View Single Post
Eski 06-07-2012, 17:05   #87
bozy
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-03-2012
Planlama konusunda haklisiniz lilium ancak bir bahce kurarken oncelikle hangi cesit,sulama ,bakim,bahcenin buyuklugu gibi seylerin planlanmasi gerekir diye dusunuyorum.. Kendimden ornek veryim ben yaz kis, yazin ozellikle her haftasonu, kisin mutlaka ayda bir bahceye gidiyorum..bakim onemli kim bakacak ben yanimda calisacak kimse bulamiyorum cogu zaman ,bulsamda yaptigi isi tekrar kendim yapiyorum ... budama ,otla mucadele gubreleme sulama... maddi manevi maliyetlere katlanma gucu bunlar planlanmali oncelikle yoksa okuyorum duyuyorum enkarli is ceviz yetistirme, ya da bi bahce kurduk ben filanca yerdeyim basinda filanca var gibi **** bilmem ne kadar ceviz diksen bilmem kac sene sonra su kadar kilo verir kilosu su fiyattan bukadar para yapar ... elinde uzaktan kumanda dugmeye bas capa yap dugmeye bas sulansin kumandanin pili bitinceye kadar agaclar buyur cevizleri sat dunya turuna cik ... boyle de planlama yapan var.... benim bahce boyle degil en azindan her dakka ilgim ustunde elim hep cebimden cikmiyor ayni cocuk yetistirmek gibi hele urun versinler de cevizler olsun sonra bakariz kaca satilacak ...planlariz..

bozy Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön