View Single Post
Eski 31-05-2012, 19:24   #8
idris şenol
Ağaç Dostu

idris şenol's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tetrax Mesajı Göster
Arkadaşlar öncelikle hepinize kolay gelsin. Kudret Bey'in formüllerini inceledim. Zaten Kudret Bey bu konuda başvurulacak bir ders kitabı gibi. Sağolsun bana çok şey öğretti. Bahsettiği malzemeleri tarım malzemeleri satan dükkanlardan araştırdım. Dükkanlarda ya hepsi yok, ya da çok büyük miktarlarda satılıyor. yani 25 kg lik çuvallarla satılıyor. Adamlar çuvalı açıp içinden 1 kg vermiyorlar. Sonra ben de internetten araştırma yaptım. Hidroponik sistemler için hazırlanmış sıvı gübreler buldum. 3 lü setler hazırlamışlar. grow, bloom ve micro diye isimlendirmişler. Çeşitli markaların satışa sunduğu bu setler biraz pahalı. 2 parçalı alan bi gübrenin grow ve bloom olanını aldım. toplam 4 litre ve yaklaşık 100 tl . İş görüyor. her litre suya 4 ml A + 4ml B gübresinden koyuyorum. Bir hafta suyunu değiştirmiyorum. İnternette daha değişik, daha ucuz, daha pahalı gübreler de var. Ama keşke Kudret Bey'in anlattığı gibi kendim yapabilsem. Çok ucuza gelecekti ve eminim istediğim müdahaleyi yapabileceğim için daha iyi sonuç alabilecektim. Biraz pahalı oldu ama yine de çok keyifli bir uğraş.
sayın tetrax hani bir söz var taşı delen suyun gücü deyil damlaların sürekliliği
besin kiti hazırlamak çok zor bir şey deyil zaten sizde görceksininiz o zamanla kendiliğinden olur,önmeli olan mücadele ,(işin ruhunu çözmek)

idris şenol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön