hiç katkımız olmadığından ben şahsen sormaya utandım. Ve şimdi çok üzüldüm, bir yolunu bulup devam ettirmek lazım.

zenfree Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-01-2008, 22:10   #11
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi çekirdek Mesajı Göster
359. mesajımda Sebahattin'in söylediklerini ifade etmeye çalışmıştım.
Kendi adıma hep alıcı olduğumun farkındayım, bunun hicabını da duyuyorum.
Öylesine ustalar var ki aramızda kendi bilgi ve deneyimlerimi küçümsüyorum. Olabilecek minik katkıları da sizlerin takdirine sunmadan oto eleme yapıp değersizliyorum.Ve sanıyorum aslında birçok üyemiz de aynı çekinceyi yaşıyor.

Hani, birşeyi kaybedince değeri anlaşılır ya, bizler kaybetmeden de değerini biliyorduk ama çok dile getiremedik. Ve hep o orada var olacakmış zannettik. Emek vermesek te, özen göstermesek te...
Lütfen bu kaybı yaşamayalım, daha sonraki sayılara katkılarımız için daha duyarlı olacağımızı sanıyorum.
Sevgili Çekirdek çok haklı. Çoğumuz bilgi olarak yetersiz görüyoruz kendimizi. Düşününce ilk aklıma gelen; forumda o kadar güzel başlıklar var ki, hiç bir şey yapamasak bu başlıklardaki bilgileri toparlayarak dergide yayınlanacak hale getirebiliriz.

10 sayfa da olsa bir dergi yapalım. 2008'e dergisiz girmeyelim lütfen.

Eski 08-01-2008, 22:18   #12
agaclar.net

malina's Avatar

Madem böyle bir ara verildi, Derginin yapısını biraz değiştirebiliriz. 10 tane kadar üst başlık belirleyelim. Derginin her sayısı, ayrı konuya ayrılmış olsun.

Böylece herkes işin bir ucundan tutacağı için hazırlayacağı yazının yetersizliğinden büyük endişe duymasına gerek kalmaz. Nasıl olsa o sayının üst başlığı altında kendince bir yeri olduğunu bilir...

Dergiyi düzenli olarak, her ayın 1. günü çıkacağız kuralını da esnetebiliriz.

Eski 08-01-2008, 22:42   #13
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Bir sayıya tek ana konu ve açılımları mı?
O sayının konu bütünlüğü açısından iyi olabilir de ilgi çekme açısından sakıncalı gibi.
Çünkü bazen atladığımız ya da sonraya bıraktığımız konular olabiliyor. Tek ana başlık olunca fazla ansiklopedik kaçabilir.

Düzenleyen çekirdek : 08-01-2008 saat 22:47 Neden: ekleme yapmak
Eski 08-01-2008, 23:07   #14
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Forum ana başlıklarından yararlanılabilir.
Her ana başlıktan bir alt başlık alınır, dergi için düzenlenebilir. Böylece çeşitlilik de sağlanabilir. Bilmem ne dersiniz?

Eski 09-01-2008, 00:15   #15
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

" Evde sofralık zeytin yapımı" başlığındaki değişik tarifleri toparlayarak bir yazı hazırlayabilirim mesela. Hafta sonu yapabilirim. Ne dersiniz?

Eski 09-01-2008, 00:34   #16
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Uzman16, benden uzun yaşayacaksın..

Ben de her sayıda bir üyemizin arazisi, bahçesi, balkonu, bonzai ve etoburları tarzındaki çalışmalarını tanıtalım diyecektim.

Eski 09-01-2008, 09:00   #17
Ağaç Dostu

ŞÜKRAN's Avatar

Giriş Tarihi: 09-08-2006
Galeri: 17
Merhaba bende ocak ayının ilk gününden beri derginin çıkıp çıkmadığını kontrol ediyorum.
Niye çıkmadı acaba diye merak edip ama soramayanlardan biride benim. Çok kaliteli ve güzel bir dergi *******. Kesinlikle devam etmeli. Bende nasıl yardım edebileceğimizi bilmeyenlerdenim. Nedense bir çekingenlik var. Belkide içeiğinin çok dolu olmasından kaynaklanıyor. Çünkü bu forumda genelde öğrenci konumundayım. Bilmediğim ve merak ettiğim konuları öğrenmeye çalışıyorum.
Her ay işyeri mailime gelen, derginizin ... sayısı çıktı okudunuzmu mailini dört gözle bekliyorum.

ŞÜKRAN Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-01-2008, 10:02   #18
Ağaç Dostu

sabah's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 11
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Çıkmadı değil çıkmayacak. Duyuracaktık ama bakalım kaç kişi farkedecek diye beklemeye karar verdik

Buraya yazılanlara bakarak 3-5 kişi diyebilirim.
Sadece 1 haftalık gecikme varken yazılmaması farkedilmediği anlamına gelmemeliydi.
Siteyi izleyenlerin sayısının yazanlardan çok olduğu biliniyor.

Alıntı:
Sadece dergi için içerik sağlanması değil, başka konularda da uzak duruyorsunuz
Önce dergi konusunu tartışalım

Alıntı:
Sonuçta dar bir kadro, bir yıl boyunca dergiyi üstlendik. Bu biçimde daha uzun süre devam etmezdi...
Bütün üyelerin ve dergi okuyucularının derginin çıkma koşullarını bilmesi mümkün değildi. Ben de derginin profesyonel çalışma ile çıkarıldığını düşünüyordum. Yazarların siteden olması bunu düşünmeye engel değil.

Alıntı:
Madem böyle bir ara verildi..
Bu durumda yeniden dergiyi sürdürmek konusunda iyice tartışalım. Ben de okuyucu olarak sürmesini isterim ama derginin çıkması için içerik olarak destek veremem. Benim gibiler çoksa, profesyonel arkadaşlar ya da içerik desteği verebilecek düzeyde amatör arkadaşlar uygun değilse içerik sorunu nasıl aşılır? Kısaca sürdüremeyeceksek başlamayalım, derim.
Alıntı:
Derginin yapısını biraz değiştirebiliriz.
Derginin içerik renkliliği güzeldi...

Alıntı:
Derginin her sayısı, ayrı konuya ayrılmış olsun.
Eğer mümkünse sağlanabildiği kadar içerik çeşitliliği olsun, belirlenen konular dosya olarak konsun.

sabah Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-01-2008, 10:46   #19
Ağaç Dostu

kuru.umit's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
Galeri: 435
Derginin çeşitli olması bence daha uygundu. Bu şekilde baştan sona dergiyi okumasak da, her sayıda okunacak (ilgi alanı bakımından, yoksa tüm yazılar emek sonucu yazılıyor ve saygı duyuyorum) bir şeyler bulmuştum. Benim önerim gerekirse dergiyi 2 aylık periyodlarla çıkaralım.
Bende (emin olun vaktimin önemli bir bölümünü ayırarak) karadeniz ile ilgili yazı yazıyorum ve özellikle bu yörelerde yaşayanların bizleri görmediğmiz tatmadığımız şeylerle eklentiler yapmasını arzu ediyorum ama bir sürü insan okuduğu halde katkıda bulunmuyorlar ve üzülüyorum, kendime de kızıyorum, bir daha yazmayacağım diyorum. Aslında bu sitenin sakinlerine baktığım zaman çok heterojen bir topluluk görüyorum, çok konuda yazılması gerekirdi, ama olmuyor. Bu galiba bu ülkenin insanlarının yazma ve fikir beyan etme özürlü olması ile ilgili.

kuru.umit Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-01-2008, 11:30   #20
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Sadece 1 haftalık gecikme varken yazılmaması farkedilmediği anlamına gelmemeliydi.
Siteyi izleyenlerin sayısının yazanlardan çok olduğu biliniyor.
Bir yıl boyunca, hiç bir haftalık gecikme oldu mu?
Ağustos sayısı küçük bir sorun yaşıyordu... Aşağıdaki mesajda tek cümleyle yazılmıştı. Onu da halletmiştik.

Alıntı:
Yürüyen köşkün hareketini izlemek güzel ama arka planda yaşadıklarımız çok komik

İlk yanlışı ben yaptım; köşk duruyor, ağaç kayıyordu. Hangi akla hizmet böyle yaptım bilmiyorum

Chew, ben düzeltirim dedi ama bu kez ev, iskele, öndeki çam ağacı dahil; grup olarak kayıyordu

Aslında daha önce, fotoğrafı katmanlara ayırmaya üşenmiştim. Derginin diğer sayfaları henüz yapılmamışken böyle ayrıntıyla uğraşmak lüks gibi gelmiş olmalı... Sözün kısası sonunda olması gerektiği gibi çalışmaya karar verdiğimde, otobüsün kalkmasına birkaç saat kalmıştı (Küçük bir tatil yaptım)

Çamı kaldırılıp, arkada oluşan boşluğa inşaat yapıldı. İskele uzatıldı. Böylece siz mantıklı hareket eden bir resme kavuşmuş oldunuz

Alıntı:
Önce dergi konusunu tartışalım
Olur, diğerlerini unutmasınlar da (Seni dışarda tutuyorum çünkü sen çalışanlar grubundasın)

Alıntı:
Bütün üyelerin ve dergi okuyucularının derginin çıkma koşullarını bilmesi mümkün değildi. Ben de derginin profesyonel çalışma ile çıkarıldığını düşünüyordum. Yazarların siteden olması bunu düşünmeye engel değil.
Şimdi öğrenmiş oldunuz işte Dergi tamamen amatör bir çalışmanın ürünüdür. Yapılan en küçük bir şeyin bile abartılarak anlatıldığı bir dünyada, bizim sessiz bir tarzımız var. Okuyucuların sadece dergiye yani sonuca bakmasını daha doğru bulmuştuk.

Alıntı:
Bu durumda yeniden dergiyi sürdürmek konusunda iyice tartışalım. Ben de okuyucu olarak sürmesini isterim ama derginin çıkması için içerik olarak destek veremem. Benim gibiler çoksa, profesyonel arkadaşlar ya da içerik desteği verebilecek düzeyde amatör arkadaşlar uygun değilse içerik sorunu nasıl aşılır? Kısaca sürdüremeyeceksek başlamayalım, derim.
Aynı fikirdeyim, bir yıl boyunca çıkması güzeldi. Bu güzelliğin ardından, yarım yamalak ve ne zaman yayından kalkacağı belli olmayan bir dergi hiç hoş olmaz.

Alıntı:
Derginin içerik renkliliği güzeldi...
Eğer mümkünse sağlanabildiği kadar içerik çeşitliliği olsun, belirlenen konular dosya olarak konsun.
Benimki bir öneriydi, ısrarım yok...

Eski 09-01-2008, 12:15   #21
Ağaç Dostu

sabah's Avatar

Bu yıl düzenli çıkacaksa yayınlanmasında, yoksa yayınlanmamasında anlaştık diyebiliriz.

O zaman bakmamız gereken:

- 12 ay için dosya konusu belirleyip içerik çıkarabiliyor muyuz? Dosya konuları tahmin edildiği gibi forumun ana başlıklarından çıkarılabilir de içlerini kimler doldurur?
- Her sayı için diyelim ki 5 adet değişik içerikli yazı hazırlayabiliyor muyuz?
- Aylık dergi çıkarma yoğun çalışma gerektiriyorsa ve 6 aylık malzeme daha kolay çıkabilirse 2 aylık yayınlansın mı?

Eski 09-01-2008, 12:16   #22
Ağaç Dostu

Koyu yeşil's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2007
Galeri: 35
Ben de 10. ayda üye oldum ve derginin üyelerin katkılarıyla çıkarıldığını yeni öğrendim. Elimden geldiğince destek olmaya çalışırım.

Koyu yeşil Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-01-2008, 13:36   #23
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-06-2006
Galeri: 232
Hepimizin paylastigi ortak dusunce, bir guzellik olan agaclar. net dergisinin yayina devam etmesi. Derginin bu ay cikmamasina gosterdiginiz tepki bana umut verdi ve sanirim dergiye diger yazanlar ve dergiyi teknik olarak, emek verip hazirlayan arkadaslar da umutlanmistir.(cunku derginin yayin hayatina son vermesini kimse istemiyor.)

Arada kucuk aksakliklar olsa da, dergi bir avuc insanin ozverisi ile ancak bir yil cikabildi. Malina zaman zaman dergiye yazmak istiyen uyeler olur diye basliklar acti ama pek yazacak istekli uyeler olmadi. Oysa bu dergi hepimizindi ve herkes bir ucundan tutmaliydi.

Dergiye yazanlarin, belki birkac kisi disinda cogu amatordu, yani sizden bir farki yoktu yazanlarin. Cevrenize alici gozu ile bakarsaniz, yazabilecek o kadar cok ilginc konu bulursunuz ki buna siz de sasarsiniz.

Ornegin, yakinlarinizadan tanidiklarinizdan ozellikle doga ile hasir nesir olan bir sanat dali ile ugrasan, guzel insanlarla yapacaginiz soylesiler.

Dogada gordugunuz ve belkide daha once kimsenin farketmedigi, ilginc bir agac, bir hayvan, kus, kaya, ne bileyim dogadaki her guzel seyin guzelligi kaleminzle bircok kisiye ulasabilir.

Buyuk bir sehirde yasiyorsaniz ve belkide her gun yanindan gectiginiz yasli bir agaci konu yapabilirsiniz, agacin gecmisini arastirirken kim bilir ne ilginc hikayeler ogrenirsiniz ve bunu tum uyelerle dergide paylasirsiniz.

Ornekleri istedigimiz kadar cogaltabiliriz, yani yazmak isteyene istemedigi kadar malzeme var.

Bu baslik altinda yazan uyeler(aslinda tum agaclar.net uyeleri) umarim yazdiklariniz sadece burda kalmaz ve dergi icin de yazarsiniz ki dergi bircok uyenin yazacaklari ile hic zorlanmadan daha bircok yillar yayina devam eder.
Hepinize sevgiler.

Ali H. ALI Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-01-2008, 15:40   #24
Ağaç Dostu

Buket Aknar's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2007
Galeri: 53
Ben, Ali bey'in yönlendirmesi ile Kuzey Kıbrıs'ta yaratılmış, Ev-Bahçe dergisinin 1. lik ödülünü kazanmış bir bahçe sahibi ile irtibata geçmiş ve dergide yayınlanmak üzere bir sohbet yapmaya söz almıştım. Ancak havaların uygun olmaması ile bunu gerçekleştiremediğim için gerekli yerlere bilgi vermemiştim. Eğer devam edeceksek bu bahçe ile ilgili bir yazı hazırlayarak yardımcı olmaya hazırım.

Buket Aknar Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-01-2008, 16:08   #25
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2007
Galeri: 215
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi zenfree Mesajı Göster
" Evde sofralık zeytin yapımı" başlığındaki değişik tarifleri toparlayarak bir yazı hazırlayabilirim mesela. Hafta sonu yapabilirim. Ne dersiniz?
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi uzman16 Mesajı Göster
Mesela Güler Hanımın bahçesi bir başlık olabilir mi? Bunun gibi balkonların , bahçelerin fotoğraflarla değişiminin gösterildiği bir başlık, Selahattin Bey'in bilgi verdiği sebzelerle ilgili yazılardan alıntılar, Sn.Ümit Kuru'nun gezileri, Ali H. Ali Bey'in çalışmaları gibi konularla acil bir sayı için uygun olabilir sanki.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi çekirdek Mesajı Göster
Ben de her sayıda bir üyemizin arazisi, bahçesi, balkonu, bonzai ve etoburları tarzındaki çalışmalarını tanıtalım diyecektim.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kuru.umit Mesajı Göster
Bende (emin olun vaktimin önemli bir bölümünü ayırarak) karadeniz ile ilgili yazı yazıyorum ve özellikle bu yörelerde yaşayanların bizleri görmediğmiz tatmadığımız şeylerle eklentiler yapmasını arzu ediyorum ama bir sürü insan okuduğu halde katkıda bulunmuyorlar ve üzülüyorum, kendime de kızıyorum, bir daha yazmayacağım diyorum.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Buket Aknar Mesajı Göster
Ben, Ali bey'in yönlendirmesi ile Kuzey Kıbrıs'ta yaratılmış, Ev-Bahçe dergisinin 1. lik ödülünü kazanmış bir bahçe sahibi ile irtibata geçmiş ve dergide yayınlanmak üzere bir sohbet yapmaya söz almıştım. Ancak havaların uygun olmaması ile bunu gerçekleştiremediğim için gerekli yerlere bilgi vermemiştim. Eğer devam edeceksek bu bahçe ile ilgili bir yazı hazırlayarak yardımcı olmaya hazırım.
Dergimizin çıkmaması konusunda aynı üzüntüyü paylaştığımıza göre neden duruyoruz, hadi yazalım. Hatta hemen bu akşam başlayalım.

Belli mi olur, bakmışız ki önümüzdeki ay dergimiz çıkıvermiş ...

Düzenleyen nevsune : 09-01-2008 saat 17:04
nevsune Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-01-2008, 16:38   #26
Ağaç Dostu

sabah's Avatar

Çalışalım ama en az 6 sayının planını şimdiden yapalım.

Eğer sürdüremeyeceksek başlamayalım. Her ay da bu sıkıntı yaşanmasın..

Eski 09-01-2008, 16:46   #27
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Dergiyi sahiplenip yazı yazacak arkadaşlar yukarda olduğu gibi kendilerini belli ederler, isteyen arkadaşlar yazarlar, ona göre o plan belli olur.

Yürekle yapılacak bir iş için bu kadar katı kurallar olmasa da olur bence.

Eski 09-01-2008, 16:53   #28
Ağaç Dostu

sabah's Avatar

2007 deneyiminden dolayı malina buna daha doğru cevap verebilir.

Eski 09-01-2008, 17:21   #29
agaclar.net

malina's Avatar

İlk 6 ay için kesin konu başlıkları, ikinci altı ay için, olabilecek konu başlıkları netleşmeden, dergiyi çıkarmaya başlıyoruz demeyeceğim.

Daha önce istediğim, sadece bir sonraki ayın yazılarının hazır olmasıydı... Ama dünya böyle

Eski 09-01-2008, 17:50   #30
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Derginin çıkmasını isteyenler: Son söz söylenmiş durumda.

Bundan sonrası sizlere bağlı.

Sadece okunabilir konu

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024