View Single Post
Eski 26-06-2012, 18:29   #6
denizakvaryumu
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Name:  20120209_ozel-haber-yeni-trend-balik-masaji-meraklilariyla-bulustu.jpg
Views: 6446
Size:  17.0 KB

Dişleri olmayan doktor balıklar garra ruffaların sihirli öpücükleriyle ayaklardaki ölü deriler arınırken, masaj akupunktur noktalarının uyarılması sonucunda günün yorgunluğunu da atma fırsatı sunuyor

Balık masajına ilişkin bilgiler veren Dr. Fish SPA Merkezi'nin kurucusu Tolga Ertan, ' Balık masajı hizmeti veriyoruz. Balık masajı aslında Uzakdoğu'da başlayıp Avrupa ve Amerika olmak üzere dünyada 26 ülkede gerçekleştirilmektedir. Dr. Fisba El ve Ayak Merkezi olarak ta biz Bağdat Caddesi Caddebostan'da ilk merkezimizi açtık. Önümüzdeki dönemde karşı tarafta da bir merkez açacağız ' dedi

Masajın faydalarını sıralayan Ertan, ' Balık masajının faydası nedir diye sorduğunuzda 28-30 derece sıcaklıkta ünitelere ayaklarınızı sokuyorsunuz. Aslında balıklar ayaktaki ölü deriyi alıyorlar. Bu arada balıklarımızın diğer balıklardan farklı olarak ağızlarında dişleri yok. Acıtma gibi bir durum söz konusu değil. Sadece bir gıdıklanma hissi oluşturuyor. Bu da hiçbirimizin şikayetçi olmayacağı bir durum. Kısa bir süre sonra kan dolaşımının hızlanmasını sağlıyor. Bu da rahatlama etkisi oluşturuyor. Onedenle masajın etkisini görüyorsunuz. Bu yöntemle aynı zamanda alttaki cilt hücrelerinin oluşması sağlanıyor ve doğal pedikür işlemi gerçekleştirmiş oluyor ' diye konuştu

Masajın sadece ayakları değil tüm vücudu etkilediğini belirten Dr. Tolga Ertan, ' Tüm vücudu etkiliyor. Aslında ayak tüm sinirlerin toplandığı bir bölgedir. Onun için ayak hizmeti veriyoruz. Yurtdışında bazı yerlerde de el ve bütün vücuda uygulamamız söz konusu. Birkaç defa gelinmesi gerekiyor. 2-3 günde bir ayak belli bir seviyeye oturmuş oluyor. Ayaklarda özellikle pembeleşme, bebek ayağı gibi bir konuma gelmiş oluyor ' şeklinde konuştu

Ertan, ' Sevgililer Günü'nde de farklı bir deneyim olduğu için çok daha farklı bir sürpriz yapılabilir. Toplamda 25 dakikalık bir seans söz konusu. 15 dakikalık balık masajı gerçekleştiriyoruz ve sonrasında da üç tane yağ çeşidimiz var. El ve ayak masajı yapılıyor. Toplam 25 dakikalık masajın bedeli ise 35 TL ' dedi. MÜŞTERİLER BALIK MASAJINDAN MEMNUN Dr. Fish SPA Merkezi'ne gelerek bu deneyimi yaşayan Şebnem Demirörgü ise, ' Şu anda hafif gıdıklanma hissi var. Titreşim hareketleriyle masaj etkisi veriyorlar. Rahatlama hissi oluyor. Gayet güzel, sık sık yaptırmaya çalışıyorum ve vakit buldukça geliyorum. Etkisini hissediyorum. Ayağımdaki sertlikten, ölü derilerden arınmış oluyorum ve daha çok yumuşamış hissediyorum. İlk deneyimi burada yaşadım. Hiçbir şekilde rahatsız edici bir durum yok ' diye konuştu

Hijyen standartlarının en üst seviyede tutulduğu Dr. Fish SPA'da kişiye özel tek kişilik akvaryum üniteleri, son teknoloji filtre sistemleri ve özel dezenfektan kullanılıyor. Dünyada birçok ülkede büyük ilgi çeken ve müdavimleri oluşan ' balık masajı ' Türkiye'de ve İstanbul'da bir ilk olma özelliği taşıyor.

Yeni Trend 'Balık Masajı' Meraklılarıyla Buluştu - Yaşam Kategorisi*İstanbul Haberleri

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön