agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Ağaçlar Hakkında Genel Konuşmalar
(https)

Beğeni Düzeni125Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-04-2011, 13:37   #241
Ağaç Dostu

Yakup Ünal's Avatar

Giriş Tarihi: 07-04-2011
Bütün yazıları dikkatlice okudum. Sayın hakan7960 Allah her daim yar ve yardımcın olsun, gerçekleştirmiş olduğun bu çalşmalar için sizi tebrik ederim.

Yakup Ünal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2011, 17:45   #242
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Giriş Tarihi: 20-07-2007
Sayın Yakup ÜNAL,yaptığım çalışmaları okuyupta yanıt yazma nezaketi göstermeniz inanın beni çok mutlu etti.Acizane olarak köyüme küçükte olsa bir hediye,bir unutulmaz çalışma ve toplum yararına bir eser bırakmak istiyorum.Sizin gibi çalışmalarıma destek olan
arkadaşlar dostlar oldukça kim tutar beni)))
Sağlıklı,mutlu ve esen kalın....

hakan7960 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2011, 12:40   #243
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Herkese merhabalar,2011 mart ve nisan aylarında diktiğim ağaçlardan sonra herhangi bir düzenleme yapamadım şuana kadar.Ama şu sıcak sezonda sadece sulama işine ağırlık veriyorum.Bu senenin yağışlı geçmesi çok iyi oldu yeni dikilen fidanlar bile filiz sürdü.Bu sene 200 tane tüplü çam fidanı diktim.Sadece bir tanesi kurudu hepsi yemyeşil maşaaalah.O bir tane kuruyanda nazarlık olsun).Herkese selamlar.

mrduran ve arapsabunu beğendi.
Eski 16-08-2011, 17:06   #244
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Mezarlık çalışmalarımdan görüntüler

Herkese merhaba,geçen hafta mezarlık ziyaretimde çalışmalarımla ilgili
fotolar çektim sizlerle paylaşmak istedim.Selamlar...

Eklenen Resimler

Eski 21-11-2011, 13:22   #245
Ağaç Dostu

Alonesmaug's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2009
Hakan bey çalışmalarınızı takip etmeyi sürdürüyorum.Devlet tel örgü ile çevirdiği yeri ağaçlandırdı mı? Fotoğraflarını görmeyi çok isterim.Kolay gelsin iyi çalışmalar!

Alonesmaug Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2011, 23:27   #246
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Ah be canım kardeşim;

Maşallah sana, ne işler devirdin, ne çabalar gösterdin. Alnından öpülecek nadir insanlardansın.
Muhterem anneniz ve Cemile teyzemize selam/saygı, ellerinden öperim onların.

Her kese yazılarını okutuyorsun diye aşağıdakileri de okutmanı rica ederek yazıyorum.

-Yuf o köyün insanlarına ve insanlıklarına, muktedir olup ta yardım esirgeyenlere. Habersiz ve gücü yetmeyenleri hariç tutuyorum.
-Yuf o köyün muhtarına/köy heyetine ki, herkesi birliktelikte toplama ile görevli olmalarına rağmen öncü olmamakta ayak dirediler. Sonradan ele güne rezil olmama adına gecikerek yaptıkları yardıma.
-Yuf o Milli eğitimcilere ki, eğitimin ne anlam taşıdığını hala anlamamakta direniyorlar, sanıyorlar ki diploma vermek eğitimin sonucu. Aşağıda belirttiklerim hariç.
-Yuf, öldüklerinde gömülecekleri tek mezarlığın köydeki olduğunu düşünemeyenlere(çiyan/kırkayaklar onlar için var zaten, beklemede onları, makûs sonlarında)
-Yuf, çelme takmak için didinip/kendini parçalayanlara
-Yuf, sayende kıymetlenen mezarlık ve orman çevresinde, arazi almak için her türlü dalave çevirip, kırk takla atacaklara. O köyün onlara verdikleri nimetlere sırt çevirenlere. Yedikleri yere edenlere.

Saygı sana, Sayın Bülbül' e, sevgili öğrenci ve öğretmenlerimize, nice gönlünü veren kişilere, sitemizin gönlü kabaran, her katkıyı canından yapanlara ve isimsiz kalmayı tercih edenlere. ALLAH hepinizden razı olsun inşallah.

Örnek kişiliklerinize saygılarımla lütfen.

Düzenleyen mrduran : 22-11-2011 saat 11:57 Neden: olma/olmama
mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-11-2011, 13:11   #247
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Sayın M DURAN, Yaptığım çalışmalara gösterdiğiniz ilgi ve alaka beni inanın çok mutlu etti.Ben her zaman bu işlere gönül vermiş insanlarla birarada olmayı istemişimdir.
Artık ben insanlarla uğraşmıyorum evet sizinde yazdığınız gibi ilk zamanlar çok kafama takıyordum ve eleştiriyordum ama şimdi artık o evreleri geçtim.Boş cahil insanlarla uğraşmak yerine verdiğim emeği inkar etmeyen ağaçlar ve doğo ile uğraşıyorum.ALLAH böyle kişilere akıl fikir versinde hatadan çabucak dönsünler.En sevdiğim şehir olan izmirden böyle sevgi ve sıcak dolusu görüşleriniz için çok teşekkür ediyorum.Hergününüzün sevgi,saygı ve sağlıklı geçmesi dileğiyle.Saygılar bizden efendim.

Eski 23-11-2011, 13:18   #248
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Evet sayın Alonesmaug buralara köklü çam fidesi ekti ama tutma oranları çok düşük.Ben 3/4 sene önce denemiştim olmadı.Seneye tekrar deneme yapacakmış.Fotolarını çekince sizlerle paylaşırım.Selamlar...

Eski 23-11-2011, 14:38   #249
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

Giriş Tarihi: 17-08-2008
Sizi çok tebrik ediyorum. Yaptığımız çalışma gerçekten çok kutsal bir görev. 4 senedir hep hayalini kurduğum kapsamlı bakanlık dikimi çok yakında burdaki orman alanında başlayacak, kardeş projelerimin de aynı başarılı sonuçlara ulaşacağından hiç şüphem yok. Saygılarımla Nezih.

seaa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2011, 21:22   #250
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Teşekkür ederim sayın seaa,tüm bu çalışmalar keşke hep böyle güzel olsa.3 gün önce köyümüz ve toprakları için çok kötü bir haber aldık.İlçemiz Tavşanlı belediyesi önderliğinde köyümüz sınırları içerisinde daha önce kömürü alınmış maden sahasına sanayi atıklarını yakmak suretiyle yok etmek yakılamayanları ise düzenli bir şekilde toprağa gömmek suretiyle bertaraf tesisi kurulmak isteniyor.Kısacası bir zehir fabrikası.1 aralıkta İTÜ den bilgilendirme toplantısı yapıldı.Tüm çobanköy ve çevre köylüler 1000 kişi bu toplantıda olayı protesto ettik.Böyle bir fabrikanın kurulamayacağını çünkü ilgili kanun gereği buraların su havzası,tarım arazisi,ormanlık alan yabani kuşların göç yolu olduğu,köyün sığırlarının otlak yeri ve dinlenme yeri olduğu konusunda hararetli konuşmalar oldu.Konu ulusal basında haber olarakta çıktı.Şimdi bu konuda ne yapılabilir ne yapmamız konusunda çalışmalar yapmaya ve lobi oluşturmaya çalışıyoruz.Herhalde en son kararı bölge idare mahkemesi söyleyecek.Bu konuda daha neler yapabiliriz tüm arkadaşlardan yardım bekliyorum.Lütfen yardımcı olun.Bu zehir atık tesisini engelleyelim.Selamlar.

Eski 03-12-2011, 21:38   #251
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-04-2010
Uygun bir başlıkta konu açıp, son yazdığınız mesajı oraya taşımanızı tavsiye ederim (Gerekirse Sayın Malina'dan yardım isteyin bu konuda). Bu başlık altında dikkat çekmeyip kaybolup gidebilir...

elek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2011, 12:57   #252
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Merhaba efendim,

Söylendiği gibi toplumsal ortak davranış, ama sıradan davranış, alttan gelen, siyasi polemiklerden uzak, her fikirdeki kişileri de ikna ve ortak davranmaya davet çabaları veya Sayın Cumhurbaşkanı' mıza müracaât haklarımızı kullanmak gerek.

Aksi halde;

Kendinize 9. ncudan sonra ayrıca, 10. ncu bir köy bulmanız gerekebilir.

Saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-12-2011, 21:08   #253
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Arkadaşlar köyümüze kurulmak istenen kimyasal atık tesisine karşı yaptıklarımız ve yapmak istediklerimiz ile ilgiyi konuyu Tavşanlı zehirlenmek istemiyor açtım.Sizlerin bu konu hakkında ki bilgi ve görüşlerinizi bekliyorum.

Eski 21-03-2012, 13:13   #254
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Herkese merhaba,kışın çetin geçmesi ve köyümüze kurulmak istenen kimyasal ve endüstiriyel atık yakma ve depolama tesisi çalışmalarını engelleme ve halkı bilgilendirme toplantıları nedeniyle forumdan biraz uzak kaldım kusuruma bakmayın.
bu sene dikim çalışmalarına başlamak üzereyim.10 gün önce Eskişehir orman fidanlık müdürlüğüne telefon ettim sedir tüplü fidan satışlarını sormak için oradaki görevli bana gülerek:Tavşanlı da kış,kar yok mu?Burası donuyor henüz satış yapamıyoruz dedi.Ben de önümüzdeki hafta içinde gidip taksi ne kadar alırsa(Tahmini 120-130 adet) getirmeyi düşünüyorum.
Bizim köyde hala kar var tam olarak erimedi ama havalar bundan sonra sıcak geçerse bir hafta içinde inşaallah dikimlere başlarız.Sizlerle dikim fotolarını paylaşırım.Herkese mutlu sağlıklı ve başarılı günler dileğiyle...

smnunal, mrduran ve YeniBON beğendi.
Eski 16-04-2012, 13:07   #255
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

2012 yılı ağaç dikim çalışmaları

Arkadaşlar herkese merhaba,nihayet 2012 yılı baharına ve dolayısıyla ağaç dikim zamanına kavuştuk.Her sene periyodik olarak yaptığım ağaç dikme işlemini bu senede şükürler olsun ki yapabildim.Eskişehir orman fidanlığından 130 adet 1 yaşında sedir tüplü çam ile 10 adet akasya fidanı getirdim.Ertesi günde köyden komşuların yardımı ile beraber dikme fırsatımız oldu.
Hemen hemen mezarlığı doldurma aşamasına geldim.Bir veya iki sene sonrasında diğer yan tarafta olan küçük mezarlığa geçeceğim.ALLAH'a şükürler olsun ki bu zamanlarıda görmek nasip oldu.Fotoları sizlerle paylaşıp mutluluğuda sizlere armağan etmek istedim.Ağaçlarım büyüdükçe geliştikçe mutluluğum kat kat artıyor.Herkese tüm arkadaşlara sağlıklı,mutlu ve başarılı günler dileğiyle...

Eklenen Resimler

Eski 16-04-2012, 16:41   #256
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
Işte gercek analarımız
ana-dolu insanımız
her seye her derde katlanan yürekli merhametli ve kurtulmuş insanlarımız...
Ne mutlu size....
Bu dünyada öte dünyada yerınız hazır.....
Yüce dinimizin direk emir buyurdugu fidan ekmenizi yürekten tebrık edıyorum....
Yıllar sonra mutlulukla bu alanı yemyesıl göreceksınız...
Saygılar

pria, mrduran ve arapsabunu beğendi.
Safranlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2012, 11:43   #257
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Teşekkür ederiz sayın Safranlı iyi temenni,dilek ve dualarınız için.Şükürler olsun ki artık köyümde ağaçlandırmaya ve yeşillendirmeye ilgi artmaya başladı.Gerçi 7/8 sene gibi bir zamanda yavaş yavaş ısındırmaya başladık ama olsun önemli olan zoru başarmaktır.İnşaallah seneler sonra buraları yemyeşil gördüğümüzde çekilen tüm çileleri unutturacaktır.Kalın sağlıcakla...

Düzenleyen hakan7960 : 17-04-2012 saat 11:47 Neden: imla hatası
Eski 19-04-2012, 21:56   #258
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-04-2009
Galeri: 1
Merhaba sayın hakan7960

Yaptığınız iş gönül işi...

Katkıda bulunan herkesin yüreklerine, ellerine sağlık...

Katkıda bulunmak adına, çorbada benimde tuzum olmasını isterseniz, Eskişehir orman fidanlığından tüpte aldığınız fidanların adet fiyatını bana bildirin (100-150 adet) bedelini size hemen göndereyim, yakın olsaydınız dikiminede yardım etmek isterdim.... Saygılarımla...

Nuri Murvet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-04-2012, 22:48   #259
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Çok teşekkür ederim sayın NURİ MURVET.Düşünceleriniz beni çok duygulandırdı.Elbette sizinde çorbada tuzunuz bulunabilir.Bu sizin doğal olarak hakkınız.Bunu benim kabul etmeme gibi bir lüksüm olamaz.Kimin duası ile yardımının kabul olacağını ALLAH bilir.
Bu sene eskişehir ormandan bir yaşında tüplü sedir fidanlarının tanesini2.30 krş tan 130 adetini 299 liraya aldım.Siz ne kadarını karşılarsanız sizin kararınızdır.
Yaptığınız nazik ve ince yardımınız için çok teşekkürler.

Safranlı ve mrduran beğendi.
Eski 23-04-2012, 21:21   #260
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-04-2009
Galeri: 1
Merhaba sayın hakan7960

Siz, bölgenize uygun fidan cinslerini daha iyi bilirsiniz.

Banka veya posta hesap numarasını özelime bildirirseniz, bedelini hesabınıza çıkartayım.

Dikim için yardımcı olamıyorum, hakkınızı helâl edin.

Hayırlı olur İnşallah...

Düzenleyen Nuri Murvet : 30-04-2012 saat 22:07
Nuri Murvet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-05-2012, 23:09   #261
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

çobanköy çevre şenliği

Merhaba arkadaşlar,20 mayıs 2012 pazar günü Çobanköyümüzde çevre şenliği yapma kararı aldık.Bu sene ilkini gerçekleştireceğiz.Amacımız köyün yakınına kurulmak istenen tehlikeli atık yakma tesisinin yapacağı zararlara dikkat çekmek halkı bilgilendirmek.Tüm arkadaşlar davetlidir.

Eklenen Resimler

Eski 17-05-2012, 15:27   #262
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-03-2011
Merhaba, hakan7960.

Çalışmalarınızdan ötürü sizi gönülden tebrik ediyorum.

Konuyu uzun zamandır takip ettiğimden, meraktayım; mezarlık ne durumda?

Konuyla ilgili bol fotoğraf eklerseniz çok memnun olurum.

Teşekkür ederim.

amor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-05-2012, 21:23   #263
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Sayın amor,teşekkür ederim mezarlıkta durum gayet iyi.Bu senede dikimleri yaptık.Fotoğrafları çekip koyarım.Diktiğimiz fidanlar küçük olduğu için pek boy göstermedi henüz.Selamlar.

Eski 26-09-2012, 23:23   #264
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Arkadaşlar herkese merhaba uzun zaman oldu sizlerle görüşmeyeli.Mezarlıkta herşey çok güzel.Ağaçlar boy göstermeye başladı.Onlarla birlikte bende büyüyorum çok mutluyum.Fotoğrafları ileriki zamanlarda sizlerlede paylaşacağım.Bu sene nasip olursa ekim ayında da dikim yapmayı planlıyorum.Selamlar

mrduran beğendi.
Eski 26-09-2012, 23:27   #265
/

Giriş Tarihi: 06-06-2007
Dikim yapılacak bölgeleri belirleyerek çukurları şimdiden kazsanız ve çukurun için kompost ile doldursanız nasıl olur.

Tabii imkanınız var ise.

mrduran beğendi.
Murat Öz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-09-2012, 18:52   #266
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Sayın,deretepeorg,evet bu işte yapılması gereken bu ama inanın 200/300 tane kuyuyu açmak ve bunları kompostla doldurmak çok zor olur.Bnim önceki mesajlarımı baştan sona okursanız hep tek başıma veya annemle gerçekleştirmişimdir.Son diktiğim fidanlarda bir kaç kişiyi bulabildim buda benim için başarı sayılır.
Dikim yapılacak bölgeler zaten belli mezarlığın 3/2 lik bölümünün dikimi gerekleşti geri kalan kısımda zaten kendini belli ediyor.selamlar..

Murat Öz ve mrduran beğendi.
Eski 28-09-2012, 09:09   #267
/

Giriş Tarihi: 06-06-2007
Biliyorum Hakan bey.

Başarılar diliyorum.

Murat Öz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2012, 12:54   #268
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Arkadaşlar merhaba,uzun zamandan beri köyüme kurulmak istenen zehirli atık tesisi ile mücadelemiz hızlı bir şekilde devam ettiği için bu sayfayı biraz boşladım kusura bakmayın.Mezarlıkta dikim yapmış olduğum ağaçlar hızlı bir şekilde büyüyor.Gözlerimle artık görebiliyorum büyüdüklerini.Buda beni mutlu ediyor.seneye inşaallah yeni dikimlere devam edeceğiz.Selamlar...

Yarkin, mrduran ve hberbul beğendi.
Eski 19-11-2012, 21:15   #269
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 08-07-2008
Galeri: 80
Merhaba Hakan Bey,
Uzun zamandır internete giremiyordum. Sizin sitemize ilk giriş gününüz aklıma geldi. Yapmak istedikleriniz, çalışmalarınız, fedakarlığınız. Olabildiğince takip ettik. Belki moral de verdik. Bugün yaptığınız işlerin manevi karşılığını alıyor olmanız inanın bizleride çok sevindiriyor. Artık daha sık görüşürüz inşallah.
Selamlar, sevgiler, saygılar. Başarılarınızın devamını diliyoruz.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2012, 11:52   #270
Ağaç Dostu

hakan7960's Avatar

Cumhur bey,uzun zamanda olsa tekrar buluşabilmek ve mesajlaşabilmek benide mutlu etti.Evet bende ilk siteye girdiğim günleri hatırladım.Kafamda yapmak istediğim,hayata geçirmek istediğim projeleri sizlerle paylaştım.Derdimi sevincimi sizlere açtım.Belki köylüm beni anlamadı ama sizler beni her zaman anladınız her zaman bana yol gösterip önerilerde bulundunuz.Köylüm beni yalnız bırakırken,beni eleştirirken hep beni desteklediniz bana yaptığım işlerde DEVAM PAROLASI ile daha ileri gitmemi sağladınız.Ben tüm ağaçlar net üyelerini ve camiasını hep ikinci bir ailem olarak gördüm ve görmeye devam edeceğim.Sizin gibi beni anlayan insanlar iyiki varsınız.))Bu manevi hazzı ve duyguyu alıyorsam bunda sizinde payınız büyük.BU HAZZI VE DUYGUYU SİZLERE ARMAĞAN EDİYORUM...

mrduran beğendi.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:20.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024