agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Ağaçlar Hakkında Genel Konuşmalar
(https)

Beğeni Düzeni125Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-07-2007, 23:15   #1
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Giriş Tarihi: 20-07-2007
Köyümün mezarlığını yeşillendirmek istiyorum

Arkadaşlar,ben köyümün mezarlığını ağaçlandırmaya ve çalısal bitkiler ile yeşillendirmeye uğraşıyorum.(Köyüm KÜTAHYA/Tavşanlı ÇOBANKÖY'de).Ama kendi bütçem ve zamanım bazen buna kafi gelmiyor.Bunun için sizin de bir dikili ağacınız olsun kampanyası yapmak istiyorum.Yanlış anlaşılma olmaması için para talep etmiyorum.Bu site yöneticilerinin bilgisi dahilinde ve deneyimleri çerçevesinde yapmak istiyorum.Benim ihtiyacım olan ağaç ve süs bitkileri şeklindeki(lüx türüm,şimşir akasya,ardıç,mazı )tipi çalısal bitkiler.Mezarlığın su problemini 5 tane köy çesmesini çeşitli yerlere koymak suretiyle çözmeye çalıştım.Su olduğu zaman işin yarısını halletmiş oluyorsun.Geriye ağaç ve çalısal süs bitkileri fidanları kalıyor.Bunlarıda sizlerin yardımıyla aşabilirsem inşaallah ileride bu mekan yeşillendiğinde sizlerle fotoğraflarını ve video izlenimlerini paylaşırız.Olumlu veya olumsuz her konudaki yardım görüşlerini bekliyorum... Saygılarımla. KIYAMET KOPARKEN BİLE AĞAÇ DİKİNİZ. H.ŞERİF

Eklenen Resimler

Düzenleyen hakan7960 : 29-07-2009 saat 00:13 Neden: İMLA HATALARI
hakan7960 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2007, 00:40   #2
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2006
Galeri: 137
Cengiz Bey, Hoş geldiniz. Umarım bu yazımı okursunuz.
Bakınız daha önce açtığınız, "Kütahyali" başlığında size bir cevap verilmiş. Lütfen, önce onu bir okuyun. Sonra her sayfada karşımıza çıkan, "Lütfen cevaplamadan önce okuyun" diye başlayan site duyurusunu bir okuyun. Daha sonra Forum Kullanım Kılavuzu 'nu bir inceleyin.

Çalışmanıza yardım edebilmemiz için de önce yaptıklarınız ve yapmak istedikleriniz konusunda biraz daha ayrıntı veriniz.

Aslında mezarlıkları ağaçlandırmak oldukça kolaydır. Mezar yaptırmak adına eğer taş veya mermerle doldurulmamışsa daha da kolaydır. Kazılan mezarlar, ağaçların köklenmesi için oldukça uygun yerlerdir. Her yıl kazılan yeni mezarların üstüne sonbaharda ikişer tane palamut koysanız bir süre sonra bir meşeliğe dönüşebilir.

Çalı türü bitkiler, mezarlıkta daha sonra yapılacak faaliyetler için (ziyaret ya da defin) engel veya sorun olabilir. Dolayısı ile çalıları sadece gerekiyorsa çit takviyesi için kullanıp, mezarlığa boylu ağaç dikmeniz daha uygun olabilir.

Mezarlıklarını ağaçlandırıp, buradan gelir elde eden, elde edilen geliri de mezarlığın bakımı için harcayan bir kent biliyorum. Bu kentte mezarlığı bir mahlep bahçesine çevirmişlerdi.

Kolay gelsin diyorum.

Düzenleyen Yücel Özlem : 30-07-2007 saat 12:58 Neden: Yazım hatası
Yücel Özlem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2007, 14:06   #3
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

bir dikili ağacın olsun

Sayın YÜCEL bey,dün bırakmış olduğum gönlüm de bir uhde olan ve ölmeden önce de görmek istediğim köyümün mezarlığını yeşillendirme projesi yardım duyurusuna göstermiş olduğunuz alaka beni sevindirdi.

Ben mezarlığın yeşillendirme yani ağaçlandırma sevdasına 3 sene önce düştüm.İlk sene su hattını döşeyerek 4 adet köy çeşmesini mezarlığın farklı köşelerine yerleştirdim.Bunda ki amacım hem ağaçların iyi yetişmesi ve köklenmesi için alt yapı sağlamak hem de gelen ziyaretçilerin abdest almasını sağlamaktı.Daha sonra mezarlık toprağının analizini yaptırdım.Ama gelen rapor pek olumlu değil.Çünkü toprak çok kireçli ve TINLI cinsinden verimsiz bir toprak.Ama bu beni yıldırmadı gübre seçeneği ile bu konuyu aşabilirim.Ben her sene çam,ardıç,akasya,mazı,sarmaşık taflan vb.ağaç ve çalısal bitkileri diktim.

****** ağaçları mezarların başına çalısal bitkileri de duvar kenarlarına veya mezarların sınır uçlarına.3 sene için de kendi imkanlarım ile 500'e yakın ağaç diktim.Belki aklınıza sana hiç mi yardım eden yok? bunları tek başına mı yaptın?diye soracaksınız ama evet tek başıma ve yaşlı bir annemin yardımıyla başarmaya uğraştım. olsun hiç kimseye kırgın değilim.Benim amacım yeşilliklerle dolu bir yer bırakmak.Bu arada çalı palamutunu denedim.TEMA'nın meşe palamutlarından ektim hemen hemen hiç filizlenmediler.Çalısal bitkiler demekle süs çalısal bitkileri kast ediyorum. İlginize ve bilgilerinize teşekkür ederim.SAYGILARIMLA...

Eski 26-07-2007, 16:03   #4
Yeni Üye

arifkaptan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-06-2007
Sayın Hakan,
Çabanızda başarılar diler, uğraşınız için sizi tebrik ederim.

arifkaptan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2007, 22:40   #5
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

teşekkür

sayın Arif kaptan,benim gönlümde bir uhde olan köy mezarlığını ağaçlandırma projesini desteklediğiniz ve kayda değer bulduğunuz için teşekkür eder hayatta başarılar dilerim.

Eski 27-07-2007, 21:02   #6
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hakan7960 Mesajı Göster
... köyümün mezarlığını yeşillendirme projesi yardım duyurusuna göstermiş olduğunuz alaka beni sevindirdi...
Cengiz Bey burada birbirimize, yardım etmek için varız. Hatta doğru ve disiplinli hareket ederek bilgi birikimimizden gelecek kuşakların da yararlanabileceğini düşünüyoruz. Bu sebeple bazı kurallar konulmuş. Bunlara uymaya çalışıyoruz.

Alıntı:
...İlk sene su hattını döşeyerek 4 adet köy çeşmesini mezarlığın farklı köşelerine yerleştirdim.
Su meselesini çözmüş olmanız güzel. Bence de işin önemli bir kısmını halletmişsiniz.

Şimdi size bazı sorular soracağım. Mezarlığınız, ya da ağaçlandıracağınız yer ne kadar (alan ölçüsü olarak)? Hayvanlardan korunuyor mu? Kütahyanın neresinde? Köyde, halen kaç kişi yaşıyor?

Alıntı:
Bu arada çalı palamutunu denedim.TEMA'nın meşe palamutlarından ektim hemen hemen hiç filizlenmediler...
Diktiğiniz palamutlarda bir sorun olabilir mi?

Umarım sizi sıkmamışımdır. Selam ve Sevgiler.

Düzenleyen Yücel Özlem : 30-07-2007 saat 12:55 Neden: Yazım hatası
Eski 29-07-2007, 00:42   #7
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Seninde Bir Dikili Ağacin Olsun

Sayın YÜCEL bey,elbetteki insanlar bilgi birikimlerini birbirleriyle paylaşmasını ve bu bilgileri başkalarına aktarmalarını bir borç bilmelidir.Beni kesinlikle sıkmıyorsunuz aksine benim gönlümdeki,hayallerime ortak olduğunuz için mutlu oluyorum.Mezarlık 10 dekar (10.000 metre kare)Kütahya ili tavşanlı ilçesine bağlı Çobanköy'de.İnşaallah fotoğraflarını siteye koyduğumda göreceksiniz çok kıraç ve ağaç yok.Mezarlık etrafı beton taş duvar ile çevrili koruması iyi ama köylülerde ağaçlandırma heyacanı ve sevgisi yok.Ama bunu dert etmiyorum kendi çabamla ne yapabilirsem ve dışarıdan kişileri bu işin içine çekebilirsem başarılı olacağıma inanıyorum.Üç senedir uğraşıyorum ama menfi veya müsbet bir tepki almadım.Onun için tek başıma da olsam bu savaşı kazanmaya uğraşıyorum.TEMA'nın palamutlarında bir sorun yok filizlendiler ama büyümeden kurudular.Herşey için teşekkür ederim kalın sağlıcakla...

Eski 30-07-2007, 13:17   #8
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hakan7960 Mesajı Göster
...Onun için tek başıma da olsam bu savaşı kazanmaya uğraşıyorum...

...TEMA'nın palamutlarında bir sorun yok filizlendiler ama büyümeden kurudular...
Cengiz Bey savaşınızı kazanacağınıza inanıyorum. Artık, tek başınza olmadığınızı da düşünüyorum. Ağaçlar.net koskocaman bir aile. Siz de bu ailenin bir üyesisiniz.

Palamutları ekmeden önce yer hazırlığı yapılmış mıydı? Hangi mevsimde ekim yaptınız?

Eski 30-07-2007, 22:23   #9
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yücel özlem Mesajı Göster
Cengiz Bey savaşınızı kazanacağınıza inanıyorum. Artık, tek başınza olmadığınızı da düşünüyorum. Ağaçlar.net koskocaman bir aile. Siz de bu ailenin bir üyesisiniz.

Palamutları ekmeden önce yer hazırlığı yapılmış mıydı? Hangi mevsimde ekim yaptınız?
Sayın yücel bey,herşey için teşekkür ederim.Bilmem inanırmısınız bu siteye üye olmadan önce hep tek başıma savaştım ve düşüncelerimi,projelerimi,yapmak istediğim şeyleri dinleyecek bir yaşlı annemden başka kimseyi bulamadım.Ama bakıyorum ki Ağaçlar net. ailesin de herkes yardımcı olmak istiyor hiç birşey yapamasa da bir başarı diliyor.Hani halk arasın da bir laf vardır' el yardımı yapmazsan yapma ama dil yardımı yap' diye.Ben diyorum ki şu saatten sonra ALLAH'ın yardımı ile ben bu işi başarırım.Sizlerin de engin bilgi ve arkadaşlığı olduğu sürece olacaktır bu iş. Palamutlara yer hazırlığı yapmadım.İlkbaharda ektim.Yalnız ben çalısal bitki demekle süs çalısal bitkilerden ekmek istiyorum.Çevreye hoş güzel bir görünüm vermesi açısından.

Eski 30-07-2007, 23:10   #10
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Galeri: 373
Hakan bey, merhabalar.
Duvar kenarlarına da sarılıcı ve yer örtücülerden dikebilirsiniz bence.
Şu arsız olanlardan.
Şimdiye kadar yaptığınız çalışmaların ve ağaçlandırılacak alanın genel bir fotoğrafını koysanız.

gulcingiller beğendi.
Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-07-2007, 23:29   #11
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Hakan bey. ekim ya da dikim yapmadan önce; ekeceğimiz tohumun, dikeceğimiz fiidanın yaşayabilmesi için asgari şartları hazırlamalıyız. Bunu yapmaz isek sonuç hüsran olur. İyi bir sonuç almak istiyorsak iyi bir hazırlık yapmamız gerekir.

İyi bir hazırlığın ilk şartı ise doğru bilgiye sahip olmaktır. Hazırlık için harcanan zaman, emek ve masraf sonradan bize kazandıracakları düşünülünce, asla israf değildir. Gerekli hazırlıkyapılmadan boşa harcanan zaman, emek ve kaynak kesinlikle israftır.

Tohumdan ağaç üretmeyi düşünüyorsak, Tohumları sonbaharda toprakla buluştumalıyız. Sonbahar yağmurları ile ıslanıp açılan tohumlar kış boyu don olan günler dışında ve baharda köklenmeyi sürdürebilecektir. Böylece baharda güçlü filizlere sahip olacaktır.

Eski 01-08-2007, 12:18   #12
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

merhaba

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Penelophe Mesajı Göster
Hakan bey, merhabalar.
Duvar kenarlarına da sarılıcı ve yer örtücülerden dikebilirsiniz bence.
Şu arsız olanlardan.
Şimdiye kadar yaptığınız çalışmaların ve ağaçlandırılacak alanın genel bir fotoğrafını koysanız.
Sayın PENELOPHE merhabalar ,
Gölümde bir ude olan köyümün mezarlığını ağaçlandırma ve yeşillendirme projesine göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederim.İnşaallah sizlerinde yardımıyla bu iş daha kolay olacak.En kısa zaman da yaptıklarımın ve kıraç alanın fotoğraflarını çekip koyacağım.İşte o zaman çölde ki bir vaha gibi bir serap gibi oluyor inanın.Herşey için teşekkürler.

