View Single Post
Eski 09-06-2012, 16:59   #2191
Cymbelina
Ağaç Dostu

Cymbelina's Avatar

Giriş Tarihi: 18-03-2012
Sardunya hakikaten direkt güneşi sevmez mi? Bu konuda net bir bilgim yok, buradaki e-dergide sardunya ile ilgili bir makaleyi okudum geçenlerde, yanlış hatırlıyor olabilirim ama sanki orada da güneşi sever diyordu??? Sabah güneşi mi öğleden sonra akşama kadar olan güneş mi daha iyi olur?? Sanki direkt güneşi sevmiyorlar????

Bir de, geçen hafta sardunyalarımdan bir tanesinde bir sorun oldu. 1,5 - 2 gün kadar kısa bir zaman diliminde 5-6 tane yaprağında entersan bir kızarma oldu, açık kırmızı bir renk aldı yapraklar, önce kenarlarında sonra tamamen tüm yaprak tuhaf koyu turuncu- kırmızımsı bir renk aldı, korktum hemen o yaprakları toplayıp attım. Aradan bir kaç gün geçti, ben de üstünde durmadım. Dün aynısı bir yaprakta gene olmuş, bir başka yaprakta da kızarma başlangıcı vardı, hemen ikisini de alıp attım. Saksıda veya yapraklarda parazit, böcek türü birşey göremedim (çok şükür). Yanında duran diğer 2 sardunyada bu hadise olmadı. Bahsettiğim şey bildiğimiz normal sararma değil ama. Bilen biri varsa bilgi almak isterim, şimdiden teşekkürler.

Cymbelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön