agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Anıt ve korunmaya değer ağaçlar, korunması gereken bitkiler > Ağaç, anıt ağaç kesim ve uygunsuz müdahale ihbar hattı
(https)

Beğeni Düzeni4Beğeniler
  • 1 Gönderen Derya Özen
  • 2 Gönderen yilmazbal
  • 1 Gönderen epifani

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-12-2006, 12:36   #1
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Ankara

Ankara
Uygunsuz kesim bildirimleri...

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2006, 06:24   #2
Ağaç Dostu

Halit Togay's Avatar

Giriş Tarihi: 30-09-2005
Galeri: 130
http://araneae.blogcu.com/1457617/
Hıfzısıhha Enstitüsü'nün bahçesinden 9 ağaç kesilmiş ve yerine ilgili linkteki çirkin konteyner ve halkı çevre kirliliği için bilgilendirmek maksadıyla dikilmiş bir monitör konmuş. Monitörün bilgilendirdiği konu da çevre kirliliği..

Halit Togay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2007, 15:51   #3
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-10-2006
Merhaba
Ben yeni bir üyeyim ama şu anda kısıtlı zamandan dolayı kendimi tanıtmadan konuya başlıyorum.Peyzaj Mimarıyım.Bugün ODTU de sağlığa zarar verdiği gerekçesiyle kavak ağaçları kesilmeye başlandı.Kavak ağaçlarını kesmek için sıralanan sepebleri linkten okuyabilirsiniz.Bu konuda bişeyler yapılabilir umuduyla buraya ekliyorum.Bunun olmasını engellemek için ne yapılmalı?http://www.kenthaber.com/Arsiv/Haber...er_199291.aspx

minerva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-05-2007, 16:11   #4
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-05-2006
Etlik -kasalarda Sürücü Kursiyerlerinin Bekledi Yerde,hemen Hemen Metro Karşisindaki Salkim Söğütlerin ,her Zamanki Yerlerinde Olmadiğini Farkettiğimde çok üzüldüm.koşu Parkurunun Yaninda Güzel Bir Mörüntüsü Vardi.insanlar Altinda Gölgelenirdi.kim Ve Neden Kesti Bilemiyorum Ama,söğütlerin Ve Diğer Ağaçlarin Köklerini Yerlerinde Görebilirsiniz.çok üzücü Bir Görüntü..20-30 Ağaç Kökü Siralnmiş,zaten Bozkir Olan Ankara 'da Alişilmiş Bir Görüntü..kesenleri Kiniyorum..

cankılı66 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-06-2007, 16:02   #5
Ağaç Dostu

Derya Özen's Avatar

Giriş Tarihi: 18-11-2006
Galeri: 158
Anıt ağaçlarla ilgili değil ama, benim de dikkatimi çeken bir iki konuyu yazmak istiyorum.
1. Esenboğa yolu üzerin de geçen yıl yapımı tamamlanan Recep Tayyip Erdoğan bulvarının, ağaçlandırılmasına ve çimlendirilmesine İlk bahar da başlandı. Benim dikkatimi çeken, hazır çim kullanılıyor ve kullanılan çimler sürekli değiştiriliyor. Çünkü, sene başından beridir kullanılan rulo çimler, en geç 2 hafta için de sararıyor. Sonra birileri galiba bu sarı çimleri yakıyor, çünkü yanmış görünüyor. Çimleri kaldırıp tekrar yenisini döşüyorlar, beldiyenin parası çok sanıyorum. Tekrar takrar çim döşemek akıllıca bir şeymi.?

2. Yine aynı bulvar üzerin de dikkatimi çeken üç firmaya ait ağaçlandırma çalışmaları var. Her 3 ağaçlandırma çalışması da güzel sonuç vermiş. Fakat bu üç fidanlığın da üzerinden gerilim hattı geçiyor. Fidanlar bir hayli büyümüş 10 yıl sonra bu fidanlar koca birer ağaç olacak, fakat bu sefer de gerilim hattına zararları oluyor diye büyük olasılık la kesilecekler. Ağaçlandırmayı yapan firmalar, acaba bu gerilim hatlarının altın daki arsalar daha ucuz oluyor diye mi oralara fidan dikiyorlar. Hem de en iyi yer de reklamlarını yapmış oluyorlar. Bu biraz aba altından sopa göstermeye benziyor. Yapılan emeğe yazık.

Sudenur beğendi.
Derya Özen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2007, 18:59   #6
Ağaçsever

AtameR's Avatar

Giriş Tarihi: 30-09-2006
Galeri: 1
Ankara'da ki Havalimanı yolu Pursaklar köprüsü altından başlayıp Havaalanı nizamiyesine kadar olan orta refüj üzerindeki Leylandi küpleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Not: Enine 6 Boyuna 7 içinde 12 toplamda 34 adet leylandiden oluşuyorlar!..

Düzenleyen AtameR : 08-12-2007 saat 18:45
AtameR Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-11-2007, 13:41   #7
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-11-2007
ağaç kesimi mi?katli mi?

Uygunsuz müdahalemi ?kesim mi ? Yoksa ağaçlara rağmen birilerini kayırıp, kollayıp, çıkar sağlama mı? adını siz koyun !
YENİMAHALLE BELEDİYESİ SON BİR YILDIR MERKEZDE BULUNAN PARKLARA DADANDI. kARAKOL ÇAPRAZINDAKİ PARKI 'ÇEVRE DÜZENLEME VE YEŞİL ALAN ÇALIŞMASI 'ADI ALTIDA AĞAÇ SAYISINI AZALTIP BETONU ÇOĞALTIP PARKI YENİLEDİ.iVEDİKCADDESİ İLE RAGIP TÜZÜN CADDESİ AYRIMINDAKİ DOGAL YAPISIYLA SENELERCE BAKİRCE DÜZENLENMİŞ BULUNAN PARKI NEYE BENZEDİĞİ VE NİYE YAPILDIĞI BİLİNMEYEN BİR UCUBE TASARIMLA AĞAÇLARI DA KESİP YİNE ' ÇEVRE DÜZENLEMESİ VE YEŞİL ALAN ÇALIŞMASI' YAPMIŞTIR. EN SON UYGULAMASI İSE ADİLE TEYZE PARKINDA SÜRMEKTEDİR YERİ İSE; KAYMAKAMLIK BİNASINI TAKİP EDEN POSTANE BİTİŞİĞİDİR. YENİMAHALLEDE DOĞUP, YILLARDIR YENİMAHALLEDE OTURAN VE O PARKLA İHTİYARLAYAN İNSANLARA İNAT ANILAR VE YEŞİLLER,AĞAÇ KATLİAMI İLE 'YEŞİL ALAN ÇALIŞMASI' SAHTEKARLIĞI İLE SÜRDÜRÜLÜYOR.DUR DENMELİ'NİN ÖTESİNDE SORGULANMALI.YARGILANMALI VE HALK DÜŞMANI OLARAK CEZALANDIRILMALIDIR.
YEŞİL ALAN ÇALIŞMASI YAPILACAK YER KALMADI DA PARKLAR YENİDEN Mİ YAPILANDIRILIYOR? SANIRIM BUNDAN SONRAKİ KURBAN YİNE YENİMAHALLEDEKİ 'FİLLİ PARK' OLARAK BİLİNEN ZİRAAT BANKASI YANINDAN YUKARI ÇIKIŞTA Kİ SAĞDAKİ KÖŞE TOPRAGINA DA YEŞİL KATLEDİLEREK TAKSİ DURAĞI KULÜBESİ KONUŞLANDIRILAN PARK. KORKARIM SIRA ONDA.

yilmazbal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2007, 14:07   #8
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-11-2007
HAYIR ! HAYIR ! YANLIŞ ADRES. yİNE YENİMAHALLE VE YINE YENİMAHALLE BELEDİYESİ.YUNUS EMRE 1 VE 2 PARKI REVİZE ÇALIŞMASI. 2007 YILI FİYATI 406.000._ytl. "DAHA YEŞİL BİR ÇEVRE İÇİN ELELE" DİYOR TABELASINDA. AMA TOPRAK VE ÇAKILTAŞI OLAN ZEMİNİ BETON DÖKEREK VE DUVAR LA SINIRLAR YAPIP DOĞALLIKTAN UZAK YAPAY TUĞLA VE BETONLA DOLU BİR PARK YAPARKEN DE 409.000.-YTL GİBİ BU ÜLKENİN PARASAL KAYNAĞINI BİRİLERİNE AKITIYOR.DÜN BİR YERE YAZDIĞIM YAZI BİTİMİNE EKLEDİĞİM CÜMLEYİ BURAYADA EKLEMEK İSTİYORUM.

Ben yine tekrarlayacağım. Hatta haykıracağım,

“ HER İŞİN BAŞI İNSAN ”
Bu aşamada bir şey daha ekleyebilirim. Hep kişilerin eğitimini istedik.
Ne adına ?
İnsan.
Bir adım daha ileri :
“ AYNI ZAMANDA EĞİTİM AMA,
DÜNYANIN GELECEĞİ İÇİN EĞİTİM.”

Hoşça ve dostça kalın

yilmazbal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2012, 20:08   #9
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-12-2012
Yeni açılan thk üniversitesindeki fakülte binaları etrafındaki ağaçları katlediyorlar ilgililerin dikkatine

camlihemsin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2012, 15:57   #10
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-12-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi minerva Mesajı Göster
Merhaba
Ben yeni bir üyeyim ama şu anda kısıtlı zamandan dolayı kendimi tanıtmadan konuya başlıyorum.Peyzaj Mimarıyım.Bugün ODTU de sağlığa zarar verdiği gerekçesiyle kavak ağaçları kesilmeye başlandı.Kavak ağaçlarını kesmek için sıralanan sepebleri linkten okuyabilirsiniz.Bu konuda bişeyler yapılabilir umuduyla buraya ekliyorum.Bunun olmasını engellemek için ne yapılmalı?Sayfa Bulunamadı
Başta İstanbul, Ankara olmak üzere pek çok belediyenin aykome kararları gereğince kavak, söğüt gibi ağaçların baharda ortaya çıkadıkları polen ve pamukçukların çevre kirliliğine alerjik şiyayetler yol açtığı gerekçesi ile alınmış yasak kararları mevcut. Yani şehir merkezlerine bu tür ağaç ekimi yasak. Talep üzerine de eskilerin kesimi gerekiyor. Bildiğim şekli ile Çevre Müdürlüklerinin de bu konuda yasakları mevcut.

Bildiğim kadarı ile çevreye en çok duyarlı ODTÜ 'nün kendi başına böyle bir uygulamaya gitmesi mümkün değil.

epifani Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2013, 00:14   #11
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 21-07-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AtameR Mesajı Göster
Ankara'da ki Havalimanı yolu Pursaklar köprüsü altından başlayıp Havaalanı nizamiyesine kadar olan orta refüj üzerindeki Leylandi küpleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Not: Enine 6 Boyuna 7 içinde 12 toplamda 34 adet leylandiden oluşuyorlar!..
Aynı küplerden Eskişehir yolunda da var.Ağaçların arasına yerleştirilmiş.Daha güzel olacağını zannediyorlar herhalde.

Nevin Marangoz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2013, 20:14   #12
aeg
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-04-2013
Merhabalar

Oturdugum sitede yonetim kafasına göre agac kesmeye basladı... geceleri diplerine camasır suyu dokenler bile var... peyzaj mimarının yaptıgı bahceyı peyzaja uygun degıl deyıp kesıyorlar... bir ikisini engelledim.. ama pusudalar... kesin şekilde vazgecmelerinin nasıl saglayabılırım? kime ihbar etmem gerek?

aeg Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-04-2013, 12:53   #13
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-05-2008
Benim Aklımda mantığımda almıyor. Nasıl kıyıyorlar. Acaba sabırla bekleyip birşeyler yetiştirmiş midir bu insanlar diyeceğim ama insan demekde istemiyorum...
Bizim apartmanın önünde 25 yıllık bir ıhlamur ağacı vardı boyu neredeyse 15 mt olmuştu. mis gibi kokardı. bir gün tatilden geldik ki agaç yok. neden? cok büyükmüşde, balkonda oturunca yolu göremiyorlarmış. asfalt yolu görsen ne görmesen ne.. Nasıl beddua etmiştim Hala aklıma geldikce üzülürüm. Kesilmesin ya!! ne sebeple olursa olsun.. kökten çıkarılıp başka yere götürülsün....

cemre_77 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-02-2014, 12:45   #14
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-02-2014
Öncelikle Herkeze Merhabalar
Ben izmir karşıyakadan sizlere bir konu hakkında danışmak ve bu konuda hukuksal bazda neler yapılabilir bunları belirleyerek uygulamak isterim. Apartman bahçemizde bulunan Orman Ağacı cinsi ve niteliği taşımakta olan çam cinsi ( fıstık çamı sedir ladin gibi) ağaçların kesilmesini engellemek için kat maliki olarak hukuksal bazda neler yapabilirim bu konu hakkında bilgili olan arkadaşlarımızdan detaylı bilgilendirme rica ediyorum saygılarımla

kemalgulaydin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:32.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024