Konu: Prefabrik ev
View Single Post
Eski 28-05-2012, 11:57   #58
çisem
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-10-2011
Sayın syılmaz;
Tolga Özmeral gibi uzun süredir ben de arsama hafif bir yapı düşünüyorum. Ama hep şu alınması gereken izinler, elektrik, su temini v.s zaman alıcı prosedürler gözümü korkuttuğundan hep erteliyordum. Bağ-bahçe gibi yerlerde genelde zamanın çoğunun ev dışında olacağından, sadece yatmak için evin kullanılacağını düşünüyorum.

Yazlıklardaki mantıktan da evden büyük veranda benim çok işime yarayacak görünüyor.

Ev 80 m2 diyelim, bunun için ben bir 80 m2 'de veranda için bir alan düşünüyorum.
Bunun için de benim için en az 150 m2 gibi bir su basmanı olmalı.
İki kez uğraşmaktansa, su basmanında madem sınır olayı da yok, bir kez geniş tutarak yapmak bana daha mantıklı geliyor.
Köpeklerimin soğukta kulübelerini taşıyabileceğim verandadaki bölüme taşıyabilmek ve başka bir güneş gören alanda bitkileri soğuktan koruyabilecek geniş bir kış bahçesi alternatifimin de olabileceği için sevindim.

Dikkat edilmesi gereken önemli diğer konu ise evin seçilecek cephesine uygun su basmanının yapılması.
Güneşin yönünü olması istenen kullanım alanlarına uygun seçilmesi gibi...

En basit bir ev yapımının bile hiç kolay olmadığını hep birlikte görüyoruz.
Tüm arkadaşlara gönüllerince mekanları sorunsuz oluşturmalarını ve bol yeşillikler içinde sağlıkla yaşamalarını dilerim.

çisem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön