View Single Post
Eski 26-04-2007, 18:20   #9
uyartem
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 19-10-2006
Tavsiyeniz için teşekkür ederim Parlak.
Aslında sizin önerinizi bende düşünmüştüm ama bilgi ve deneyimim olmadığı için cesaret edemedim.
Geçen eylül-ekim ayları gibi Amerikan sarmaşığı ve Kızılcık çelikleri yapmış ve bunları kumda katlamayı planlamıştım.Planımı uygulamakla birlikte elime daha sonra geçen 10 adet at kestanesi tohumunuda çeliklerle birlikte kumda katladım.Baharda çelikleri çıkardığım zaman tohumlarıda çıkarıp poşetlere dikmeyi düşünmüştüm.Bahar geldiğinde imkanım olmadığı için çelikleri çıkaramadım.Tohumları unutmuştum ama onlar çimlenerek kendilerini bana hatırlattılar. Kumda oldukları için (dere kumu değil bildiğimiz inşaat kumu) gelişimleri zayıftı, yinede kıyamadım sulamaya ve bakmaya devam etmiştim. Şimdi sizin önerinizi bu saksıdaki fidanları şaşırtarak uygulayacağım.Umarım fidanlar için iyi bir yol olur.
Yetiştirmekte olduğum at kestanesi fidelerinin ağaç olana değin yapılması gereken (budama, ilaçlama, gübreleme, sulama vb.) kültür işlemleri hakkında yardım talep etmek istiyorum.Bilgisi olanlar paylaşırlarsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

uyartem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön