View Single Post
Eski 29-05-2012, 10:29   #10
pria
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi syıldıran Mesajı Göster
Sn. Eser İlhan ,
Madem elinizde Basudin var rahatlıkla kullanabilirsiniz , bazı literatürlerde de zeytinde pamuklu bit mücadelesi için Basudin önerilmektedir. Yapacağınız ilaçlama esnasında depoya ayrıca yosun gübresi koyarsanız hem bitkiye amino asitli gübre de vermiş olursunuz. Saygı ve selamlar . .
Çok isabetli bir uyarıda bulunmuşsunuz..

Bende korumagor ile birlikte DoktorTarsa'nın yosun gübresini karıştırdım..Ayrıca organik yapıştırıcı kullandım..

http://www.drt.com.tr/blog/labels/proton.html

Yalnız karışım sırasına dikkat etmek lazım..Önce depoyu yarım doldurup ilacı suya karıştırıyoruz..sonra depoya 1/3 su ilave edip yosun gübresini iyice karıştırıyoruz..en son da, depoyu suyla tam doldurup organik yapıştırıcıyı hafifçe karıştırıyoruz..Atıma hazır oluyor böylece..

Zeytin yaprağı ilaç ve besinleri yapraktan diğer ağaçlara göre biraz zor aldığı için organik yapıştırıcı kullanmak şart gibime geliyor..
Yosun gübresi ayrıca bitkiyi sıcaklık stresine karşı da koruyormuş,,
Yarından sonra köye gideceğim..
Tane tutmaya başladıktan sonra bir kez daha yosun gübresini vereceğim..

PROTON'u ben tüm bitkilere uyguluyorum..
Balkonumdaki 4 büyük saksıya 15 günde bir 4 litre sulama suyuna iki çay kaşığı koyup, şişeyi sallayıp eritiyorum..
Biberlerimin yaprakları zümrüt yeşili..
Güz yemişi fidanımın yeni çıkan yaprakları öncekilere göre neredeyse yarı yarıya büyük..

Düzenleyen pria : 29-05-2012 saat 12:52
pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön