View Single Post
Eski 30-05-2012, 20:21   #3
adonis-
Ağaçsever
 
adonis-'s Avatar
 
Giriş Tarihi: 20-04-2012
Şehir: mersin
Mesajlar: 56
Bilgileriniz için çok teşekkürler hocam

İlaç maceramız hüsranla sonuçlandı kullandığımız sebze ve çiçeklerde kısmi **** tamamen kuruma yanma gerçekleşdi 1 e 10 ölçü kullandık ama son kullanma tarihindenmidir neydendir bilinmez bize pek yaramadı. çiçeklerin bir kısmı köklerinden yeniden sürgün verdi ama uzunca bi süre zirai ilaç kullanmayacağım kesinleşti Burada zirai ilaçların **** firmaların değil yanlış kullanımdan doğan bir sonuç teşkil etti neyazıkkı.

Bu arada ziraatçilerden edindiğim bir bilgi var. zirai ilaç kullanmasını bilmeyen veya kimyasal kullanmak istemeyen arkadaşlarımız için aktarmak isterim fesleğen reyhan ve sarımsaklar bi çok böceğin bitkilerinize gelmesini önlüyor.

uygulamada sarımsak her bit bitki arasına ekilerek (balkon ve hobi bahçecileri saksının bir kenarına ekebilir) fesleğen veya reyhan ise bitkilere yakın ekilerek. üc dört bitki kökü için birtane olmak suretle olsa gerek ekildiğinde fesleğenler hem tozlaşmaya faydalı oluyor ( arı ve böcekleri kendine çekerek yapıyor olmalı ) hemde bir çok sebze ve çiçek zararlısına karşı mücadele ediyor.

Denemesini yapan insanlar tamamen olmasada büyük oranda fayda gördüklerini belirtiyor umarım bizde başarılı oluruz

adonis- Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön