View Single Post
Eski 12-06-2012, 21:14   #24
Yaylacı
Ağaç Dostu

Yaylacı's Avatar

Giriş Tarihi: 02-09-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aydam Mesajı Göster
Merhaba Yaylacı ne kadar hoş karşılama böyle Sarın, Anzac, Asya Ceylan, Smiy çok teşekkürler .

Yaylacı Glayörler 2 boy buyuk saksıya oldugu gibi aktarsammı acaba içime kurt düştü şimdi. Gardenyamin tomurcuları için düşünürken Glayörlerimi yanlış saksıda yetiştirmişim
Sayın aydam hanım sizi endişelendirdiğim için üzgünüm ama bir şansınız var Glayörleri önce sulayın biraz bekleyin toprak suyu çeksin(toprak çamurlaşacak kadar su vermeyin sadece toprak nemli olsun yeterli) sonra saksınızı yan çevirererek yanlardan biraz bastırın bu kez diğer tarafına yatırın saksıyı yine bastırın saksıyı amaç toprağı saksı çeperlerinden ayırmak.Sonra hafifce darbe vurarak saksının toprağını bitkilerinize zarar vermeyecek şekilde dökmeye çalışın, bitkiler toprağıyla birlikte saksıdan ayrıldığında soğanların köklerini saran toprağı fazla dökmeden yeni saksıya aktarın Glayörlerin kök boğazına kadar toprak doldurunhafifçe toprağı bastırınki Glayörlerin kökleriyle toprak bütünleşebilsin toprak ekleme işi bitince bol miktarda sulayınki bitkinin kökleri arasında hava kalmasın. Sonra gölge bir yerde kalacak şekilde bırakın. Bu işlemi akşam güneş batmaya yakın yapınki aşırı sıcaktan dolayı bitki fazla su kaybetmesin.
Ben bunu denemiştim ve Glayörlerin sağlıklı bir şekilde büyümeye devam ediyor .Kolay gelsin saygılar efendim....

Yaylacı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön