View Single Post
Eski 19-05-2012, 23:26   #4
sargonx
Ağaçsever

sargonx's Avatar

Giriş Tarihi: 17-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi serkan_istanbul Mesajı Göster
Öncelikle konu aslında burada yazılmaya bilirdi üyeler tanışıyor tartışıyor bölümü var. Haddim olmayarak cevap vereyim. Yanıtlar aslında insanların heveslerinin kırılmaması adına bu şekilde yazılıyo. Fakat olumsuzluklarda dile getiriliyo artı sizin yaptığınız gibi eleştiriliyorda. Aslında sizin göremediğiniz durum orjinal. bir bitki delisinin yaptıkları, hepimiz bu sitede genel de bitki delisiyiz. Koyacak yer bulamayıp heryere bitkileri kendi zevkimize göre yerleştiriyoruz. siz sadelikten yanasınız mesela ben sevmiyorum sadeliği. Kalabalık bitki gurupları hoşuma gidiyor. peyzaj dediğinizde göze hoş görünmesi sanırım ama dediğim gibi peyzaj bile kişiden kişiye değişiyo. kimi sade kimi kalabalık ve bazısıda taş duvarlar yapma çiçekler. yani sadelik herkes için güç deil.

Birde sizin kendinize ait bir sayfanız yok. Merak ettim şimdi sizin peyzaj yaptığınız yeri. Artı bakın sitede eleştiride oluyo ben sizi eleştirdim cevapta verdim. Kırmadan kırılmadan her türlü eleştiriye saygı çerçevesinde açık sitemiz. bizi merakta bırakmayın peyzaj yaptığınız yerin resimlerini bekliycez sayfanızda henüz yok ama açarsınız elbette. sevgi ve saygılarımla. Haddimi aştıysam özür dilerim.
Serkan bey, ben öyle çiçekleri herhangi bir yerden temin edip, öylemesine insanların beğenisine sunulmasına pek sıcak bakmıyorum...

Kendi subjektif beğeninizi insanlarla paylaşıyorsunuz, hiç bir yaratıcı (isterseniz sanatsal deyin) çaba göstermeden evinizdeki herhangi bir şeyi insanların beğenisine sunmak gibi bir şey bu... Peki ne işe yarıyor?

Herkes gidip oradan veya şuradan bitki alıp, (orada duracağına burada dursun diyerek) balkonuna veya bahçesine koyabilir, üzgünüm ama ben bunda (paylaşmak üzere) orijinal bir şey göremiyorum.

Ben halihazırda bir bitkili akvaryum sitesine de üyeyim ve yaklaşık 3 yıldır profesyonel bitkili akvaryuma sahibim, bu siteye de cama-cam akvaryum alıp, hasbel kader aldıkları bir kaç bitkiyi öylemesine dikerek, o haliyle üyelerle paylaşmaya çalışan insanlar var, onlara da düşüncelerimizi söylüyoruz, birde bu işe gerçekten yaratıcılığını katarak son derece estetik (ve çoğu zaman yalın) çalışmalar yapan arkadaşlarımız var, bunlar bu özgün, orijinal çalışmalarla dünya çapındaki yarışmalarda katılıyorlar, araştırmanızı öneririm...

Son olarak, doğruyu yapmak için doğruyu söylemek ve doğruyu söylemek için de doğruyu yapmak gerekmiyor, bunu da hatırlatmak ister ama tartışmayı uzatmak istemem. Selamlar,

sargonx Çevrimdışı   Başa Dön