agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Ağaçlar Hakkında Genel Konuşmalar (http://www.agaclar.net/forum/agaclar-hakkinda-genel-konusmalar/)
-   -   Hangi Ağaç Hangi Ayda Tohum Bırakır (http://www.agaclar.net/forum/agaclar-hakkinda-genel-konusmalar/14692.htm)

Katsuz 30-03-2009 19:24

Hangi Ağaç Hangi Ayda Tohum Bırakır

Arkdaşlar bunu merak ediyorum herkes bildiği kadar

Hangi ağaç hangi ayda tohumu çıkar ve hangi ayda toplanması gerekir ve yine hangi ay diliminde ekilmesi gerekir.

Penelophe 30-03-2009 19:28

Bu bilgiler, ilgili başlıklarda mevcut.:)

Katsuz 30-03-2009 19:40

Hani topluca bir bilgi verirsek onun için demiştim hem benim için hemde buna benzer bir bilgi arayan kişi kolayca ulaşabilsin diye. :D

Sadece su baslıklarda toplarsak

Tum cam cesitleri ile
tum ladin goknar mazı kavak sedir akcaagac cınar
baslıkları altında toplarsak hangi aylarda tohum hasatı yapılır hangi ayda ekim yapılır

Margan 04-05-2009 08:15

Güzel bir başlık. Site içersinde tek bir başlık altında toplanabilecek konular, bu şekilde açılsa, site içersindeki karmaşa, bilgiye ulaşamama ve ulaşmadaki zaman kaybı önlenir sanırım.
Bir başka arkadaş, hangi sebzeler ve tohumlar hangi ayda ekilir diye bir başlık açmıştı. Aynı şekilde toparlayıcı bir başlık idi.
Sevgi ve saygılar

Alonesmaug 04-05-2009 19:28

Bence de çok anlamlı bir başlık ama şöyle bilgili kişiler yazsa bişeyler.

seaa 04-05-2009 20:36

Meşe ağacı palamutlarını ekim sonu kasım ayı içinde dökmeye başlar.Erken dökülen palamutlar boş ve hastalıklı olanlardır. Çamlarda kışın olgunlaşır yazın döker. Benim bildiklerim bu kadar.

olioli 17-08-2009 18:42

kimse yokmu?meşe tohumu hangi ayda dikilmeli

seaa 17-08-2009 18:59

olioli meşe tohumunu döküldükten hemen sonra yani ekim sonu kasım başı ekebilirsin

berduray 17-08-2009 20:16

Orkide ağacı tohumu temmuzda olgunlaşır, ben alır almaz taze taze çimlendirdim.

dafni 26-05-2010 19:14

merhabalar tespih ağacı tohumunu mart ayında ektim mayıs ayında filiz verdi inşallah dikili bir ağacım olur.

Hhatice 26-05-2010 19:15

Ne kadar güzel sevgili dafni Ben de tespih ağacı çok istiyorum .Daha tohumuna ulaşamadım malesef :(

Çok güzel bir sayfa olmuş .Bilmediklerimizi öğreneceğiz .Teşekkür ederim .

dafni 27-05-2010 22:47

Sevgili Hatice burdaki bilgilerden taspih ağacı olduğunu tahmin ediyorum tam da emin değilim ve saksıda ekili ve bahçemde yok.Bizim bu tarafta B.Çekmece Güzelcede ki parkta 5_6 tane bu ağaçtan var kocaman ve çok güzeller mart ayında üzüm salkımı gibi uçlarıda minik sarı misket gibi ve içinde çok sert çekirdeği olan ne denir bilemiycem artık dalcıkmı çiçekmi hep yerlere döküyorlar işte onlardan iki tanesini saksıya ektim filiz verdiler.Birkaç tanesinide vazoya koydum çok uzakta değilsiniz yolunuz bu tarafa düşerse size bu tohumlardan verebilirim.

canercerrah 14-07-2010 22:26

bende antalya kemerde türkiz beldibi otelinin bahçesinde gördüm. ağaca baktım birsürü yere dökülen sarı içi sert çekirdekli meyvesi vardı. hemen 2 litrelik bir pet şişe aldım ve belki 200 tane meyve topladım ve diktim ama temmuz ayındayız ve çok ümitli değilim. birde eskişehir gibi kurak bir memlekette tutarmı bilmiyorum. bakalım hayırlısı...

canercerrah 14-07-2010 22:29

meşe peletlerini nisanda toplayıp diktim. yüzde 60 oranında tuttu. ama meşe çok yavaş büyüyor gibi geldi bana. bu kasım ayında farklı köylerden meşe palamutu toplayıp ağaçlandırma sahasına dikicem inşallah 1000 tane kadar dikebilirim amin..

cemcell61 21-12-2010 16:54

Tüm tohumlar mart ayı veya nisan ayında ekilir.don mevsimi bitince ekim yapılır,yeterli su-güneş ve yabancı hayvanlardan korunmalı.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024