View Single Post
Eski 25-05-2012, 10:39   #9
erosus666
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-05-2012
Sn. malbman,

Domates fideleri sırık , askıya almak için 5-10 kalaslardan oluşturduğum sephanın fidelere denk gelecek ve taşıyacak şekilde ağaç sopa olarak planım var veya terasta duvar kısmına yaklaştırak duvardan bir askı olabilir. yavaş yavaş bunların hazırlıklarına başlayacağım.

sulama olarak akvaryum motoru kullanıyorum ( filtresini de taktım bu besin aktarımında sıkıntı çıkartır mı acaba)

motordan 9'lü dağıtıma gelip akvaryum hortumları ile saksılardaki fide kök yakınına su+besin ulaşımı sağlanmakta,

şuan 3 saat ara ile 15 dakika sulama şeklinde çalışıyor.

ph-ec ayarlaması ve kontrolünü şuan yapamıyorum.(biraz hızlı başladım ama bunun çözümünü elektronik olarak çözmeyi düşünüyorum.

hidroton ile örtmekten ziyade ilk acemilik için (2. çalışmamda daha düzenli ve görsel olması bakımından hidroton kullanabilirim.) kargo poşetleri **** daha daynıklı siyah poşet veya strafor köpük kullanacağım.

saksının birinin üzeri köpük strafor var.

drenaj için atık su boruları ile denediğim sistemden sonra hemşerin Sevgili yalandünya59'dan esinlenerek navlon kullarak çözüm buldum.

saksı altlarındaki deliklerden süzülen su naylon yardımıyla geri dönüş için yönlendirilmekte.

ilgi ve yardımlarınız için teşekkürler.

bilgi paylaşınca çoğalır.

erosus666 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön