View Single Post
Eski 04-06-2012, 10:05   #1
tourkana
Ağaç Dostu.
 
tourkana's Avatar
 
Giriş Tarihi: 26-11-2006
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 2,491
Konusunda Bonsai İçeren Filmler, Diziler ve Yayınlar

Gelişen medyanın yazılı ve görsel iletişim araçları sayesinde iyice küreselleşen yaşantamızda bir sanatın ,bir kültürün tanınması artık çok kolaylaştı.
Uzun uzun yolculuklara gerek bırakmayan, ayağımıza kadar gelen bir bilgi kaynağı olan yazılı ve görsel medyada yer alan hangi yayınlarda Bonsai sanatı konu edilmiş ? Biliyorsanız siz de paylaşın lütfen,ben bildiklerimi aşağıya yazıyorum,ilginizi çekiyorsa alıp izlemeniz açısından da kolaylık sağlayacaktır .

-İlk sırada büyük bir çoğunluğumuzu etkileyen ,Bonsai sanatını en çok tanıttığına inandığım KARATE KID serisi var. Miyagi Usta'nın açtığı Bonsai dükkanı, yaptığı uç alımları ,fidan gelir gelmez heyecanlanıp bir kağıda hayalindeki Bonsai 'yi çizmesi, Daniel'in Miyagi Hocası'nı maddi açıdan rahatlatmak için tehlikeli dağ yamacından aldığı ardıç yamadorisi, Daniel'in sevgilisinin saksı dükkanı aklımda kalanlar.

-Antonio Banderas'ın plastik cerrahi oynadığı , Bonsai ile hobi olarak ilgilendiği yeni yapım bir film var, İÇİNDE YAŞADIĞIM DERİ( The Skin I Live IN) .

-Bu yıl ,2012 Nisan ayında 31.İstanbul Film Festivalinde gösterime girmiş ,oldukça güzel eleştirilere sahip filmin adı BONSAI. . Filmin konusuna buradan ulaşabilirsiniz. 31. İstanbul Film Festivali: Bonsái (2011) Bonzai | Sinema Kulübü - Haberler, Vizyondakiler, Eleştiriler

-Mouk, le jardin Japonais, Fransızca " Mouk arkadaşının dedesinin Japon Bahçesi için güneş batmadan bonsai bulmalı"
http://www.youtube.com/watch?v=3bMDrHqKjao ,

 

Düzenleyen tourkana : 02-01-2013 saat 10:21
tourkana Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön