agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Agaclar.net Çalışmaları
(https)

Beğeni Düzeni28Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 23-12-2005, 07:47   #31
doğasever

Giriş Tarihi: 16-12-2005
aybalacığım basimla beraber.)))

karakedi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-12-2005, 07:57   #32
Ağaç Dostu

aybala's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2004
Galeri: 574
yaşaşın

size ropörtaj ile ilgili özel mesaj atmıştım
ne zamana kadar İstanbul'dasınız

İstanbul'dasınız değil mi?

aybala Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-12-2005, 08:00   #33
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 25-07-2004
Galeri: 270
kıvılcım her an kafasını taşlara vurabilir
bildiğim kadarıyla bodrum dolaylarından kendisine edilen bir iş teklifini geri çevirmişti

Alıntı:
2 yil içinde görürsünüz ne kadar gereksiz şeyler, eşyalar hayatınıza sokuşturulmuş ihtiyacınız olduğuna inandırılmıssınız
teknoloji, tüketim eşyaları, hız özellikle büyük kentlerde bir yaşam biçimi

bunlara o kadar alıştırılmışız ki, onlarsız nasıl yaşayabileceğimizi bilmiyoruz

elektrikler kesildiğinde benim sinirlerim bozulurken siz "oh ne güzel şömine karşısınada sucuk pişirip sohbet edebileceğiz" diye düşünüyorsunuz

bu arada bodrum`u yaz aylarında da seviyor musunuz?

backyard Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-12-2005, 10:16   #34
Ağaçsevermiş..

Giriş Tarihi: 13-02-2005
İçten cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Ben de doğal hayatın içinde yaşamak arzusu taşıyan ve fakat bu yaşta, mesleğindeki en verimli döneminde bunu istese de yapamayan bir kişiyim.

Ümit ediyorum 10 yıl sonra bu isteğimi gerçekleştireceğim.

Tekrar çok teşekkür ederim. İnşallah her şey gönlünüzce olur...

Sevgi ve saygılarımla...

KIVILCIM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-12-2005, 10:18   #35
Ağaçsevermiş..

Backyard, dediğin doğru fakat gitmediğim için üzülmüyorum. Çünkü, ileride gittiğim zaman çalışmayacağım...

Çiçeklerle, böceklerle haşır neşir olup, keyif yapacağım... :P

Eski 23-12-2005, 12:14   #36
Ağaç Dostu

işte kitlendiğimiz nokta bu

çalışmamıza gerek kalmayacak kadar para biriktirip öyle gitmeyi bekleyince ne bir türlü para birikiyor ne biz gidebiliyoruz zaman geldiğinde de yaş kemale ermiş oluyor

merve ildeniz bunu nasıl başardı acaba?

Eski 23-12-2005, 12:35   #37
Ağaçsevermiş..

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi backyard
işte kitlendiğimiz nokta bu

merve ildeniz bunu nasıl başardı acaba?
Böyle bir soru olmaz... bence.

Eski 23-12-2005, 14:51   #38
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-06-2005
Galeri: 175
Arkadaşlar yaş kemale erince gitmesi daha da zor oluyor.
Bence parayı pulu boşverip gitmek lazımmış.
Bir kere o şansı yakalamıştım Alanya İncekum da 4 sene
her yaz kalmıştık. Yerleşsene be adam oralara.
Bu günkü aklım olsa kalırdım oralarda.
Aaaaaah AH. Hep keşke bugünkü aklım olsaydı da genç olsaydım
deyip duruyorum. Ve gençlere takılarak mutlu oluyorum.
Karar verdim Balkonuma özel bir proje yapacağım.
Ve balkonumda hiç olmazsa Merve Hanımın hayatının
bir kısmını yakalayacağım.
Merve Hanım size eşinize ve sevgili yavrunuza
sağlık ve mutluluklarınızın ebedi olması dualarımı yolluyorum.
Şimdiden okulları imtihanları falan da dikkate alarak
Merve Hanımın çiftliğinde bir haftalık bir Ağaçlar.Net buluşması planlayalım.
Bakarsınız yer bulamayız ne olur ne olmaz.
Aybalam bu planı yapar. Ne de olsa hem ev sahibi olacak hem misafir.

