Konu: Prefabrik ev
View Single Post
Eski 25-05-2012, 08:15   #29
Tolga Özmeral
Ağaç Dostu

Tolga Özmeral's Avatar

Giriş Tarihi: 19-12-2007
Sayın Çamtepe,

Yine benim için çok değerli bilgiler vermişsiniz teşekkür ederim.
Özellikle indirme esnasında 4 taraftan bağlanma gerekliliğini aldım kulağıma taktım.

Firmanın bana teklif ettiği nakliye fiyatı 2500 TL. Benim şu ana kadar sorup soruşturup bulabildiğim nakliye fiyatı 1500 TL. Arada epey fark çıkıyor.
Burada su ürünleri kooperatifine ait uygun büyüklükte bir araç bulamadım.
Bir şöför arkadaş 40 ayak tabir edilen aracıyla daha uygun fiyata getirebileceğini, yalnız konteyner araçtan biraz fazlaca taşacağı için trafik cezası alabileceğini, (700 TL civarı) bu riski alırsam anlaşacağımızı söyledi. Eğer yüklenip bekleyip Tuzla'dan gece saat 02:00 gibi çıkarsa ceza ihtimalinin çok düşük olduğunu da ekledi. Bilemiyorum, gelecek araca dönüş yolunda yük bulabilirsek fiyat daha da uygun hale gelecekmiş.

Dün epey yoğun bir gündü benim için. Hem dükkanda işlerim vardı hem de bu işleri takip ettim ve sonunda istenen miktarı yatırıp sözleşmeyi imzaladım.
Anlayacağınız, sözleşmede 'Barbie oyuncak ev' yazsa bile imzalayabilecek kıvama geldim .

Okunur halde gözükür mü bilmem, şöyle;

Name:  FİYAT TEKLİF FORMU.jpg
Views: 49121
Size:  69.5 KB

Name:  KONTEYNER PLANI.jpg
Views: 24638
Size:  54.8 KB

Name:  KONTEYNER TEKNİK ÖZELLİKELERİ DEVAMI.jpg
Views: 22719
Size:  71.4 KB

Name:  KONTEYNER TEKNİK ÖZELLİKLERİ.jpg
Views: 23971
Size:  71.9 KB

Bu gün belediyeye gidip firmanın bana yolladığı çizimleri, istedikleri imar, elektrik, su tesisatı projeleri niyetine sunacağım. Umarım kabul ederler. Etmezlerse tanıdık mimar ve mühendis bakacağım.
Gelişmeleri burada aktarmaya çalışırım.

Henüz taze bir üye olarak forumda fazlaca yer kaplıyorsam affola. Böyle bir durum varsa lütfen uyarın.

Düzenleyen Tolga Özmeral : 25-05-2012 saat 08:17 Neden: Cümle düşüklüğü.
Tolga Özmeral Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön