agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Agaclar.net Çalışmaları
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-04-2009, 12:22   #31
Ağaç Dostu

gece's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2007
Galeri: 32
Haftaya pazara kadar ek süre istiyorum!

Kızma be malina, gerçekten önceden hiç hobi bahçesi kullanmadığım için alet edavat teminini bilmiyordum. Mesajlarda da açıkça görmeyince öyle yazdım, yalnızca numarası 200 küsurlu mesajlarda Todor'un 'çatal bel' önerisi civarında birazcık meseleye ilişkin bilgi görmüştüm o da sorunun tam cevabı değildi. Bilmediğim konuda yorum yaparken de kış olacakmış gibi yorum yaparım, yaz, bahar olursa sorun olmaz zaten.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Bu gün cuma. Yarın ya da pazar günü toprağı işlemek için oraya gidecekler yoksa, aldığım kararı uygulamak zorunda kalacağım. Yani agaclar.net üyelerinin kullanımı için ayırttığım Hobi Bahçesini iptal edeceğim.

Yine de iptal için özel bir nedeniniz, isteğiniz yok ise 1 haftalık ek süre istesem.

Bu hafta sonu için sıkıştırıp, gemilerimi yaktırmasanız yani bana. Başkasının gelip gelemeyeceğini bilmem, hobi bahçesinde alet olduğunu da bilememiş olabilirim ancak tek de olsam, en geç haftaya pazara kadar gider temizlikti, hazırlıktı çapaydı yapmaya başlar, mevsiminde de tamamlama sözü verebilirim, zaten ne ki, 120 m² yer! Kedi yuvarlansa kuyruğu dışarıda kalır!

En açık ifadeyle; tek başıma da olsa bahçeyi çapalarım, ekerim, dikerim diyorum ve duyuruyorum işte daha ne yapayım!

Hasat konusunda da hiç egoist değilimdir, ben yetiştirmesini, toplamaktan daha çok seviyorum, kimse merak etmesin.

Zaten daha önce de belirttiğim gibi benim kendi bahçem (arsam) var, orasını ekip dikiyorum. Derdim, ağaçlar.net bahçesinde geri adım atılmasın, şimdiye kadar arzu edilen olmadıysa, bundan sonra da olmayacak demek değil ki! Daha doğrusu ben üzerime düşeni yapayım da... Mesele o.

Dediğim gibi, ben tek başıma da olsam araziyi hazırlar, kimse bir tek tohum da getirmese, eker diker, ürünü de paylaşırım, daha ne diyebilirim ki!

gece
ağaçlar.net hobi bahçesinden sorumlu adayı forum üyesi!

gece Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2009, 12:29   #32
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Sizi mi kırıcam? Telefon edip önümüzdeki hafta gelinecek dedim.

Siz nereden gidiyorsunuz? Uygun güzergahsa ben de varım...

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2009, 12:42   #33
Ağaç Dostu

gece's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Sizi mi kırıcam? Telefon edip önümüzdeki hafta gelinecek dedim.

Siz nereden gidiyorsunuz? Uygun güzergahsa ben de varım...

Teşekkürler,Altıntepe Kızılay'ın oradan (Bostancı Gösteri Merkezinin az yukarısı oluyor!) hareket ediyorum. Arabanın sorununu halledersem ben sizi Üsküdar'dan alırım, şu an tamire ihtiyacı var da!

Görüşmek üzere...

gece
'helal mal sahibine benzermiş' sözüyle müsemma forum üyesi!

Eski 17-04-2009, 13:29   #34
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-10-2007
Ben de ufaktan ufaktan katılabilirim. Ama bu ara sağlık meselelerim ile uğraştığımdan uzun soluklu olabilir miyim bilemiyorum. Hani söz verip tutamama durumu söz konusu

kaktüs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-04-2009, 08:31   #35
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-04-2009
.

Foruma yeni üye oldum. Hobi bahçesine yakın oturuyorum. Ben de katılmak isterim.

25 Nisan Cumartesi günü uğrayıp neler yapabileceğime bakacağım.

omerli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-04-2009, 10:53   #36
agaclar.net

malina's Avatar

İlk mesajınızı buraya yazmışsınız. Sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Eski 24-04-2009, 11:26   #37
Ağaç Dostu

gece's Avatar

Hobi bahçesi ziyareti!

Merhaba, yarın hobi bahçesine (25.04.2009, Cumartesi) gitmeyi düşünüyorum. Mümkünse erken çıkmak istiyorum ki iş üresin.

malina, gelebilirsen seni de alabilirim (arabanın dört başı mamur olmadı belki ama, bizi götürüp, getirir herhalde, ) özelden tel. no gönderiyorum.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi omerli Mesajı Göster
Foruma yeni üye oldum. Hobi bahçesine yakın oturuyorum. Ben de katılmak isterim.

25 Nisan Cumartesi günü uğrayıp neler yapabileceğime bakacağım.
görüşmek üzere omerli, hadi 'bakalım'

kaktüs, öncelikle geçmiş olsun, söz vermek durumunda değilsiniz, bana bakmayın, durum öyle gerektiriyordu, "ufaktan ufaktan" gelin yeter, hobi bahçemiz şifadır bizim.

gece
hobi bahçesi çapacısı!

Eski 24-04-2009, 20:26   #38
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-05-2008
sevgili malina,hobi bahçesi yazışmanızı tesadüfen okudum.Buradan kaçabilirsem ben de gelmeye çalışacağım zor gözüküyor.Ancak telefonlaşalım dönüşte size yorgunluk çayı ikram etmekten keyf alırım.

Ziya Soner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-04-2009, 23:21   #39
agaclar.net

malina's Avatar

Uygun olursak gece ile uğrarız...

Eski 27-04-2009, 18:22   #40
agaclar.net

malina's Avatar

Gece çalışıyor...

Name:  hobi1.jpg
Views: 1235
Size:  55.7 KB

Birinci hafta bu kadar...

Name:  hobi2.jpg
Views: 1309
Size:  46.9 KB

Eski 27-04-2009, 19:43   #41
Ağaç Dostu

Balıkcı's Avatar

Giriş Tarihi: 23-01-2007
Galeri: 15
Çalışsın kerata!

Madem konuya atlamış, madem hepimizi utandırmış, koskoca agaclar.net ailesinden hobi bahçesini kurtaracak kimse çıkmamış dedirtmemiş, helal olsun ve Allah O'ndan razı olsun.

Beni bağışlayın, isterim ama (luzumsuz işlerle) o kadar meşgulüm ki kendi bahçeme bile gidemiyorum.

Balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2009, 23:33   #42
Ağaç Dostu

gece's Avatar

hobi bahçemizin 2009 yılı 1. hafta özeti

Kış bitmeden (hıdrelleze daha bir haftadan çok var!) hobi bahçemize (telefon şebekesinin şebekliğine rağmen!) gidebildik ve bahçemiz ile ilgilenmeye başladık arkadaşlar.

Üyelerimizden Ziya Soner'in çiftliğine uğrayıp, orkideler ile merhabalaştıktan (orkidelere ilgisi yok seviyesindeki biri olarak harikulade olduklarını söyleyebilirim) sonra bahçemize vardık. Yemyeşşil'in bahçesine girip daha arabadan bile inmeden öyle güzel bir horoz sesi ile karşılandık ki, kırmızı halı ile bando mızıka takımı yanında hiç kalır.

Anlayacağınız bu bizim hobi bahçemiz var ya, daha adımımızı atmadan bize göz ve kulak ziyafetinin alasını sunmuştu. Onlarca orkide ve horoz korosu diyorum hey, kendinize gelin! Neler kaçırdığınızın farkına varıp üzülmeyesiniz diye yok size fotoğraf.

Geçen yıldan kalan bitki artıkları ve 'yabancı ot' tabir edilen otların hobi bahçesi çalışanları tarafından temizlenmiş olduğunu gördük ve sevindik. Teşekkürler Yemyeşşil!

malina; enginarların çevresinin açılması, çileklerimizin ve nanelerimizin ve dahi kekiklerimizin bilumum otlarının alınıp ferahlatılması, çileklerin bir kısmının sık olması nedeniyle, şaşırtılması, geçen yıl gündüz sefası ve bir kısım çiçeklerin bulunduğu, çardak ve yürüyüş yolu kenarının tümünün temizliğini tek başına yaptığı yetmezmiş gibi yenilebilir otlardan birkaç poşet toplayıp hepsini bana verdi.

Siz işiniz yoksa market köşelerinde bilmem kaç gün önce toplanıp, süklüm püklüm olmuş bitkiler ile kurutulup toz haline geleli aylar olmuş, bayat baharatlara talim edin! Eee bahçemize gelmezseniz size müstehak!

Bense sadece bel küreği ile toprağı belledim. O kadar.

Cumartesi akşam Ziya Soner'in çiftliğindeki sohbet ve ikramlar da unutulur değildi hani.

Pazar da bu minval üzere güzellikler içerisinde geçti.

Çok güzel bir hafta sonuydu, ilkti ve son değildi. İster gelin ister gelmeyin, biz gidiyoruz, gelirseniz seviniriz, gelmezseniz de biz keyfimize bakarız, işte o kaa!

Balıkcı, gaza getirme adamı yahu, o gazla dolmuşa binip Barbaros'a bile gelesi geliyor insanın, Ata Market'in oralarda mı sizin bahçe!

gece
çalışırken çekilen fotoğrafta Quasimodo'ya benzeyen, gerçekte benzemeyen forum kişisi!

Eski 28-04-2009, 07:53   #43
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Benim de bahçemde o kadar çok yapılacak iş var ki.
Ama Agaclar.net deyince, akan sular duruyor. Ben de gelsem mi acaba?

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2009, 08:03   #44
Ağaç Dostu

İlahi gece... Sabah sabah yüzümü güldürdün.
Şehir dışındaydım da nedense bir "ahhh" geçti içimden... Şimdi işten kaytarıp mi gitsem naapsam...

(Notr Dam'ın Hobi bahçesi :P)

Eski 28-04-2009, 09:37   #45
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2004
Galeri: 30
İstanbul'u geçen yılki ziyaretimde hobi bahçesine de gitmiştik malina ve Ferda ile. Bir bölümün çapasını da ben yapmıştım.
Kırk yılın başı İstanbul'da olunca, gidilecek en son yer gibi gelse de, hobi bahçesi güzergahı bile içimi açmaya yetmişti. Ankara' dan götürdüğüm biber fidelerini malina ile dikmenin keyfini ise unutamıyorum.
Konu komşu ile fidan takaslarımızı, gün sonunda molada bizim için demlenen bir çaydanlık dolusu çayı böreklerimizle içmeyi ve biz bunu yaparken inen sağanak yağmuru unutamıyorum.
Şimdi sabah sabah "oraya gidivermek" bile içimi açtı.

Müjgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-04-2009, 10:41   #46
Ağaç Dostu

aybala's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2004
Galeri: 574
Elinize sağlık gece, bahçe işinin en ağır kısmını yapmışsınız...ben de ilk fırsatta bahçeye giderken sizlere katılacağım.

aybala Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-04-2009, 11:58   #47
Ağaç Dostu

gece's Avatar

hobi bahçesine katkıda sınır yoktur!

Bahçemize gelmeyi düşünen arkadaşlar olması ne güzel.

Gelmek istemeyen, gelemeyecek olan arkadaşlarımız da ekilip, dikilecek tür önerileri ile tohumlar, fideler yönünden yardımcı olabilirler.

Bence ekilecek tür sayısının artırılması iyi olur.

Şimdilik çileklerimiz, nanelerimiz, kekiklerimiz ve enginarlarımız var, domates, biber, hıyar, bal kabağı olacağı da belli, ama gönülden geçen yer fıstığı, susam, kişniş, vs. de olsun, bunların olması için örneğin yer fıstığında ekime uygun kavrulmamış fıstığı olan arkadaşlarımız mutlaka vardır, başka illerde de olsalar, gelemeseler bile katkılarına hayır demeyeceğimiz ortada ve tabii bu işlemlerin zamanlanması (hangisi ne zaman ekilebilir, ne vakitten sonra kritiktir gibi) da başka bir katkı biçimi.

Öğümce kuzeyde yer almakla, İstanbul'un Marmara kıyısına göre iklim yönünden yaklaşık bir hafta gibi geriden geliyor gibi geldi bana.

SketchUp ile bahçemize ekilip dikileceklerin tasarlanıp önerilmesi de bir katkıdır. Hep bahçenin içine ekecek değiliz ya, çardağımızda çiçeklerimiz bile yok bizim arkadaşlar. Karanfil isteriz, çardağın kenarından yukarı çıkmaya teşni mor salkımımız yok. Kenarda küçük de olsa gülümüz yok, özellikle şöyle her yerde bulunmayan, ağaçlar.net bahçesini Yemyeşşil'in en gözde mekanı yapacak katkıların hepsine açığız hatta açız.

Özetle şimdiye kadar çoğumuz ayağımızı korkak alıştırmış olabiliriz ama fikirlerimiz ve fazla tohumlarımız ile fidelerimizde olsun biraz cesaret diyorum.

gece
bu gidişle hobi bahçesi için, mendilini alıp Yenicami civarına bağdaş kuracak gibi görünen forum kişisi!

Eski 01-05-2009, 15:57   #48
Ağaç Dostu

gece's Avatar

Küçük bir ara, ya da ihtiyaç molası :)

Bu hafta sonu başka işlerim nedeniyle hobi bahçemize gidemiyorum

Ancak bu açığımı kapatacağımdan herkes emin olabilir.

gece
'mola' kelimesini denizcilikteki anlamında kullanan forum kişisi,

Eski 01-05-2009, 22:57   #49
Moderatör

Güler's Avatar

Hava raporunda Manyas'ı yağmurlu verince, ben de soluğu İstanbul'da aldım.
Yarın Cumartesi, hobi bahçesine gitmek isteyen varsa gidebilirim. Yok hava yağışlı olacak diyorsanız, Pazar günü de olabilir benim için. Yani her iki gün de olabilir.

Eski 02-05-2009, 11:39   #50
Ağaçsever

Bilal's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2008
Değerli Arkadaşlar,

Anadolu yakası hobi bahçesiyle bana uzak olması nedeniyle pek ilgilenmedim bugüne kadar, ama bir gidip bakmak istiyorum. Belki ulaşıma bir çözüm bulabilirim, haftanın yorgunluğunu atmış oluruz...
Pazar günü gidilecekse gelebilirim.

Bilal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2009, 16:07   #51
agaclar.net

malina's Avatar

Saat 14.00-15.00 gibi orada olabilirsiniz.

Eski 05-05-2009, 09:09   #52
Ağaç Dostu

Acarextt03's Avatar

Giriş Tarihi: 28-01-2009
Galeri: 7
Allah'tan bir aksilik olmazsa bende Mayıs 14 - 15 gibi gelmeyi planlıyorum.
Bu arada neler getirmeliyiz sorusuna ben eşimle gelebilirmiyim desem.
Oda böyle bağ bahçe işlerine meraklı da...
Sayın gece eğer sizde gidecekseniz haberleşelim.
Biz Fındıklı da oturuyoruz. Dereboyunun sizden yukarı daki mahallesinde...
Bu arada Öğümce köyü tam olarak nerelere düşüyor. Eğer arabamız yoksa nasıl gidilir?

Acarextt03 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-05-2009, 12:38   #53
Yeni Üye

meşepalamudu's Avatar

Giriş Tarihi: 12-12-2007
Selamlar, Avrupa yakasında oturuyoruz ama ulaşımımız çok zor olmaz diye düşünüyorum. Her haftasonu üyelerden gelen oluyor mu? Biz müsait olduğumuz bir hafta sonu gitsek neler yapabiliriz? aslında sorulması gereken ilk soru BİZDE GELEBİLİR MİYİZ

meşepalamudu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-05-2009, 16:15   #54
Ağaç Dostu

gece's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Acarextt03 Mesajı Göster
Allah'tan bir aksilik olmazsa bende Mayıs 14 - 15 gibi gelmeyi planlıyorum.
Bu arada neler getirmeliyiz sorusuna ben eşimle gelebilirmiyim desem.
Oda böyle bağ bahçe işlerine meraklı da...
Sayın gece eğer sizde gidecekseniz haberleşelim.
Biz Fındıklı da oturuyoruz. Dereboyunun sizden yukarı daki mahallesinde...
Bu arada Öğümce köyü tam olarak nerelere düşüyor. Eğer arabamız yoksa nasıl gidilir?
Hoş gelmiş olursunuz, hobi bahçesi hepimizin. Mayıs 14-15 Perşembe ve Cuma günlerine geliyor, bu günler bana uygun değil ama bahçe açık, ben ancak C.tesi Pazar gidebiliyorum.

“Neler getirmeli” sorunuzu hayat arkadaşınız olarak cevaplamanız çok hoş. Ne güzel işte, kiraz misali, nazar boncuklarınızı unutmayın ama...

Öğümce köyü yol tarifi burada, bakın!

Araba yoksa nasıl? ın cevabı da Beykoz'dan 137 no'lu otobüs hattı geçiyor olarak biliyorum, Beykoz'a her iki kıtanın aktarma noktalarından(Mecidiyeköy, Üsküdar, Kadıköy vs.) otobüsler var, Hobi bahçemiz ile ilgili konu yıllara göre bölündüğünden bağlantısını şu an bulamadım ama sitede var, iett'nin sitesinden hat arama bölümünden saat, durak bilgilerine ulaşılabilir.

Ben arabayla giderken konuya yazıyorum zaten, haberleşir, birlikte gidebiliriz.

