View Single Post
Eski 01-06-2012, 01:52   #196
Citysenyorita
Yeni Üye
 
Citysenyorita's Avatar
 
Giriş Tarihi: 09-05-2012
Şehir: Ankara
Mesajlar: 12
Rica ederim. Ben kendiminkileri şaşırtmadım henüz. Tabii ilk çimlenmeyi soğuk katlama ile yaptığımdan çimlenen tohumları, saksıya geçirmeyi saymıyorum. Uç koparma işini daha önce denemedim.

Benim anladığım, direkt güneş almayan ama ışıklı bir yerde yaprakları büyüyor. Çok az ışık varsa o zaman boyları uzuyor ama yaprakları küçük kalıyor, kendilerini taşıyamaz olup devriliyorlar.

İlk tohum ekme işini sanırım nisan ortasında yapmıştım. bu halleri 1 aylık halleri, 7-8 cm. Şimdi 10-12 cm kadar büyüyenler olmakla birlikte 3-4 cm olanlar da var. Bir ara üç gün evde yoktum, döndüğümde toprakları bayağı kurumuştu ama inanılmaz hızla büyümüşler. Bunun neden böyle olduğuna anlam veremedim.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina Mesajı Göster
Sayın ayazkentli ve Sayın Citysenyorita, cevaplarınız ve fotoğraflar için çok teşekkür ederim öncelikle.

Ancak malesef benimkiler sizinkilere hiç benzemiyor Sizinkiler maaşallah ne güzel, sağlıklı ve büyümüş. Benimkiler böyle değil. Gövdeleri çok ince, yaprakları sizinkilerden çok küçük ve daha az yeşil. Fotoğraf koyamıyorum malesef Her ikiniz de acaba uç almayı uyguladınız mı bu resimdekilere? Ve bunlar şaşırtılmış halleri değil mi? Bir de süre olarak ne kadar oldu ilk tohum ektiginizden bu yana?

Citysenyorita Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön