View Single Post
Eski 31-05-2012, 12:21   #29
Asya Ceylan
Ağaç Dostu

Asya Ceylan's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2012
Maalesef petunya için pek umut yok gibi. Petunya konusunda hala hepimizin yaşadığı bir sorun bu. Keyifli keyifli giderken birden yapış yapış olmaya başlıyor ve aniden ölüyor. Bu nedenle petunya almaktan vazgeçenler bile var. Petunya zaten tek yıllık bir çiçek, o yüzden sezonu tamamlasa bile büyük ihtimalle gelecek seneye kalmazdı.

Laleri ne zaman dikmiştiniz? Lalenin açmak için bir süre soğuklamaya ihtiyacı oluyor.

Bu yeni hobinizde başarılar dilerim.
Bir bakarsınız, şu köşeye bir çalı türü bitki mi koysam, bu tarafa sarmaşık mı sardırsam derken kendinizi kaybetmişsiniz. [/QUOTE]

Petunyalarım geçen hafta tamamen gitmişti.Ama pazardaki yaşça olgun ve fazlasıyla tecrübeli olduğunu düşündüğüm kişi kovanın içinde yarım saat bir saat beklet susuz kalmıştır dedi.Ki hergün suluyordum saksının altından su akana kadar.Ama suyu emmiyormuş.Sadece üsten alıp saniyesinde alttan çıkıyordu suyu.Şimdi kova içinde bekletiyorum yarım saat kadar,toprağı çok güzel nemleniyor.Kendini çok hızlı toparladı şimdilik herşey yolunda

Laleri ocak sonu gibi galiba ekmiştim.Burdaki belediye çalışanlarıyla birlikte.Belediyemizin laleri açtı benimkiler açmadı malesef.Kıyaslama yapmamın sebebi belediye çalışanlarından almıştım kaliteli soğanlar olduğunuda biliyorum ama.Şimdi karanlık ve serin bir yerde bekletiyorum.Bakalım inşallah ikinci denememde olacak.

Kesinlikle bitkiler ve hayvanlarla uğraşmak insana huzur veriyor.Ama bir insanoğlu o huzuru bir çırpıda bozabiliyormuş...
Ben bitkilerimi sevdim inşallah onlarda beni sevmiştir

Asya Ceylan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön