agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Ağaçlar Hakkında Genel Konuşmalar (http://www.agaclar.net/forum/agaclar-hakkinda-genel-konusmalar/)
-   -   Ağaçlar hakkında bilgilenme (http://www.agaclar.net/forum/agaclar-hakkinda-genel-konusmalar/36771.htm)

Salix1 15-03-2015 05:43

Ağaçlar hakkında bilgilenme

Merhaba,
Ağaçlar hakkında pek bilgim hatta hiç bilgim yok. Nereden başlamalıyım, ne yapmalıyım? Önerilerinizi ve tavsiyelerinizi dört gözle bekliyorum. Lütfen yardımcı olun. Şu dünyada ağaçlardan daha fazla sevdiğim bişey yok ve hiç bi bilgim olmaması beni üzüyor. Şimdiden teşekkürler ağaclar.net ailesi

Nuri Murvet 15-03-2015 20:26

1 Eklenti(ler)
Sayın Necati Güvenç Mamıkoğlu'nun Türkiye'nin Ağaçları ve Çalıları Tanıma ve bilgilenme açısından harika bir eserdir.

Eklenti 541101

Salix1 16-03-2015 23:24

Değerli tavsiyeniz için teşekkür ederim. Bununla birlikte daha fazla bilgilenmek için neler yapmalıyım peki? Ne tür gezilere katılmalıyım?

ial_biyoloji 07-05-2015 17:46

merhaba !
şuanda okulumuzda biyoloji kulübü olarak bir çalışma yapmaktayız...okulumuzdaki ağaç ve çalıların tür ve isimlerini bulmaya çalışıyoruz..Fakat bazı durumlarda gerçekten zorlanıyoruz ..bize bu konuda yardım etmek isterseniz iletişime geçerseniz seviniriz

İzmir Atatürk Lisesi Biyoloji Kulübü

malina 08-05-2015 15:02

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ial_biyoloji (Mesaj 1376655)
merhaba !
şuanda okulumuzda biyoloji kulübü olarak bir çalışma yapmaktayız...okulumuzdaki ağaç ve çalıların tür ve isimlerini bulmaya çalışıyoruz..Fakat bazı durumlarda gerçekten zorlanıyoruz ..bize bu konuda yardım etmek isterseniz iletişime geçerseniz seviniriz

İzmir Atatürk Lisesi Biyoloji Kulübü

Forumda böyle bir bölümümüz var: Bu Bitkinin Adı nedir?

Siz fotoğrafları foruma yükleyerek sormalısınız.

Bu Ağacın Adı Nedir? (Sormadan önce ilk mesajı okuyun)

idrissak 08-06-2015 13:17

Ağaçlar ve Yaprakları ile tohumlarının birlikte verildiği ve yaprağını veya tohumunu bulduğumuz bir ağacın ne ağacı olduğunu anlayabilecek bir online ağaç fihristi var mıdır?

dilekozdemir 09-06-2015 18:00

Merhabalar
Mahallemizde yol kenarında ağaçlandırma, özellikle çınar istiyoruz. Yol genişliği bunun için gayet uygun. Park ve bahçeler müdürlüğüne gittiğimizde asfalt kenarındaki ağaçların 30 yıl sonrasında çürüme yaptığını ve bunun sağlıklı olmadığını söylediler. Açıklamaları mantıklı geldi, öte yandan yol kenarı ağaç olan pek çok yer de mevcut olduğundan bilgili başka insanlarla da sormak istedik. Acaba ağaç tipine göre değişebilecek bir durum mu bu?

aycansanc 14-06-2015 02:35

Merhaba adim Aycan, yurtdisinda yasiyorum New York. Agaclar hakkinda hic bir bilgim yok maalesef. Buraya yazma amacim ise bir yakinim icin Amerikadan EUCALYPTUS fidani alip ucakla Turkiyeye getirmeyi dusunuyorum. Googleda bu konuda arastirma yaparken sizin sayfaniza ulastim. Konu ile ilgili Forum sayfalarina baktim ama bilgi edinemedim ben de buaraya yazmaya karar verdim konu basligina uygun olmuyacak ama bana yardimci olabilirseniz sevinirim. Sorum Fidan Amerikadan Turkiyeye Ucakla fidan getirmek yasal olarak sorun olabilir mi?Hem Amerika cikisinda hem de Turkiye gumruk girisinde ne yapmam gerekiyor. E mail adresim aycansancak@gmail.com veya buradanda yanitlarsaniz cok sevinirim. Iyi aksamlar

asus 10-09-2015 20:26

4 Eklenti(ler)
Arkadaşlar resimlerini ekleyeceğim ağaçları tanıyan varsa yazar mı ?
Şimdiden Teşekkürler.....

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:24.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024