Erguvan Muhibbi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-12-2005, 13:43   #39
Ağaç Dostu

eskimo's Avatar

Giriş Tarihi: 03-06-2005
Galeri: 24
Talking

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi karakedi
2 yil içinde görürsünüz ne kadar gereksiz şeyler, eşyalar hayatınıza sokuşturulmuş ihtiyacınız olduğuna inandırılmıssınız.
en çok bu sözünüzü sevdim,hatta bu söze gereksiz insanları da yerleştirmek gerekli.

sorum; çifliğinizde at varmı?

eskimo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-12-2005, 22:36   #40
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-10-2004
Büyük şehirden kopup küçük bir sahil kasabasına yerleşen biri olarak, bu topicte çok emek harcamam gerektiğini biliyorum.
Geç de olsa geldim..

benim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-12-2005, 23:27   #41
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Seninle ayrı röportaj yapmamız gerek

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2005, 13:17   #42
doğasever

özür dilerim,bilgisayarla sorunum var demiştim neyseki..
aybala mesajını aldım .tel.bıraktım.
sevgili backyard bodrum her mevsimn güzel,,evet sicak ama kedi sever sicağı...evet diğer zamanlara göre daha kalabalık ama bu nişantaşında büyümüş beni bozmaz. eş dost geliyor şenlikli oluyor.neden hafif tertip otelleşeceğim sanıyorsunuz?.sevdim o işi...para ile ilgili konuya gelince,16 yıl çok renkli bir iş hayatı ve kararlılık sonucunda buğün bodrumdayım.büyürken hep ilerde bodruma yerleşeceğim diyen büyükleri göre göre büyüdüm ama ne o zaman ne de şimdi neden gerçekten isteniyorsa yapılamasın ki diye çok merak ederim,anlayamıyorum,
param yok **** yetersiz diye bir inancınız varsa önce bu saçma inancı ve gereksiz kuyruklarınızı bırakın uçmak daha kolay hafifleyince haliyle...elindeki inanki yeter..
yoksa bi tane projeksiyon tv den sonra daha mı mükemmel olur dersiniz hayat bodrum da mesela??
bizim ev de de televizyon seyredilmiyo bile..iyiki almayı beklememişiz boşuna...hala da yok,,gördün mü şimdi? koskoca mankenin bi projeksiyonu plazması bile yok.
tercih meselesi sadece...ve inanç tabii...
ben yaş kemale ermiş lafını sevmiyorum büyürken kendimizi yetersiz hissederiz zaten fiziken,masalara yetişemeyiz,ayaklarımız yere değmez amasonra kendine iyi bakarsan ve kalbini dinlersen çok uzun bi şimdi var..

evet eskimo bi atım var.siyah.

dalya35 beğendi.
Eski 26-12-2005, 14:44   #43
doğasever

ve gördünüz mü. daha ortada otel yok sadece lafı ve niyeti var,para kazanırmıyım endişesi yok ama o hayalin heyecanı var,demek ki gerçekleşmesi sadece zaman meselesi...müşteri sorunu bile göremiyorum,,nette kendi reklamımı yaparım ilerde geze geze.
yazalim erguvani ve hatta tüm ağaçnet kitlesi. mekan açılınca haber verelim.))))..birde müşteri memnuniyeti sonrası iş bana işte,,,
size para yok düşünce kalıbı yerine kendinizi gitmeye yönlendirmenizi tavsiye edebilirim naçizane
.düşüncelerinizin ana odağı nerede?

dalya35 beğendi.
Eski 26-12-2005, 15:10   #44
Ağaç Dostu

Alıntı:
param yok ya da yetersiz diye bir inancınız varsa önce bu saçma inancı ve gereksiz kuyruklarınızı bırakın uçmak daha kolay hafifleyince haliyle...
büyük şehirlerden gidememenin başlıca nedenlerinden biri de insanların çocuklarına gerekli/yeterli eğitimi sağlayamayacakları düşüncesi

sizin de çocuğunuz var
istanbul'daki olanakları düşündüğünüzde, bodrum'da bunu nasıl karşılayacaksınız?

Eski 26-12-2005, 19:30   #45
doğasever

ben çok iyi okullarda okudum, bişi olamadım. ınsanın içinde olacak...
,eğitimden anladiğim şey biraz daha farklı olabilir
.leyla iyi ingilizce ve bilgisayar bilecek.gerisi ona kalmış,dünya parmaklarının ucunda...
bakalım ben onun aynı havuçlara saldırıp, aynı kör yarışlara sınavlara girmesiniı,,ömrünün çoğunu ve paçasini çarka kaptırıp maaşlı köle olmasını,ruhuna neşe vermeyen işleri nefret ederek para için yapmak zorunda kalmasını istiyormuyum?
bu benim iyi evlat yetiştirme tarzım değil.
inanın bodrum çiftlik beldesi köy okulunda fen lisesi kazanmış köy kızı gördüm.kursu bırakın ne gördü di mi çiftlik köy okulunda??
en iyi okul bence kişinin kendini rahat nissettiği yer..
o kız okumak istedi bu kadar basit..
.ben misal istememiştim..
sakın eğitim düşmanı sanmayın sadece ilk kıstasım farklı..yoksa eğer o meraklıysa...neye meraklıysa desteklerim ama beni **** inanmadığım dağerlere hizmet etmesi için birtanemi kurban edemem.
ona öğretmek istediklerim düşünüldüğünde hatta sırf bu nedenle bodrum iyi bir yer...hepinizin çoçuğundan önce ve iyi yüzecek sörf ve yelken yapacak dalacak,,burada kayak da yapamaz ama kaymak istesin ben onu dağa götürürüm dkul işterse okula..
sorun ne biliyormusunuz?
size satır arası verilen burada en iyiyi yaşadiğiniz realitesi, ütopya..
yalan hatta..

dalya35 beğendi.
Eski 26-12-2005, 19:37   #46
doğasever

gitmeyin...gidemeyin,,,güya en iyiyi bırakamayın ..
diye...

Eski 26-12-2005, 19:53   #47
Ağaçsever

Yaşadığınız yeri bilemiyorum ama benim burada (Kaş'ta yani) en çok tedirgin olduğum konu, hastalanmak. Kötü donanımlı ve neredeyse personelsiz bir devlet hastanemiz var o kadar.. Acil müdahale gerektiren durumlarda hasta Fethiye ya da Antalya'ya sevk ediliyor. Mesafe yüzünden de genelde kötü sonuçlarla dönülüyor Kaş'a..
Düştüm, Celal Bey çekti röntgenimi..
Zehirlendim, oksijene bağlayan yine O oldu..
Korkarım ki, doğurmak istesem yine O'nu bulacağım karşımda..

Eski 26-12-2005, 19:57   #48
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-11-2005
Galeri: 1
Şu anda EGE TV de canlı yayında İzmirdeki Ağaçlandırma Projeleri için bağışları kabul ediliyor.Yaklaşık 35 adet canlı yayın stüdyo konuğu ve yaklaşık 150 adet de canlı telefon bağlantısı yapılacak. Bu konuklar Sanatçılar, İş adamları, Kurum ve kuruluşlar olacak. Merve Hanım sizin de programa telefon bağlantısı ile katılmanız mümkün olabilir mi? Programda eğer isterseniz siz de telefon ile katılıp bağışta bulunabilirsiniz. Bunun yanında bu kampanyayı www.agaclar.net den duydugunuzu belirtirseniz. Bir taşta 2 kuş vurmuş oluruz. Bilmem ne düşünürsünüz??...

E®TY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2005, 20:11   #49
doğasever

evimde televizyon olmadığından dediğiniz kişilere ulaşamam.

Eski 26-12-2005, 20:13   #50
doğasever

kendine dikkat et benim...bizde sağlık sorunlarında gerekirse izmir istikametine yönelmekteyiz.

Eski 26-12-2005, 20:16   #51
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-11-2005
Galeri: 1
Sadece telefonla da ulaşabilirsiniz. Nasıl isterseniz?..

