agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Afrika Menekşesi Yarışması 2010 (http://www.agaclar.net/forum/afrika-meneksesi-yarismasi-2010/)
-   -   Faruk / Afrika Menekşesi Yarışması / Yaprak (http://www.agaclar.net/forum/afrika-meneksesi-yarismasi-2010/19727.htm)

Faruk 14-03-2010 16:05

Faruk / Afrika Menekşesi Yarışması / Yaprak

Öncelikle bütün yarışmacı arkadaşlarıma başarılar diler, bu yarışmanın oluşumunda emeği geçen kişilere teşekkürlerimi sunarım. Sizlere takip eden mesajımda öncelikle anaç menekşeleri ve hemen altlarına yaprak adaylarını fotoğraflayacağım...

Faruk 14-03-2010 22:34

1.ADAY:Pembe katmerli çiçek yapısına sahip picasso tip menekşe yaprağı.

2 Eklenti(ler)
DİKİM TARİHİ:13/03/2010

RENK:Katmerli pembe

BULUNDUĞU ORTAM:Batı yönündeki pencere önü. Bol aydınlık ve yeterince güneş alıyor. Kalorifer peteğinin üst kısmındaki pencere önünde olduğu için ısıyı yeterince sağlayabiliyorum. Nemini yanlarına koyduğum ağzı açık su ile sağlamaya çalışıyorum.

TOPRAK HARCI:Paketlenmiş torf + kestane toprağı + perlit + bahçe toprağı + dere kumu.

Önce anaç menekşesini sonra ona ait diktiğim yaprağın fotoğraflarını aşağıya ekliyorum.

Faruk 14-03-2010 22:48

2.ADAY:Gül gibi açan mor katmerli çiçek yapısına sahip fırfırlı menekşe yaprağı.

2 Eklenti(ler)
DİKİM TARİHİ:13/03/2010

RENK:Gül gibi açan katmerli mor

BULUNDUĞU ORTAM:Batı yönündeki pencere önü. Bol aydınlık ve yeterince güneş alıyor. Kalorifer peteğinin üst kısmındaki pencere önünde olduğu için ısıyı yeterince sağlayabiliyorum. Nemini yanlarına koyduğum ağzı açık su ile sağlamaya çalışıyorum.

TOPRAK HARCI:Paketlenmiş torf + kestane toprağı + perlit + bahçe toprağı + dere kumu.

Önce anaç menekşesini sonra ona ait diktiğim yaprağının fotoğraflarını aşağıya ekliyorum.

Faruk 21-04-2010 11:42

Maalesef birinci adayım olan katmerli pembe çiçek açan picasso yaprağımı kaybettim. Çok fazla ilgilenememiştim sağlıksal sorunlarım yüzünden...

Faruk 21-04-2010 11:45

1 Eklenti(ler)
İkinci yaprak adayım olan katmerli mor çiçek açan fırfırlı kenarlı yaprak adayımla yarışmaya son sürat devam ediyoruz. Bu adayım fitilli sulamaya geçti. Keyfi yerinde ama bakalım gelişim öyküsü nasıl devam edecek...

Faruk 16-05-2010 16:34

1 Eklenti(ler)
Yaprak adayım maalesef yavrulayamadı.:( Doğum sürecimiz uzadıkça uzadı. Yanından yabani otlar ve ben beklerken yavruladım ama yaprakta tık yok.:dilli: Fitilli sulamaya geçtik, tabiri caizse yediği önünde yemediği arkasında hesabı ortamıda müsait olmasına rağmen genede tık yok. Sabırla beklemeye devam.:(

Faruk 05-06-2010 13:40

1 Eklenti(ler)
Artık ben bu yaprak adayımdan ümidi kestim.:( Sürekli kök yapıyor, yavrulamaya niyeti yok. Arasıra düşünüyorum acaba çok utangaçta yavrusunu göstermeyip toprak altında büyütüyor diye...:dilli:

özlem11 05-06-2010 20:59

Al bendende okadar. Ayrıca yarışmaya katıldığım yavrum yenice büyümeye başladı diğerleri çiçek açacak. Çok mu üstüne düştüm ne. Ayrıca ondan sonraki tüm yapraklarım yavruadı. Yarışmaya girecekelr süzülmekteler. Tık yok...

Faruk 26-07-2010 13:50

2 Eklenti(ler)
2. yaprak adayımdan sevgiler size.;) Yoğun nem ve sıcaklardan en fazla etkilenen aday oldu.:( Toprağı yoğun nem ve sıcaktan bir türlü kurumayınca kök çürüğünden dolayı kendisi gibi olan 3 kardeşini ve anaç yaprağı kaybettim.:( Şanslıyım ki bir tane yavruyu yaşatabildim.;) Dün kendisini ödüllendirip Afrika menekşeleri için özel sıvı besin olan çiçek coşturan ile suladım. Bugün bana fotoğrafını çekerken gülümsüyordu çok çabuk büyüyüp çiçekleneceğim diye.:p Bakalım gelişmeleri sizlerle beraber takip edeceğiz...

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:56.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024