Bahçemizde görüşmek üzere.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi meşepalamudu Mesajı Göster
Selamlar, Avrupa yakasında oturuyoruz ama ulaşımımız çok zor olmaz diye düşünüyorum. Her haftasonu üyelerden gelen oluyor mu? Biz müsait olduğumuz bir hafta sonu gitsek neler yapabiliriz? aslında sorulması gereken ilk soru BİZDE GELEBİLİR MİYİZ
“Her haftasonu üyelerden gelen oluyor mu?” Sorusu 'yakıcı' bir soru, yakıcılığı da üyelerin devam sorunu olması diyebiliriz. Bundan sonra hareket olacak gibi, muhtaç olduğumuz kudret...

Neler yapamazsınız ki? İsterseniz bu konunun ilgili yıllara bölünmüş konu başlıklarını okuyabilir ve/veya hobi bahçemizi içerisinde barındıran yemyessil’i bir ziyaret edebilirsiniz.

O nasıl soru öyle, gelebilirsiniz tabii, bu bahçe hepimizin, bekliyoruz.

gece
gayriresmi hobi bahçesi 2009 yılı mihmandarı olan forum üyesi!

Düzenleyen gece : 05-05-2009 saat 23:56 Neden: açıklama ve düzeltme
Eski 05-05-2009, 20:10   #55
Moderatör

Güler's Avatar

Meselâ biz yarın gitmeyi düşünüyoruz. Dört kişiyiz.
Başka kimler geliyor?

Eski 05-05-2009, 22:53   #56
Ağaç Dostu

Fidelerimi hazırlıyorum ben de..
Hayırlısı ile ameliyatımı atlatayım abonesi olmayı diliyorum

Eski 05-05-2009, 23:41   #57
Ağaç Dostu

gece's Avatar

bunlar da yapılabiliyor!

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Nympho Mesajı Göster
Ne yapılıyor orada?
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Müjgan Mesajı Göster
Bilumum amelelik işleri yapılıyor. Çapa yapma, yabancı otları temizleme, tohum ekme ya da fide dikme işleri...
Başka şeyler de yapılıyor tabii! Riva deresi kenarında piknik, horoz sesi ve doğayı dinleme, ata binme, salıncakta sallanma ve tabii ki bitki dostları ile hoş sohbetler ...

gece
bunları yap(a)mayanlara acımayla karışık üzülen forum insanı!

Eski 06-05-2009, 12:29   #58
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 14-04-2009
Sayın Gece; yerfıstığı demişsiniz; papağanımın yeminin içinde bolca bulunuyor. İşlenmemiş durumda yani kavrulmamış, tuzsuz bir şekilde. Eğer bahsettiğiniz buysa ve arzu ederseniz ben gönderebilirim.

Birazda maydanoz, dereotu, fesleğen,cherry domates ve kişniş tohumlarım var. Ben yalnızca balkonumda dikebildiğim için paketlerde bayağı arttı.

İlerleyen zamanlarda annemi kandırabilirsem ben de arasıra gelmek, sizlerle tanışmak için can atıyorum.

cigdemdogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-05-2009, 20:21   #59
Moderatör

Güler's Avatar

Biz geçen hafta Hobi Bahçesine gittik.
Hava da çok güzeldi. Arkadaşımız gece'nin evvelce bellediği toprağın bir kısmını güzelce çapaladık, tırmıkladık ve ekilecek hale getirerek, fesleğen ve dereotu ektik.
Yemeğimizi, kuş sesleri eşliğinde yedik. Mutluluk içinde ayrıldık.
Resimleri Ferda çekmişti, harhelde yükler.

Bugün yine bahçeyi ziyaet ettik.
Sayın malina, Ferda, zenfree ve ben.
Önce yemeğimizi yedik, daha sonra kolları sıvadık.
Güzel bir çalışma oldu. Yine bellenmiş toprağın bir kısmını ekilecek hale getirdik. Çapaladık, ufaladık ve tırmıkladık.
Daha sonra Soğan sarmısak ektik.
Şimdi bahçemizde ekili olarak: soğan, sarmısak, dereotu, fesleğen, lavanta ve hemoracallislerimiz var.
Geçen seneden kalan nanelerimiz, kekiklerimiz, enginar ve çok güzel çileklerimiz de mevcut. Çileklerin hepsi çiçekte o kadar güzeller ki.

Hobi Bahçesine giderken yoldaki seraya uğramadan edemedik tabî.

Name:  P5060685 (600 x 450).jpg
Views: 1508
Size:  47.5 KB

Eski 06-05-2009, 20:26   #60
Moderatör

Güler's Avatar

Çapa işi arkadaşımız zenfree'ye zor gelince, toprağı eliyle ufalamayı tercih etti.

Name:  P5060689 (600 x 450).jpg
Views: 1002
Size:  54.0 KB

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:29.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024