E®TY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2005, 21:34   #52
Ağaç Dostu

Alıntı:
bakalım ben onun aynı havuçlara saldırıp, aynı kör yarışlara sınavlara girmesini,ömrünün çoğunu ve paçasini çarka kaptırıp maaşlı köle olmasını, ruhuna neşe vermeyen işleri nefret ederek para için yapmak zorunda kalmasını istiyor muyum?
kıvılcım duydun mu?

Eski 26-12-2005, 21:44   #53
adige

Sefer GİRİŞEN's Avatar

Giriş Tarihi: 29-01-2005
Galeri: 121
Sayın benim;
Ben de şuanda 2000 nüfuslu küçük küçük bir ilçedeyim.Kötü donanımlı ve eksik personeli olan hastaneye de razıyım ama sadece sağlık ocağı var ve kendimi çok şanslı hissediyorum. Niye mi? Sağlık ocağı 500 metre uzağımda, gecenin her saati nöbetçi doktor var, tam teşekküllü bir hasteneye uzaklığım 72 km.Ama bu sağlık ocağına traktörle bile ulaşamayacak, yolu kardan kapalı köyler var.İşte bu yüzden kendimi şanslı hissediyorum. Halinize şükredin, Kaş hiç de fena yer değil.

Sefer GİRİŞEN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2005, 22:35   #54
Ağaçsevermiş..

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi backyard
kıvılcım duydun mu?
Yooo valla duymadım. Sesli mi cevaplamış karakedi? :P

Ben işimi seviyorum ki? hem de zevkle yapıyorum. Ama İstanbul'u artık sevmiyorum. Hepsi bu.

Hem ben de o köylü kız gibi bohçamı akşamdan hazırlayıp, sabahın körünü bekliyorum ... :P

Düzenleyen KIVILCIM : 27-12-2005 saat 20:38
Eski 27-12-2005, 01:01   #55
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-12-2005
şimdilik uykusuzluk nedeniyle enteresan oldu seni görmek merve abla demekle yetiniyorum

rehabasogul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-12-2005, 14:03   #56
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi adige
Halinize şükredin, Kaş hiç de fena yer değil.
Kaş kötü demedim ben, yanlış anlamışsınız. Sadece burada da kötü ya da yetersiz olan şeyler var demek istedim.

Eski 27-12-2005, 20:24   #57
Ağaçsevermiş..

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi benim
Kaş kötü demedim ben, yanlış anlamışsınız. Sadece burada da kötü ya da yetersiz olan şeyler var demek istedim.
Benim,

Mesela: Kiralar ne durumda? Ev satın almak isteyenler hangi aralıklar içinde fiyata ev bulabilir? İş kurmak isteyenler ne yapabilir? Aylık ortalama gider normal vatandaş için nedir?

Bunları bilmeden hoppalaaa! hadi doğaya gidelim, çiçek böcek oynayalım demek mümkün olabilir mi?

Tüm bunların dışında Kaş'ın kış nüfusu nedir? İnsanları nasıldır? İnsan severler mi?

Biraz da bunlardan bahsetmek gerekmez mi?

Bazen hani tepem atmıyor değil! Bir gün zaten öyle olacak gibi... Topladığım gibi pılı pırtıyı yallah, ver elini memleket...

Geçmişte de yapmıştım bunu: Üniversitenin son yılında 3 arkadaş bir bodrum katı tutmuştuk. Tuttuğumuz zaman 15 gün temizlik yapıp, örümcek ağlarını yok etmiştik... O'na göre düşün işte! Sonra bir gün yattığım yatağın sokağa bakan penceresinin önünde, perde kendi kendine oynayınca, yataktan fırlayıp, elbieselerimi giyip, elime geçen kıyafetlerimi de valizime koyup, gece yarısı sokağa düşmüş ve o eve bir daha gitmemiştim.... Hani yabancısı da değilim, valiz toplamayı bilirim.

Eski 29-12-2005, 09:35   #58
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-04-2005
Galeri: 108
Alıntı:
bakalım ben onun aynı havuçlara saldırıp, aynı kör yarışlara sınavlara girmesiniı,,ömrünün çoğunu ve paçasini çarka kaptırıp maaşlı köle olmasını,ruhuna neşe vermeyen işleri nefret ederek para için yapmak zorunda kalmasını istiyormuyum?
bu benim iyi evlat yetiştirme tarzım değil.

ona öğretmek istediklerim düşünüldüğünde hatta sırf bu nedenle bodrum iyi bir yer...hepinizin çoçuğundan önce ve iyi yüzecek sörf ve yelken yapacak dalacak,,burada kayak da yapamaz ama kaymak istesin ben onu dağa götürürüm dkul işterse okula..

sorun ne biliyormusunuz?
size satır arası verilen burada en iyiyi yaşadiğiniz realitesi, ütopya..
yalan hatta..

"İnsanın içinde olacak".. Ne kadar güzel bir yaklaşım !

Ben kasaba ve köy ilkokullarında okudum.. 5 sınıf tek öğretmenle aynı derslikte nasıl ders yapar çok iyi bilirim..
Ben yatılı okul sınavlarını derecelere girerek kazandım.. Yatılı okullarda okudum.. Yatılı okulun da ne demek olduğunu çok iyi bilirim..
Paçamı çarka kaptırdığım an, bu sınavları kazandığım anmış meğer..
Yıllar sonra meslek lisesini bitirdiğimde göreve başlamak, mesleğini eline almak, büyük bir başarı olarak görülüyordu.. Meğer maaşlı köle olmuşum..
Yıllar sonra anladım ki; bütün bunların tamamı başarısızlıkmış!!

Merve hanım haklı..
Henüz 5 yaşındayken okuma ve yazmayı bilen, 4 işlem ve fazlasını bilen, ingilizce milyona kadar sayabilen, sonraki yıllarda girdiği sınavlarda dereceler elde eden, bu sınavların en büyüğünde yani üniversite sınavında da, okumak istediği ODTÜ'nün bölümüne gerekli puanın fazlasını alan, ama göreve başlaması, para kazanması gerektiği için tercihlerinde bu okullara yer veremeyen çocuk, başarısızdır bence..

Köy ilkokulunda öğretmen olan babamın, bizi yatılı okula göndermekten başka şansı yoktu ki .. Hatta bu çok büyük bir şanstı bizim için..
Meslek lisesini okuduktan sonra göreve başlamaktan başka da şansımız yoktu bizim.. Bunun adı "kendini kurtarmak"tı.. ODTÜ'ye, Bilkent'e, puanın yetse ne olur ki ?

Tüm bu başarısızlıkların tek bir sebebi vardı. Maddi imkansızlık..

Backyard'ın bahsettiği de bu.. Verilen cevaptan da anladığım, Merve hanımın da bu konuda çok düşünüp, tereddütler yaşamış olduğu..

Verdiği tepki, konuya bakış açısı beni çok ilgilendirmez elbette..
Merve hanımın çocuğu hepimizin çocuğundan önce yüzme öğrensin, önce sörf yapsın, sözümüz yok..

Biz doğayı seven, insanı seven, ayrım yapmaksızın çocukları seven ve onların geleceğini kendi neslimizin kötülerinden korumaya çalışan bir grup arkadaşız..

İçimizde, devlet kurumlarında çalışmakta olan, emekli olan, okuduğu okul bittiğinde çalışacak olan pek çok maaşlı köle var.. En azından pek çoğumuzun annesi babası böyle maaşlı köle..

İstanbul'un Nişantaşı ile Anadoludaki bilmem ne köyü'nün insanı ayrı dünyalarda yaşarlar.. Bu sitedeki arkadaşların hepsi böyle farklı farklı hayatlar yaşıyorlar..

Merve hanım cevap verir mi bilemiyorum ama yine de soracağım..

Ben, sizi agaclar.net dünyasından birisi olarak düşünmüştüm.. Yani bizden birisi gibi.. Hani o, çocuklarımızın geleceğini kendi neslimizin kötülerinden korumak için çabalayan arkadaşlardan birisi gibi düşünmüştüm.. Pek çok arkadaşım da böyle düşünüyor sanırım.. Buna da çok sevinmiştik..

Ben şimdi merak ediyorum.. Çocuğunuz büyüdüğünde, ola ki yolu böyle Anadolu'da bir köye düşerse.. Oralarda yaşamayı tercih eder veya buna mecbur kalırsa. Sabahları uyandığında mis gibi havayı içine çekerken seyrettiği ormandaki binlerce ağacın, maaşlı bir köle tarafından dikildiğini bilecek mi acaba ? Hatta bir zamanlar, annesiyle o maaşlı köle'nin aynı siteye üye olup, doğa için birlikte mücadele ettiklerini..

Bütün bu yazdıklarım kesinlikle tepki olarak algılanmasın.. Sadece soracağım sorunun doğru olarak algılanması için zemin hazırlamaya çalıştım..

Merak ediyorum..

Siz kendinizi bizden birisi gibi görebiliyor musunuz ? Maaşlı kölelerin de olduğu bir arkadaşlık, dostluk ortamında, doğa için mücadelemize bizden biri olarak destek verecek misiniz?

Yoksa, "röportajım biter çeker giderim" mi diyorsunuz ?

Cihangir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-12-2005, 11:19   #59
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-04-2005
Galeri: 66
Yanlış anlaşılmasın bu "maaşlı köle" lafı banada ters geldi.Bu milletin büyük bir çoğunluğu bu bahsedilen katogoriye giriyor.Bu kişiler maaşı eline geçmeden devlet tarafından vergi olarak kesilen bir kesim ve bende dahil olmak üzere bir çok kişi bu sınıfta.Ben kendi adıma konuşuyorum babamdan yüklü bir miras kalmadı, kısa yoldan zengin olmayıda bilmem, ticareti de herkez yapamayacağına göre maaşlı köle olmaya mecburuz.Bende sizin gibi çocuğumun iyi bir eğitim almasını iyi yerlerde olmasını isterim fakat devletin bekası için birilerinin bu işleri yapması gerekiyor.Sizin çocuğunuz yapmazsa başkasının ki yapacak.Bu devran böyle dönecek...

oktars Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-12-2005, 15:30   #60
Ağaç Dostu

eskimo's Avatar

Giriş Tarihi: 03-06-2005
Galeri: 24
Alıntı:
ben onun aynı havuçlara saldırıp, aynı kör yarışlara sınavlara girmesiniı,,ömrünün çoğunu ve paçasini çarka kaptırıp maaşlı köle olmasını,ruhuna neşe vermeyen işleri nefret ederek para için yapmak zorunda kalmasını istiyormuyum?

..
bu insanlardan ne kadar çok var,
eskiden çocuklar,öğretmen,doktor, olmak isterdi,
şimdi hiç öğretmen,doktor olmak isteyen çoçuk duyuyormusunuz?
son 20 yıldır işletme,iktisat ünv.kapasitesi hiç olmadığı kadar çok değilmi?
çocukların tek derdi,büyük bir şirkete kapağı atmak.
şark hizmeti yüzünden tüm doktorlar,öğretmenler özel hastanelere,okullara kaçmadımı?(doktorlar tükenmişlik sendromu yaşıyormuş)
maaşlı köllelik tabiri bütün bunlardan sonra çıktı,
ve buna tepkininde olması gerekliydi,
bir anne babanın bu çarka çocuğunu dahil etmek istmemesi çok normal.
Benim eşim maaşlı özel bir köle, çünkü başka sansı yoktu, ve tek hayalimiz bir gün bir ege kasabasında hayatımızı geçirmek,ama bunun için paramız yok hayallerimiz var,bunun sebebi de kesinlikle doğa sevgisi.
biz doğa severler hayellerimiz gerçekleşmese bile, gittiğimiz ormanlarda bir gün böyle bir yerde yaşama isteğimiz ile bir ağaç daha tanıyalım.
ve çocuklarımıza para kazanmak ile doğa severliğin ayrı şeyler olduğunu anlatalım.Bir mühendisin doğa sever olması için orman mühendisi olması gerekmesin,makine mühendisine de doğayı sevdirirsek,fabrika atıklarını güzelim nehirlerimize akıtmaz belki.
belki o zaman 2 B yasası gibi yasalar çıkarmaya çalışan politikacılarımız da olmaz.
Bana kalırsa,sistemin yanlışlığını bunu istemeyenlere yüklemek doğru değil.

eskimo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:32.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024