View Single Post
Eski 28-04-2007, 23:09   #3
ilkbahar05
Yeni Üye

ilkbahar05's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2007
Şebboy

Hepinize merhaba,

Yaklaşık 3 hafta önce ben de 3 çeşit şebboy tohumu diktim. Sebo'nun fotğraflarını gönderdiği cinste sanıyorum diktiklerimin arasında. Hepsi çimlendi
tarimtedarik.com sitesinden satın aldığım markanın (Thompson & Morgan) kullanım kılavuzunda aynen şunlar yazıyor:

================================================== =======
Gece açan, nefis kokulu leylak renkli çiçekler. Böylesine hoş bir kokudan yararlanmak için evinize olabildiğince yakın bir yere dikin.Pencere altlarına, patika yanlarındaki saksılara, pencere önü saksılarına hatta askılı saksılara da ekilebilir.

• Yıllık Bitki

• Tohum ekimi ilkbahar ile yaz arasında yapılır.

• Bol güneşli alanları tercih eder.

• Yazın çiçek açar.

• Yükseklik 30cm

Tohum ekim talimatları:İlkbahar başlangıcı ile yaz başlangıcı arasında çiçeklenecekleri dış ortama dikin.Toprağın hazırlığını iyi yapın ve ekmeden önce toprağı tırmıkla iyice düzeltin,çimlenme için önemli olduğundan, ışıktan uzaklaştırmayın. 6mm derine, birbirinden 30cm uzaklıkta sıralar halinde ekin.

Yetiştirme talimatları:Taşınacak kadar büyüdüğünde, araları 8cm olacak şekilde seyrekleştirin. Güneş ışığı alan açık alanları tercih ederler, ancak çoğu yerde ve toprak türünde büyüyeceklerdir.
================================================== =======

Profesyonel arkadaşlardan daha detaylı bilgi gelirse ben de ayrıca sevinirim tabii...
Hepimize nefis kokulu şebboycuklar diliyorum.

Selamlar

Düzenleyen ilkbahar05 : 29-04-2007 saat 11:28
ilkbahar05 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön