agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Ağaçlar Hakkında Genel Konuşmalar
(https)

Beğeni Düzeni31Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 01-02-2018, 17:29   #31
Ağaç Dostu

YeşimM's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2015
Çok teşekkür ederim Sayın ali ekber. Çok heybetli bir ağaç, kendini koruduğu uzun yıllar yaşamasından belli ama çoluk çocuk için de tehlikeli olabilir diye düşünüyorum. Evin iki tarafı da yol olduğu için ağacın büyüklüğü sorun olabilir ama yine de porsuk ağacı hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalışacağım.

YeşimM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2018, 13:19   #32
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-01-2014
kedi, köpek, yılan, köstebek kovucu cihazlar var artık sadece duyulmayan sesler üreterek hayvanları uzak tutabiliyorsunuz. Keçi kovucu olarak bulamayabilirsiniz fakat bu cihazlarla temini satışı ile ilgilenen mağazalara danışarak uygun olanı size ulaştıracaklardır. Bu cihazlarla büyük ihtimal işinizi çözersiniz. İnternet üzerinde telefon numaraları ve kendine özgü siteleri bile var bir araştırın derim.

YeşimM beğendi.
remus2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2018, 15:52   #33
Ağaç Dostu

YeşimM's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi remus2 Mesajı Göster
kedi, köpek, yılan, köstebek kovucu cihazlar var artık sadece duyulmayan sesler üreterek hayvanları uzak tutabiliyorsunuz. Keçi kovucu olarak bulamayabilirsiniz fakat bu cihazlarla temini satışı ile ilgilenen mağazalara danışarak uygun olanı size ulaştıracaklardır. Bu cihazlarla büyük ihtimal işinizi çözersiniz. İnternet üzerinde telefon numaraları ve kendine özgü siteleri bile var bir araştırın derim.
Aslında o cihazdan aldık. El feneri gibi birşey sonik ses çıkarıyor ama keçilerde hiç denemedim. Biz yılın dokuz ayı İstanbul'dayız. Sorunu yazlıkta yaşıyoruz. Biz yokken çözüm olacak sabit takılabilecek birşey olsa ne güzel olur.Bahsettiğiniz cihaz elektriğe bağlanabiliyor muydu acaba.Ben bir araştırayım. Çok teşekkür ederim.

Eski 02-02-2018, 17:49   #34
Ağaç Dostu

Feijoa's Avatar

Giriş Tarihi: 22-01-2018
Ben olsam ne yapardım?
1-)Avlu telini maliyet düşünmeksizin yüksek ve sağlam çekerdim (tabi mümkün mertebe en hesaplısından
2-)avlu dibine taş çakıl gibi dekoratif olacak bir şeyler doşerdim.
3-)avlu dibinde dışarıdan bir hayvana cazip olacak ot bile bitirtmezdim.
Mahallenin ayarsızı sürekli başımı ağrıtacaksa kesin ve net olan çözüme bakarım..Cinslerle de uğraşmak istemeyeceğim için bana en makulu budur.

YeşimM ve Zerlanist beğendi.
Feijoa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2018, 21:51   #35
Ağaç Dostu

YeşimM's Avatar

Evet tel en makul çözüm gibi görünüyor.

Eski 12-03-2018, 18:19   #36
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-03-2018
Keçileri hasta edecek bir ilaç sık bitkilere.ishal.vb

Mehmetdoğa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-03-2018, 10:23   #37
Ağaç Dostu

olmez's Avatar

Giriş Tarihi: 09-08-2006
İçimizde avukat varsa bu çözümü bir yorumlasın.

Herkesin rahatsız olduğunu şikayetçi olduğunu söylemişsiniz. Herkes bahçesine yaklaşan, bitkilerine zarar veren keçiyi alsın bahçenin içine bağlasın. Geldiklerinde de vermesin. Artık kim ise geri almasını sağlayacak yetkili gelsin onunla alsın. Eğer keçiyi rehin alan kişiye "Defalarca söylememe, şikayet etmeme rağmen önlem almıyor" şeklinde bir açıklama ile kanuni bir ceza yaptırım gelmeyecekse bu yol denensin. Eninde sonunda herkese bıkkınlık gelecektir. Yalnız denemeden işin kanuni boyutunu bilen biri mutlaka değerlendirsin bunu. Haklı iken haksız duruma düşülmesin.

olmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:47.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024