agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Evdeki Bitkilerimiz (Salon, balkon, teras) > Afrika Menekşesi (Saintpaulia ionantha)
(https)

Beğeni Düzeni3Beğeniler
  • 1 Gönderen m_akif
  • 1 Gönderen m_akif
  • 1 Gönderen sardunyadervis

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 31-07-2013, 13:03   #1
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-05-2013
Afrika menekşesi için suyun pH değeri

uzun zamandır formu takip ediyorum öğrendiğime göre ph değeri 5,5 ile 6,5 arasında olmalı. Ben ebay dan aldığım phmetre ile sulama suynun ph değerini de ayarlamaya çalışıyorum.

Yaklaşık 15 gündür bu şekilde suladığım menekşelerim gayet olumlu tepkiler verdiler.
Örneğin öncelerde çok tomurcuk olmasına rağmen hiç açmadan tomurcuklar kururdu. şimdi ise eskiden daha çok tomurcuk var ve açmak üzereler. sanırım suyun ph değeri de torfun ph değeri de çok önemli.

Emine beğendi.
m_akif Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-08-2013, 01:56   #2
Ağaç Dostu

maki01's Avatar

Giriş Tarihi: 05-05-2008
Galeri: 73
Torfun pH'ını nasıl ölçüyorsunuz? Ya da ebay satın aldığınız cihazla toprağı da ölçebiliyor musunuz? Türkiye'de toprak pH'ını da sağlıklı ölçecek cihazlar çok pahalı...

maki01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-08-2013, 15:32   #3
Ağaçsever

sevgili maki01 ben ebaydan aldığım cihazdan memnunum.
Toprak ph ını ölçmeye gelince toprak kuruyken ölçülmüyor. saf su ile toprağı karıştırıp bir müddet toprağın dibe çökmesini bekliyorum sonra ölçebiliyorum. zaten başlık olarak nasıl ölçüldüğünü paylaşacağım.

Eski 01-08-2013, 15:38   #4
Ağaçsever

ph metre

Us $24.10 ph metre, kargo 6.82 dolar. 15 günde geldi.
Name:  $T2eC16ZHJHIE9nyseyoZBQ,rsVHWCQ~~60_12.JPG
Views: 875
Size:  44.0 KB

suyun ph değerini ayarlamak için 3 tane de numune var. asidik yapmak için limon tuzu kullandım ben. zaten gelen pakette de limon tuzu vardı.

Emine beğendi.
Eski 26-03-2014, 16:41   #5
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

sardunyadervis's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Bu linkte sirke anlatılıyor
How to Garden With Vinegar: 11 Steps (with Pictures) - wikiHow

Ph ayarlamak için olan çevirisi
Açelyalar, gardenya ve orman gülleri gibi asidik ortamı seven bitkileriniz ne durumda? Olması gerektiği gibi çiçek veriyorlar mı? Vermiyorlarsa toprağın asitliğini arttırın. Sert su bölgelerinde, 4 litre musluk suyuna 1 fincan sirke ekleyin. Asitliği arttırmanız aynı zamanda topraktaki demirin bitkileriniz tarafından alınmasını da sağlayacaktır. Ve bahçede çok fazla kireç varsa, onu nötralize etmek için sirke kullanın.

Fungusite olarak kullanımı çevirisi

, Bir mantar öldürücü olarak kullanım. Sizin bahçe bitkileri mücadele ve gül siyah nokta veya diğer fungal hastalıklardan muzdarip? Beyaz sirke 2 yemek kaşığı alın ve kompost çay 4 litre ile karıştırın. Şimdi bu karışım ile bahçe bitkileri sprey ve farkı görmek. Gül için, yöntem biraz farklıdır. Elma sirkesi 3 yemek kaşığı alın ve bu mantar hastalıkları kontrol etmek için 4 litre su ile karıştırın. Tabii ki, en iyi sonuçları almak için gül ya kompost çayı unutmayın. Külleme için sirkesi 2-3 yemek kaşığı almak ve 4 litre su ile karıştırın ve bitkiler sprey. Bu sorunu kontrol yardımcı olacaktır.

TRAKLI beğendi.
sardunyadervis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:05.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024