View Single Post
Eski 11-06-2012, 15:26   #191
Mete Tiren
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-09-2010
Merhabalar efendim çıkarsız dostlarımıza selamlar olsun. Sarmaşıklarımız büyüdü çiçek açıyor toparlandık artık. Lakin üzüldüğüm noktalar var hani diyorlar ya ağaca yaslanma kurur insana yaslanma ölür aynen öyle kimseye umut bağlamamak lazım bu devirde.

Sitede dost olan belli oluyor olmayanda dildiğini yapıyor... Ben anlımın teri ile iki saksı yapar keyfime bakarım. Biz destek gelirse iş yapacaklardan değiliz. Çapayı da alırız elimize gerektiğinde küreği de, beli de, topu da, tüfeği de.

İlk başta hobi olarak başlayan bu sevdam şimdilerde hangi yollarda devam ediyor diye soracak olursak kah yurduma ucuz gübre peşindeyiz kah delilik kah dost kah yerel tohum peşindeyiz. Ben bu işe yüreğimi verdim ve hani diyor ya üstat karşıda bir yangın var alevler göklere yükseliyor içinde davam yanıyor. Söndürmek davamı kurtarmak için koşuyorum yolda birisi çelme çakmış beni tökezlemek istemiş ne önemi var?

Derim hep hayallerimizi kurda kuşa yem edecek olsaydık çıkarmıydık bu yola ? Tökezlemek isteyenlere inat dahada hızlı koşacağız ben bu meşaleyi devir aldım yarına devretmek için ... Meşelayi taşırken böbürlenmeye de gerek yok benden önceleri de bu işi yaptılar ne ilk ne son olacağım. Göstermelik yapacaksak bu işi bırakalım o halde çapayı kazmayı.

Neyse gene uzadı yazım uzadıkça çenemde açılır benim

Gizli tuttuğum çalışmalarımdan birisi swett sorghum. Ülkemizde bir çok sudan otuyla melezi olan bu bitki saf olarak ülkemizde sanırım sadece üniversitelerde var. Ben ABD kaynaklı bir melez yeşitiriyorum. Melezin adı keller bazı verileri elimde mevcut şu anda 30 40 cm arasındalar ama fotoğraflamayı unuttum. Bıdırıcıkken çektiğim resimleri eklemek istedim buyurun sweet sorghum;

Mete bu bitki hakkında bildiklerini az buçuk yaz derseniz en önemli iki seçenek sunacağım. % 98 çimlenme ve 30 cm boylarda ortalama 5 kardeş olarak büyüyorlar sizce daha ne olsun
Name:  290420122256.jpg
Views: 863
Size:  70.9 KB
Name:  290420122257.jpg
Views: 821
Size:  69.2 KB
Name:  290420122259.jpg
Views: 813
Size:  49.7 KB
Name:  290420122266.jpg
Views: 879
Size:  70.7 KB