agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Ağaçlar Hakkında Genel Konuşmalar
(https)

Beğeni Düzeni5Beğeniler
  • 2 Gönderen ciceksever70
  • 2 Gönderen loveflower
  • 1 Gönderen ciceksever70

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-12-2011, 11:33   #1
Ağaç Dostu

ciceksever70's Avatar

Giriş Tarihi: 14-02-2008
Hayat ağacınızı biliyor musunuz?

Binlerce yil öncesine dayanan eski Kelt inanisina göre, her insanin karakterini ve davranislarini belirleyen bir hayat agaci var. Avrupa`da dogayla icice yasayan Kelt`ler icin agaclarin cok büyük önemi vardi. Dogum tarihinize göre aynen burclar gibi hayatimiza etki eden 22 adet agac oldugunu biliyormuydunuz? Iste hayat agaclarimiz:

Akcaagac
11.04 - 20.04 ve 14.10 - 23.10

Elma agaci
25.06 - 04.07 ve 23.12 - 01.01

Hus
24.06

Kayin
22.12

Kus Üvezi
01.04 - 10.04 ve 04.10 - 13.10

Taxus(Adi Porsuk)
03.11 - 11.11

Mese
21.03

Disbudak agaci
22.11 - 01.12 ve 25.05 - 03.06

Incir agaci
12.12 - 21.12 ve 14.06 - 23.06

Gürgen
02.12 - 11.12 ve 04.06 - 13.06

Findik agaci
22.03 - 31.03 ve 24.09 - 03.10

Kestane agaci
12.11 - 21.11 ve 15.05 - 24.05

Ladin
19.02 - 29.02 ve 24.08 - 02.09

Ihlamur
11.03 - 20.03 ve 13.09 - 22.09

Ceviz agaci
21.04 - 30.04 ve 24.10 - 02.11

Zeytin agaci
23.09

Kavak agaci
04.02- 08.02 ve 01.05 - 14.05 ve 05.08 - 13.08

Cam
02.01 - 11.01 ve 05.07 - 14.07

Karaagac
12.01 - 24.01 ve 15.07 - 25.07

Sögüt
01.03 - 10.03 ve 03.09 - 12.09

Sedir agaci
09.02 - 18.02 ve 14.08 - 23.08

Servi
25.01 - 03.02 ve 26.07 - 04.08

Debi`nin dünyasi...

Düzenleyen ciceksever70 : 03-12-2011 saat 19:14 Neden: Kelime düzeltme
ciceksever70 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2011, 12:28   #2
Ağaç Dostu

loveflower's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2011
Bana da mail gelmişti bu sevgili çiçeksever70, yazıyı görünce tekrar baktım maile, aradım buldum, bu arada bir de anlamları varmış

Elma : (Aşk) Cazibeli, fiziksel olarak dikkat çekici, etkileyici... Hoş bir auraya sahip. Flörtöz ve maceraperest ama hassas ve her zaman asik bir tip. Sevmeye ve sevilmeye merakli. Sadik ve hassas bir es. Cömert. Bilimsel konulara yetenegi var. Bugün için yasar. Hayalgücü yüksek.

Kestane : (Dürüstlük) Alışılmadık bir güzelliği vardır ama insanları etkilemek gibi bir derdi yoktur. Adil ve neşelidir. Doğuştan diplomattır. Çok kolay huzursuzluğa kapılır ama her türlü ilişkisinde hassastır. Bazen olağandışı davranır. Sevgili bulmakta güçlük çeker.

İncir : ( Hassasiyet) Çok güçlü, bağımsız, tartışmalara ve zıtlıklara fazla izin vermeyen, aile hayatına düşkün, iyi bir baba ve hayvan severdir. Sosyal bir kelebek gibidir. Espriden anlar, aylaklığı ve tembelliği de sever. Bencilliği vardır. Akıllı ve pratiktir.

Dişbudak : (Hırs) Farklı bir çekiciliğe sahip, hayat dolu,talepkar, düşüncesizce hareket eden ve eleştirilere kulak asmayan biri. Hırslı, akıllı, yetenekli, kaderine hükmetmeyi seven, egoist olmaya elverişlidir. Ama ona güvenebilirsiniz. Bazen beyni kalbine hükmedebilir. İlişkiler çok ciddiye alır ve sadıktır.

Kayın : (Yaratıcılık) İyi bir zevki vardır. Görünüşe ve kendi görüntüsüne önem verir. Materyalistik sayılır. Hayati ve kariyeri için çok ve düzenli çalışır. Ekonomiktir. Gereksiz risklere girmez. Makul bir tiptir. Diyet ve sporla fizikine dikkat eder

Huş : (Esinlenme) Hayat dolu, etkileyici, elegan, arkadaş canlısı, gösterişten uzak, mütevazı, aşırılıklardan hoşlanmayan, kaba şeylerden nefret eden biridir. Doğal ve sakin bir yaşamı tercih eder. Fazla tutkulu değildir. Hayal gücü yüksek ve az hırslıdır. Sakin ve uygun ortamlar yaratır.

Sedir : (Güven) Zarif, her ortama ayak uydurabilen, lüksü seven, sağlığına dikkat eden, kendine güvenen, başkalarına da biraz yukarıdan bakan biridir. Kararlı, sabırsız ve başkalarını etkilemeyi sever. İyimserdir ve beceriklidir. Tek ve gerçek aşkını bekler. Çabuk karar verir.

Selvi : (Sadakat) Güçlü, fiziksel olarak kaşlı, her ortama uyabilen, hayatla fazla uğraşmayan, hoşnut, iyimser, paraya meraklıdır Yalnızlıktan nefret eder. Kolay kolay tatmin edilemeyecek kadar tutkuludur. Ama sadıktır. Modu çabuk değişir. Kurallara boyun eğmez. Biraz da ukala ve ilgisizdir.

Karaağaç : (Asil): Müşfik, fiziksel olarak düzgün, giyimine dikkat eden, taleplerinde aşırılığa kaçmayan, insanlara neşe verebilen, liderlik etmeyi seven ama kendisi altta olmayı sevmeyen biridir. Dürüst ve sadık bir estir. Başkaları için karar vermeyi sever. Cömerttir. Pratik zekası güçlü ve iyi bir espri anlayışı vardır

Köknar : (Gizem) Sıra dişi bir zevki vardır. Sofistike ve kadirşinastır. Güzel olan her şeyi sever. Dik başlı, çabuk mod değiştiren,bencil olmasına rağmen kendisine yakın olanlarla ilgilenen biridir. Çok mütevazı olduğu söylenemez. Hırslıdır. Memnun edilmesi zor bir sevgilidir. Çok arkadaşı vardır. Çünkü ona güvenebilirsiniz.

Fındık : (Olağanüstü) Çekici, anlayışlı, insanları nasıl etkileyeceğini bilen, fazla talepkar olmayan, sosyal hayatta aktif ve girişken hatta dövüşken biridir. Popülerdir. Psikolojik durumu çabuk değişir. Kaprisli bir aşıktır. Ama dürüst ve eşine toleranslı davranır. Kusursuz bir yargı yeteneği vardır.

Gürgen : (Zevk sahibi) Cool bir güzel. Diş görünüşüne ve bakımlı Olmaya dikkat eder. Zevk sahibidir. Başkalarını kendinden fazla düşünür. Hayati mümkün olduğunca kolay bir hale getirmeye çalışır. Disiplinli bir hayat için kılavuzluk eder. İlişkilerinde kibardır. Farklı Sevgililer bulmak ister. Duygularıyla ilgili olarak mutluluğu yakalaması kolay olmaz. Çoğunlukla da başkalarına güvenmez. Kararlarından da asla emin olmaz.

Ihlamur : (Şüphe) Hayatin ona getirdiklerini kabul eder. Kavga ve tartışmadan nefret eder. Çalışkandır, tembelliği ve bencilliği hiç sevmez, streslidir.Yumuşak huylu ve merhametlidir. Arkadaşları için çekinmeden fedakarlık yapar. Becerikli olmasına rağmen bunları değerlendirmesini bilmez. Mızmızdır. Kıskanç fakat vefalıdır.

Akçaağaç : ( Özgür zeka) Hayal gücü ve orijinalliklerle dolu hiç de sıradan olmayan biridir. Utangaç, hırslı, gururlu, kendine güvenli, yeni deneyimlere aç biridir. Genellikle sinirli ve gergin bir yapısı vardır. Hafızası kuvvetlidir. Çok kolay öğrenir. Aşk hayati biraz karmaşıktır. Başkalarını etkilemeyi sever.

Meşe : (Cesaret): Sağlam yaradılışlı, cesur, güçlü, bağımsız ve girişkendir. Acıma duygusu çok yoktur. İşini sansa bırakmayı sevmez. Ayaklarını yere sağlam basmak ister. Hareketlidir

Zeytin : (Erdem): Güneşi, sıcak havaları sever. Makul biridir.Kibar duyguları vardır! Agresyon ve şiddetten kaçınır. Sakin ve toleranslıdır. Adalet duygusu gelişmiştir. Hassas, kıskançlıktan uzak bir yapısı vardır. Okumayı ve sofistike insanlarla muhatap olmayı sever

Çam : (Titiz) Uyumlu ilişkileri sever. Dinç ve güçlüdür. Nasıl rahat edilebileceğini bilir. Doğal ve hareketli biridir. İyi bir partnerdir Çok arkadaş delisi değildir. Çabuk aşık olur ama ateşi çabuk söner.Her şeyden kolay vazgeçebilir. İdeali bulana kadar her şey geçicidir. Güvenilir ve pratiktir.

Kavak : (Tatminsiz) Fazla kendine güvenmeyen, sadece gerektiği zaman cesaretli olan biridir. Arkasının güçlü olmasını ve sıkı insanlarla muhatap olmasını sever. Çok seçicidir. Genellikle yalnızdır. Artistik bir doğası vardır. Kin tutar. İyi bir organizatördür. Felsefi takılmayı sever. Ama her durumda güvenilebilir biridir. İlişkilerini de çok önemser.

Üvez : (Hassasiyet) Dikkat çekici, neşe verici, bencillikten uzak dikkat çekmeyi seven biridir. Hayata bağlıdır. Yerine ve duruma göre hem bağımlı hem bağımsız olabilir. Zevklidir. Duygusal, hassas, tutkulu ve artistik özellikleri vardır. İyi bir eş olur ama çok zor affeder.

Ceviz : (Tutku): Garip ve zıtlıklarla dolu biridir. Egoist ve agresiftir. Beklenmedik tepkiler gösterir. Asil bir ruhu vardır. Spontanedir. Çok hırslıdır ve hiç esnekliği yoktur. Zor ve alışılmışın dışında bir estir. Çok zor beğenir. Sadece takdir eder. Çok kıskanç ve tutkuludur. Uyum göstermek için fazla fedakarlık etmekten de hoşlanmaz. İlginç stratejiler üretir.

Salkımsöğüt : (Melankoli) Güzel ve çok melankoliktir.Etkileyicidir. Güzel ve zevkli şeylere meraklıdır. Seyahat etmeyi sever. Hayalperesttir.Kaprisli ama dürüsttür. Başkalarının duygularına önem verir.Çabuk etki altında kalır ama beraber yaşanması zordur. Talepkardır. Sezgileri de kuvvetlidir. Aşıkken acı çeker ama demir atabileceği birini bulabilir

Alıntıdır.Toplu mailden geldi, bir yerden alıntılanmış ama kaynağı yoktu.

loveflower Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2011, 13:27   #3
Ağaç Dostu

ciceksever70's Avatar

Cok güzel bir katki oldu sevgili loveflower. Izniniz olursa blogumda paylasabilirmiyim altina alintidir notu düserek tabii ki. Sevgiler.

Eski 03-12-2011, 16:51   #4
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Bu durumda ben çam oluyorum. Doğum tarihim çamı gösteriyor ama açıklamaları pek de tutmadı.
İnatçıyımdır, herşeyden çabuk vaz geçmem hele aşk kısmı hiç de uymamış.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2011, 17:50   #5
Ağaç Dostu

ciceksever70's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Bu durumda ben çam oluyorum. Doğum tarihim çamı gösteriyor ama açıklamaları pek de tutmadı.
İnatçıyımdır, herşeyden çabuk vaz geçmem hele aşk kısmı hiç de uymamış.
Ben de cevizim ama tabii burclarda oldugu gibi bunlar da cok genel özellikler birebir uymayan taraflari da olabilir.

Eski 03-12-2011, 18:54   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2009
Galeri: 9
Hepsi var, kuş üzümünün anlamı yok.. Bir de Taxus var.. Onun karşılığı nedir ki

selis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2011, 19:13   #7
Ağaç Dostu

ciceksever70's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selis Mesajı Göster
Hepsi var, kuş üzümünün anlamı yok.. Bir de Taxus var.. Onun karşılığı nedir ki
Kusüzümü kusüvezi olacakti yanlis yazmisim hemen düzeltiyorum.Taxus da adi porsuk.

Eski 03-12-2011, 20:04   #8
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

Giriş Tarihi: 17-08-2008
Ben de akçaağacın özelliklerini taşıyorum

seaa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2011, 11:24   #9
Ağaç Dostu

loveflower's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2011
Elbette paylaşabilirsiniz sevgili çiçeksever70.

Sevgiler

loveflower Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2011, 12:03   #10
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Iııh ! Tutmadım ben bu Kelt' lileri. İçinde hünnap ağacı olmayan bir felsefe nasıl binlerce yıldır sürmekte. Hiç mi meyvesini yemediler, hiç mi hayat kurtarmadı meyveleri ile? Nankör bir millet olmalılar)

Saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2011, 12:14   #11
Ağaç Dostu

ciceksever70's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mrduran Mesajı Göster
Iııh ! Tutmadım ben bu Kelt' lileri. İçinde hünnap ağacı olmayan bir felsefe nasıl binlerce yıldır sürmekte. Hiç mi meyvesini yemediler, hiç mi hayat kurtarmadı meyveleri ile? Nankör bir millet olmalılar)

Saygılarımla lütfen.
Yok sanirim bu meyve yemekle ya da agacin bereketi ile ilgili bir konu degil. Avusturya`da doganin sirlarina, agaclarin ruhu olduguna halâ inaniliyor. Dogruluk payi nedir bilemiyorum tabii ama icinde yasadigimiz doganin bircok sir barindirdigi da bir gercek.

mrduran beğendi.
Eski 15-10-2021, 16:44   #12
Ağaç Dostu

Dadaloğlu's Avatar

Giriş Tarihi: 16-09-2021
Paylaşım için teşekkürler. Magazin tadında olmuş.

Dadaloğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-08-2023, 10:29   #13
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-08-2023
Bende incir ağacı çıktı ve gerçekten özelliklerini taşıyorum. Bilgilendirme için teşekkürler

selenvrl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-08-2023, 09:27   #14
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-05-2017
Fındık mışım.Özellikler de bana uydu.Hayretler içerisindeyim.

i.sunaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:50.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024