Konu: Prefabrik ev
View Single Post
Eski 26-05-2012, 09:52   #41
Tolga Özmeral
Ağaç Dostu

Tolga Özmeral's Avatar

Giriş Tarihi: 19-12-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi çisem Mesajı Göster
Herşey güzel gidiyor canınızı sıkmayın. Tekrar kolay gelsin.
Sayın Çisem,
Teşekkür ederim.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi çisem Mesajı Göster
Sizin bugünün fiyatlarıyla, yasalarıyla, her tür resmi prosedürleri detaylandırmanız en başta bana yol gösteriyor. Site yönetimi bilgi içeriğine önem vermekte ki ben bu sitenin özellikle bu yönünü çok seviyorum.
O zaman elimden geldiğince, başımdan geçen bu süreci detayları ile buradan aktarmaya çalışacağım.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi attar Mesajı Göster
sayın Tolga Özmeral 42 nolu mesajdaki 0484.jpg resimde gözüken y şeklindeki direkler beton mu fiyatları nedir acaba
Sayın Attar,
Direkler beton. Ben ne kadara yaptırdığımı unutmuştum. Sorunuz üzerine yaptırdığım kişiyi aradım.
Direklerin tanesi 35 TL. Eğer yerlerine kendileri dikerse 50 TL. imiş.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Çamtepe Mesajı Göster
Kuyu için de DSİ'den izin almanız gerekiyor diye biliyorum. Yeraltı sularını korumak için bu izin müessesi gerekiyor..
Sayın Çamtepe,

Bizim arsanın olduğu yer denize 500 metre mesafede ve deniz seviyesinde. Tam aksi yönde yaklaşık 300 metre öteden de deniz ile buluşan bir ırmak geçmekte.
Yani epey sulak bir bölge.
Bizim suyumuz 2 metrede çıktı. Kuyumuzun toplam derinliği 4 metre.
Acaba D.S.İ.'nin müdahale etmek için kıstas aldığı belli bir oran, derinlik vs.. var mıdır?
Bakın özel uydumdan çektiğim fotoğrafı paylaşayım ;

Name:  Uydu görüntüsü.jpg
Views: 10997
Size:  41.9 KB

Name:  Uydu görüntüsü 2.jpg
Views: 11043
Size:  49.5 KB

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Çamtepe Mesajı Göster
İki noktayı daha hatırlatayım:
- Çatıyı monte etmek için gelen ustaların barınma ve iaşelerini sizin karşılamanız gerekiyor diye biliyorum. Hesabınızın içinde yoksa dahil etmelisiniz.
- Gelen ustalar montaj için elektrik gerekiyorsa (genelde matkap, kaynak, kesici için elektrik enerjisi gerekir), bunu da sizin temin etmenizi bekleyeceklerdir. Yani eğer arsanızda elektrik yoksa (ki olmaması çok normal), bu durumda yeterli güce sahip bir jeneratörü kiralayıp getirmeniz gerekir.
Evet firma yetkilisi bahsettiğiniz hususlar konusunda beni bilgilendirdi.
Elektrik işini yetiştirmeye uğraşıyorum. Aslında sokak lambası tam arsanın bitişiğinde. Yani çit ile direğin arasındaki mesafe 1 metre bile yok.
Ama işte prosedürler, prosedürler.

Tolga Özmeral Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön