View Single Post
Eski 16-06-2012, 07:25   #20
syıldıran
Ağaç Dostu

syıldıran's Avatar

Giriş Tarihi: 12-03-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi canannuman Mesajı Göster
Biz eşimle meyva ağacı konusunda çok acemiyiz. Yaprakları kıvırcık oldu diye eşim kıyamadı gitti Çorlu tarafındaki bir büyük seradan ilaç aldı ilacı satan kişi pompan varmı demiş yok deyince onuda vermiş sağolsun ama eşimin veya benim aklıma o anda bu nedir demek gelmedi eşim hazırlarken görmüş toz ile suyu karıştırmış 1 parmak bu hazırladığımın üzerine 5 katı su koy seyrelt öyle at ağaçlara demiş. Sonra ben güllerede fısladım birde mesela nasıl diyeyim bir iki fısta taze fasulye ve marullarada attım.
Şimdi sorun şu korkuyorum marul yemeye bu 2. haftası oldu acaba yiyelimmi yemeyelimmi ayrıca fasulyelere baktığımda gene minik siyah böcekler gelmeye başlamışlar ve salyangozlarda gene etrafta mevcut bu durum ilacın etkisi geçti bizde marullarımızı yiyebilirmiyiz demekmi olur yoksa genede beklemelimiyim.
Bu kadar eksik ve acemi soruya karşı cevabı veya yorumu olan olursa şaşacağım ama genede şansıma soruyım belki basit bir cevabı vardır dedim.
Teşekkürler.
Sn. canannuman ,
Kullanmış olduğunuz ilacın ismini bildirirseniz yardımcı olmaya çalışırım. Selamlar . .

syıldıran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön