agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Agaclar.net Çalışmaları
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-01-2009, 16:40   #1
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Anadolu Yakası Hobi Bahçesi (2009)

Anadolu Yakası Hobi Bahçesi
2009 yılı çalışmaları

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2009, 01:01   #2
Ağaç Dostu

yaprak 92's Avatar

Giriş Tarihi: 21-01-2009
Arkadaşlar
bu bahçe ile bilgileri şimdi okudum,kışın da ilgilendinizmi?yani hala bahçe varmı?

yaprak 92 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2009, 01:20   #3
agaclar.net

malina's Avatar

Bahçe orada duruyor ama bu kez, gerçekten tek başıma kaldığım için ben de gidemiyorum...

Eski 16-02-2009, 01:24   #4
Ağaç Dostu

Harun Parlak's Avatar

Giriş Tarihi: 19-01-2007
Galeri: 22
Bana baya bir uzak kalıyor. Uzak kalmasaydı. Orada bitki yetiştirecek arkadaşların tüm fidelerini karşılayabilirdim.
İsteyen olursa burda liste düzenlensin. İnce kıl sivri biber. Pembe domates, Carmen Kıkka, Sırık çeri. Verebilirim.

Harun Parlak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2009, 00:36   #5
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Bahar geliyor yavaş yavaş.

Umarım bu yıl gelip görme zamanımız olur bahçeyi. Oysa geçen yıl istemiştik ama olmadı ne yapalım.

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-03-2009, 14:52   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-10-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Bahçe orada duruyor ama bu kez, gerçekten tek başıma kaldığım için ben de gidemiyorum...
Sn Malina

Neden tek başınıza kaldınız ki?

kaktüs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-03-2009, 15:00   #7
agaclar.net

malina's Avatar

Gelen yok...

Eski 12-03-2009, 12:56   #8
Ağaç Dostu

Yeni bir ekip oluşturup gidilebilir ))
Yeni üyeler de birbiri ile tanışıp kaynaşabilir.

Eski 14-03-2009, 15:26   #9
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-03-2009
evet bir organizasyon ayarlanabilirse anadolu yakası olarak toplanılabilir. böylelikle doğa sever olup da yeni yeni fiziksel olarak uğraşmaya başlayan yeni üyeler için yararlı bir gezi olabilir...

fatihevren Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2009, 18:23   #10
Ağaçsever

ufuk1255's Avatar

Giriş Tarihi: 09-03-2009
malina beykoz ögümce köyünde yani sizin hobi bahçenize yakın arsaların fiyatı ne kadar almayı düşünüyorum oralar güzel bende ümraniye taşdelende oturuyorum

ufuk1255 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2009, 20:55   #11
agaclar.net

malina's Avatar

Fiyatlar konusunda bilgim yok...

Yeni arkadaşlar hobi bahçemizde ürün yetiştirmek ister mi?

Eski 15-03-2009, 22:04   #12
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Galeri: 373
Biz burdan can atıyoruz, siz burnunuzun ucundaki yere gitmiyorsunuz ya çok kızıyorum..

Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2009, 22:07   #13
Ağaçsever

ufuk1255's Avatar

ama nasıl gidildigini bilmiyorum hiç gitmedim

Eski 16-03-2009, 00:33   #14
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-05-2007
Hobi bahçesi biraz uzak herhalde isterseniz bir bahçe Kemerburgaz tarafında kuralım belki daha fazla gelen olur.Arkadaşlıklar daha pekişir.İstereniz yer bakabilir böyle bir organizasyonda yer alabilirim.Şu anda benim kendi adıma Durusu balaban köyünde 34000 m2 tarla ve 75 m2 sera işliyorum.elimden gelen çabayı sarfederim.iyi günler dilerim.

omertufekci12 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-03-2009, 01:00   #15
Ağaç Dostu

Sn ömertufekci Kemerburgaz da Anadolu yakasına uzak
Sanırım forumdaki hobi bahçesi meraklılarını Anadolu yakası - Avrupa yakası olarak sınıflandırmak gerekecek.

Sn Malina
Ürün yetiştirmeyi isterim ama her haftasonu uğrayabilme imkanım yok. Eski organizasyonlarınızda nasıl yapıyordunuz bu işleri?

Düzenleyen kaktüs : 24-03-2009 saat 11:34
Eski 17-03-2009, 18:45   #16
Ağaçsever

ufuk1255's Avatar

hobi için yeşillik olması lazım buda ümraniyede , ömerlide ve şilede var.ümraniyede çekmeköy,taşdelen,alemdag,paşaköy,bizim buralar güzel buralarda yapalım ben taşdelende oturuyorum çok güzel buralar ömerlide güzel barajın kenarına bir hobi bahçesi süper olurdu.

Eski 18-03-2009, 22:43   #17
Ağaç Dostu

gece's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2007
Galeri: 32
Korsan hobi bahçe(leri)...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ufuk1255 Mesajı Göster
hobi için yeşillik olması lazım buda ümraniyede , ömerlide ve şilede var.ümraniyede çekmeköy,taşdelen,alemdag,paşaköy,bizim buralar güzel buralarda yapalım ben taşdelende oturuyorum çok güzel buralar ömerlide güzel barajın kenarına bir hobi bahçesi süper olurdu.
"Baraj kenarında ağaçlar.net'ten hobi bahçesi!" hakikaten süper olurdu da, korsan hobi bahçesi bize yakışır mıydı, hadi ektik ekiştirdik, diktik yakıştırdık diyelim (aslında demeyelim, diyenleri de uyaralım!), zaten oralar yeşil ise, bu mu bize yakışır yoksa yeşilini kaybetmiş, yıllardır yeşile, bitkiye ve forum üyesine hasret toprakları yeşertmek mi bize daha çok yakışır?

Hepsini geçtik, var olan hobi bahçesine ilgi gün gibi ortada iken, iki kıtada birden şube açmalara ne demeli?

Ben şimdilik 'hiçbir yerde şubemiz yoktur' demeyi ve var olan bahçemizi sahiplenip, Malina'yı daha çok yalnız bırakmayıp, Öğümce'ye bir zahmet gidip gelinmesini öneriyorum. İtirazı olanlar ya şimdi konuşsun ya da...

gece
hobi bahçesi bize gelmesin, biz hobi bahçesine gidelim diyen forum insanı!

gece Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-03-2009, 13:32   #18
Ağaçsever

ufuk1255's Avatar

sizde gidin kurak yere yapın buralar fazla yeşil degil tek çam agaçalrı var

Eski 24-03-2009, 11:36   #19
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gece Mesajı Göster
"Baraj kenarında ağaçlar.net'ten hobi bahçesi!" hakikaten süper olurdu da, korsan hobi bahçesi bize yakışır mıydı, hadi ektik ekiştirdik, diktik yakıştırdık diyelim (aslında demeyelim, diyenleri de uyaralım!), zaten oralar yeşil ise, bu mu bize yakışır yoksa yeşilini kaybetmiş, yıllardır yeşile, bitkiye ve forum üyesine hasret toprakları yeşertmek mi bize daha çok yakışır?

Hepsini geçtik, var olan hobi bahçesine ilgi gün gibi ortada iken, iki kıtada birden şube açmalara ne demeli?

Ben şimdilik 'hiçbir yerde şubemiz yoktur' demeyi ve var olan bahçemizi sahiplenip, Malina'yı daha çok yalnız bırakmayıp, Öğümce'ye bir zahmet gidip gelinmesini öneriyorum. İtirazı olanlar ya şimdi konuşsun ya da...

gece
hobi bahçesi bize gelmesin, biz hobi bahçesine gidelim diyen forum insanı!
Bence de var olan bir bahçe varken yenisini aramak anlamsız. Hobi bahçesi için yapılan organizasyonlara dair bir bilgi almak istiyorum. Diyelim sebzeler ektik ve 2 haftasonu gidemiyoruz. Onları kim sulayacak vs?

Eski organizasyonlar canlı imiş gördüğüm kadarıyla. O zamanlar bu işler ne şekilde yapılıyordu?

Eski 24-03-2009, 11:46   #20
agaclar.net

malina's Avatar

Sorularınızın cevapları için buraya bakabilirsiniz.

Eski 14-04-2009, 12:34   #21
agaclar.net

malina's Avatar

Yeni üye arkadaşlardan da hobi bahçesi ile ilgilenecek yoksa, bahçe sahibiyle görüşüp iptal edeceğim.

Geçen yıldan kalan bitkileri temizleyip toprağı hazırlamak gerekiyor. Fideler için bahçe bahçıvanlarının yetiştirdiklerinden de yararlanabiliyorsunuz. Gidemediğiniz zaman haber verip sulanmasını sağlayabilirsiniz. 4-5 ailenin haftalık sebze ihtiyacını karşılamanın ötesinde, komşularınıza da dağıtabiliyorsunuz.

Duyurulur

Eski 14-04-2009, 15:05   #22
Ağaç Dostu

gece's Avatar

İptal Etmeyin!

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Yeni üye arkadaşlardan da hobi bahçesi ile ilgilenecek yoksa, bahçe sahibiyle görüşüp iptal edeceğim.

Geçen yıldan kalan bitkileri temizleyip toprağı hazırlamak gerekiyor. Fideler için bahçe bahçıvanlarının yetiştirdiklerinden de yararlanabiliyorsunuz. Gidemediğiniz zaman haber verip sulanmasını sağlayabilirsiniz. 4-5 ailenin haftalık sebze ihtiyacını karşılamanın ötesinde, komşularınıza da dağıtabiliyorsunuz.

Duyurulur
Merhaba, benim (uzak da olsa) kendi bahçem var diye, cismen değil fikren, o da azıcık ilgilenebildiğim hobi bahçemizde, an itibariyle sözün bittiği noktaya varılmış olması nedeniyle ; kendi bahçemden kesip, ağaçlar.net bahçemiz ile ilgilenme zamanımın geldiğini düşünmeye başlamış bulunmaktayım.

Bunun gereği olarak; her ne kadar bu hafta sonu şehir dışında olmayı planlamış olsam da, bir şekilde bahçemiz ile de ilgilenmeye başladığımı belirtir, hatta "duyururum".

gece
gül gibi bahçesine kuma getiren forum üyesi!

Eski 14-04-2009, 15:08   #23
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-04-2009
Merhabalar ben sitenize yeni üye oldum hobi bahçesinin nerde olduğunu öğrenmek istiyorum ve çok tecrubeli biri değilim faydam olur mu onuda bilmiyorum açıkçası...**** bu hafta sonu bildiğiniz bir ağaç dikme projesi varsa onda da gönüllü olabilirim...cevap verirseniz sevinirim...

nalancapan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2009, 15:32   #24
Ağaç Dostu

gece's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nalancapan Mesajı Göster
Merhabalar ben sitenize yeni üye oldum hobi bahçesinin nerde olduğunu öğrenmek istiyorum ve çok tecrubeli biri değilim faydam olur mu onuda bilmiyorum açıkçası...**** bu hafta sonu bildiğiniz bir ağaç dikme projesi varsa onda da gönüllü olabilirim...cevap verirseniz sevinirim...
Hoşgeldiniz, buradan itibaren okumaya başlarsanız, konuyla ilgili hemen her türlü bilgiye ulaşacaksınız, mutlaka yapabileceğiniz birşeyler vardır.

Öncelikle, forumu tanıyıp, yazışmaların nasıl yapıldığını öğrenmenizi önereceğim, son derece düzenli bir forumdasınız, her şey olması gereken yerdedir, kolay gelsin, tekrar hoşgeldiniz.

gece

Eski 14-04-2009, 16:37   #25
Ağaç Dostu

Konu 17 sayfa olduğu için başlarda beni de korkuttu... ))

Ki orada eski üyelerin güzel anıları var... Özenmemek elde değil.. Böyle birşeyin bize getirisi ne götürüsü ne olur diye düşündüm ister istemez. Parsel mi kiralanıyor? Elimizi kolumuzu sallaya sallaya gidiyor muyuz? Neler ekip biçebiliyoruz? Nereden buluyoruz vs vs vs konularında şöyle bir 2009 için özet geçilse fena olmaz

Eski 14-04-2009, 16:43   #26
agaclar.net

malina's Avatar

Parseller kiralanıyor ama oradaki 4 parsel agaclar.net üyelerinin kullanımı için ücretsiz.

Bu hafta sonu gidip toprağı hazırlama başlamak gerek. Herkesin sadece hafta sonlarının boş olduğunu düşünürsek, bu bir kaç hafta sonu sürebilir.

Bahçede neler ekilip biçilirse onları yetiştiriyorsunuz. Yani sebze türü her şey...

Eski 14-04-2009, 17:18   #27
Ağaç Dostu

gece's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kaktüs Mesajı Göster
Konu 17 sayfa olduğu için başlarda beni de korkuttu... ))

Ki orada eski üyelerin güzel anıları var... Özenmemek elde değil.. Böyle birşeyin bize getirisi ne götürüsü ne olur diye düşündüm ister istemez. Parsel mi kiralanıyor? Elimizi kolumuzu sallaya sallaya gidiyor muyuz? Neler ekip biçebiliyoruz? Nereden buluyoruz vs vs vs konularında şöyle bir 2009 için özet geçilse fena olmaz
Sanırım, kaktüs'ün de merak ettiği ve malina'nın cevapladığı hususlar dışında 17 sayfa içerisinde aklımda kaldığı kadarıyla "Elimizi kolumuzu sallaya sallaya gidiyor muyuz?" sorusunun tam cevabı yoktu!

Yani; (azığımızı unutmayacağımız belli de) bahçe aletlerimizi de alıp mı gidiyoruz? Yoksa orada nasılsa keserdi, çapaydı, bel küreğiydi temin edebiliyor muyuz? şeklindeki soru yanıtsız kalmış, linkten ulaşılan sayfasında yemyeşşil de bu konuya açıklık getirmemişti. Kişisel tahminim 'alıp da gidiyoruz tabii ki' şeklinde ama akılda soru işareti kalmıyor da değil hani!

Bu konu oldukça önemli, kilometrelerce gider, arar, sorar, bir şekilde bahçeyi bulursunuz, ancak oraya gidip, alet edavat olmayınca gözlerinizi kırpıştırmaktan başka şey yapamaz, çalışanlara bakar, burası ne güzelmiş der, en fazla iki üç ot yolar, miskin miskin dönersiniz.

Bu da istenmeyen bir şey. Ne de olsa hem "alet çalışır, insan övünür", hem de
bize atıp tutup, bakan değil, çalışan üye lazım ki "dağ değil bağ olsun", "tarlada izi olanın, yemeye yüzü olsun!"

gece
neticede insan; "alet kullanan hayvandır" noktasındaki forum insanı

Eski 17-04-2009, 11:17   #28
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
17 sayfa içerisinde aklımda kaldığı kadarıyla "Elimizi kolumuzu sallaya sallaya gidiyor muyuz?" sorusunun tam cevabı yoktu!
Cümlenin tam anlamıyla, "Elinizi kolunuzu sallaya sallaya gidiyorsunuz?"

Gereken her şey var.

Eski 17-04-2009, 11:21   #29
agaclar.net

malina's Avatar

www.yemyessil.com

Bunları okuyunca insanın aklına çapamı, küreğimi alıp gitmem mi gerekir sorusu gelmemeli
Gerekirse, sebzelerinizi evinize bile göndeririz diyenler, çalışmak için aletlerinizi getirmeniz gerekir, diyor olabilir mi?

Eski 17-04-2009, 11:24   #30
agaclar.net

malina's Avatar

Bu gün cuma. Yarın ya da pazar günü toprağı işlemek için oraya gidecekler yoksa, aldığım kararı uygulamak zorunda kalacağım. Yani agaclar.net üyelerinin kullanımı için ayırttığım Hobi Bahçesini iptal edeceğim.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:15.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024