Eski 01-08-2007, 12:25   #13
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Alıntı:
Hakan bey. ekim ya da dikim yapmadan önce; ekeceğimiz tohumun, dikeceğimiz fiidanın yaşayabilmesi için asgari şartları hazırlamalıyız. Bunu yapmaz isek sonuç hüsran olur. İyi bir sonuç almak istiyorsak iyi bir hazırlık yapmamız gerekir.

İyi bir hazırlığın ilk şartı ise doğru bilgiye sahip olmaktır. Hazırlık için harcanan zaman, emek ve masraf sonradan bize kazandıracakları düşünülünce, asla israf değildir. Gerekli hazırlıkyapılmadan boşa harcanan zaman, emek ve kaynak kesinlikle israftır.

Tohumdan ağaç üretmeyi düşünüyorsak, Tohumları sonbaharda toprakla buluştumalıyız. Sonbahar yağmurları ile ıslanıp açılan tohumlar kış boyu don olan günler dışında ve baharda köklenmeyi sürdürebilecektir. Böylece baharda güçlü filizlere sahip olacaktır.
Sayın yücel bey,görüşlerinize kesinlikle katılıyorum.Bu konulara dikkat edeceğim.Selamlar

Eski 01-08-2007, 23:56   #14
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Hakan bey size kolaylıklar diliyorum.

Eski 02-08-2007, 18:42   #15
Ağaç Dostu

sezinci's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2004
Galeri: 28
Arkadaşlar olaya müdahil olmuş durumdayım. Cengiz Bey'e bu konuda yapabileceğim her yardımı yapacağım.
Sağolsun Cengiz Bey dün uğradı. Tanışmış olduk. Mezarlıkla ilgili beraber çalışacağız.
Zaten şimdiye kadar yapacağının çoğunu yapmış. Bana da küçük bazı görevler düşüyor. Ben de o görevlerimi yerine getireceğim.

sezinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2007, 01:12   #16
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Sevgili Yılmaz, çok çok teşekkürler. Bu kaçınılmaz sonu biliyordum. Ancak şu yangın meselesi benim hep kafamı karıştırmıştır. Senin de çok yorulduğunu bildiğim için Cengiz Bey'i yönlendirmeyi uygun bulmadım. Siz nasıl olsa buluşacaktınız.

Sevgili Cengiz Bey, bakınız el yardımı da ulaştı..)

Kolay gelsin!

Selamlar. Sevgiler.

Eski 03-08-2007, 02:26   #17
Ağaçsever

ekip2004's Avatar

Giriş Tarihi: 25-07-2007
Merhaba,Bu duyarlı arkadaşa ben de katkıda bulunmak istiyorum.Dikim yapmayı düşündüğü alan kireçli kıraç toprağa sahip,bu alanda toprak amenajmanı için kullanabileceği jips+NPK içeren 50 kg.lık çuvallardaki üründen ,yine %60 lık pellet hümik vefülvik asit içeren ürünlerden ücretsiz göndermek istiyorum.tavşanlıda kargo şubesinden ismi geçen arkadaşa gönderirsem alabilir mi?Sanırım dikim konusunda teknik yardımı üslenen arkadaşlar var bu ürünlerin kullanımı konusunda bilgi sahibidirler.Herkese kolay gelsin

ekip2004 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2007, 22:45   #18
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ekip2004 Mesajı Göster
Merhaba,Bu duyarlı arkadaşa ben de katkıda bulunmak istiyorum.Dikim yapmayı düşündüğü alan kireçli kıraç toprağa sahip,bu alanda toprak amenajmanı için kullanabileceği jips+NPK içeren 50 kg.lık çuvallardaki üründen ,yine %60 lık pellet hümik vefülvik asit içeren ürünlerden ücretsiz göndermek istiyorum.tavşanlıda kargo şubesinden ismi geçen arkadaşa gönderirsem alabilir mi?Sanırım dikim konusunda teknik yardımı üslenen arkadaşlar var bu ürünlerin kullanımı konusunda bilgi sahibidirler.Herkese kolay gelsin
Sayın ekip 2004,öncelikle size çok teşekkür ederim.Benim gönlümde uhde olan ÇOBANKÖY'ümün mezarlığını ağaçlandırma ve yeşillendirme konusunda bana yapacak olduğunuz ilk destek için sevgi ve saygılarımı sunuyorum.Toprak iyileştirmesi ve destek için göndermek istediğiniz ürünleri seve seve kullanarak bu alanda ki gelişmeleri sizlerle paylaşacağım.aşağıda ki isim ve adresime kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz. cengiz hava TOKİ sitesi C/2 blok kat:5 no:21 TAVŞANLI/KÜTAHYA TEL:0274 6153237 GSM:05357700716
Herşey için teşekkürler.....

Eski 04-08-2007, 09:27   #19
Ağaç Dostu

Derya Özen's Avatar

Giriş Tarihi: 18-11-2006
Galeri: 158
Çok güzel bir dayanışma. Herkesi yürekten kutlarım. Keşke buna benzer şeyler Türkiyenin her tarafında olsa...

gulcingiller beğendi.
Derya Özen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-08-2007, 11:47   #20
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Cengiz Bey, tebrikler. Bakınız bir el yardımı daha uzanıyor. Kararlılığınız sonuç verecek.

Sayın Ekip2004 teşekkür ediyoruz.

Sevgili Derya, gerçekten örnek olmalı.

Eski 04-08-2007, 15:32   #21
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Derya Özen Mesajı Göster
Çok güzel bir dayanışma. Herkesi yürekten kutlarım. Keşke buna benzer şeyler Türkiyenin her tarafında olsa...
Sayın Derya ÖZEN hepinize ağaçlar net. ailesine çok teşekkür ediyorum.Ben bu gönlümde ki ÇOBANKÖY'ümün mezarlığını ağaçlandırma ve yeşillendirme projesin de gerçekten çok zorluklar çektim.Beni hiç anlıyan olmadı.Hep yalnız ve yabancı kaldım.Ama ALLAH'a şükürler olsun ki beni anlıyan sahip çıkan ağaçlar net'in güzide insanları ile tanıştım.Hepinize sonsuz teşekkürler sağolun varolun.Herşey gönlünüzce olsun.

Eski 04-08-2007, 15:37   #22
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Birşeye Inanmak Onu Başarmaktir

Alıntı:
Cengiz Bey, tebrikler. Bakınız bir el yardımı daha uzanıyor. Kararlılığınız sonuç verecek.

Sayın Ekip2004 teşekkür ediyoruz.

Sevgili Derya, gerçekten örnek olmalı.
sAYIN yÜCEL özlem,çok teşekkür ederim.Beni bin defa daha bu projeye bağladınız.İnşaallah bu savaşı hep beraber ağaçlar net.ailesi olarak başaracağız.Hepinize sonsuz teşekkürler...

Eski 04-08-2007, 16:25   #23
Ağaç Dostu

Sebahattin Sargın's Avatar

Giriş Tarihi: 16-12-2006
Galeri: 345
Hakan Bey tebrik ederim sizi, köyünüz için böyle bir çalışmada bulunmanız çok güzel. Keşke bütün insanlarımız sizin kadar duyarlı olsa...

Sebahattin Sargın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-08-2007, 00:33   #24
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Bir Yeşillik Bin Kıraçlığa Bedeldir.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sebahattin Sargın Mesajı Göster
Hakan Bey tebrik ederim sizi, köyünüz için böyle bir çalışmada bulunmanız çok güzel. Keşke bütün insanlarımız sizin kadar duyarlı olsa...
Sayın sebahattin sargın,gönlüm de bir uhde olan ÇOBANKÖY'ümün mezarlığını ağaçlandırma ve yeşillendirme projesi kapsamın da çok uğraş ve savaş verdim.Hep yalnız kaldım.Ama ALLAH'a şükürler olsun ki Ağaçlar net.ailesiyle tanıştım.Sizlerin deneyimi ve sıcak arkadaşlığıyla ben bu sevdaya daha çok bağlandım.Bu çalışmam benim değil tüm ağaçlar net.ailesinin başarısı olacaktır. HERŞEY İÇİN TEŞEKKÜRLER.

Eski 06-08-2007, 09:19   #25
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-12-2006
Sn Cengiz bey, Sevgili Yücel Özlem ve Derya Özen'i şahsi olarak tanımasam da benim bildiğim kadarı ile sizin gibi bir işe el atmış ve bunun için her türlü fedakarlığı göstermiş insanlardır. Sizin ne kadar ulvi bir duygu ve düşünce ile bu işe kalkıştığınızı hissediyorlar. Ben de sizi yürekten kutlarım.
Eğer haftasonuna denk gelecek şekilde toplu halde bir ağaçlandırma çalışması yapacak olursanız ben de buna iştirak etmek isterim. Saygılarımla.

sukranayalp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2007, 13:51   #26
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sukranayalp Mesajı Göster
Sn Cengiz bey, Sevgili Yücel Özlem ve Derya Özen'i şahsi olarak tanımasam da benim bildiğim kadarı ile sizin gibi bir işe el atmış ve bunun için her türlü fedakarlığı göstermiş insanlardır. Sizin ne kadar ulvi bir duygu ve düşünce ile bu işe kalkıştığınızı hissediyorlar. Ben de sizi yürekten kutlarım.
Eğer haftasonuna denk gelecek şekilde toplu halde bir ağaçlandırma çalışması yapacak olursanız ben de buna iştirak etmek isterim. Saygılarımla.
Sayın şükranayalp, "KUL ŞIKIŞMAYINCA HIZIR YETİŞMEZ'' derler ya.Ben işte o örneğim.Ben bu ağaçlandırma sevdasına düşeli (ÇOBANKÖY'ÜMÜN MEZARLIĞINI AĞAÇLANDIRMA )3 sene oldu.AĞAÇLAR NET.Ailesiyle tanışmam benim için bir mucize.Düşünebiliyormusunuz türkiyenin her tarafından tanımadıkları bir yere tanımadıkları kişilere yardım etmek,bilgilerini paylaşmak,ağaç sevgisiyle yoğrulmuş kişilerle yardımlaşmak için can atıyorlar.Ben bu ilgi ve yardımlaşmayı kendi köyümden bile görmedim.Bu mucize değil de sizce nedir ALLAHaşkına?.
Ben tüm ağaçlar net ailesine,Sayın YILMAZ beye,Sayın YÜCEL ÖZLEM'e,Sayın DERYA ÖZEN'e,siz ŞÜKRANAYALP'e Sayın EKİP2004'e,Sayın Sebahattin sargın'a ve burada adını sayamadığım tüm can dostlarıma çok teşekkürler ediyorum.İnşaallah ileride toplu olarak bir ağaç dikme çalışması olduğun da sizleri de misafir etmekten mutluluk duyacağımı bilmenizi isterim.Size tekrar tekrar teşekkür eder yaşamınızda mutluluklar dilerim.Saygılarımla...

Eski 09-08-2007, 14:11   #27
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

çobanköy Mezarlığı Ağaçlandırma çalışmaları Fotoğrafları

Arkadaşlar KÜTAHYA Tavşanlı ilçesi ÇOBANKÖY'ümde ki mezarlık ağaçlandırması ile ilgili çekmiş olduğum fotoğrafların bir kısmını bura da sergilemek istedim.Ne yapmak istediğimi daha iyi anlamak istersiniz diye.İnşaallah sizlerinde yardımı ile bu işi başaracağız. Cengiz Hava...

Eklenen Resimler

Eski 09-08-2007, 14:23   #28
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

çobanköy Mezarliği Fotoğraflari 2

Arkadaşlar fotoğraflar tek konuya sığmadığı için bu konuyu da açmak zorunda kaldım.Kıraç yerleri sizinde görmenizi istedim.Hep beraber bu yerlere el atalım.Yemyeşil bir ortama kavuşturalım.Sizinde bir dikili ağacınız ÇOBANKÖY de olsun. CENGİZ HAVA...

Eklenen Resimler

Eski 10-08-2007, 11:29   #29
Ağaç Dostu

Derya Özen's Avatar

Giriş Tarihi: 18-11-2006
Galeri: 158
Gerçekten güzel bir çalışma olmuş. Suyu depolamanızda başka bir güzellik. Umarım bu çalışmanızı, başta köylüleriniz ve ağaç sever tüm insanlar görür ve size destek olur. Hedefinizde hiç durmadan yürümeniz dileğiyle...

Derya Özen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-08-2007, 14:07   #30
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Derya Özen Mesajı Göster
Gerçekten güzel bir çalışma olmuş. Suyu depolamanızda başka bir güzellik. Umarım bu çalışmanızı, başta köylüleriniz ve ağaç sever tüm insanlar görür ve size destek olur. Hedefinizde hiç durmadan yürümeniz dileğiyle...
Sayın DERYA ÖZEN,daha güzel şeyler yapmak istiyorum.Ama maalesef tek başıma yetişemiyorum.Köylülerim hergün görüyorlar ama daha ağaç sevgisini herhalde yerleştiremedim gönüllerine.Ama olsun ağaçlar net.gibi bir ailem olduktan sonra gam yemem.İnşaallah bu savaşı kazanacağız hep beraber.
saygılarımla...

mutlu_inan beğendi.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:47.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024