View Single Post
Eski 14-06-2012, 23:43   #4
çisem
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-10-2011
Motorda yavruların yanmamalarına çok sevindim.
Okurken yüreğim ağzıma geldi çünkü. Bu kış bir yavrumuz soğukta motor kayışına ön patisinin birini kaptırdı. Şu an üç patili ama çok mutlu bir hayvan.

Bu kış ben de iki anne kedinin yavrularını red edişiyle, elimde biberonla dolaştım.

Çok sağlıklı görünüyor yavrularınız. İç ve dış parazit için henüz erken. 9 haftalık olmadan
parazit hapını çiğnettirip yutturamazsınız. Ben hepsinin de 9 haftalık olmalarını bekleyip, ilk hayati aşılarını yaptırıp, kendileri gibi minik dozda olan parazit haplarını çiğnetip yutturdum.

15'er gün arayla bunu iki kez daha yaptırılıp, genel karmalarını da senede bir kezle devamı gerekiyor.
Kuduz aşısını bir kedi ve köpeğe hayatı boyunca üç kezden fazla yapılmasını gerekli görmüyorum. Hele ki kontrol altındaki hayvanlar için.

Bakamayacağınızı düşünüyorsanız, karınlarını yerden kaldırıp, su ve sütü dilini kullanmayı içgüdüsel başarıp içtikleri an sahiplendirebilirsiniz. Ama şuan onlar uyurken birbirlerini ısıtıyorlardır, onları en azından 5-6 haftalık olmadan ayırmayın derim.
Artık siz mi onlara alışırsınız, yoksa onlar mı size alışır, kokunuzdan tanır peşinizden ayrılmazlar bunu zaman gösterir.
Benim ufaklık mausumu kıskanıyor ve sürekli mausumu yere fırlatılmış halde buluyorum.
Elimde sürekli mausu sevdiğimi düşünüyor belki de.
Onları oyun oynarken izlediğimde tüm stresimi atıyorum. Size de tavsiye ederim. Önlerine şıkırtılı kağıtlar, jelatin benzeri şeyler atın mükemmel oynarlar.

İşiniz zor ve kolay gelsin diyorum.

çisem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön