agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Tasarım, Düzenleme, Bitki Yetiştirme Yarışmaları > Eski Yarışmalar > Afrika Menekşesi Yarışması 2010
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-03-2010, 15:05   #1
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-12-2008
Galeri: 70
Faruk / Afrika Menekşesi Yarışması / Yaprak

Öncelikle bütün yarışmacı arkadaşlarıma başarılar diler, bu yarışmanın oluşumunda emeği geçen kişilere teşekkürlerimi sunarım. Sizlere takip eden mesajımda öncelikle anaç menekşeleri ve hemen altlarına yaprak adaylarını fotoğraflayacağım...

Faruk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-03-2010, 21:34   #2
Ağaç Dostu

1.ADAY:Pembe katmerli çiçek yapısına sahip picasso tip menekşe yaprağı.

DİKİM TARİHİ:13/03/2010

RENK:Katmerli pembe

BULUNDUĞU ORTAM:Batı yönündeki pencere önü. Bol aydınlık ve yeterince güneş alıyor. Kalorifer peteğinin üst kısmındaki pencere önünde olduğu için ısıyı yeterince sağlayabiliyorum. Nemini yanlarına koyduğum ağzı açık su ile sağlamaya çalışıyorum.

TOPRAK HARCI:Paketlenmiş torf + kestane toprağı + perlit + bahçe toprağı + dere kumu.

Önce anaç menekşesini sonra ona ait diktiğim yaprağın fotoğraflarını aşağıya ekliyorum.

Eklenen Resimler

Düzenleyen Faruk : 14-03-2010 saat 21:49 Neden: Eksik ifade...
Eski 14-03-2010, 21:48   #3
Ağaç Dostu

2.ADAY:Gül gibi açan mor katmerli çiçek yapısına sahip fırfırlı menekşe yaprağı.

DİKİM TARİHİ:13/03/2010

RENK:Gül gibi açan katmerli mor

BULUNDUĞU ORTAM:Batı yönündeki pencere önü. Bol aydınlık ve yeterince güneş alıyor. Kalorifer peteğinin üst kısmındaki pencere önünde olduğu için ısıyı yeterince sağlayabiliyorum. Nemini yanlarına koyduğum ağzı açık su ile sağlamaya çalışıyorum.

TOPRAK HARCI:Paketlenmiş torf + kestane toprağı + perlit + bahçe toprağı + dere kumu.

Önce anaç menekşesini sonra ona ait diktiğim yaprağının fotoğraflarını aşağıya ekliyorum.

Eklenen Resimler

Eski 21-04-2010, 10:42   #4
Ağaç Dostu

Maalesef birinci adayım olan katmerli pembe çiçek açan picasso yaprağımı kaybettim. Çok fazla ilgilenememiştim sağlıksal sorunlarım yüzünden...

Eski 21-04-2010, 10:45   #5
Ağaç Dostu

İkinci yaprak adayım olan katmerli mor çiçek açan fırfırlı kenarlı yaprak adayımla yarışmaya son sürat devam ediyoruz. Bu adayım fitilli sulamaya geçti. Keyfi yerinde ama bakalım gelişim öyküsü nasıl devam edecek...

Eklenen Resimler

Eski 16-05-2010, 15:34   #6
Ağaç Dostu

Question

Yaprak adayım maalesef yavrulayamadı. Doğum sürecimiz uzadıkça uzadı. Yanından yabani otlar ve ben beklerken yavruladım ama yaprakta tık yok. Fitilli sulamaya geçtik, tabiri caizse yediği önünde yemediği arkasında hesabı ortamıda müsait olmasına rağmen genede tık yok. Sabırla beklemeye devam.

Eklenen Resimler

Eski 05-06-2010, 12:40   #7
Ağaç Dostu

Question

Artık ben bu yaprak adayımdan ümidi kestim. Sürekli kök yapıyor, yavrulamaya niyeti yok. Arasıra düşünüyorum acaba çok utangaçta yavrusunu göstermeyip toprak altında büyütüyor diye...

Eklenen Resimler

Eski 05-06-2010, 19:59   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-06-2007
Galeri: 171
Al bendende okadar. Ayrıca yarışmaya katıldığım yavrum yenice büyümeye başladı diğerleri çiçek açacak. Çok mu üstüne düştüm ne. Ayrıca ondan sonraki tüm yapraklarım yavruadı. Yarışmaya girecekelr süzülmekteler. Tık yok...

özlem11 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2010, 12:50   #9
Ağaç Dostu

Smile

2. yaprak adayımdan sevgiler size. Yoğun nem ve sıcaklardan en fazla etkilenen aday oldu. Toprağı yoğun nem ve sıcaktan bir türlü kurumayınca kök çürüğünden dolayı kendisi gibi olan 3 kardeşini ve anaç yaprağı kaybettim. Şanslıyım ki bir tane yavruyu yaşatabildim. Dün kendisini ödüllendirip Afrika menekşeleri için özel sıvı besin olan çiçek coşturan ile suladım. Bugün bana fotoğrafını çekerken gülümsüyordu çok çabuk büyüyüp çiçekleneceğim diye. Bakalım gelişmeleri sizlerle beraber takip edeceğiz...

Eklenen Resimler

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:44.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024